» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
12 / 91
»»

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

potem sem se pa malo zmedel...


sem zastekal sarkazem...cakas do 0.060 al si kej prej nastavil do ponedeljka?

Dieu ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz bolj mislim da je tukaj več kot samo bubble:
- ljudje umikajo denar in ga vlagajo v eth in btc. Namreč v EU bo kmalu sprejet zakon, da se bo za vse nad 100k evrov na bankah plačevala ležarnina.
- kitajska ima probleme z Juanom in kitajci vlagajo v kriptovalute
- japonska je ripple odobrila kot plačilno sredstvo (ne še kot valuto)
- letališče v denveru je sprejelo 25 kriptovalut kot plačilno sredstvo
- Španija se dogovarja, da bi začeli uporabljat ripple za trgovanje z špansko govorečimi južnoameriškimi državami
- eth platforma se širi v super računalnik (za računanje bi kr uporabili vse računalnike, ki rudarijo eth)
- Microsoft gleda proti ETH platformi
- rusija se odpira za kriptovalute

To je samo nekaj teh zadev, ki sem jih videl v zadnjih dveh tednih. In to mislim da je ta preskok, ki smo ga čakali. Tako da sedaj ni čas za prodajo kovancev, ampak za nakup, ker bo šlo samo navzgor.


Vir? 100k po računu? Vsi pri eni banki? Ali overall total (vse banke)? Ni to v direktnem konfliktu z interesi bank?
I was blind but now I see!

krneki0001 ::

interesi banke so visoke obresti, ker so te padle na skoraj nič, iščejo druge alternative, zato se storitve dražijo. In to je ena izmed idej, da bodo računali ležarnino za več kot 100k na enem računu.
Za pravne osebe se že računa, za fizične pa se dogovarja.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

XRP prebil 0.11 centov....

Kebo ::

Super, pa glede na to da je 70% prometa XRP/BTC glej ta chart, ne fiat. Tam se oblikuje trg.

_Tom_ ::

Fantje, kaj ste trenutno naredili glede XRP? Hold?

njyngs ::

Hold do mininalno 1$ ;)

_Tom_ ::

Ok, samo preverjem, da nisem edini optimist :)

K0l1br1 ::

Igranje + hold.

gruntfürmich ::

Buggy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

potem sem se pa malo zmedel...


sem zastekal sarkazem...cakas do 0.060 al si kej prej nastavil do ponedeljka?

ne, v resnici sem kar butnil ven. morda je bilo takšno pravilo kdaj prej...

_Tom_ je izjavil:

Fantje, kaj ste trenutno naredili glede XRP? Hold?

jst imam skos v planu hold, je na nastavljena prodaja 90% mojih ripplov na 0,87EUR. tko za foro. ampak do tja je še daleč - morda nikoli ne pride, ampak po drugi strani če pride do tja lahko gre še višje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

STR je še bolj hot kot XRP...

gruntfürmich ::

bo kdo ripple takoj zdaj prodal in čakal do prve nedelje v juniju? :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jast82 ::

Povej kaj več o tem posebnem gospodovem dnevu... drugače bolj kot ne na hold.

gruntfürmich ::

ja 2 aprila je tudi explodiralo, kolikor me spomin ne vara...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

_Tom_ ::

Je pa optimizem oz. drzanje hold pozicije seveda odvisno tudi od velikostnega razreda XRP-ov, lahko je biti pogumen s par 100 eur potencialne izgube....:)

Runnagain ::

kiFni je izjavil:

STR je še bolj hot kot XRP...


Tudi kot dolgoročna naložba ali le kot ugibanje?
Kdo je zadaj?

amacar ::

Od ICN še kdo kaj pričakuje? Je malo zdrsnil po marketcapu, bi mogoče bil čas za nakup?

Pa da še sebe citiram, škoda da sem dosti že prej prodal ;) pa verjetno še lahko kaj zraste, tam cca 0.2btc+, sedaj je cca 0.15btc.

amacar je izjavil:

Če se že v tej temi omenjajo tudi druge valute ne le bitcoin, pa bi omenil meni osebno en zanimiv kovanec - byteball (https://byteball.org/). Sam sem sicer kupil, ko je bil tam 0.019, sedaj je okoli 0.05-0.06, nekako verjamem da bo šel vsaj do 0.08 (ali pa ne :)) , da se ne bo kdo na moje besede obešal). Temelji na DAG (directed acyclic graph), pa še free distribution imajo, samo linkaš svoj btc račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

krneki0001 ::

dogecoini so skočili za več kot 100%. Odlično, sploh, če jih imaš 4 milijone.

Runnagain ::

krneki0001 je izjavil:

dogecoini so skočili za več kot 100%. Odlično, sploh, če jih imaš 4 milijone.


Odlično! Ni švoh ;)!

gruntfürmich ::

sploh kaj ne skače?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jast82 ::

Zadnjič sem mislo vzet lumense, na lepo ime. Mi je zdaj malo krivo. Ma kdo, Za kaj se tukaj gre?

