» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
69 / 91
»»

Qcube ::

Hodl je vedno dobra izbira pri omejenih dobrinah.

Npr. Nekdo proda nekaj edinstvenega prijatelju za 10€

Prijatelj proda naslednjemu za 11€
Naslednji proda naslednjemu za 12€
...
Vsi v verigi zaslužijo 1€, nobeden ni na izgubi, s tem da je vrednost izdelka zdaj 13€+...

Bitcoin je omejena dobrina in dokler ga bo nekdo hotel kupit bo vedno plačal več kot tisti pred njim.

gruntfürmich ::

vedno je tako da na koncu veš kaj bi bilo najbolje narediti...
če pri tem ne zaslužiš, se tepeš po glavi in ti je resnično slabo, če pa zaslužiš ti je veliko lažje vendar še vseeno objokuješ zakaj nisi 10× več zaslužil.
vseeno pa je druga varianta veliko boljša 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

kingsix je izjavil:

Zato pa jaz pravim : Hold.
Tukaj na slo-tech sem sicer bil pred nekaj časa napaden, ker sem kdaj napisal da je pač najboljše holdat...ampak ja..eni so pač pametni.
Holdanje se vedno znova kaže kot najbolja strategija, tudi v tradicionalnem vlaganju.
Seveda je pa tudi odvisno kaj imaš v rokah.

nimaš kaj holdat če kupiš na vrhu balona. prav tako nisem siguren če take strategije to učijo trgovce na borzi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Qcube je izjavil:

Bitcoin je omejena dobrina in dokler ga bo nekdo hotel kupit bo vedno plačal več kot tisti pred njim.

To misliš od sedaj naprej? Ker za nazaj to sigurno ni držalo.

kingsix ::

gruntfürmich je izjavil:


nimaš kaj holdat če kupiš na vrhu balona. prav tako nisem siguren če take strategije to učijo trgovce na borzi...


Zato sem pa podčrtal, da odvisno kaj holdaš =). Lahko je sedaj npr IOTA pri ceni 0,7EUR kao balon... ampak če verjameš v long term prihodnost tehnologije, lahk osedaj pade tudi na 0,3 in pač ne paničariš...tudi ETH je bil 0,3... Če pa imša v rokah kak znan pump and dump coin pa ja...čimprej prodat.

Jaz bi holdal le peščico coinov. Ostalo pa dump, ko si v profitu. V kripto splošno če pgoledaš malo po raznih reddit, večino se z tradanjem opeče.
Tudi sam sem se velikokrat opekel, sem pa tudi velikokrat pridobil. Na koncu se mi zdi sem bil tam-tam..enako kot če bi preprosto holdal. Z holdanjem bi pa se izognil stalnim čekiranjem cen in sekiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Baja ::

gruntfürmich je izjavil:

Baja je izjavil:

lepo je danes ponoči nekdo eth spustjo na 5 centov :)

si mislil 0,05 btc;)

:) ja, 5 btc centov. crypto tema, no fiat allowed :P

dreta ::

Centi so tu satoshiji.
S prijatelji smo pravzaprav centom dodelili ime nakamoto da ni bilo
zmede pri komunikaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreta ()

Sverc ::

Kako se vam pa zdi Hive project? Je kdo contribitur?

Vazelin ::

Hm bitcoin cash je spet pod 300. Mislite da bi bilo dobro nabavit komad, dva?:P

kingsix ::

-sarcasm- Ja, ker ima ogromen potencial. Fundamentals so TOP. -/sarcasm-

lambda ::

kingsix je izjavil:

Lahko je sedaj npr IOTA pri ceni 0,7EUR kao balon... ampak če verjameš v long term prihodnost tehnologije, lahk osedaj pade tudi na 0,3 in pač ne paničariš...tudi ETH je bil 0,3... Če pa imša v rokah kak znan pump and dump coin pa ja...čimprej prodat.

Eni res ne dojamete, da absolutna vrednost enote coina pomeni natanko nič, razen tega da noobi radi mečejo denar v nekaj kar je vredno pod $1.

Red_Mamba ::

lambda je izjavil:

kingsix je izjavil:

Lahko je sedaj npr IOTA pri ceni 0,7EUR kao balon... ampak če verjameš v long term prihodnost tehnologije, lahk osedaj pade tudi na 0,3 in pač ne paničariš...tudi ETH je bil 0,3... Če pa imša v rokah kak znan pump and dump coin pa ja...čimprej prodat.

