» »

Zakon o ohranjanju narave

Zakon o ohranjanju narave

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Avtomobilisti pa ne mečejo smeti skozi okno?


ne, ker jih pospravijo in odvržejo drugod. kolesarji jih namerno mečejo, ker se jim jih ne ljubi nosit za sabo. če ne verjameš bom ob prvem vremenu ko se ta golazen spravi na ceste malo posnel kakšna je narava ob cesti.

ZaphodBB je izjavil:

Seveda izgradnja poti in težki planinski čevlji in palice povzročajo erozijo. Če ti to ne verjameš še ne pomeni, da ni res.


v 100 letih povzročijo tako erozijo kot motorist v 1 dnevu.

Sicer pa kar bodi pameten in si misli da so dejansko prepovedali zaradi "erozije". prepovedal so samo zaradi miru, erozija je izgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Kaj motoriste mešaš zraven. Govora je o kolesarjih in pešcih. Ko smo ravno pri motoristih, rešitev je v izgradnji urejenih prog. Ne pa v prepovedi izgradnje urejenih prog.

Engineer_ ::

to rešitev ste imeli na voljo 200 let, pa je niste izkoristili. razen 5 izjem v celi sloveniji.
in kot sem ti že napisal, erozija je izgovor. hoteli so mir, ki se ga motoristi in downhilovci niso hoteli držati.

Če si se ga ti držal, super, odlično. Dobro pa veš da si eden redkih.

ZaphodBB je izjavil:

Kaj motoriste mešaš zraven. Govora je o kolesarjih in pešcih. Ko smo ravno pri motoristih, rešitev je v izgradnji urejenih prog. Ne pa v prepovedi izgradnje urejenih prog.


ne, govora je o obojih. motoristih in gorskih kolesarjih. s tem da motoristi povzročajo brutalno erozijo, kolesarji pa samo nemir.
Steze dobro veš da ne zadovoljijo potreb. Samo "zrajcajo", da potem še bolj divjajo po brezpothij ker mislijo da znajo vozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::


Poglej to sliko, vidiš opustošenje v občutljivem naravnem parku?

Želim ti vznemirljivo življenje.

Engineer_ ::

kot sem rekel, dajali ste jim izgovore. kot so v centrih mest divjaki dali izgovor da so postavli omejitev 30 kmh. tako preprosto je.

zaradi izjem vedno najebe večina.


In kot sem rekel, zaradi takih kretenov sem najebal tudi jaz. Pa se problema zavedam, ti se ga očitno ne. Misliš da so vsi pridkani ( :D ) in vozijo samo po vaših stezah. Pa temu nikakor ni tako, niti približno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

O ne, po centrih mest divjate avtomobilisti.

Če bi vozil bolj mirno, sedaj ne bi bil center Ljubljane zaprt.

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

O ne, po centrih mest divjate avtomobilisti.

Če bi vozil bolj mirno, sedaj ne bi bil center Ljubljane zaprt.


vem in to me jezi. pa vendar se zavedam v čem je problem, vem da so nekateri ljudje tam divjali. ti se ne zavedaš zakaj so vam odvzeli naravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Sej razumem in sprejemam. Jaz sem kriv, da bodo zaprli parke. Ti si pa kriv, da je Maček umoril tri mlade.

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Sej razumem in sprejemam. Jaz sem kriv, da bodo zaprli parke. Ti si pa kriv, da je Maček umoril tri mlade.


kriva je slovenska mentaliteta, da je ok če greš pijan za volan. se nekateri celo hvalijo s tem.
Spet se ne zavedaš problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Vidim, da je problem slovenska mentaliteta ja.

Engineer_ ::

jap. wuhuuu, jaz mam pa gorsko kolo, gremo divjat po gozdu.

wuhu, jaz mam pa kroslo, gremo divjat po gozdu.

Terence so odstranili iz gozda, zdaj so se pač lotli še vas. In če ste bili tiho, ko so terencem prepovedal vožnjo po naravi, boste tiho tudi zdaj. K sem jaz najebal zdaj že 2x zaradi imbecilov ki se ne znajo obnašat. So odvzeli terensko vožnjo, zdaj pa še kolo. Ampak mi je jasno zakaj. tebi ni, si otrok v sanjskem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Aja ti si butthurt ker se ne smeš po pohorju s terencem vozit. Sirota. Če je to dilema. Potem pa rajši vidim, da se jaz ne smem po gozdu vozit. Kot da bi se lahko terenci in krosle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Aja ti si butthurt ker se ne smeš po pohorju s terencem vozit. Sirota.


ti pa jočeš ker ti mami ne pusti na kolo. daj no, zresni se. razmisli v čem je problem in pridi nazaj na forum. raje se pizdi nad kolesarji, ki so divjali in jim dali izgovor da so ti prepovedal vožnjo po gozdu:) Meni je dobro jasno zakaj so terencem prepovedali, ti pa živiš v megli ljubljanski in ne vidiš ven.