Runnagain ::

Kaj se z XMR dogaja? ...raste brez prestanka.

krneki0001 ::

Vse raste. Eni počasneje, drugi hitreje, ampak vse pa raste. Celo BCN-ji so skočili za več kot 100% gor (iz 0.00000018 na 0.00000038)

Runnagain ::

Ma ja no, čisto vse ne :).
Bo balonček počil? Eh, vem da bo, vprašanje je pa, kdaj.

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

Runnagain je izjavil:

Ma ja no, čisto vse ne :).
Bo balonček počil? Eh, vem da bo, vprašanje je pa, kdaj.


to zihr bo pol bo čas za ultra nakupovanje
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

igorxx100 ::

Kater altcoin se trenutno splača rudariti?

MaterVola ::

kiFni ::

igorxx100 je izjavil:

Kater altcoin se trenutno splača rudariti?


Ma skoraj vse...:) Odvisno tudi kam ciljas, na daljši rok, ali sproti prodajati. Najmanj obremenjuje hardware rudarjenje altov na CryptoNight algoritmu, manj se greje in manj elektrike gre. Se pravu monero, bytecoin,...

K0l1br1 ::

Na katerih poolih?

deleted ::

XRP prebil 20 centov @Poloniex

krneki0001 ::

Ja, na kraknu je šel iz 0.000064 btc na 0.00012 btc. Ob 6h zjutraj, ko sem mislil prodat, sem izklopil prodajo in počakal do 7:00 in pokasiral še dodatek v višini 20%. Kupil sem jih pa pri 0.00000478 btc.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Evo ob 8h je bila korekcija na XRP. Padel na 0.0001 btc.
Zdej pa že leze nazaj - je že 0.000118 btc.

Odlično! Zdej pa "go baby go!!" na 1€.

kingsix ::

Kraken pa spet problemi...baje DDoS napad. oz Nekdo je dumpal izredno veliko ETH in potem se je zgodil napad, da folk ne more reagirat na market. Seveda je cena potem hitro šla z 70 nazaj na 81. Tako, da - fail.

..in take manupulacije gor/dol se skoz dogajajo, ker se vso tradanje pač dogaja na pretty much bullshit/nereguliranih borzah. Prava cena vseh teh coinov might as well be 1 cent, ampak ja..."borza" pravi 1k. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

krneki0001 ::

Včeraj se je vse sesulo pri STR-jih na poloniexu. Je bil že 0.00004900, pol se je pa stran sesula. Nisem mogel prodat, tako da spet čakam na dvig.

Runnagain ::

krneki0001 je izjavil:

Evo ob 8h je bila korekcija na XRP. Padel na 0.0001 btc.
Zdej pa že leze nazaj - je že 0.000118 btc.

Odlično! Zdej pa "go baby go!!" na 1EUR.


Misliš, da bo vmes še kakšnega padca prišlo? Meni tole kar mal sumljivo preveč hitro narašča.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

obstaja 37,955,579,225 XRP-jev. Če bi bla vrednost enega $1, to pomen market cap skor $38 miljard.
Bitcoin market cap je trenutno $25 miljard. Market cap vseh kripto valut skupaj pa $47 miljard.
vir: https://coinmarketcap.com/

More še kr neki vode pretečt, da bo, če bo sploh kdaj, pršl do take vrednosti.

ohnowhy ::

Če ma kak exchange ddos, bi verjetno limit orderji še vedno morali delovati... Vprašanje pa je, če se ga pravočasno nastavi, ja.

Machete ::

Si prepričan? Meni se ne zdi logično, da bi se orderji vršili, saj se dogajajo na napadenem serverju? Sicer pa pojma nimam. Sem pa včreaj zjutraj kupil en lep kos ripla in spičil ven čisto na jutranjem vrhu. Sedaj se nekak ne upam nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

Na jutranjem vrhu sem tudi sam prodal, potem pa po korekciji nazaj dal z orenk dobičkom. Padlo je iz 0.00012 na 0.00010. Zdej je spet na 0.000119. Pomoje bo sedaj korekcija, tako da bom pri 0.00012 spet ven vzel in malo počakal, potem pa pri padcu spet nazaj vložil.

ohnowhy ::

Na normalnih exchangih je tako, da je limit order shranjen v trgovalnem sistemu na serverju, ne na klientu... Ddos ne bi smel prodreti do jedra trgovalnega frameworka, tile web serverji so samo vmesnik do tega jedra... Zagotoviti pa ne morem, ker ne vem, kako je kraken skupaj zašravfan... Sicer imam tudi jaz dokaj dobre izkušnje s tem, ja, zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

njyngs ::

krneki0001 je izjavil:

Na jutranjem vrhu sem tudi sam prodal, potem pa po korekciji nazaj dal z orenk dobičkom. Padlo je iz 0.00012 na 0.00010. Zdej je spet na 0.000119. Pomoje bo sedaj korekcija, tako da bom pri 0.00012 spet ven vzel in malo počakal, potem pa pri padcu spet nazaj vložil.

