» »

Windows 9 že aprila prihodnje leto?

1
2
3 4

Blisk ::

Večina folka so ovce in misli, da ko pride ven nov windows ga morajo takoj imeti.
Dejstvo pa je, da microsoft izdaja nove windowse samo zato, da lahko živijo, sicer bi po večini lahko zaprli štacuno.
Zato tudi delajo slabe windowse, da jih lahko še popravljajo, sicer bi spet lahko zaprli štacuno.
Zati je tudi dejstvo, da je vsaka druga izdaja crap od crapa, ker pač nekaj morajo dati ven, kako je to dobro narejeno je pa drugo vporašanje, itak se ne sekirajo, ker bo narod (ovce) to stestiral in oni bodo potem porpavljali kar so zaj. in potem izdali novo verzijo naprimer windows 9, kjer bodo stvari po večini delovale.
Suma sumarum, pa nobeni novi windowsi od winXP dalje ne prinašajo nekih res pomembnih revolucionarnih sprememb, ki bi za resnega uproabnika pomenile to, da gre na novo verzijo, nove verzije so kot sem že rekel po večini za ovce, ker morajo imet nove windowse, nov telefon, novo jakno, nove čevlje.... če ne nisi IN.

Lonsarg ::

tufy je izjavil:

Windows 8 je z vidika uporabniške izkušnje v stock varianti katastrofa in za njegov neuspeh niso krivi uporabniki, temveč Microsoft sam, ki ni znal ocenit trga in njegove reakcije.

Ni problem Microsofta, da ne bi ocenil trga, bolj je problem, da so počasni in niso uspeli spisati vmesnika, ki je hkrati optimiziran tudi za desktop do izzida Windows 8.0 in smo dobili tablet UI, ki ga zdaj z updajti šele optimizirajo za desktop.

Jaz mislim da je to kar že v štartu bila vizija Microsofta. Omejeni so bili z časom, ter dali najprej za tablet, ki je bolj kritičen.

tufy ::

Se strinjam, Azgard, a v takem primeru ne tiščiš vmesnika na prvo mesto, kot ga je Microsoft, temveč še naprej narediš dominanten Desktop, Modern UI pa daš v opcijsko uporabo, podobno kot Apple svoj Launchpad. Potem pa počasi vpeljuješ nove elemente, da se ljudje nanje navadijo.
Oblikovanje spletnih strani - andrejgaluf.com

FlyingBee ::

ja, na začetku bi te moarl malo opominjat kaj novega vse so naredili in dat možnost Ne pokaži več in to je to, ampak treba je ljudi navadt na novo pot ... tukaj ovce niso pravi izraz, ker windows sistem je super zadeva, ampak vsaka druga izdaja

Truga ::

Blisk je izjavil:

Zato tudi delajo slabe windowse, da jih lahko še popravljajo

Pa saj se hecas? Windowsi niso bili se nikoli tako delujoci kot so zdaj. To da je windows 7 ali xp ali karkoli boljsi od 8 ali 8.1 je bullshit.

tufy je izjavil:

Uporabniška izkušnja vedno najprej izvira iz uporabnikov. Ne sme biti uporabnik tisti, ki se prilagaja, temveč mora uporabniška izkušnja naravno pomagati uporabniku k lažjemu delu, pa bo tudi uporabnik z veseljem posegel po novem orodju.


Zakaj torej ne posezejo po KDEju in podobnimi? Za delo so neprimerno boljsi. Jaz imam na game rigu windowse samo zato ker delajo gor guild warsi. Kadar hocem kej dejansko narest delam na enlightenmentu.

Let's face it, uporabniki so idioti in bojo nucali tisto, kar so jim v stacuni nalozili. Cez 5 let bo folk pizdil kako je windows 7 neuporaben, ko ga bojo srecali na kaksni stari gajbi, in bojo vsi navajeni na >8.