Ni sovražnik ta ki je prepovedal. ta je samo rešitev poiskal. problem so objestneži, ki se jim jebe za vse in so divjali kot da jim rit gori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Za vseskupaj ste krivi vi. Ker je blo treba sankcionirat vas, smo najebali še mi. To si hotel slišat?

Ti si kriv, da se jaz ne smem s kolesom vozit po hosti.

mihec87 ::

Engineer_ je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Avtomobilisti pa ne mečejo smeti skozi okno?


ne, ker jih pospravijo in odvržejo drugod. kolesarji jih namerno mečejo, ker se jim jih ne ljubi nosit za sabo. če ne verjameš bom ob prvem vremenu ko se ta golazen spravi na ceste malo posnel kakšna je narava ob cesti.

ZaphodBB je izjavil:

Seveda izgradnja poti in težki planinski čevlji in palice povzročajo erozijo. Če ti to ne verjameš še ne pomeni, da ni res.


v 100 letih povzročijo tako erozijo kot motorist v 1 dnevu.

Sicer pa kar bodi pameten in si misli da so dejansko prepovedali zaradi "erozije". prepovedal so samo zaradi miru, erozija je izgovor.


Tule si pa vsekal mimo..
Narava ob cesti je taka zarad avtomobilov na katerem se odpre okno in vrže ven(škatle cigaret,cigareti, dišeča smrekca(nisem vedel da imajo kolesarji na kolesu diš. smrekce))itd..Še nisem videl da bi kolesar odmetaval medtem ko skozi okno avta prevečkrat....

Engineer_ ::

ne, ker sem se s terencem vozil samo do hiše in po drva. za tem sem pač moral plačati da sem si uredil pot. Lepo urejeno makadamsko. Pa še to me jebe inšpektor če gremo s 3 terenci po drva, saj misli da organiziramo terensko vožnjo.

koliko kolesarjev si je uredilo pot? morda 5 v celi sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Jaja, ampak hkrati nisi nič naredil, da divjaki ne bi divjali po hosti. Ti si kriv.

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaja, ampak hkrati nisi nič naredil, da divjaki ne bi divjali po hosti. Ti si kriv.


seveda sem, svoj gozd sem zaprl ;) Rampa in ključ. Pa naj divjajo v mojo železno rampo, če upajo...
Imajo živali nekaj hektarjev ljubega miru. jaz pa tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Dej no neki izgovori z drvmi pa to... Res si žalosten. Ti pa tvoj terenc.

Onesnažujete, smrdite iz vaših avtov izteka olje. Za večno se odpovem kolesarjenju samo, da se vas znebim. Brez tablic po hribih, pa na Velko je treba it. Povsod vas je polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Engineer_ ::

iščeš izgovore ;)

Sicer pa se zdaj po drva vozim s traktorjem ter prikolico, ki okolice ne uniči popolnoma nič.

jaz sem zase poskrbel. kolesarji niso. jebiga.

kupi gozd, uredi makadamsko cesto in boš lahko vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Ne, prepričal si me.

Engineer_ ::

da se tudi v naravnem okolju vožnja omeji le na utrjene površine oziroma prometno infrastrukturo, vožnja izven cest pa v celoti prepove in ustrezno kaznuje.

kupi gozd, uredi cesto in boš lahko vozil.

theBill ::

Engineer_ je izjavil:

v 100 letih povzročijo tako erozijo kot motorist v 1 dnevu.


Zakaj se vedno spravijo take stvari komentirat ljudje, ki hard endura niti od daleč videli niso, oziroma so videli video parih objestnih mulcev iz Pohorja?

Hard enduro se v veliki večini vozi po že narejenih gozdnih vlakah in "singelcah", to so ostanki starih volovskih poti. Kakšno erozijo naj bi povzročal motor tam?

Engineer_ ::

theBill je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

v 100 letih povzročijo tako erozijo kot motorist v 1 dnevu.


