» »

Zunanji - eksterni trdi diski

Zunanji - eksterni trdi diski

Robert ::

Zanima me vaše mnenje o zunanjih trdih diskih - kako se obnesejo, instalacija, prenos podatkov, kvaliteta po firmah... Ne zanimajo me podatki o cenah.

OnTheMic ::

Kolega ima zunanji disk WD 160GB USB2.0, ki ga je kupil tule in mu deluje brez problemov, nobenih napak. Tudi prenos je preko USB2.0 precej hiter (ne pričakovat ATA100 hitrosti...). Podatke o WD diskih imaš na tejle strani..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Caligula ::

Najbolj se ti splaca kupiti posebej ohisje-tam nekje 14.000 SIT in potem posebej disk, kakrsnega potrbujes.
Pol lahko s tem ohisjem uporabljas tudi razne DVD pekace,.. menjas diske,.. Skratka priporocam locen nakup.

IceIceBaby ::

Sem mel firewire externi disk na laptopu in je bil hitrejši kot notrtanji. Firewire ima prenosa 50mb/s tako da hiter je dovolj. USB 2 je baje v praksi počasnejši, čeprav ima na papirju večji prenos. Pa pri firewire mi je všeč ker je sposoben napajati dist, tko da ne potrebuješ dodatnega napajalnega kabla.
Z inštalacijo ni problemov, na XPjih in OSXu mi je delalo brez vsakih driverjev.

Uglavnem, nasploh so prenosni diski kul zadeve, sploh za prenosnike prav pridejo. Če pa že kupuješ ti pa svetujem posebej firewire ohišje in posebej disk.

Caligula ::

z tako, ce rabis cisto samo zase, pol firewire, ce pa mislis se kom podatke dajat, jih sebi gor dajat,.. pol pa USB 2.0 ,ker USBje majo vsi, firewire pa redki. PA v praksi Firewire ni nic kaj hitrejsi od USB 2.0. Probaj dobit ohisje z obema prikljuckoma. Jaz bi malo bolj priporocal USB 2.0 ravno zato, ker ga lahko komurkoli priklopis na racunalnik in bos lahko izmenjeval podatke. Firwire pa imajo precej bolj redki uporabniki.

Lio ::

Jst sm v Mlacomu gledu racke za 3k, pol pa kup samo še disk poljubne velikosti in stvar je rešena

Caligula ::

Racki so po 2k samo mogoce ima osebek laptopa. Osebek, imas laptopa? :D

Jst ::

kst: Kje si pa kupil firewire ohišje. Kajti jaz imam tudi raje firewire, ki mi deluje dosti hitreje kot usb2.0.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

iskra ::

Ponovno načenjam temo: Kako se pa obnesejo 5.25" ohišja, v katere lahko montiraš CD/DVD -+RW enote IN diske ter do njih dostopaš preko FireWire in USB 2.0? Taka ohišja namreč stanejo borih dvajset tisočakov in verjetno se bolj splačajo kot nakup 3.5" ohišja samo za disk. :\

Caligula ::

Jaz sem ves cas govoril o 5,25 varianti. Manjsega nebi niti povohal, ker so diski dragi. Kupis ohisje za navaden disk. Pol pa lahko na vezje od njega priklopis karkoli pac hoces na IDE vodilu. DVD RW,..

To stane nekako 14.000 SIT.

Samo je ponavadi ohisje premajhno za pekac recimo in pac samo vezje vzames s sabo in priklopis.

iskra ::

Torej lahko uporabiš vezje navadnega 3.5" USB/FireWire ohišje tudi za priklop DVD+-RW? :\ 8-O Ne pride do nikakršnih kofliktov v Windows/Linux? Če je tako, grem kupit enega zdaj takoj, ker so cenejša!

Caligula ::

Seveda lahko.

Ni razlike. Lepo gor priklopis DVD pekac ali CD-ROM,..

Samo mora bit tako ,da se da lepo do vezja priti, ker v ohisje samo pekac verjetno ne bo pasal.
Vazno je, da lahko s pekacem prides do kabla.

Roman ::

Jest sm pa kupu iPoda 20gb in dela cudovit, shock proof, napajanje pa se mp3 zna spilat..
Tezko bi rabu vec kot 20gb diska kr tko za stvari.. Za tak mas doma postastne 4x 160 gb recimo.

iskra ::

Kako dolgo pa ti v resnici zdrži baterija? Na applovi strani omenjajo 8 ur ... kako je pa v resnici? Recimo, če glasbo več ali manj navijaš na glas in če veliko preskakuješ med pesmimi gor in dol po disku ... :\

U bistvu me kar vleče v nakup mini verzije, ker je iPod malo predrag ...:'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 črno na belem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
609908 (7228) MrStein
»

Nakup eksternega pekača

Oddelek: Kaj kupiti
111404 (1158) butkomutko
»

Trdi disk v ohišji vs. v zunanjem ohišju povezan z USB kablom

Oddelek: Kaj kupiti
382380 (1507) neoto
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422395 (1792) Realman
»

zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
191515 (1400) Caligula

Več podobnih tem