Windows 8 (in 8.1) imata precej problemov, ampak nov UI to ni. Kar se tice UIja sta se najvecja problema zastarel window management na desktopu (ampak s tem se zelo trudijo zadnje case), in popolna odsotnost virtual desktopov. Nadlezno, ampak se da prezivet. Ce ze nimas izbire it drugam, pa obstajajo tud aplikacije s temi funkcijami. Sicer ne delujejo cist gladko (mislim da imajo doloceni browserji problem da se hoce pognat samo na enem desktopu naenkrat, pa take fore), ampak vseeno skoraj tako dobro kot resni WMji.

Ne, problem je povsem drugje. Ko instaliras windows 8.1, te zacne posiljevat z live accountom (log in or register or get out), in sele ko vneses bogus podatke, te vprasa ce bi slucajno imel samo lokalen account.

Potem so tu metro aplikacije, ki jih lahko instaliras izkljucno prek microsoft stora (tako kot apple app store). Sepravi, sranje od sranja. Ce microsoftu neki ni vsec, ali se ne sklada 100% z njihovo politiko, funkcionalnost enostavno ne bo na voljo v metroju. Pa ce bi jo se tako rad mel.

7982884e ::

ScumbagSteve je izjavil:

7982884e je izjavil:

zakaj vsaka druga izdaja spodleti
zato ker majo nekje, visoko v svojih vrstah kup kretenov brez commonsensa


Najbolje, da zaposlijo kar tebe.
govori kar hočeš, moraš pa priznati, da je večinski razlog za prodajno polomijo win8 slabe odločitve nekje zgoraj

s1m0n ::

Ne vem, če MS to briga kakšna prodajna polomija je, saj je na večini (kar vseh) novih prenosnikih. In casual consumerja to ne moti.
Tistim, ki pa se pač ne dopade pa tudi Win7 ne škodi ker mu nič posebnega ne manjka. Razen boljšega kopiranja, upravitelja opravil, vgrajenih dodatkov.

Lonsarg ::

7982884e je izjavil:

, moraš pa priznati, da je večinski razlog za prodajno polomijo win8 slabe odločitve nekje zgoraj


Jaz pa sem prelrican, da je Microsoft cisto zadovoljen z delezem Win8. Ko naredis celotno prenovo sistema je worst case scenarij da propades, vse kar je Mocrosoft fasal zaenkrat je pa Vista scenarij. To je revolucionaren uspeh, me zanima kaj bi se zgodilo, ce bi Apple na Mace dal iOS z "desktop" aplikacijo.

Izi ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz pa sem prelrican, da je Microsoft cisto zadovoljen z delezem Win8.

Zadovoljen?. Manj kot 10% uporabnikov so uspeli prepričati in to sešteto skupaj Win 8 in 8.1.

Najbolj jih mora boleti, da stari uporabniki, ki ravno sedaj počasi prehajajo iz zastarelega Windows XP, večinoma prehajajo na Windows 7 in ne na Windows 8 ali 8.1.

Delež Windows XP se je v lansko leto znižal iz 40% na 30% in na grozo Microsofta so večinoma vsi ti XP-jaši migrirali na Windows 7. Tako je lansko leto največji delež novih uporabnikov pridobil Windows 7 in ne Windows 8. Na 7-ki je trenutno polovica vseh uporabnikov računalnikov.

Še vedno 30% uporabnikov uporablja XP in sedaj ko je podpora za XP končana, bo teh 30% počasi začelo prehajati na nov sistem in verjemi, da to ne bo Windows 8. Zato se po moje Microsoftu tako mudi z Windows 9. Ampak kot kaže jih še vedno ni srečala pamet. še vedno trmasto tiščijo tisti usrani Metro, ki ga bodo sicer posodobili, ampak vsak otrok ve, da je edina rešitev, da ga kompletno vržejo ven.
Če jih bo srečala pamet bodo Metro vrgli ven in če že res morajo naj ga dajo posebej na voljo kot dodatek. Drugače bo tudi 9-ka obsojena na životarjenje.
Vsi se tolažijo in prepričujejo, da je vsak drugi MS sistem dober. Ampak zapomnite si moje besede. Če ne bodo Metroja popolnoma zavrgli, tudi Windows 9 čaka ista žalostna usoda Windows 8.
Uporabniki niso vsi po vrsti Ovce. Windows se pošteno (drago) plača in nihče noče, da ti nekdo nekaj vsiljuje, čeprav se da z nekaj muje to izklopiti.

