» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
7 / 91
»»

gruntfürmich ::

tema dobra za obe temi, btc in alt;

btc+, bytecoin, decred, neos od tamalih, vsi so zadnji dan poleteli. lite je drugačen tip, ker ima veliko volumna.

od večjih igralcev dash, etherium & classic, monero, malo ali nič do 10.3 ko se je v ameriki zgodila btc zavrnitev skladov

skupno podobni grafi: doge, name, lite, ripple (in BTC razen zadnjega pol leta), podobne zgodbe, skoraj enako umirajo, začnejo pa naraščati doge in name 13.3, ripple 18. in 23.3, lite se zbudi 30.3

zanimivo zanimivo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

Jaz sem se danes bolj z litecoini zabaval, vidim pa, da je tudi XRP lepo zrastel. Vedel sem, da jih je treba kupit, ampak ni prišlo na vrsto. :D

fraising ::

Miniranje etherum? Se to še splača? Če predpostavljamo, da imam možnost zastonj elektrike?

hamez66 ::

Trenutno je miniranje zelo profitabilno. Če je "zastonj" elektrika, pa sploh. A lahko pripeljem kakšno izmed svojih mašin na to zastonj elektriko? :)

gruntfürmich ::

jah, očitno je resnično potrebno narediti venček, ali šopek, ali košarico kripto valut, da si nekako najbolj siguren za prihodnost, čeprav še vedno nisem siguren če ne bodo kriptovalute obtičale nekje med špekulacijo in sivo uporabo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Pojdiraje po srečko v trafiko. Predvidljivo je enako.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Srečka je enkraten zadetek. Razen če je dobitek renta, ki jo boš nekaj let dobival.

Machete ::

Mja mja mja. Uporablja pa nihče teh šitovalut. Samo neko upanje na 'to the moon'.
Kar nekaj vse skupaj. Online kazino pač, in hiša (kitki in ustanovitelji) vedno zmagajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

Jaz imam BTC, monero in ripple kovance. Za BTC in monero sem prepričan da na dolgi rok bo nekaj iz tega ripple pa imam kar tako. Če bo, bo, drugače se pa ne bom sekiral, če jih izgubim.

DeeJay ::

jest na dolgi rok držim samo ETH + ICN, ki sta mi dejansko edina solidna projekta z nekimi temelji.
Trenutno sem pri ETH 200% gor, pri ICN pa 470%.

MrX ::

A bi kdo malo več povedal o tem ICN? Kaj se bo pravzaprav zgodilo jutri in ali se splača nekaj malega investirat...

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

Pojdiraje po srečko v trafiko. Predvidljivo je enako.

grem vsake toliko časa po srečko, ampak pri tem sem v minusu, s coini pa v krepkem plusu.
ampak verjamem da tega ne dojameš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamez66 ::

Machete je izjavil:

Pojdiraje po srečko v trafiko. Predvidljivo je enako.


Zate, ker zgleda o stvareh nimaš pojma. Zame imajo pa trejdi ponavadi pozitivno pričakovano vrednost :D

sivistol ::

Prodal dash z dobrim profitom
Zdej pa cakamo na xrp na 10$ ali celo 100$ pa smo na konju

gruntfürmich ::

sivistol je izjavil:

Zdej pa cakamo na xrp na 10$ ali celo 100$ pa smo na konju

malo huda. promet je blizu najvišjega v zadnjih 4 letih, ki sta imela 2 mehurčka (0,036 in 0,025), cena pa krepko zadaj.
ripple je še vedno zelo trejdan in ima velik volumen, zato nekih nemogočih skokov cen ne more biti, imho.

se je pa vsekakor za uprašat; ali prodat na teh pumpih ali držat.

sem se pa zanimivo uprašal kakšno vezo imajo premiki glavnih igralcev, kar sem zapisal zgoraj. morda jih premika ena grupa od coina do coina, da umetno zvišuje povpraševanje tako da ostali sledijo z nakupi, in če je to res in se razvozla, smo nekateri na konju :)):D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dominuspro ::

tudi jst ne vem kaj z xrp-ji... Veliko altcoinov nekako zgubljati direktno povezavo z btc-ji, kar se vrednosti tiče.

fraising ::

sarma832 ::

Glede Rippla še podjetje samo ne ve zakaj. Predstavnik je izjavil da izgleda da ljudje samo glede na hype menjajo valute in je trenutno ripple na vrsti(nekaj v tem smislu)

Meni ste smešni tisti, ki pravite, da je boljše da kupiš srečko.

