» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
11 / 91
»»

sivistol ::

Kompost je izjavil:

Matr ripple sploh ne neha rast.. 8-)


Spet pump and dump, se bo spet pri 7 c ustavil pol pa padu na 3c
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

kingsix ::

Polnjenje el. avtomobilov via blockchain (Ethereum)


Jutri štartajo z 100 "postajami" po nemčiji.

sivistol ::

Link ? Al ofical website ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

kingsix ::

to je projekt podjetij RWE (RWE @ Wikipedia in slock.it . .. Tako da ima kar konkretno zaledje.

BlockCharge: the blockchain-based solution for charging electric cars
https://www.linkedin.com/pulse/blockcha...

https://mobile.twitter.com/CarstenStoec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kingsix ::

The United Nations Just Launched Its First Large-Scale Ethereum Test

http://www.coindesk.com/the-united-nati...

Uh...sem zaman par minut iskal kakšne podobne praktične uporabe BTC..=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

kingsix je izjavil:


Uh...sem zaman par minut iskal kakšne podobne praktične uporabe BTC..=)


Z zlatom boš težko žeblje zabijal.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

robcek23 ::

Quote iz rtvslo
V Sloveniji dobiček iz trgovanja s kriptovalutami namreč ni kapitalsko obdavčen, tudi ni obdavčen kot izveden finančni instrument, saj gre za virtualno valuto, ki ni uradno priznana. Se vam pa dobiček všteje v dohodnino, če ga pretvorite v evre in izplačate na račun. Višina dohodka v evrih se določi, upoštevaje vrednost kriptovalute v evrih v času, ko je dohodek prejet, pojasnjujejo na Fursu. Od tega bo nato odvisna vaša dohodnina.


Ne razumem. Kaj zdaj to pomeni. Npr če kupiš za 1000eur bitcoina, bitcoin kasneje prodaš za 1500eur. Potem tu plačaš kakšen davek ali ne? Si samo nakažeš na račun, moraš kaj poročati, ali kako?

gruntfürmich ::

to pomeni da bomo obvozili slovensko davkarijo da nas ne bodo ropali težko prigaranega denarja tako, da bomo nakazovali direktno do stranke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MalRey ::

robcek23 je izjavil:

Ne razumem. Kaj zdaj to pomeni. Npr če kupiš za 1000eur bitcoina, bitcoin kasneje prodaš za 1500eur. Potem tu plačaš kakšen davek ali ne? Si samo nakažeš na račun, moraš kaj poročati, ali kako?


Osebno se zanašam na uradno razlago bivšega DURS, ki je za pojasnilo povprašal MF. Mislim da je avtor članka na RTV narobe razumel to pojasnilo. Ko avtor omeni "dobiček", ki ga je potrebno pretvoriti v EUR, v resnici govori o dohodku. Torej, če nekomu iz ZDA narediš spletno stran in ti plačajo v BTC, potem moraš tak dohodek prijaviti po Zakonu o dohodnini. Pri tem uporabiš vrednost v EUR v trenutku plačila. V primeru nakupa BTC, rasti vrednosti in na koncu prodaje, pa davka na kapitalski dobiček ni potrebno plačati. Vseeno pa je potrebno imeti vsa potrdila o nakazilih, nakupih in prodajah, v primeru da inšpekcija kdaj potrka na vrata in želi dokazila o izvoru denarja.

Samuel ::

LTC so ravno sprejeli na Coinbase.. poleg BTC in ETH.
Trenutno je 19.40$ na BTCe!
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Machete ::

Wings DAO in iEx.ec RLC sta tudi ravnokar precej potegnila. TRST se ni pridružil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Matej_K ::

XRP na all time high? skoraj 0,07

V parih dneh na x2
... .. .

K0l1br1 ::

Temeljito prebil 0.07

kiFni ::

Nevem kaj mi je bilo, da sem včeraj zvečer kupil XRP... pol ure kasneje je pa začel letet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

njyngs ::

In smo čez 0.08 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Runnagain ::

Haha, opazil da sem enkrat nastavil prodajo XRP, pa pozabil umaknit. No ja, še vseen je bil dober dobiček.

Vprašanje, kam sedaj skočit? PIVX? WAVES?

