» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
10 / 91
»»

krneki0001 ::

Z enim 1300W napajalnikom to ne bo šlo.

Pennywis3 ::

krneki0001 je izjavil:

Z enim 1300W napajalnikom to ne bo šlo.


Z Supernovo sigurno ne.
Po dva napajalnika na rig mi pa ne diši.
Daj, predlagaj nekaj, da bom lahko 6x rx580 Nitro+ priklapljal še naprej :))

Machete ::

Ali ima kdo kaj etc kovancev. Jaz sem jih danes zjutraj kupil za 1 btc in kar raste. Kdaj se bo vzpon sesul?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

amacar ::

amacar je izjavil:

Zakaj bi rabil 6x 6pin + 6x 8pin za eno grafično?

Ja my bad, spregledal temo, sem mislil da je tema nakup namiznega pcja

YesPeace ::

Machete je izjavil:

Ali ima kdo kaj etc kovancev. Jaz sem jih danes zjutraj kupil za 1 btc in kar raste. Kdaj se bo vzpon sesul?


Imam ETC-je še od forka... ne poznam pa razloga zakaj zadeva raste...

dominuspro ::

Pennywis3 je izjavil:


Po dva napajalnika na rig mi pa ne diši.


Popolnoma brez razloga. Nabaviš add2psu od kitajcev za ~10eur in je rešeno.

Kebo ::

YesPeace je izjavil:

Machete je izjavil:

Ali ima kdo kaj etc kovancev. Jaz sem jih danes zjutraj kupil za 1 btc in kar raste. Kdaj se bo vzpon sesul?


Imam ETC-je še od forka... ne poznam pa razloga zakaj zadeva raste...

Delno zaradi špekulacij o novicah o ETC skladu

MaterVola ::

Machete ::

MaterVola je izjavil:

https://decred.org/autonomy_puzzle/


Zakaj se gre tu? :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MaterVola ::

Razvijalci Decreda večkrat pripravijo uganko s konkretno nagrado ob izidu nove verzije. Ko bo števec na 0, bo na voljo za reševanje. Naj ne bi bila prezahtevna, tako da bo odločilna hitrost. https://twitter.com/decredproject/statu...

sarma832 ::

Mene pa zanima če se rudarjenje izplača. In če ja, kater coin?

Pa kakšna je efektivna cena elektrike na kilovat pri nas?

Kebo ::

Cena je tam nekje med 12 in 13 centov, kaj se splača rudarit imaš pa tole stran. Link Načeloma si 6x RX 470 mašino, ki te pride tam nekje med 1500 in 2000EUR poplačaš v 6 mesecih od tam naprej je pa profit.

Machete ::

REP, ETC pumpajo na poloniex na polno. Škoda da sem out :P
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kebo ::

Rep sam zarad gnosisa, bo šel nazaj dol.

Machete ::

Jaz sem dal danes zjutraj tretino BTCja na vsak sledeči shitcoin: xrp / fct / sbd / ltc
Upam da bo kockarska sreča na moji strani 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sivistol ::

Machete je izjavil:

Jaz sem dal danes zjutraj tretino BTCja na vsak sledeči shitcoin: xrp / fct / sbd / ltc
Upam da bo kockarska sreča na moji strani 8-)


to je sam mal pump and dump, edin ki se sedaj splača je litecoin z segwitom

Machete ::

Lol, saj sem zbežal ven. Malo potolčen, ni kritično :)
Kaj se dogaja z LTC. Malce pada že dva dni. Čas za nabavo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kebo ::

Ltc je zdaj za prodajat ne pa kupovat, buy the rumour sell the news. Če vas interesirajo segwit coini pol glejte nav, mogoče tudi dgb, samo ne plačat več kot 80 satoshijev zanj.

kiFni ::

Kebo je izjavil:

Cena je tam nekje med 12 in 13 centov, kaj se splača rudarit imaš pa tole stran. Link Načeloma si 6x RX 470 mašino, ki te pride tam nekje med 1500 in 2000EUR poplačaš v 6 mesecih od tam naprej je pa profit.


Men se je odplačala pred kratkim v dobrih 24h, + profit...

sarma832 ::

Kje se pa najbolj splača kupit grafične in opremo. Je morda kakšen popust če vzameš 10+ komadov?

K0l1br1 ::

kiFni je izjavil:

Kebo je izjavil:

Cena je tam nekje med 12 in 13 centov, kaj se splača rudarit imaš pa tole stran. Link Načeloma si 6x RX 470 mašino, ki te pride tam nekje med 1500 in 2000EUR poplačaš v 6 mesecih od tam naprej je pa profit.