Bistvo pa je, da je Windows 7 tako dober, da vsaj naslednjih 5 let ni prav nobenega razloga, da bi prehajal na kakšen nov sistem. Inštaliraš in deluje brez znanja in dodatnih nastavite. Pa še po zasebnosti je daleč pred Windows 8, kjer daš tako rekoč vse svoje osebne in računalniške podatke na javno razpolago.
Če v naslednjih petih letih Microsoft ne bo srečala pamet in ne bo popolnoma ločil uporabniškega vmesnika za desktop in tablice, bo šel Windows počasi v pozabo.

Na tablici ali telefonu niti v sanjah ne bi uporabljal Windows, ker imamo odlični Android. Na desktopu pa niti v sanjah ne bom trpel nekaj kar bo spominjalo ali bilo celo delano za tablice ali telefone.
Microsoft rine z glavo skozi zid. Naj se drži tistega kar zna že desetletja in to je desktop sistem. Na tablice in telefone pa naj pozabi, ker mu tam ni mesta.

Blisk ::

Edini in največji razlog za prehod iz XP na windows 7 je 64 bitna verzija.
Kolikor pa sem imel opravka z windows 8, je pa crap od crapa in ja sem napisal za koga je to delano.

techfreak :) ::

Zadovoljen?. Manj kot 10% uporabnikov so uspeli prepričati in to sešteto skupaj Win 8 in 8.1.

Mah saj tako vsi govorijo kako je neuporaben, le kako bi uporabnike lahko prepričali v uporabo? Težko je razumeti kako full screen verzija Start menija odvrne toliko ljudi.

Izi ::

techfreak :) je izjavil:

Težko je razumeti kako full screen verzija Start menija odvrne toliko ljudi.

Princip.
Windows je zelo drag sistem (če nisi ravno študent) in Microsoft bi moral biti bolj previden, kajti na voljo so alternative, ki so povsem zastonj. Zato lahko tudi taka malenkost kot je vsiljevanje Metroja sproži revolt uporabnikov.

nekikr ::

Zelo drag sistem? Ne pretiravaj no. Če nimaš 140€ (PRO, retail) ali 100€ (če ga kupiš z novim računolnikom) za OS, ki ti potem služi 7 let (z vso podporo), potem računalnika ne potrebuješ. Drag je samo zato, ker ga lahko ukradeš in je 100€ potem precej veliko proti 0€. Realno gledano je pa izjemno poceni.

Mr.B ::

Blisk,
Naštej ta crap od crapa.
- DPC Latency
-
-
-
-

Pa a veste da je Grafični del goničev niso več v kernelu, torej ne rabiš reštartat PC, po namestitvi goničev, oziroma ob sesutju, ki ne povzroči BSOD, se naloži kompletni stack ter ponovna prijava....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

saj napreduje, ampak uporabniška izkušnja pa tudi nekaj šteje, a ne? vprašaj miljone Apple uprabnikov

techfreak :) ::

Metro je prinesel možnost da uporabnik pritisne Start tipko, vpiše ime programa in pritisne Enter za zagon. Pri prejšnjih je bilo obnašanje iskanja v start meniju precej muhasto in ni vedno izbral pravega programa oz. so med zadetki bili tudi dokumenti.

Torej je za veliko ljudi (seveda so tudi včasih obstajali launcherji za te zadeve) izboljšal produktivnost.

Pri meni je bilo tako: uf nov start meni ... (5 minut) ... ok, kul. V vsakem primeru pa imaš dodatke, ki ti povrnejo start meni, en vem da je pod 5 EUR za licenco za dva računalnika.

Mr.B je izjavil:

Pa a veste da je Grafični del goničev niso več v kernelu, torej ne rabiš reštartat PC, po namestitvi goničev, oziroma ob sesutju, ki ne povzroči BSOD, se naloži kompletni stack ter ponovna prijava....