Eni res ne dojamete, da absolutna vrednost enote coina pomeni natanko nič, razen tega da noobi radi mečejo denar v nekaj kar je vredno pod $1.


watch out ppl, we have an expert on board :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

augustini ::

Zdravo,

računici nisem prišel do dna, zato prosim za pomoč. In sicer bi me v številkah zanimalo, če bi zdaj v teh dneh ko je btc vrednost visoka raje kupil na bitstampu katero drugo valuto (xrp ali ltc) in potem nakazal na bittrex ali poloniex in kupil neke altcoine, kot recimo NEO, IOTA, itd. Torej, zanima me računsko koliko coinov NEO dobiš npr za 100 EUR, če najprej kupiš BTC in potem NEO ali če najprej kupiš xrp/ltc in potem NEO. Predvidevam da v slednjem primeru več? Za btc sem zračunal da 100 EUR pretvorim v btc in potem v NEO da imam 0,00028627999 NEO? :) Nimam pa tečaja xrp/ltc--> NEO? oz. 100 EUR = 709,28 xrp in te xrp lahko spet v btc pretvorim in potem v NEO...direktno(brez btc) ne gre?
Hvala in lp

Red_Mamba ::

100eur je priblizno 0.027BTC
1NEO je trenutno okoli 0.01BTC
se pravi 2.7 NEO za 100EUR
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Mato989 ::

malo manj ker so še feeji ampak ja...

Bistveno je da se z nekaj stotaki ne splača špilat, razen če maš namen 2 leti vlagat vsak mesec 100-200€ in long term holdat... ostalo je bv... ker boš porabil več časa in živcev kot bo profita če bi delal na povprečni plači na uro :)

augustini ::

Ja to je nekako cilj, pač mesečno vlagat po zmožnosti in holdat, dokler ni nekega normalnega profita :)
Mamba hvala, kako bi zgledalo pa če namesto btc kupim Xrp ali pa ltc in to potem v NEO, ali je nuja prek btcja kupovat naprej druge coine?

McClane ::

Več ali manj je podlaga za nakup altov vedno BTC
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

MacLeod ::

Koliko vidim lahko NEO kupiš samo z BTC, in ETH potem so tu še CNY, ki pa verjetno zate ne pride v poštev, razen če jih kje imaš na računu. Vse ostale menjave so špekulacije v smislu če bo kateri od teh, ki si jih naštel v tem času prenosa oz. menjave zrastel, moraš pa seveda prišteti fee za vsako menjavo.

kiFni ::

Nehite noret s temi nakupi. Zdaj vas daje fomo - fear of missing out :( sej bo še cajt, ko bo padlo ali se bo vsaj umirilo...

Mato989 ::

na bittrexu lahko neote kupiš z USD...

Vazelin ::

Mah jaz tudi ne bi sedaj nekaj vlagal. Market cap je šel iz dobrih 60 na čez 130mlrd USD v slabem mesecu dni! To boste res hrana za kite.

Verjetno bolje, da se registriraš na ene tri borze pa počakaš korekcijo.

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Mah jaz tudi ne bi sedaj nekaj vlagal. Market cap je šel iz dobrih 60 na čez 130mlrd USD v slabem mesecu dni! To boste res hrana za kite.

Verjetno bolje, da se registriraš na ene tri borze pa počakaš korekcijo.


Ja ja, to sem jaz govoril ko je bil BTC 2400€ da zdaj bo pa res padel, pa sem govoril to pri2200€ pa pri 2600€, pa pri 2800€ pa pri 3000€ pa pol pri 3.200€.... no če bi kupil in ne govoril tega kar pišeš ti zdaj bi imel koliko denarja več iz 10.000€???

kingsix ::

folk skoz govori o korekcijah...pravkar smo eno imeli. Remember - trenutno je edino BTC na ath, vse ostalo je -30 do -50% ath. izgleda da tisti ki so pred korekcijo govorili kako bo korekcija spet niso kupili, ker so kao čakali bottom... sedaj so stvari narastle se spet čaka korekcija..and again we go.