Seveda, če kupuješ pump and dump coine je dejansko loterija, samo če se pa malo poglobiš v stvar, pogledaš za katerim coinom stoji ekipa z vizijo in tehnologijo, ki bo morda kovala prihodnost, poleg tega pa kupiš ko je cena primerna in ne po tem ko je spumpano do konca...
ampak nekateri boste seveda še naprej vztrajali pri svojem, ostali bomo pa lepo kasirali na dobrih priložnostih >:D

Buggy ::

ekipa se s tako vizijo in tegnologojo je brezpredmetna, ce coin nima mase zadaj. Na dolgi rok morda res, nima pa poglabljanje v globine nobene veze s tem, da bos karkoli s tem dosegel kot posameznik, ker coin dela masa.
ICN mi je naklepal ze 5X vlozek pa sploh ne spekuliram...samo cakm, pa se bom. Kdor se ima za znalca na kriptovalutah pa da nima konkretno maso BTC pod prstom, da bi lahko trg konkretno zmanipuliral je na istem kot mi...gambla!

Machete ::

sarma832 je izjavil:


Seveda, če kupuješ pump and dump coine je dejansko loterija, samo če se pa malo poglobiš v stvar, pogledaš za katerim coinom stoji ekipa z vizijo in tehnologijo, ki bo morda kovala prihodnost, poleg tega pa kupiš ko je cena primerna in ne po tem ko je spumpano do konca...
ampak nekateri boste seveda še naprej vztrajali pri svojem, ostali bomo pa lepo kasirali na dobrih priložnostih >:D


Itak. Denar pa nastaja iz zraka. O tem kateri kojn bo koval prihodnost se ugiba že 5 let. Dokaj lol, da še niste uganili n da je vsaek pol leta to nek drug. Edini ki nekaj pomeni je BTC. Alti pa so online kazinoji, če se strinjate ali ne. Pa delajte doktorate kolikor hočete, še vedno nimate pojma kam bo šlo kaj. Samo večjo možnost imate da uganete z dolgotrajnim spreljanjem vseh gibanj in twitter novičk. Ampak s tem predvidite zgolj odločitev playerjev, ki sami odločajo kam bodo pahnili valute, vi samo sledite kot papki in ste veseli, ko se vam posreči. Nič salbega in tudi sam sem počel enako. Ampak to je še vedno čista igralnica za recimo adoloscente, ki še ne obračajo pravih denarjev, imajo pa že neke stotake in tisočake, s katerimi se upajo igrati.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

ripple je zanimiv, kolikor ga razumem: nobena banka ga ne uporablja, dosti pa jih uporabljajo storitve te firme.
torej je ripple kot nekakšna delnica osnovni firmi :)) kar je po svoje tudi logično!?

Machete je izjavil:

...vi samo sledite kot papki in ste veseli, ko se vam posreči. Nič salbega in tudi sam sem počel enako. Ampak to je še vedno čista igralnica za recimo adoloscente, ki še ne obračajo pravih denarjev, imajo pa že neke stotake in tisočake, s katerimi se upajo igrati.

nič novega nisi povedal, kar že folk ne bi vedel, le iz tvojega pisanja veje sovraštvo, ker si verjetno puhnil denar, za razliko od nas ki ga (še) služimo.

in ne, ta igralnica je tudi za prave plejerje, le imeti moraš denar in jajca!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Stalno lapaš kako služiš denar. Sam si poosebljanje vsega zaradi katerega alt nima prihodnosti. 99% ljudi se ukvarja z alti, da 'služi' denar. Zdaj si pa preberi od spredaj in od odzadaj in razmisli kako glupo je to in skregano s samo logiko kripto valute. Priznaj da je vse kazino in nič uporabnega. Razne firme pa so zgolj potemkinovi temelji piramid.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sarma832 ::

"Provizija" oz miners fee stane že skoraj dolar, da se transakcija potrdi pa čakaš eno uro. Prihodnosti si jaz ne predstavljam ravno tako. Bitcoin je bil seveda začetek vsega in je tudi najbolj uporabljan, ima pa svoje pomankljivosti.
Da ne omenjamo hard forka. Btc je izgubljen, minerji se bojo tako vedno odločili da grejo tam kjer bo več profita za njih in ne nujno v dobrobit BTCja.