Glede na to da je 99% stvari pri uporabniki zagnanih pod njihovimi uporabniškimi profili, je ponovna prijava == ponovni zagon.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

ponovna prijava == ponovni zagon

Jp, samo to je verjetno še vedno hitreje kot čakati da se naredi dump, ter potem ponovni zagon, po možnosti privzeto v Recovery, ko itak upiorabnik ne ve kaj in kako...Torej to ne spada v crap od crapa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

saj nekako gre, ampak da ni magičnih treh gumkov v desnem zgodnjem kotu v skype ali pa če default browser Chrome in še marsikaterem programu je pa bedno ... ali pa zadnjič dobim skenirano kopijo dokumenta v .jpg in ga odprem v bednem win 8.1 ter želim primerjat tekst s tistim v Word pa sem moral čez kar nekaj korakov, da je delalo tako, da sem spodaj imel še v toolbar vse vidno in oba dokumenta seveda

Lonsarg ::

Izi je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Jaz pa sem prelrican, da je Microsoft cisto zadovoljen z delezem Win8.

Zadovoljen?. Manj kot 10% uporabnikov so uspeli prepričati in to sešteto skupaj Win 8 in 8.1.

Najbolj jih mora boleti, da stari uporabniki, ki ravno sedaj počasi prehajajo iz zastarelega Windows XP, večinoma prehajajo na Windows 7 in ne na Windows 8 ali 8.1.

Da bodo buiseness userji to naredili je bilo itak samoumevno, ne glede na to, kaj naredijo. Ni rešitve za to, jasno da podjetja ne bodo šla na nov vmesnik tako kmalu.

10% pa ni malo, če malce pogledaš širše. Si predstavljaš da bi Chrome OS dosegal 10%, skakali bi do veselja. Windows 8 pa je po eni strani ravno tako nov, kakor je Chrome OS.

Izi je izjavil:


Če jih bo srečala pamet bodo Metro vrgli ven in če že res morajo naj ga dajo posebej na voljo kot dodatek. Drugače bo tudi 9-ka obsojena na životarjenje.
Vsi se tolažijo in prepričujejo, da je vsak drugi MS sistem dober. Ampak zapomnite si moje besede. Če ne bodo Metroja popolnoma zavrgli, tudi Windows 9 čaka ista žalostna usoda Windows 8.

Slab agrument. Vista je prinesla spremembe, Windows 7 pa NI šel nazaj na XP, ampak je obdržal vse spremembe, samo optimiziral je in VIOLA uspeh. Zakaj bi torej tokrat Windows 9 moral iti nazaj na Windows 7, če pa Windowsu 7 ni bilo potrebno iti nazaj na Windows XP, da je uspel.

Izi je izjavil:


Na tablici ali telefonu niti v sanjah ne bi uporabljal Windows, ker imamo odlični Android. Na desktopu pa niti v sanjah ne bom trpel nekaj kar bo spominjalo ali bilo celo delano za tablice ali telefone.
Microsoft rine z glavo skozi zid. Naj se drži tistega kar zna že desetletja in to je desktop sistem. Na tablice in telefone pa naj pozabi, ker mu tam ni mesta.

To, da ti Microsofta itak že iz principa nočeš na tablicah, pa pove, da si biased malo preveč za normalno debato.

Če bi se Microsoft držal samo desktopa bi pač počasi šel v pozabu, to je jasno vsakemu otroku, ki spremlja statistiko prodaje tablic in PCjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jype ::

MrStein> Nisem kupil novi Windows, da bi se tri tedne samo z njim ukvarjal

Čemu pa kupiš nov Windows?

k4vz0024 ::

Izi je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Jaz pa sem prelrican, da je Microsoft cisto zadovoljen z delezem Win8.

Zadovoljen?. Manj kot 10% uporabnikov so uspeli prepričati in to sešteto skupaj Win 8 in 8.1.

Najbolj jih mora boleti, da stari uporabniki, ki ravno sedaj počasi prehajajo iz zastarelega Windows XP, večinoma prehajajo na Windows 7 in ne na Windows 8 ali 8.1.