Qcube ::

Jaz sem za zabavo kupil en LTC že ker je v razprodaji. Mogoče ga bo kakšen kit malo potolkel s palico :)

Vazelin ::

Še dva takšna dneva kot danes pa bomo lahko govorili o korekciji.:D

Mene osebno je hudo presenetilo naslednje:
Bitcoin, kot že rečeno, je šel na ATH. Krepko nad prejšnjo raven!
Alti pa krepko navzdol. Eni so od ATH oddaljeni tudi 50 in več %.
Večina tega market capa je šla v bitcoine, neo in ioto.
Osebno sem mislil, da se bodo alti bolje pobrali - da bo svež "kapital" tudi alte pognal do prejšnjih višav pa zgleda ni blo in vprašanje če še bo.

Čas bo pokazal ali bi bil nakup raznoraznih altov po današnjih cenah dobra priložnost! ;:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Še dva takšna dneva kot danes pa bomo lahko govorili o korekciji.:D

Mene osebno je hudo presenetilo naslednje:
Bitcoin, kot že rečeno, je šel na ATH. Krepko nad prejšnjo raven!
Alti pa krepko navzdol. Eni so od ATH oddaljeni tudi 50 in več %.
Večina tega market capa je šla v bitcoine, neo in ioto.
Osebno sem mislil, da se bodo alti bolje pobrali - da bo svež "kapital" tudi alte pognal do prejšnjih višav pa zgleda ni blo in vprašanje če še bo.

Čas bo pokazal ali bi bil nakup raznoraznih altov po današnjih cenah dobra priložnost! ;:)


Priložnost je vedno dobra, ker verjetnost je velika da bo čez 5 let market cap vsaj podvojen :) če ne x3 ali x4...

Vprašanje pa je če je to dober profit na uro vlaganja ali je kaj drugega kot je day trading boljše :)

kingsix ::

imo so nekateri alti sedaj poceni.
Eni so imeli odlične novice etc., vendar odziva trga sploh ni bilo. BTC cena je pa videt dokaj iracionalna.

aborko ::

Jst imam 90% v fiat, sedaj ko sem še SIA coin zamenjal po 50% pumpu. Tako da kar na dan z besedo, kateri alti se vam zdijo podcenjeni. ETHje sem imel na btc-e, zgleda se bo dalo večino nazaj dobiti.

Vazelin ::

Meni se zdi cheap trenutno omni. Bil je že skor 80 USD, sedaj je 23>:D. Pa še platforma za ostalo je. Jaz mislim, da bom vložil kakšnega tisočaka, ko poljubi dvajsetico.

A po drugi strani dosti zadev v downtrade. To gre lahko tudi na 2 dolarja nazaj brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Mah jaz tudi ne bi sedaj nekaj vlagal. Market cap je šel iz dobrih 60 na čez 130mlrd USD v slabem mesecu dni! To boste res hrana za kite.

Verjetno bolje, da se registriraš na ene tri borze pa počakaš korekcijo.


Ja ja, to sem jaz govoril ko je bil BTC 2400€ da zdaj bo pa res padel, pa sem govoril to pri2200€ pa pri 2600€, pa pri 2800€ pa pri 3000€ pa pol pri 3.200€.... no če bi kupil in ne govoril tega kar pišeš ti zdaj bi imel koliko denarja več iz 10.000€???

Evo sedaj ko pada lahko timing loviš :D

swdev ::

Haha, joj...BTC trenutno ze skoraj na 4k $, ripple 0,16$. Pred 3 tedni BTC na 2k $, ripple na 0,17$. Ripple je na plafonu bil pri 0,30$ zgleda.

Vazelin ::

Glede na downtrend si rippla niti za 0.15 ne upam kupiti:D

kingsix ::

Dokler bodo alti vezani na BTC bo pač tako..ko btc pada, padajo tudi drugi. To ne izgleda, da bi se kaj kmalu spremenilo.

No, sedaj se razprodaja...tisti, ki skoz pišete kako čakate na nižje cene . =)

swdev ::

Ko pa se BTC dvigne, pa se na žalost alti ne dvignejo, govim za primer ripple :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swdev ()

kingsix ::

ja, ker je XRP neuporaben shitcoin.