Jaz mislim da je v blockchainu prihodnost in zato tudi vlagam v coine, ki so mi zanimivi.
Stvari so še v povojih, je pa verjetno vsakomur jasno, da je rizik velik.

Ne kupujem pa nekih random shitcoinov, pa samo tako mimogrede, večina mojih coinov nima nobene zveze z plačevanjem, kar si pomoje večina od vas misli da so altcoini temu namenjeni.

Nima smisla se tu preprekat, ker je očitno da bo za vas to še vedno gambling...ok, morda je. Bomo videli čez par let :D

hamez66 ::

Machete je izjavil:

sarma832 je izjavil:


Seveda, če kupuješ pump and dump coine je dejansko loterija, samo če se pa malo poglobiš v stvar, pogledaš za katerim coinom stoji ekipa z vizijo in tehnologijo, ki bo morda kovala prihodnost, poleg tega pa kupiš ko je cena primerna in ne po tem ko je spumpano do konca...
ampak nekateri boste seveda še naprej vztrajali pri svojem, ostali bomo pa lepo kasirali na dobrih priložnostih >:D


Itak. Denar pa nastaja iz zraka. O tem kateri kojn bo koval prihodnost se ugiba že 5 let. Dokaj lol, da še niste uganili n da je vsaek pol leta to nek drug. Edini ki nekaj pomeni je BTC. Alti pa so online kazinoji, če se strinjate ali ne. Pa delajte doktorate kolikor hočete, še vedno nimate pojma kam bo šlo kaj. Samo večjo možnost imate da uganete z dolgotrajnim spreljanjem vseh gibanj in twitter novičk. Ampak s tem predvidite zgolj odločitev playerjev, ki sami odločajo kam bodo pahnili valute, vi samo sledite kot papki in ste veseli, ko se vam posreči. Nič salbega in tudi sam sem počel enako. Ampak to je še vedno čista igralnica za recimo adoloscente, ki še ne obračajo pravih denarjev, imajo pa že neke stotake in tisočake, s katerimi se upajo igrati.



Denar dejansko nastaja iz zraka. Danes bo nastalo 1800 novih bitcoinov, ki jih bo sicer treba kupit, vendar bojo euri/dolarji samo zamenjali roke, bitcoini bojo pa novi. Malo bo zaslužilo še elektro gospodarstvo. Res da bo ta denar, ki je nastal iz zraka, izgubil vso vrednost, ko bo bitcoin padel na nič, ampak do takrat je bo preteklo še nekaj vode.

Pa tudi ni treba biti 100% natančen pri napovedih, če gemblaš s coini, je dovolj, da si natančen pri malo več kot 50% napovedih (da napoveduješ s svojim premoženjem, ne z lapanjem po slo techu).

Playerji smo pa tudi tisti, ki se igramo z alt coini. Alt coinov je ogromno na izbiro, da je pri kakšnem že 200$ order "wall". Na bitcoinu je res zelo zelo omejeno, koliko lahko manipuliramo trg, drugače je pri altcoinih. Da bitcoin edini nekaj pomeni, je pa samo tvoje mnenje in nič drugega. Bitcoin je požrešna in že malo zastarela tehnologija, katere minerji so zgoščeni posebej na Kitajskem. Prostora za izboljšave je kar nekaj in alt coini počasi dohitevajo bitcoinovo popularnost. ETH ima že tak market cap, kot ga je imel bitcoin pred dvema letoma.

Ne vem, kaj te daje, da si tako negativen. Nekateri pač prepoznavamo šanse in jih izkoriščamo sebi v prid, zato lahko ohranjamo win rate, ki je neprimerljiv s kakršnim koli klasičnim gamblingom, srečkami in ostali.

MrX ::

Kdaj se začne ICN buyback?