Men se je odplačala pred kratkim v dobrih 24h, + profit...
Je skrivnost, kaj in kako?

jest10 ::

K0l1br1 je izjavil:

kiFni je izjavil:

Kebo je izjavil:

Cena je tam nekje med 12 in 13 centov, kaj se splača rudarit imaš pa tole stran. Link Načeloma si 6x RX 470 mašino, ki te pride tam nekje med 1500 in 2000EUR poplačaš v 6 mesecih od tam naprej je pa profit.


Men se je odplačala pred kratkim v dobrih 24h, + profit...
Je skrivnost, kaj in kako?


Bi rekel da ZEC>:D

K0l1br1 ::

In kaj narediš z ZEC-om, ga istega dne pretvoriš, prodaš oziroma ali na teh multimining zadevah obstaja kakšna avtomatika, ki ti pretvori v btc (itd)?

kiFni ::

jest10 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

kiFni je izjavil:

Kebo je izjavil:

Cena je tam nekje med 12 in 13 centov, kaj se splača rudarit imaš pa tole stran. Link Načeloma si 6x RX 470 mašino, ki te pride tam nekje med 1500 in 2000EUR poplačaš v 6 mesecih od tam naprej je pa profit.


Men se je odplačala pred kratkim v dobrih 24h, + profit...
Je skrivnost, kaj in kako?


Bi rekel da ZEC>:D


DBIX ... arabski ethereum

K0l1br1 ::

Kje to minaš?

Runnagain ::

Malce OT: ko zaslužiš s trejdanjem, naj to ne bi blo obdavčeno (naj kdo potrdi, če ni tako). Torej ne bi smel imeti problemov, če denar od prodaje BTC nakažem nazaj na TR, recimo iz bitstampa? Ali pač?

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Če si samo s trejdanjem, brez uporabe vzvodov (margin trading) ali finančnih produktov (recimo futures na bitmex/okcoin), potem ni obdavčeno. Shrani zgodovino trgovanja in ostala dokazila, ki potrujejo tvoje trgovanje.

Ja, tudi mene zanima, kako se mining rig izplača v enem dnevu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Kebo ::

Pča usrat se ti more, da rudariš en dan coin in gre drug dan krat 100.

hamez66 ::

Kebo je izjavil:

Pča usrat se ti more, da rudariš en dan coin in gre drug dan krat 100.


Ja, dobra ideja. Se verjetno splača skakat po novih kovancih. Včasih se je.

kiFni ::

odvisno. včasih se, vendar ne prodam takoj. redko rudarim, samo ko se mi zdi da coin nekaj obeta. rig zalaufam 3x do 4x na leto, ponavadi držim nekaj časa. eth sem rudaril ko je bil 2$ januarja 2016. potrpežljivost se izplača....:)

kingsix ::

Koliko vas je prodalo XRP vsaj približno blizu vrha? Trije kolegi k imajo to so pri ?0.00006+ vriskali o dobičkih in sanjali o ne vem čem...seveda noben ni prodal...sedaj pa jokajo...
Tako da ja..ne govorit o dobičkih dokler ne prodaš. =)

sivistol ::

Lih prodal pr 7 centih
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

sivistol ::

a še se splača minat eth in z kterim rigom ?
kake posebne rige do 200 - 300 $ ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

sarma832 ::

kingsix je izjavil:

Koliko vas je prodalo XRP vsaj približno blizu vrha? Trije kolegi k imajo to so pri ?0.00006+ vriskali o dobičkih in sanjali o ne vem čem...seveda noben ni prodal...sedaj pa jokajo...
Tako da ja..ne govorit o dobičkih dokler ne prodaš. =)


Ja tole dogajanje z ripplom se je bralo kot komedija :))

"Prodal bom nic prej, kot pri 1$!"

Vsak ki vsaj malo racionalno razmislja bi pri 7ih centih prodal. Ce pogledas marketcap ves da je cena 1$ nerealna.

K0l1br1 ::

Pri kripto valutah je marsikaj bilo nerealno, pa je precejkrat fajn usekalo v vsem smeri.

kingsix ::

sarma832 ::

K0l1br1 je izjavil:

Pri kripto valutah je marsikaj bilo nerealno, pa je precejkrat fajn usekalo v vsem smeri.

Seveda, seveda. Tržna kapitalizacija Bitcoina je 20miljard približno.