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

XRP
NEM
ETH
ETC
LTC

Machete ::

Jaz sem trenutno 25% Wings in 33% RLC, ostalo BTC.
Wings je bil kar dolgo hypan, sploh na Kitajskem trgu. Tako da ima občinstvo in delno ime. Mu sicer ne zaupam neizmerno, ker se mi zdi da bo zapuščen.
RLC pa ima vsaj 'uradno' kar obširno ekipo, tako da je imam občutek, da bo še prdiobival in ni instant dumpmni coin. Včeraj je nekdo proval prodati 80BTC worth RLC in se je zid večinoma pojedel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kingsix ::

Se mi zdi, da je trenutno vse nek bubble. Vse gor 10%+ razen ene par valut. BTC pa mislim da raste, ker ga fokl kupi, da potem kupi druge valute.

krneki0001 ::

Jaz bolj mislim da je tukaj več kot samo bubble:
- ljudje umikajo denar in ga vlagajo v eth in btc. Namreč v EU bo kmalu sprejet zakon, da se bo za vse nad 100k evrov na bankah plačevala ležarnina.
- kitajska ima probleme z Juanom in kitajci vlagajo v kriptovalute
- japonska je ripple odobrila kot plačilno sredstvo (ne še kot valuto)
- letališče v denveru je sprejelo 25 kriptovalut kot plačilno sredstvo
- Španija se dogovarja, da bi začeli uporabljat ripple za trgovanje z špansko govorečimi južnoameriškimi državami
- eth platforma se širi v super računalnik (za računanje bi kr uporabili vse računalnike, ki rudarijo eth)
- Microsoft gleda proti ETH platformi
- rusija se odpira za kriptovalute

To je samo nekaj teh zadev, ki sem jih videl v zadnjih dveh tednih. In to mislim da je ta preskok, ki smo ga čakali. Tako da sedaj ni čas za prodajo kovancev, ampak za nakup, ker bo šlo samo navzgor.

K0l1br1 ::

Če bi hotel rudariti eth, bi doma imelo smisel, ali bi zahtevalo preveč hardwera? oz. kakšen hw bi potreboval za dobiček, ki bi presegel strošek elektrike?

krneki0001 ::

xeon E3 ali E5 procesor, vsaj 32GB rama in 5x amd RX480, če drži to: "AMD RX 480 Can Be Upgraded To RX 580 With A BIOS Flash", drugače pa 5x RX580

Na procu rudariš monerote s polovico jeder, na grafikah pa ETH.

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Ok, do xeona bi sicer moral še priti, doma imam eno plato, na katero bi xeon šel, imam pa tudi eno delujočo škatlo v kleti z nekim intlom G620 za začetek.
5 graf pa ne vem, če bi na tisto plato spravil... moram počekirati število pcie slotov.

Machete ::

Niti ni nujno da ti bodo delali vsi sloti hkrati na 100%. Pusti raje to in kupi že sestavljen rig ali namesnko napravo - https://www.bitmain.com Tile so menda legit in ne nategujejo. Je pa jasno da enote zadržujejo in sami rudarijo na njih preden jih prodajo naprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

K0l1br1 ::

Ok, bom preveril tudi to.
Kje minate eth, da se pridružim?

krneki0001 ::

Ali kdo rudari monero z amd karticami? Koliko H/s ima na RXx70 ali RXx80?

Na dveh E5 26xx (16 jeder/32 niti) in Xeon Phi 7210 daje ven mašina 1.7kH/s. Trenutno je to skoraj 5 monerov na mesec, pa me zanima, če dam še kako grafiko zraven, koliko kakšna da od sebe.

Za te vem koliko dajo:
nVidia 1050 da ven 297H/s
nVidia 1050 TI da ven 320H/s
nVidia 1060 da ven 430H/s
nVidia 1070 da ven 475H/s


Koliko pa RX470, RX480, RX570, RX580?

Kakega titanx nebi šel kupovat, ker je mi je xeon phi bolj uporaben.

DJ-DUST ::

Iz trgovine 4Gb modeli RX400 dajo 580-620 h/s, navite preko 700h/s, custom timings tudi preko 900h/s. Vzami 4gb ker so cenejše. Za Monero samo AMD, nVidia se pa izkaže pri ZEC..

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz bolj mislim da je tukaj več kot samo bubble..


Čakaj še da Slovenci pogruntajo, da na izračunu za vrtec ni premoženja v Bitcoinih 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

K0l1br1 je izjavil:

Ok, bom preveril tudi to.
Kje minate eth, da se pridružim?


Jaz sicer minam zec in ga prodajam sproti (ker imam več nvidia kartic), in sicer na flypool.org. Ista firma ima tudi ethermine.org pool. Zakaj minam tu? Ker je edini ZEC pool, pri katerem imam toliko profita, kot ga kaže www.whattomine.com . Na drugih poolih vedno dobivam manj - potem pa ne vem, a malo kradejo, ali pa so prešvoh serverji in se zaradi tega izgublja na coinih.

Machete ::

Koliko bi pljunila gtx1080 ZECov na dan v BTCjih? (Ker ne znam izpolniti kalkulatorja zdajle na hitro).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

Machete je izjavil:

Koliko bi pljunila gtx1080 ZECov na dan v BTCjih? (Ker ne znam izpolniti kalkulatorja zdajle na hitro).