Delež Windows XP se je v lansko leto znižal iz 40% na 30% in na grozo Microsofta so večinoma vsi ti XP-jaši migrirali na Windows 7. Tako je lansko leto največji delež novih uporabnikov pridobil Windows 7 in ne Windows 8. Na 7-ki je trenutno polovica vseh uporabnikov računalnikov.

Še vedno 30% uporabnikov uporablja XP in sedaj ko je podpora za XP končana, bo teh 30% počasi začelo prehajati na nov sistem in verjemi, da to ne bo Windows 8. Zato se po moje Microsoftu tako mudi z Windows 9. Ampak kot kaže jih še vedno ni srečala pamet. še vedno trmasto tiščijo tisti usrani Metro, ki ga bodo sicer posodobili, ampak vsak otrok ve, da je edina rešitev, da ga kompletno vržejo ven.
Če jih bo srečala pamet bodo Metro vrgli ven in če že res morajo naj ga dajo posebej na voljo kot dodatek. Drugače bo tudi 9-ka obsojena na životarjenje.
Vsi se tolažijo in prepričujejo, da je vsak drugi MS sistem dober. Ampak zapomnite si moje besede. Če ne bodo Metroja popolnoma zavrgli, tudi Windows 9 čaka ista žalostna usoda Windows 8.
Uporabniki niso vsi po vrsti Ovce. Windows se pošteno (drago) plača in nihče noče, da ti nekdo nekaj vsiljuje, čeprav se da z nekaj muje to izklopiti.

Bistvo pa je, da je Windows 7 tako dober, da vsaj naslednjih 5 let ni prav nobenega razloga, da bi prehajal na kakšen nov sistem. Inštaliraš in deluje brez znanja in dodatnih nastavite. Pa še po zasebnosti je daleč pred Windows 8, kjer daš tako rekoč vse svoje osebne in računalniške podatke na javno razpolago.
Če v naslednjih petih letih Microsoft ne bo srečala pamet in ne bo popolnoma ločil uporabniškega vmesnika za desktop in tablice, bo šel Windows počasi v pozabo.

Na tablici ali telefonu niti v sanjah ne bi uporabljal Windows, ker imamo odlični Android. Na desktopu pa niti v sanjah ne bom trpel nekaj kar bo spominjalo ali bilo celo delano za tablice ali telefone.
Microsoft rine z glavo skozi zid. Naj se drži tistega kar zna že desetletja in to je desktop sistem. Na tablice in telefone pa naj pozabi, ker mu tam ni mesta.


Še moj podpis.

Ne razumem zakaj nekateri vztrajajo, da se mora uporabnik prilagoditi OS. Saj uporabnik ni zaradi OS, ampak je OS za uporabnika. Stroji se morajo prilagoditi človeku in ne obratno.

Pa ta logika. da se mora vse os. podatke posredovati M(N)S(A) je mimo koncepta zasebnosti kot ga poznamo v EU.

MS očitno misli samo kako bo strigel ovce...zato bi tudi najraje izbrisali XP in Win 7 s sveta...

jype ::

Uporabnik _si_ mora prilagoditi OS.

Jaz Windows ne uporabljam predvsem zato, ker ne želim delat s sistemom, ki je prilagojen za nekoga drugega.

FlyingBee ::

jype je izjavil:

Uporabnik _si_ mora prilagoditi OS.

Jaz Windows ne uporabljam predvsem zato, ker ne želim delat s sistemom, ki je prilagojen za nekoga drugega.


kateri sistem pa je tebi prilagojen

meni je win7 še najboljše do zdaj prilagojen, win8 pa bom z veseljem preskočil

EDIT: gre se o out-of-the box zadevi, brez ukvarjanja s OS-jem ... sicer pa razen za obdelovanje slik in videa ter igranje iger je že Andorid ali pa RT dost

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ne razumem zakaj nekateri vztrajajo, da se mora uporabnik prilagoditi OS. Saj uporabnik ni zaradi OS, ampak je OS za uporabnika. Stroji se morajo prilagoditi človeku in ne obratno.