Ko bi Ripple dosegel vrednost 1$, bi bila tržna kapitalizacija več kot 35miljard. mokre sanje vseh ripple holderjev

krneki0001 ::

Dans so pa vsi nekam pohiteli v višave, razen ripla.

deleted ::

..evo ti, xrp nadoknadu :-)

Machete ::

Jaz se grem en pogumen gambling. Najpomembneje je zamižat ko izgubljaš. Tole panic trejdanje mi je pobralo preveč.
Trenutno sem dokaj enakomerno razdelil BTC med ARK/PIVX/TRST/WINGS*/RLC* (*včerajšnji release). Zakaj? Zaradi predlogov neznanecev na spletu. Good enough :)
Sedaj pa treniram samodisciplino, da vztrajam, tudi ko boli. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MalRey ::

Če "pogumen" pomeni "več kot sem pripravljen izgubiti", potem ni nič čudnega, da te prime panika. Dodaten razlog je lahko to, da imaš slabe temelje, torej kupuješ stvari, kjer nisi dovolj prepričan v njihovo vrednost.

Machete ::

Hehe, itak da nisem prepričan v njihovo vrednost. Edina vrednost teh shitcoinov je to da vsi udeleženi računamo na dober pump, če smo pošteni.
Kolikor toliko verjamem samo v BTC (in LTC, če ne bi bil tak tobogan, pa še to samo zaradi hitrosti, ker je žal BTC kar počasna zadeva).
Pripravljen sem izgubiti ves vložek, to ni problem, ne igram se tako, da bi trpel opazen delež prihrankov. Finta je da nimam potrplenja in hočem takoj izenačiti napačno potezo, kar pa se itak ne izzide na dnevni bazi, torej jezen sem ko se odločim narobe in hočem takoj popravit in itak se potem zapleteš v trejde, ki so popolnoma nepotrebni. Vse kar rabim je potrplenje, ker nimam podlage za daytrade, kakršne se hočem igrati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

mislim da je pri večjih valutah exspresno približujemo trenutku, ko za nihanja v ceni ne bo možno pripisovati magiji ampak delovanju tehnične analize. zato bo za hitrejše dobre trejderje takšno izobraževanje vsekakor nujno, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MalRey ::

gruntfürmich je izjavil:

ko za nihanja v ceni ne bo možno pripisovati magiji ampak delovanju tehnične analize


Tehnična analiza? Misliš branje kavnih usedlin? >:D

gruntfürmich ::

se strinjam da je tehnična analiza eno tako hecno orodje (ali pa se to zdi samo nam ki je ne poznamo, ampak vseeno so jo verjetno razvijale velike glavice tega sveta), ampak če jo VSI uporabljajo, potem se trendi vedejo točno tako.:D
zanimivo, mar ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

MalRey ::

gruntfürmich je izjavil:

se strinjam da je tehnična analiza eno tako hecno orodje (ali pa se to zdi samo nam ki je ne poznamo, ampak vseeno so jo verjetno razvijale velike glavice tega sveta), ampak če jo VSI uporabljajo, potem se trendi vedejo točno tako.:D
zanimivo, mar ne?


Tehnična analiza je zbirka enostavnih pravil: "če x potem y." Da pokažem, zakaj take zakonitosti ne morejo biti resnične, najprej predpostavimo da so resnične. Če so resnične, potem te le nekaj preprostih korakov loči do absolutnega bogastva. Vse kar moraš narediti je, da počakaš vzorec x in nato vse, kar imaš, staviš na y. Ker si s stavo zaslužil, lahko naslednjič stavo ponoviš z višjim vložkom. Zaradi eksponentne rasti kapitala je le vprašanje časa, kdaj boš bogatejši od (prej) najbogatejšega zemljana, vse to le z uporabo preproste formule. Prišli smo do absurdnega zaključka, nekaj kar je skrajno neverjetno, torej je bila prvotna predpostavka napačna. Taka zakonitost ne more obstajati!

Borza je kompleksni adaptivni sistem Complex system @ Wikipedia Trditev, da ga lahko modeliramo z enostavnimi pravili, kot jih pozna tehnična analiza, je nesmisel na kvadrat.

Lonsarg ::

Seveda se za frekvenčno trgovanje veliko modelira, ampak za vsak model so zraven statistične verjetnosti da se zgodi in te nikoli niso 100%. Te modeli so zelo kompleksni in to avtomatika trguje na podlagi tega ne ljudje.

Kompost ::

Matr ripple sploh ne neha rast.. 8-)

mihco ::

Pennywis3 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Z enim 1300W napajalnikom to ne bo šlo.


Z Supernovo sigurno ne.
Po dva napajalnika na rig mi pa ne diši.
Daj, predlagaj nekaj, da bom lahko 6x rx580 Nitro+ priklapljal še naprej :))

Rx580 nitro dela enako s samo 1x 8 pin priklopljenim
««
10 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528380 (10528) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857558 (44672) PrihajaNodi

Več podobnih tem