Machete ::

Pri 0,49$.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sivistol ::

xrp lepo lepo, že potrojil vložek, not bad,

kiFni ::

sivistol je izjavil:

xrp lepo lepo, že potrojil vložek, not bad,


ni v moji navadi da se hvalim, dons se pa kar ne morem zadržat. kupil pri 0.006, go figure.... :)

sivistol ::

kiFni je izjavil:

sivistol je izjavil:

xrp lepo lepo, že potrojil vložek, not bad,


ni v moji navadi da se hvalim, dons se pa kar ne morem zadržat. kupil pri 0.006, go figure.... :)


sj js tud en del, en del pa lih pr 0,009

dab naprej vedu, sicer pa če pride do 1$ bo veselica

kiFni ::

za 1$ do še dolga, ni pa nemogoče. ta mesec pa zna bit 0.1$...

kingsix ::

damn, ta xrp kar gre. Sam ga nimam nič, kolega pa jih ima cca 2 mil in trenutno skače po stropu.
Sem razmišljal sedaj o vstopu, da zajah tale pump, ampak je malo prevelika loterija imo. :D Po forumih že vidiš cifre kot so 1,10,100 in tudi 1000$ na XRP..haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

sivistol ::

Ce pride ze do 100 $ bom skaku po stropu, ce pa 1k ti pa kupm eno teslo

Aston_11 ::

Danes so dovoljene sanje!
Back to the real- će je prej kdo imel nastavljen nakup na "starih" vrednostih (pod 0.001), je prej nekdo kupoval.... še nižje dol.

sivistol ::

Brez sanj ni realnosti

dominuspro ::

Jst sem šel v XRP še pravočasno, pri 0,0000072. Žal v premajhni vrednosti. 80000 jih mam. Ni blo jajc za več nabavit, ker je coinov v obtoku veliko.

Trenutno me pa nekako STEEM muči za nabavo. Zgleda zgodovinsko dovolj nizko in letos pač taki srednji shitcoini visoko letajo... Zna kdo povedati kaj več o njem?

hamez66 ::

kingsix je izjavil:

damn, ta xrp kar gre. Sam ga nimam nič, kolega pa jih ima cca 2 mil in trenutno skače po stropu.
Sem razmišljal sedaj o vstopu, da zajah tale pump, ampak je malo prevelika loterija imo. :D Po forumih že vidiš cifre kot so 1,10,100 in tudi 1000$ na XRP..haha.



Bravo kolega.

Sej jaz jih tudi nimam nič, hehe. Ma dober, se mi je vsaj pri LTC posralo. Sicer ne lih za 50 jurjev... :D

Aston_11 ::

Kot da bi bilo kaj zamujenega na poti do 1 USD ;)

hamez66 ::

Aston_11 je izjavil:

Kot da bi bilo kaj zamujenega na poti do 1 USD ;)


Ah saj bo tudi tele manije enkrat konec. Mogoče bo pa LTC prej 50, zaradi segwita... Sanjamo pa to :D

sivistol ::

No ja poglej ce kups pod 1c , to ti je pol deal , oz ce kups npr 1-2 miljons xrp pod 1k, pa cena uleti do 1$ na xrp, kar fajn izplacilo, sicer pa folk bo videl da cena narasca jih bo dost vlozil in cena bo spet rasla, ce bi banke ble zdj pametne bi masovno investirale da cena prileze pod 10c do vsaj 10$ , kaki masovn profit bi to bil

kopriwa ::

sivistol je izjavil:

No ja poglej ce kups pod 1c , to ti je pol deal , oz ce kups npr 1-2 miljons xrp pod 1k, pa cena uleti do 1$ na xrp, kar fajn izplacilo, sicer pa folk bo videl da cena narasca jih bo dost vlozil in cena bo spet rasla, ce bi banke ble zdj pametne bi masovno investirale da cena prileze pod 10c do vsaj 10$ , kaki masovn profit bi to bil

Hold your horses. Če bi ti nekdo pred parimi leti rekel, da lahko kratkoročno svoj vložek v neko valuto podeseteriš bi mu ti rekel da to ni "deal"? Če verjameš da bo XRP zrasel do 1 ali do 10$, vloži vse kar imaš, na koncu boš bogat (če res pride do te vrednosti).

sivistol ::

Spekuliram dude, spekuliram

Sicer pa sem potrojil do zdaj z xrp, drugo me pa itak be zanima, glavn je profit

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: hamez66 ()

kopriwa ::

sivistol je izjavil:

Spekuliram dude, spekuliram

Sicer pa sem potrojil do zdaj z xrp, drugo me pa itak be zanima, glavn je profit

Itak, jst ti privoščim. Je pa pri teh stvareh treba ostat realen in kontrolirat čustva. No, sej smo se vsi to na neki točki naučil pri trgovanju s kriptovalutami.

lambda ::

Od kje vam XRP imetnikom pogum, da še niste prodali po teh cenah, mi ni jasno. 4 milijarde tržne kapitalizacije ta moment, $1 bi pomenil 100 milijard. IMO je to že sedaj najbolj overpriced coin med top 10.