K0l1br1 ::

Kot vsi ostali.

kingsix ::

Se strnijam, razlika med njimi le trenutno le v potencialu.

Vazelin ::

Upam da to konkretneje pade. Sem večina dal v fiat. Pri Melonu sicer kar nekaj po*ušil ampak morda se izplača z akumulacijo.

Sedaj samo ujeti timing:))

Ripple pod 1.6, eter pod 280. To zna biti zanimivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Jerry000 ::

Cakam ETH padec da ga dokupim malo. Ampak se mi zdi da se nekaj casa ne bo padca?

perci ::

Ja sej je padel zdaj. Kaj bi ti po 50 dolarjev kupoval?

Vazelin ::

150 USD would be nice:D

pulstar ::

kingsix je izjavil:

ja, ker je XRP neuporaben shitcoin.

Yea right...:)

Jerry000 ::

Vazelin je izjavil:

150 USD would be nice:D

Tocn to sm mislil :)

Vazelin ::

Sem mislil da bo večji dip:'(
Fiat can wait

sivistol ::

augustini je izjavil:

Zdravo,

računici nisem prišel do dna, zato prosim za pomoč. In sicer bi me v številkah zanimalo, če bi zdaj v teh dneh ko je btc vrednost visoka raje kupil na bitstampu katero drugo valuto (xrp ali ltc) in potem nakazal na bittrex ali poloniex in kupil neke altcoine, kot recimo NEO, IOTA, itd. Torej, zanima me računsko koliko coinov NEO dobiš npr za 100 EUR, če najprej kupiš BTC in potem NEO ali če najprej kupiš xrp/ltc in potem NEO. Predvidevam da v slednjem primeru več? Za btc sem zračunal da 100 EUR pretvorim v btc in potem v NEO da imam 0,00028627999 NEO? :) Nimam pa tečaja xrp/ltc--> NEO? oz. 100 EUR = 709,28 xrp in te xrp lahko spet v btc pretvorim in potem v NEO...direktno(brez btc) ne gre?
Hvala in lp


coinmarketcap.com pa si narihti v evre pa tako vidiš kok je en neo recimo, btc je trenutno "posrednik " med evri in altcoini
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Heisenberg ::

prosim za link kje in kako lahko kupim razne kriptovalute - ne samo top 5, ampak tudi take, ki so še pod 1USD ?!?!?

superpika ::

Heisenberg je izjavil:

prosim za link kje in kako lahko kupim razne kriptovalute - ne samo top 5, ampak tudi take, ki so še pod 1USD ?!?!?

Na coinmarketcap imaš vse coine, pogledaš kateri so pod 1 USD (si jih razporediš pod zavihkom price), klikneš na enega in pogledaš kje ga lahko kupiš (markets).

Red_Mamba ::

Heisenberg je izjavil:

prosim za link kje in kako lahko kupim razne kriptovalute - ne samo top 5, ampak tudi take, ki so še pod 1USD ?!?!?


ne kupuj samo zato ker so pod $1!
naredi svojo raziskave in kupi tiste, ki menis da bodo rasli v prihodnosti.

ce bos kupil samo za to ker so pod $1 in upal da bodo nekoc $100 ko jih bos prodal je ceneje ce igras loto
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Vazelin ::

Morda bi znal bit ripple ok nakup za enih 15% dobicka?
Priznam da me malo srbijo prsti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Heisenberg ::

Red_Mamba je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

prosim za link kje in kako lahko kupim razne kriptovalute - ne samo top 5, ampak tudi take, ki so še pod 1USD ?!?!?


ne kupuj samo zato ker so pod $1!
naredi svojo raziskave in kupi tiste, ki menis da bodo rasli v prihodnosti.

ce bos kupil samo za to ker so pod $1 in upal da bodo nekoc $100 ko jih bos prodal je ceneje ce igras loto



Je morje slano ? :)

Ja normalno, da se ne kupuje na blef.

Raziskave delam dnevno.
Trenutno imam ogledana 2, ki bi se lahko pokazala kot dobra na dolgi rok.
Siacoin in pa Ubiq.

Mnenja?

pa še to, kje kupiti s kreditno kartico Bitcoin z najmanj provizije?
««
69 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528420 (10568) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857601 (44715) PrihajaNodi

Več podobnih tem