» »

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)

««
59 / 91
»»

Kebo ::

Ni davka na trgovanje.

Frankv ::

http://docdro.id/Hp9OzFL

Recimo, da bi trgoval večkrat ali velikokrat, kaj pa potem? Piše, da je davek.

DeeJay ::

Dokler ni to dejavnost, ni davka. Jest si predstavlam dejavnost vsaj 8 ur trgovanja na dan.

joonse ::

Pozdravljeni,

ima kdo na coinbase kak ETH? Mi lahko pove kako jih lahko sploh prodam, glede nato da je prodaja onemogočena že par dni..


lp

sarma832 ::

A se da direktno USD za EUR menjat na krakenu? Kako?

K0l1br1 ::

Malo pade BTC, pa že cela štala.

sarma832 ::

Hja glede na to da se bliža avgustovski split, je vprašanje če se bo pobralo

hojnikb ::

se bo pa kak drug coin majnalo :)
#brezpodpisa

Mato989 ::

sarma832 je izjavil:

Hja glede na to da se bliža avgustovski split, je vprašanje če se bo pobralo


Dvomim da bodo splitali, da bi bil hardfork :)

sarma832 ::

segwit in povečanje blokov mislim da se drugače ne da?

Baja ::

do hardforka bo prišlo če preveč minerjev (hash powerja) ostane na LegacyBTC. Če bo zadosti haspowerja (consenz) za bip148, bodo tudi Legacy walleti (primorani?) preklopili na bip148. v teoriji, kaj bo, bomo vidli 1.8. in naprej

Malajlo ::

Tole poletje pa precej vpliva na tečaje ... A folk rabi (real) denar za Bali in Mauritius?

cod-bo ::

Zdravo, sem začetnik pri teh coinih in me zanima kje se torej da kupit ether? Najraje z bančnim nakazilom, lahko tudi kreditna kartica.
Hvala za odgovor

gruntfürmich ::

kaj zdaj? kdaj bomo začeli kupovati?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kingsix ::

ja..kupil pri 201... nekaj še čaka na 180..ampak to dvomim da bomo videli..bilo upanje. =)

greatdrakon ::

zanimivo kako coinbase vedno pade, ko je market panika... počasi verjamem, da to počnejo namerno...

gruntfürmich ::

kingsix je izjavil:

ja..kupil pri 201... nekaj še čaka na 180..ampak to dvomim da bomo videli..bilo upanje. =)

eth? EUREUR?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Qcube ::

Trenutno na coinmarketcap so med prvimi 100 coini vsi v minusu razen treh, zadnjih 24 ur.

kingsix ::

gruntfürmich je izjavil:

kingsix je izjavil:

ja..kupil pri 201... nekaj še čaka na 180..ampak to dvomim da bomo videli..bilo upanje. =)

eth? EUREUR?


da.. eth za eur. Je pa čist možno da bo bottom še veliko nižje. Mi na dolgi rok vseeno.

jl ::

Hmm, zna še pasti, če je to res:
https://twitter.com/rr_ethtrader/status...

MacLeod ::

Seveda je vse v minusu, če se pa držijo BTCja kot klop in ko začne padat se vsi vsujejo ko pokošeni.
Zdaj je najbolj zaj* cajt ko ne veš če bi kupil al počakal. Jaz mam tako srečo, da če kupim bo padlo če prodam bo raslo. Mislim da bi moral poročati kaj naredim da bi lahko naredili kontra.
Kupil ETH 21.6. glih v največjem navalu za 365 da bi si ga prenesel drugam in vidi probleme, takrat glih meni zablokira blockchain in pride do napake transakcije. ETH izginejo iz walleta in jih ni 5 dni. Vmes si lahko "žvižgaš"... vsi samo "keep calm and wait patiently", seveda ta čas drastično pade vrednost enega za 105$ več kot 1/3 odlično. Bi rekel še kaj pa se bom raje zadržal. Kaj bo zdaj s tem ETH dela blockchain transakcije zdaj ali je vseskup bolj slabo? Od kje dela pošiljanje tak kot treba?
Glih tak z LTCji bom še malo počakal in potem prodal, da jim vidiš pol padajo ko ustreljeni.

dronyx ::

jl je izjavil:

Hmm, zna še pasti, če je to res:
https://twitter.com/rr_ethtrader/status...

To je ta problem ki ga jaz vidim v financiranju delovanja start upov s temi žetoni oziroma coini. Namreč če imaš ti firmo potrebuješ za normalno poslovanje neko stabilno okolje in finance. Pri teh žetonih pa lahko vrednost pade v enem dnevu tudi za 50% ker ni nobenih omejitev ali varovalk. Torej na ICO zbereš za 10 MIO kapitala v žetonih, čez par dni je to vredno pa samo še par MIO s trendom navzdol. Jasno da firme zagrabi panika in poskušajo izvleči kar se še da oziroma čim prej je možno vse te žetone spremenit v denar, kar pa ob poplavi ICO-tov potiska cene navzdol zaradi velike ponudbe.