Ene 510h/sec pri 150w porabe (65% power limit). Se pravi pri trenutni profitabilnosti $4.24 priminiranega, stroški za elektriko okoli 0.6$ na dan, torej 3.64$ profita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Machete ::

Hvala. Premalo, da bi se zezal z main karto (v dnevni sobi) :)
Čeprav priznam, da je zabavno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hamez66 ::

Machete je izjavil:

Hvala. Premalo, da bi se zezal z main karto (v dnevni sobi) :)


Saj ni veliko zezanja. Zdownloadaš miner:

https://mega.nz/#F!usQh2bTa!3qp_PaiO-dw3F0mpvLXynA ( https://bitcointalk.org/index.php?topic... )

Narediš bat file z ukazno vrstico:

miner -d 1 --server eu1-zcash.flypool.org --port 3333 --user zecaddrec.worker --pass x --fee 0 --pec

V afterburnerju naštimaš power limit na 65 in je to to.

Seveda pa po želji.. Mogoče komu drugemu pomaga, če se tebi ne da s tem ukvarjat. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Machete ::

Hvala ja. Nisem mislil zaradi tehnične plati, pač pa predvidena cifra je za 24/7 gonjenja.
Če jo imaš pa v dnevni pa to itak odpade, plus ure ko igraš ali visiš na kompu so potem neaktivne,
s tem da jo obrabljaš in živciraš družinske člane za drobiž na koncu.
Če imaš namensko pa že.. Tako z primarnim kompom pa ne. To sem mislil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

HP Z220 sem ravno predvčerajšnjim enemu poinštaliral na novo, pa ima I7-3770 in 1050 nVidia grafiko in mu rudari z minergate programom (proc 4 jedra - 150H/s, grafika na prvi stopnji - 297H/s) in je zadeva čisto tiha.
Računalnik mu v vsakem primeru laufa 24/7, zato se ne sekira, če še malo dela zraven.

K0l1br1 ::

krneki0001 je izjavil:

HP Z220 sem ravno predvčerajšnjim enemu poinštaliral na novo, pa ima I7-3770 in 1050 nVidia grafiko in mu rudari z minergate programom (proc 4 jedra - 150H/s, grafika na prvi stopnji - 297H/s) in je zadeva čisto tiha.
Računalnik mu v vsakem primeru laufa 24/7, zato se ne sekira, če še malo dela zraven.

Katere valute pa?

krneki0001 ::

monero

mihco ::

krneki0001 je izjavil:

HP Z220 sem ravno predvčerajšnjim enemu poinštaliral na novo, pa ima I7-3770 in 1050 nVidia grafiko in mu rudari z minergate programom (proc 4 jedra - 150H/s, grafika na prvi stopnji - 297H/s) in je zadeva čisto tiha.
Računalnik mu v vsakem primeru laufa 24/7, zato se ne sekira, če še malo dela zraven.

monero na cpu je izguba. V najboljsem primeru zasluzis tocno toliko kot je poraba elektrike.

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Jaz bolj mislim da je tukaj več kot samo bubble:
- ljudje umikajo denar in ga vlagajo v eth in btc. Namreč v EU bo kmalu sprejet zakon, da se bo za vse nad 100k evrov na bankah plačevala ležarnina.
- kitajska ima probleme z Juanom in kitajci vlagajo v kriptovalute - kitajska vedno devalvira juan, že dolga desetletja, tko da to ni nova taktika kot jo skos omenjamo tukaj
- japonska je ripple odobrila kot plačilno sredstvo (ne še kot valuto)
- letališče v denveru je sprejelo 25 kriptovalut kot plačilno sredstvo
- Španija se dogovarja, da bi začeli uporabljat ripple za trgovanje z špansko govorečimi južnoameriškimi državami
- eth platforma se širi v super računalnik (za računanje bi kr uporabili vse računalnike, ki rudarijo eth)
- Microsoft gleda proti ETH platformi
- rusija se odpira za kriptovalute

To je samo nekaj teh zadev, ki sem jih videl v zadnjih dveh tednih. In to mislim da je ta preskok, ki smo ga čakali. Tako da sedaj ni čas za prodajo kovancev, ampak za nakup, ker bo šlo samo navzgor.


sem pa res kmet. sem vedel da ima ripple dobro zastavljeno platformo za kartično poslovanje in sem siguren da je v tem del prihodnosti da bodo rippli sem ter tja šibali kot zdaj šiba masstercard/visa..., ampak vedno dobre novice izvem zadnji...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

mihco je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

HP Z220 sem ravno predvčerajšnjim enemu poinštaliral na novo, pa ima I7-3770 in 1050 nVidia grafiko in mu rudari z minergate programom (proc 4 jedra - 150H/s, grafika na prvi stopnji - 297H/s) in je zadeva čisto tiha.
Računalnik mu v vsakem primeru laufa 24/7, zato se ne sekira, če še malo dela zraven.

monero na cpu je izguba. V najboljsem primeru zasluzis tocno toliko kot je poraba elektrike.