Če se motim in tole ne bo v kratkem drastično strmoglavilo, potem nimam pojma in bom uhitnil v tej in v BTC temi.

kopriwa ::

lambda je izjavil:

Od kje vam XRP imetnikom pogum, da še niste prodali po teh cenah, mi ni jasno. 4 milijarde tržne kapitalizacije ta moment, $1 bi pomenil 100 milijard. IMO je to že sedaj najbolj overpriced coin med top 10.

Če se motim in tole ne bo v kratkem drastično strmoglavilo, potem nimam pojma in bom uhitnil v tej in v BTC temi.

Se popolnoma strinjam, pa čeprav jih zaenkrat še držim v svoji posesti. Kapitalizacijo si sicer precenil za cca faktor 3, ampak da bi dejansko dosegel tako vrednost se mora XRP oz. tehnologija ki je v ozadju dejansko začeti masovno uporabljat. Kje in kako? Banke naj bi bile zainteresirane. Več od tega, priznam, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

sivistol ::

nč bat , bitstamp je tok dober da si lahk nastaviš kje ti proda, tako da če pade , pade profit bomo imeli,

sicer pa , ripple ma lih tolk fajn coinov za world use, btc in ostali z 20 miljoni pa mal premal, res pa da se da z satoshiji ampak tle pa spet te transacion fees pa se nabere, zdej so fee predragi za minute to minute use

dominuspro ::

lambda je izjavil:

Od kje vam XRP imetnikom pogum, da še niste prodali po teh cenah, mi ni jasno. 4 milijarde tržne kapitalizacije ta moment, $1 bi pomenil 100 milijard. IMO je to že sedaj najbolj overpriced coin med top 10.

Če se motim in tole ne bo v kratkem drastično strmoglavilo, potem nimam pojma in bom uhitnil v tej in v BTC temi.


Sej si že napisal nekje v BTC temi, da vsi nimamo pojma. Nekaj je sigurno na tem. Mahinacij "velikih" ne obvladamo... Mnenja pa prav pridejo in upam, da z njimi nadaljujes, ne glede na rezultat. "Filtre" že imamo vsak svoje.

sivistol ::

Sej najverjetneje so isto govorlibza btc ko je lezal tam pr 1$ , kako je to overpriced , pol oni ki so pa drzali so pa zdej multimiljonarji, sam pa ni , pac fausija, je pa tud da da sanjamo da bi xrp prisel tam cca do 500$, sicer pa od kdaj so sanje prepovedane?

hamez66 ::

sivistol je izjavil:

Sej najverjetneje so isto govorlibza btc ko je lezal tam pr 1$ , kako je to overpriced , pol oni ki so pa drzali so pa zdej multimiljonarji, sam pa ni , pac fausija, je pa tud da da sanjamo da bi xrp prisel tam cca do 500$, sicer pa od kdaj so sanje prepovedane?


Eni so isto govoril tudi za ltc, ko je bil tam okoli 30. Folk govori vse sorte, nihče pa ne vidi v prihodnost.

gruntfürmich ::

sivistol je izjavil:

Spekuliram dude, spekuliram

Sicer pa sem potrojil do zdaj z xrp, drugo me pa itak be zanima, glavn je profit

nisi potrojil, niti nisi naredil profita. to sem se že jst naučil v zadnjih 7 letih kriptovalut in še prej s skladi.
dokler ne prodaš imaš samo toliko in toliko vredne koine po trenutni vrednosti. dejanski profit brez prodaje = 0!
dobro si to zapomnite, ker na eni točki boste to boleče občutili. 100% garantirano.
in to je ves point takšne vrste kazina...


...tale xrp tudi mene vedno bolj skrbi... folk je vedno bolj vešč trgovanja in vedno hitreje vnovčuje dobičke. pred 5 leti bi tale balonček lahko trajal in trajal, danes...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sivistol ::

Res res, sam sj mam nastavljeni kje naj proda tako da me niti ni strah, sicer pa teh bogih cca 100€, kaplica v morje
««
7 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528410 (10558) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857586 (44700) PrihajaNodi

Več podobnih tem