» »

Mirna dejavnost in poslovni prostor

Mirna dejavnost in poslovni prostor

Pina ::

Živjo,
z začetkom marca bom odprla s.p. (polni). Dejavnost, ki jo imam namen registirati je M71.129 Druge inženirske dejavnosti in tehnično svetovanje. Dejavnost bom opravljala v delu stanovanjske hiše. Po občinskih zakonih je dejavnost dovoljena.
Ker predvidevam da je to mirna dejavnost, me zanima ali moram v ta namen vseeno spremeniti del hiše v poslovni prostor ali ne. Nekje sem zasledila, da v primeru mirne dejavnosti kao ni potrebno imeti poslovnega prostora.

Ima kdo kaj izkušenj s tem?

jype ::

Baje zakon pravi, da moraš, v praksi se pa tega menda ne uporablja.

Kaj velja za mirno dejavnost predpiše občina.

Vice ::

Odvisno. Generalno pa za mirne dejavnosti načeloma ne rabiš poslovnega prostora.

St235 ::

ne rabiš, rabiš pa soglasje solastnikov (v hiši je to banalnost, v bloku je pa druga zgodba).

TESKAn ::

Mimogrede, če že odpiraš SP, razmisli, katere dejavnosti bi ti v bodoče lahko še prišle prav. Da se ti ne bo treba v primeru širjenja dejavnosti še enkrat ukvarjat z birokracijo:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

St235 ::

doregistracija dejavnosti je stvar petih minut. Registracija dejavnosti tja v tri dni pa znak skrajne neresnosti za vsakega poslovnega partnerja.

Pina ::

Ok, najlepša hvala.
Lakotnik29 ali lahko svojo trditev argumentiraš tudi s kakim linkom.

Hvala vsem za odgovore

St235 ::

Pina ::

Živjo,
najlepša hvala Lakotnik. Sem dobila tudi potrditev iz ajpesa, da potrebujem samo overjeno potrdilo lastnika hiše (ker to nisem), da lahko opravljam dejavnost. :)

LP B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s.p. za delo od doma?

Oddelek: Loža
305788 (4310) St235
»

Podjetništvo?

Oddelek: Loža
427861 (6756) Mobidick
»

Popoldanski s.p. - spletna trgovina

Oddelek: Loža
92755 (2534) fosil
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013425 (8913) Vikking
»

sam puf (s.p.)

Oddelek: Loža
161453 (1222) Thomas

Več podobnih tem