Zakaj se vedno spravijo take stvari komentirat ljudje, ki hard endura niti od daleč videli niso, oziroma so videli video parih objestnih mulcev iz Pohorja?

Hard enduro se v veliki večini vozi po že narejenih gozdnih vlakah in "singelcah", to so ostanki starih volovskih poti. Kakšno erozijo naj bi povzročal motor tam?


zato ker kozli od motokrosistov razrijejo makadamsko pot, ko divjajo po njej. potem pa prvi dež vse uniči, saj teče po cesti namesto po kanalih.
Vedno ko motokrosist vidi odvodni kanal za vodo čez cesto namerno pritisne gas do kraja in vstane, kar izreže pesek pod njim. temu primerno potem voda teče po cesti namesto po kanalu, kar jo povsem uniči ob prvem dežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Sej razumem kaj je tvoja poanta. Ko se je začelo ganjat offroaderje, kolesarji niso stopili vam v bran. Sedaj bi bila iluzija pričakovati pomoč z vaše strani. To povsem razumem.

Zavedam se tudi, da čeprav se norca delam z prepovedjo hoje - bodo nu age eko fašisti slej ko prej prišli na to idejo. In tedaj si bomo vsak svoje mislil.

V resnici je pa edina razumna rešitev ureditev poligonov tako za offroaderje, kot kroserje kot bicikliste.

In do tega bomo sigurno enkrat prišli, samo ne še naslednjih 10 let. Sedaj se gremo "war on drugs" scenarij, ki je totalno nerazumen.

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

V resnici je pa edina razumna rešitev ureditev poligonov tako za offroaderje, kot kroserje kot bicikliste.


podpiram povsem. se pridružim pri gradnji.
samo kaj ko nam to ne bo pomagalo. bodo vedno obstajali bedaki, ki se bodo gonili izven urejenih območij in bomo spet najebali vsi.

in ne bo kriva država ampak TI IMBECILI. razumeš kaj ti hočem povedat? država je samo dobila izgovor, ki ji ga je nekdo ponudil. Če bi vsi kulturno upoštevali vse, oni ne bi imeli izgovora za tak zakon..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Ne moremo, ker je kaznivo. 150.000EUR kazni. Ni še, pa še bo.

Sej jaz nimam nobenega problema s sankcioniranjem imbecilov. Imam problem, da se sili normalne ljudi, da se začenjajo obnašat kot imbecili. Pa saj razumeš.

Tudi v PZS večina oseb ni imbecilov. Konec koncev je kar ene par odsekov, kjer na markacistične akcije hodijo kolesarji, med tem ko dvomim da je ga. Goričan že bila na kakšni.

Je pa problem, ker je v vodstvo PZS trenutno na oblasti struja imbecilov, ki želijo monopol nad vsem kar ni ravna fleha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Pa saj razumeš.


ja, razumem. Terenci v sloveniji obstajajo samo še za ljubljansko rajo, da onesnažuje dodatno, gorskih koles se hočejo znebit, prodaja kros motorjev pa bo upadla.


Vozišč se ne bo urejalo še nekaj let, saj občine nimajo denarja niti za urejanje asfaltiranih cest. Tako da zarad imbecilov smo zdaj najebali vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

In problem ni v prepovedi. Problem je v splošni prepovedi. Verjetno se jaz in ti raje voziva po urejenem poligonu. Ker je bolj fun, bolj varno in praviloma tudi večji izziv.

Pač te akcije so povsem v slogu, ko so eni hoteli 20 let nazaj prepovedati snowboarde.

Engineer_ ::

po neurejenem gozdu nisem vozil nikoli. vedno je bila neka oblika poti, četudi takšna:

Russian highway.
(not my car, samo je podoben. Jaz takrat nisem mogel slikarit, se je bilo treba z avtom potegnit naprej.)

tako da se strinjam s tabo. Urejen poligon, komplet novih gum in akcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Oba veva, da po neurejenem gozdu se __nihče__ noče vozit. Ker se noben noče nasadit na prvi kol, ki pogleda iz tal.

Ampak trenutno je definicija neurejenega gozda vse kar ni utrjena pot. Razen, če si gozdar, pol pa lahk delaš kar te je volja.

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Oba veva, da po neurejenem gozdu se __nihče__ noče vozit. Ker se noben noče nasadit na prvi kol, ki pogleda iz tal.


no, gorski kolesarji so se vozili po shojenih, ozkih poteh. To ni urejen gozd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

theBill ::

Engineer_ je izjavil:

theBill je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

v 100 letih povzročijo tako erozijo kot motorist v 1 dnevu.