Horejšio ::

Zapis Fyodor Dostoyevsky iz 1863: "... within a quarter of an hour I won 600 francs. This whetted my appetite. Suddenly I started to lose, couldn't control myself and lost everything" :)

kingsix ::

jl je izjavil:

Hmm, zna še pasti, če je to res:
https://twitter.com/rr_ethtrader/status...


Tega ne bodo prodali na exchangu. Tako, da na ceno neke vpliva ne bi smelo biti. Vpliv bi zaradi FUD, ki je nastal zaradi te "novice"

c0dehunter ::

Imam slab občutek glede ETH. Če začnejo vsi startupi takole prodajati zbrana sredstva iz ICO, da se financirajo, se bo ETH sesedel. Pa sem vajen BTC rollercoasterjev že od 2013 naprej.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Kar naj ga, saj so ga ICO ti tudi napumpali.

Jerry000 ::

DeeJay je izjavil:

Dokler ni to dejavnost, ni davka. Jest si predstavlam dejavnost vsaj 8 ur trgovanja na dan.

Se pravi, od začetka sem nekaj malega trgoval, sedaj pa nič. To pomeni da ni dejavnost in ni davka? Če je res dejavnost mišljen kot redno trgovanje potem je za holderje tole fino :)

dronyx ::

Nov alt coin na vidiku - od IBM. :)

kingsix ::

c0dehunter je izjavil:

Imam slab občutek glede ETH. Če začnejo vsi startupi takole prodajati zbrana sredstva iz ICO, da se financirajo, se bo ETH sesedel. Pa sem vajen BTC rollercoasterjev že od 2013 naprej.


Ponavljam... ICO'ti NE prodajajo ETH na borzah. Tako imajo mali vpliv na samo ceno. To je sedaj izjavilo že nekaj ICO'tov...ampak tale FUD se kar širi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

lambda ::

kingsix > Ponavljam... ICO'ti NE prodajajo ETH na borzah. Tako imajo mali vpliv na samo ceno. To je sedaj izjavilo že nekaj ICO'tov...ampak tale FUD se kar širi.

Nekateri res ne, drugi pa. OTC prodaja še vedno konča na borzah. Nekateri celo direktno na borze vozijo. Raje ti nehaj FUDat, če nisi delal analize kaj počnejo z zbranimi ETH.

kingsix ::

Ti res misliš, da je v interesu ICO'ta prodat vse na eni izmed borz? Z tem se le vstrelijo v nogo.
Nazadnje ko se je prodalo 100k ETH na borzi je cena padla za nekaj sekund do 0.1€. In to je cifra za koliko so šlo kar nekaj ETH. No, potem je cena sicer hitro spet skočila nazaj, tako, da to niti ni naredilo bog-ve-kaj.

Čakam pa na tvojo analizo kaj ICO počnejo z ETH, očitno si je naredil, a ne? Dodaj še tvoji analizi malo logike pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

dronyx ::

Kaj pa je to OTC prodaja? Razumem kaj izraz pomeni, ne vem pa kako naj bi to v praksi izgledalo. Si predstavljam da moraš kljub vsemu najti kupca, ki ti da ali direktno denar za žetone ali pa ti posodi denar in potem postopoma prodaja tvoje žetone da odplača posojilo in še kaj zasluži. Ni pa verjetno tu nikakršnih prepovedi, da se ti žetoni ne bi smeli pojaviti v menjalnici oziroma "borzi".

Buddah ::

Ima kdo od vas slučajno narejen CFA oz. ima podobna znanja?

lambda ::

kingsix > Ti res misliš, da je v interesu ICO'ta prodat vse na eni izmed borz? Z tem se le vstrelijo v nogo.

Prisoner's dilemma.

Malajlo ::

Iščem, pa ne najdem ... Bitstamp ima kake omejitve pri višini nakazila (preko SEPA)? Razen % provizije pri transakcijah ne najdem nič uporabnega :|

hamez66 ::

Malajlo je izjavil:

Iščem, pa ne najdem ... Bitstamp ima kake omejitve pri višini nakazila (preko SEPA)? Razen % provizije pri transakcijah ne najdem nič uporabnega :|


Nobenih omejitev. A boš miljone nakazal? :)

V bistvu najbolje, da njih vprašaš, ker ne vem točno, kakšno politiko imajo glede tega.