To delaš dnevno?

sarma832 ::

ohnowhy je izjavil:

Na normalnih exchangih je tako, da je limit order shranjen v trgovalnem sistemu na serverju, ne na klientu... Ddos ne bi smel prodreti do jedra trgovalnega frameworka, tile web serverji so samo vmesnik do tega jedra... Zagotoviti pa ne morem, ker ne vem, kako je kraken skupaj zašravfan... Sicer imam tudi jaz dokaj dobre izkušnje s tem, ja, zaenkrat.


Takšna ciganija kot je pri poloniexu, majo to kar pomoje na istem serverju kot spletno stran.

njyngs je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Na jutranjem vrhu sem tudi sam prodal, potem pa po korekciji nazaj dal z orenk dobičkom. Padlo je iz 0.00012 na 0.00010. Zdej je spet na 0.000119. Pomoje bo sedaj korekcija, tako da bom pri 0.00012 spet ven vzel in malo počakal, potem pa pri padcu spet nazaj vložil.

To delaš dnevno?


To tudi mene zanima. A se konkretno to izplača? Sam načeloma le holdam in se z tem ne ubadam, ker ne vem če bi se izplačalo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sarma832 ()

krneki0001 ::

njyngs je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Na jutranjem vrhu sem tudi sam prodal, potem pa po korekciji nazaj dal z orenk dobičkom. Padlo je iz 0.00012 na 0.00010. Zdej je spet na 0.000119. Pomoje bo sedaj korekcija, tako da bom pri 0.00012 spet ven vzel in malo počakal, potem pa pri padcu spet nazaj vložil.

To delaš dnevno?


Ja, če vidim in ujamem korekcije. Drugače pa pustim.

Ripple 0.000125 btc. Odlično.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

morm zopet nekaj btc ruknat v ripple... ampak malo me je strah korekcije navzdol če bom drago kupoval.

DeeJay je izjavil:

obstaja 37,955,579,225 XRP-jev. Če bi bla vrednost enega $1, to pomen market cap skor $38 miljard.
Bitcoin market cap je trenutno $25 miljard. Market cap vseh kripto valut skupaj pa $47 miljard.
vir: https://coinmarketcap.com/

More še kr neki vode pretečt, da bo, če bo sploh kdaj, pršl do take vrednosti.


malo nas omejuje v mislih tale marketcap. vrednost coina naraste tudi če ga nobeden po takšni ceni ni pripravljen prodati in ga želijo prodati samo po višji. in ni nujno da odraža 'dejansko' stanje neke valute, samo to da je folk ne želi prodati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Marketcap je neka statistična vrednost. Da pride do 1.00, se more še ogromno denarja noter zmetat, da bo coin šel gor. Sam od sebe in na lepe oči v večjem deležu ne bo rasel izven hypeta, ki se ga pa fila z denarjem. Tak da razmišjanje o marketcapu glede nato,da za drugega niso, kot za prodajat in kupovat, je rahkol brez veze. Če te hočejo potoniti, te bodo pri vsakem coinu.

Runnagain ::

Mja, pa smo že pri 0.00013-jki BTC-ja.

Machete ::

Jaz se trenutno ne grem več. Ko sem postal pohlepen, sem ponavadi spušil dobiček.
Sem že v fiatu in verjetno potegnem vse ven. Konec poletja pa ponovim vajo (oz. odvisno od situacije).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

Ja, tudi sam opažam, da ni dobro za živce in da je treba posebno filozofijo. V poloniex trolboxu sem prebral, da ko si v paniki, izklopi računalnik in pojdi na sprehod. Zame to velja - če imam fiat, potem fiat ostane, če imam coine, pač coini ostanejo. Če naredim nekaj v trenutnem navdihu, zagotovo ni prav in bi bilo bolje pustiti. Recimo sedaj pri ripplu bi bilo fajn prodati, vendar ne bom. Kar sem zadnje dni ocenil, da bi prodal in nato kupil, sem vedno potegnil kratko. Nič tragičnega, vendar poučno pa je.

maco-maco ::

obstaja 37,955,579,225 XRP-jev.

Obstaja jih 100,000,000,000.


Pardon, nekaj jih je izginilo.
Total XRP 99,994,786,898.87
Kaj?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Runnagain je izjavil:

Mja, pa smo že pri 0.00013-jki BTC-ja.


Prodal pri 0.000132 in kupil spet pri 0.000125.

Danes že drugič na tak način povečal število kovancev. Odlično.

Machete je izjavil:

Jaz se trenutno ne grem več. Ko sem postal pohlepen, sem ponavadi spušil dobiček.
Sem že v fiatu in verjetno potegnem vse ven. Konec poletja pa ponovim vajo (oz. odvisno od situacije).



Potem boš vse zamudil.
japonske banke so potrdile ripple kot plačilno sredstvo za medbančne poravnave. Cena gre zato v višave.

Zgodovina sprememb…

««
12 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13530345 (12493) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14860527 (47641) PrihajaNodi

Več podobnih tem