Zakaj se vedno spravijo take stvari komentirat ljudje, ki hard endura niti od daleč videli niso, oziroma so videli video parih objestnih mulcev iz Pohorja?

Hard enduro se v veliki večini vozi po že narejenih gozdnih vlakah in "singelcah", to so ostanki starih volovskih poti. Kakšno erozijo naj bi povzročal motor tam?


zato ker kozli od motokrosistov razrijejo makadamsko pot, ko divjajo po njej. potem pa prvi dež vse uniči, saj teče po cesti namesto po kanalih.
Vedno ko motokrosist vidi odvodni kanal za vodo čez cesto namerno pritisne gas do kraja in vstane, kar izreže pesek pod njim. temu primerno potem voda teče po cesti namesto po kanalu, kar jo povsem uniči ob prvem dežju.


Od kje ti te neumnosti? Mi smo sami vprašali kmete, ki vzdržujejo svoje vlake in delajo odvodne kanale, ali je kaj na temu, pa so nam čisto enostavno odgovorili, da je to samo izgovor tečnih kmetov in ostalih "zelenih", katerim gredo na živce enduraši v gozdu.

Še nekaj, ker vidim, da ti dinamika vožnje čez kanale ni čisto jasna kot zunanjemu opazovalcu - motorist vstane in navije gas PRED kanalom, da mu malenkost dvigne prvo kolo katero gre čez jarek (dosti manj utrujajoče za roke), in ko gre zadnja guma čez kanal, je tisti sunek moči že mimo in posledično ne razrije kanala.

Drugo pa je, ko si razna teleta najdejo en hrib brez poti, kamor se zaganjajo, kdo pride višje oziroma kdo ga zvozi, in potem uničujejo podrast po eni in isti špuri - tisto pa res povzroča erozijo ob večjih nalivih.

Engineer_ ::

theBill je izjavil:


Od kje ti te neumnosti? Mi smo sami vprašali kmete, ki vzdržujejo svoje vlake in delajo odvodne kanale, ali je kaj na temu, pa so nam čisto enostavno odgovorili, da je to samo izgovor tečnih kmetov in ostalih "zelenih", katerim gredo na živce enduraši v gozdu.


od makadamske poti v moji bližini. Ki jo je treba redno popravljat ker jo motoristi uničijo. Se jasno vidijo brazde po sredini kjer motoristi pritisnejo gas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Engineer mislim, da dobro pozna razne tehnike. Opisoval je pač prepotentne mladiče, ki kupijo krosko za 200€ in delajo štalo.

Engineer_ ::

theBill je izjavil:

Še nekaj, ker vidim, da ti dinamika vožnje čez kanale ni čisto jasna kot zunanjemu opazovalcu - motorist vstane in navije gas PRED kanalom, da mu malenkost dvigne prvo kolo katero gre čez jarek (dosti manj utrujajoče za roke), in ko gre zadnja guma čez kanal, je tisti sunek moči že mimo in posledično ne razrije kanala.


Razrije cesto PRED KANALOM, potem pa še z zadnjim kolesom udari ob drugo stran kanala in še tisto stran uniči.

Ne govorim o tistih profesionalcih, ki znajo vozit. govorim o lokalni mulariji, ki kupi 125 ccm in divja. Gas do kraja da koplje in meče pesek še 50 metrov naokoli.

Profi bo itak šel čez dvignjen na zadnje kolo in bo vozil z enakomernim gasom, ne bo kopalo nič. imbecili tega ne znajo, zato pohodijo gas da začne zadaj kopat, spredaj pa jim malo dvigne nos. Isto je bilo pri terencih, kjer so eni vozili profesionalno, drugi pa s polnim gasom, da je metalo blato naokoli inso razrili vse toliko da so z avtom nasedli na zemljo.



Zaradi obojih smo zdaj najebali vsi. Zakaj tako menim? ker imamo v sloveniji poligon vransko, pa ljudje vseeno divjajo z avti po cesti in parkiriščih. poligon ne pomaga dosti, če je mentaliteta problem. Zato se ne jezim na državo, ki je postavila omejitev ampak na kretene, zaradi katerih je do omejitve prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

driver_x ::

Sam nisem gorski kolesar, vozim po cestah. Ni mi pa jasno, kako si lahko planinci kar uzurpirajo določene dele narave.

sensei ::

V resnici je pa edina razumna rešitev ureditev poligonov tako za offroaderje, kot kroserje kot bicikliste.