Nekoč v preteklosti sem moral dokazovati, od kod mi bitcoini - to je bilo leta 2013. Kako je pa pri nakazilih fiata, pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Malajlo ::

Če se par jurjev kje zatakne, je škoda cajta. Kraken ima na Tier2 omejitev 2k$/dan in 10k$/mesec, tier3 mi pa v obdelavi visi že več kot mesec. Ne da se mi *ebat z njimi, če Bitstamp nima omejitev.

hamez66 ::

Načeloma nima omejitev, v kolikor si že verificiran. Če pa še nisi, pa ne vem, kako gre...

sarma832 ::

meni je kraken v parih dneh tier 3. poloniex pa že nekih 5 tednov, pa še kar nič

Pegart ::

Katere borze najbolj uporabljate? A kdo uporablja več različnih borz, če se ukvarja z več kritpovalutami? Mene trenutno namreč mikajo bitcoin, ether, litecoin in ripple.

Načeloma mi raba več borz ne bi motila, če bi imele vse zastonj vlaganje in dvigovanje kriptovalut iz/na wallet, da bi med njimi brez težav menjal. Bitstamp ima, če sem prav razumel. Kraken pa zaračuna okoli 5 € za dvig bitcoinov. Ne vem, kako je drugje.

Skratka, katere borze so vam najljubše?

Mato989 ::

Pegart je izjavil:

Katere borze najbolj uporabljate? A kdo uporablja več različnih borz, če se ukvarja z več kritpovalutami? Mene trenutno namreč mikajo bitcoin, ether, litecoin in ripple.

Načeloma mi raba več borz ne bi motila, če bi imele vse zastonj vlaganje in dvigovanje kriptovalut iz/na wallet, da bi med njimi brez težav menjal. Bitstamp ima, če sem prav razumel. Kraken pa zaračuna okoli 5 € za dvig bitcoinov. Ne vem, kako je drugje.

Skratka, katere borze so vam najljubše?


Bitstamp in poloniex

amacar ::

Pegart je izjavil:

Katere borze najbolj uporabljate? A kdo uporablja več različnih borz, če se ukvarja z več kritpovalutami? Mene trenutno namreč mikajo bitcoin, ether, litecoin in ripple.

Načeloma mi raba več borz ne bi motila, če bi imele vse zastonj vlaganje in dvigovanje kriptovalut iz/na wallet, da bi med njimi brez težav menjal. Bitstamp ima, če sem prav razumel. Kraken pa zaračuna okoli 5 € za dvig bitcoinov. Ne vem, kako je drugje.

Skratka, katere borze so vam najljubše?

Od kod tebi 5€?

lambda ::

Sedaj je spet 0.001 BTC za dvig, nekaj tednov nazaj so računali 0.0025.

MacLeod ::

Pegart je izjavil:

Katere borze najbolj uporabljate? A kdo uporablja več različnih borz, če se ukvarja z več kritpovalutami? Mene trenutno namreč mikajo bitcoin, ether, litecoin in ripple.

Načeloma mi raba več borz ne bi motila, če bi imele vse zastonj vlaganje in dvigovanje kriptovalut iz/na wallet, da bi med njimi brez težav menjal. Bitstamp ima, če sem prav razumel. Kraken pa zaračuna okoli 5 € za dvig bitcoinov. Ne vem, kako je drugje.

Skratka, katere borze so vam najljubše?


Če te skrbi 5€ ne vem kaj boš rekel na primer, ko bo BTC padel za 100€ kot recimo danes če boš kupil?

Tody ::

Matr iz NKBM sem nakazal na kraken pa je prišlo v parih urah. Iz NLB sem nakazal na kraken pa po 2 dneh še nč... :S

krneki0001 ::

NLB ne zadržuje sredstev, ampak jih praktično takoj pošlje v tujino, če je med delovnim dnem, če zvečer nakažeš, pa takoj ko se začne nov delovni dan.

Zadržujejo banke v tujini, ki imajo D+1 ali D+2 (delovni dan + 1 ali 2 dni) za izvedbo transakcije.

Tody ::

To vem da je nlb nakazala takoj samo tudi nkbm je nakazala takoj pa... :) Mogoče je vplivni faktor znesek, ker sem prej nakzal 200 zdaj pa 500 iz nlb.

No upam da se pokaže na kraknu zadeva, drugače sem ob kar nekaj piv :D

krneki0001 ::

Znesek je velik faktor

deleted ::

200 ali pa 500 eur, tukaj pa res ne gre za noben "zneskovni faktor" v nobenem smislu, lepo te prosim.

krneki0001 ::

Gre. 200 evrov je minimalno, nad 400 evrov pa že malo gledajo. Pa ne banke - davčna.

Vem, ker so par firmam v slo naložili, da račune nad 400 evrov pošiljajo preko davčne - iščejo delo na črno.

Preverjeno, je že par poznanih v zadnjih mesecih kasiralo finančno inšpekcijo, ker so imeli na mesec več kot 3 račune na njihovo ime po več kot 400 evrov v enem mesecu. So jih prišli vprašat od kje jim toliko denarja, ker imajo plačo manjšo.

Zgodovina sprememb…

««
59 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528272 (10420) Mato989
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857309 (44423) PrihajaNodi

Več podobnih tem