Ah, ni izguba.

30w več porabe za 200h/sec (pri xmr), +/- nekaj procentov, odvisno od procesorja oz. 30 centov plusa na dan.

Nekje sem zasledil, da naj bi Ryzen odlično minal ZEC coine, ampak žal nimam nobenega Ryzen procesorja, da bi sprobal. Ma kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

krneki0001 ::

mihco je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

HP Z220 sem ravno predvčerajšnjim enemu poinštaliral na novo, pa ima I7-3770 in 1050 nVidia grafiko in mu rudari z minergate programom (proc 4 jedra - 150H/s, grafika na prvi stopnji - 297H/s) in je zadeva čisto tiha.
Računalnik mu v vsakem primeru laufa 24/7, zato se ne sekira, če še malo dela zraven.

monero na cpu je izguba. V najboljsem primeru zasluzis tocno toliko kot je poraba elektrike.


To je njegova želja. Koliko bo on na dobičku ali izgubi naj se on sekira.

gruntfürmich je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Jaz bolj mislim da je tukaj več kot samo bubble:
- ljudje umikajo denar in ga vlagajo v eth in btc. Namreč v EU bo kmalu sprejet zakon, da se bo za vse nad 100k evrov na bankah plačevala ležarnina.
- kitajska ima probleme z Juanom in kitajci vlagajo v kriptovalute - kitajska vedno devalvira juan, že dolga desetletja, tko da to ni nova taktika kot jo skos omenjamo tukaj
- japonska je ripple odobrila kot plačilno sredstvo (ne še kot valuto)
- letališče v denveru je sprejelo 25 kriptovalut kot plačilno sredstvo
- Španija se dogovarja, da bi začeli uporabljat ripple za trgovanje z špansko govorečimi južnoameriškimi državami
- eth platforma se širi v super računalnik (za računanje bi kr uporabili vse računalnike, ki rudarijo eth)
- Microsoft gleda proti ETH platformi
- rusija se odpira za kriptovalute

To je samo nekaj teh zadev, ki sem jih videl v zadnjih dveh tednih. In to mislim da je ta preskok, ki smo ga čakali. Tako da sedaj ni čas za prodajo kovancev, ampak za nakup, ker bo šlo samo navzgor.


sem pa res kmet. sem vedel da ima ripple dobro zastavljeno platformo za kartično poslovanje in sem siguren da je v tem del prihodnosti da bodo rippli sem ter tja šibali kot zdaj šiba masstercard/visa..., ampak vedno dobre novice izvem zadnji...:))


Si kmet, ja. Nikjer ni omenjeno kartično poslovanje, ampak olajšano medcelinsko poslovanje (torej transakcije iz evrope v južno amerijo in nazaj.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

po mojem bomo takemu poslovanju priča v prihodnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sivistol ::

gruntfürmich je izjavil:

po mojem bomo takemu poslovanju priča v prihodnosti.


to bo itak prihodnost
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Buggy ::

XRP-ju se je res utrgal. Skoda da sem imel na Bitsampu takrat baksis, ko sem ga kupil "za foro" ko se je pojavu. Bi zdejle krepko praznoval je pa vseen za en dober GPU :)


Bo se kdo danes prodajal?

krneki0001 ::

Že prodali, zdej čakamo dump, da bomo spet kupovali. Okol 22 ure bo dump, ko kitajci prilezejo za računalnike.

Buggy ::

je ze zacel padat ja...pravi cas sem stisnil...pol pa spet v nabavo tokrat za kej vec ;)

sivistol ::

Buggy je izjavil:

je ze zacel padat ja...pravi cas sem stisnil...pol pa spet v nabavo tokrat za kej vec ;)

tam do 4 cente pade pa bo spet cas za nabavo
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

gruntfürmich ::

morda bo weekend tradicionalno za skok navzgor :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

morda bo weekend tradicionalno za skok navzgor :D


to bi bilo pa eden izmed redkih. Petki so za delat rosade...ce res ni kaksnih hudih pretresov ali pa moja statistika ne dela vec dobro :8)

gruntfürmich ::

potem sem se pa malo zmedel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
11 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13530345 (12493) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14860527 (47641) PrihajaNodi

Več podobnih tem