Em, to je v domeni offroaderjev, kroserjev in biciklistov, right? Right?

ZaphodBB ::

Seveda je to v naši domeni. Mar sem kje zapisal, da pričakujem da bodo kravatarji z ministrstva kopali poligone?

Samo, če bi vrgel uč na zakon bi videl, da novi zakon onemogoča izgradnjo tovrstnih poligonov. Brez izjem.

sensei ::

Se prav je zdej prepovedano zgradit poligon za off road vožnjo s terenci, ni pa prepovedano zgradit smučišča?

A to je zanalašč zakon u stilu marihuane in alkohola - terenci so bad, ljudje na deskah pa good?

No, tega ne verjamem.

ZaphodBB ::

Pejt brat zakon. Saj je blo prej tudi že prepovedano, recimo v gozdovih in v gorah. Sedaj so dodali spremembo, da je prepovedano __povsod__.

In ja, mimogrede to pomeni, da če slučajno zapelješ 5m s ceste na travnik in mimo pride nek organ... Evo kazen od 100 - 2000€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

mr1two ::

Ne pozabi na odvzem vozila...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Engineer_ ::

ZaphodBB je izjavil:

Samo, če bi vrgel uč na zakon bi videl, da novi zakon onemogoča izgradnjo tovrstnih poligonov. Brez izjem.


morda se lahko luknjo v zakonu najde tako, da se zgradi makadamsko cesto, ki pač ni namenjena vožnji s puntotam ampak pač s hardcore offroad vozili. Morda..pač..samo ugibam.

sem našel tole:
V gozdnem prostoru je, z izjemo omrežja javnih cest in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, tudi popolnoma prepovedano organiziranje voženj z vozili na motorni pogon ali njihova uporaba za testne vožnje, športne, tekmovalne in reklamne vožnje ter njim podobne oblike uporabe.

Je prepovedano za športno aktivnost. Si bom moral pač narediti grdo gozdno makadamsko pot, ki bo pač služila temu, da pridem domov (ali pa da kak prijatelj pride k meni na obisk),(poleg asfaltirane seveda).. Nima veze, če bo vključevala klance kjer z osebnim vozilom ne prideš čez. Seveda bom po njej tudi gozdaril, tako da bo inšpektor lahko samo lepo tiho.

Se bo treba znajti fantje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Engineer_ ::

in vsa ta situacija (ne bom uporabil izraza, k iga imam v mislih saj mi bo admin brisal post) je nastala zaradi takšnih kretenov:


Da bi ga strela udarla! Proklet objesten mulc neodgovoren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ZaphodBB ::

Se strnjam, da sta kretena. Ampak naravni habitati res niso oškodovani. Morda je oškodovan lastnik, ampak spet z bazuko streljamo komarje.

Sicer to veva jaz in ti, ki sva kmečka sinova. Povprečen dušebrižniški jype pa pade na hrbet od groze.

bluefish ::

No, pa se le počasi premika na bolje: http://www.delo.si/novice/slovenija/kol...

Engineer_ ::

bluefish je izjavil:

No, pa se le počasi premika na bolje: http://www.delo.si/novice/slovenija/kol...


:) bo zaphod srečen.
No, glasne krosle pa naj kar prepovedo.

jazbec ::

osebno mi ta zakon ne pomeni nič, moj kros pa endurc bosta še vedno po bošku vse dokler nebo naša država spustila skozi papirje za izgradnjo namenskih enduro parkou in kros stez, ki jih je pri nas zelo malo

bluefish ::

Svašta, eni so pa do konca zaslepljeni s sovraštvom do koles. Bi radi kar taborniki preganjali kolesarje: http://www.delo.si/novice/slovenija/voz...

Hayabusa ::

Namesto te bedarije raje predlagam naj začno gledati za idioti, ki povsod puščajo smeti za sabo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za vožnjo po gozdu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021907 (3712) PersonaRuda
»

zemljevid gozdnih poti

Oddelek: Loža
286650 (4680) krneki0001
»

Izpit in registacija če se ne voziš po cesti?

Oddelek: Na cesti
288169 (6245) krneki0001
»

Vožnja s crossom po gozdu

Oddelek: Loža
194672 (3886) r3dkv1c4

Več podobnih tem