Miško, čisto vsaki stvari se moraš prvo ti prilagoditi. Če je stvar narejena dobro, potem ti ne bo težko in boš potem še bolj produktiven, če je izvedena slabo, potem pa to dejansko je problem za proizvajalca. Konec koncev bi se z največjim veseljem prilagodil USB-like priključku, ki bi bil kot Lightning, ne pa da imamo še vedno ta bedasti oversized, neobrnljiv crap. Problem tule pa niti ni to navajanje na nov sistem, ki je sicer precej zelo hudo dober (že nekaj časa imam na vseh računalnikih 8, prej 7) ampak bolj to, da peščica ljudi dela izjemno negativno publiciteto, pa čeprav niso sistema nikdar niti videli. Bliska sem recimo že jaz v podobni temi vprašal zakaj je 8 "crap od crapa" in mi je naštel mislim da cele tri stvari, ki jih 99,99999% ljudi nikdar in nikjer ne uporablja (niti ne vedo, da so). Zdaj, če take "pomanjkljivosti" označiš kot "crap od crapa", potem so, brez izjeme, vse obstoječe stvari na zemlji navadno sranje. Vključno z Linuxom, Jype ;)
Če malo preletiš komentarje in komentatorje vidiš, da so vedno najbolj glasni tisti, ki so pogledali nekaj screenshotov ali prebrali review na Engadgetu. Vsaka podobnost z Apple temami je zgolj naključna :)

Truga ::

FlyingBee je izjavil:

jype je izjavil:

Uporabnik _si_ mora prilagoditi OS.

Jaz Windows ne uporabljam predvsem zato, ker ne želim delat s sistemom, ki je prilagojen za nekoga drugega.


kateri sistem pa je tebi prilagojen


Katerikoli ki si ga prilagodis.

FlyingBee je izjavil:

meni je win7 še najboljše do zdaj prilagojen, win8 pa bom z veseljem preskočil


Vidis, to je tist. Teb je win7 "najboljse" prilagojen. Enlightenment sem si jaz prilagodil mi je popolnoma prilagojen.

k4vz0024 ::

Podgana, sorry, ampak ne na tak način kot si to predstavlja MS z Win 8.

Nummy ::

s1m0n je izjavil:

Res, da ta ModernUI (nov start) ni všeč vsakemu a nisem še naletel na tipičnega/začetnika, ki bi ga ta start motil tako, da ne bi hotel imeti gor Win8/8.1. Vse kar jih moti je, da jim moraš določene stvari pokazat ker niso več tako kot na Win7. Raje jim je, da ko se jim prenosnik/namizni zažene odpre ta start in kliknejo na želeno aplikacijo in to je to!

Ni res. Preden sem inštaliral na svoje računalo classic shell sem skoraj po*izdil in že zbrisal win8 dol, ker mi je šlo res na ku*ac, da sm mogu vsakič ko sem hotu pognat en program iskat in pisat notri kaj rabim... Totalno glupo. Sedaj pa imam lepo start meni in notri ikonce najbolj uporabljenih programov in samo 2x kliknem in se program že požene. Po default-u moraš pa najprej odpreti start (klik ali stistniti win tipko) potem moraš klikniti še v search okence in potem še vpisat ime programa... da znoriš.
Poleg tega pa ponuja klasični win7 start meni opcijo, da brskaš po vseh programih in so vsi na zaslonu, medtem ko default win8.1 tiste ikone programov naredi tako velike, da moraš skrolat levo desno kot en idiot...

Skratka metro in ta nov modernUI je totaln krš od krša na win8 in win8.1, pa še grd je kot smrt. Brez vseh senc, brez oblike, brez prosojnosti, barv...
2 barve, vse štirioglato, kot da bi delali za jamskega človeka.

jype ::

Nummy> mi je šlo res na ku*ac, da sm mogu vsakič ko sem hotu pognat en program iskat in pisat notri kaj rabim...

Men je šlo pa totalno na kurac, da sem mogu z miško po ekranih iskat eno ikonco, ki itak zgleda enako kot vse ostale, da bi lahko pognal program.

Vista in pozneje W7 sta končno zrihtala uporaben shell.

Stojansto> kateri sistem pa je tebi prilagojen

Tisti, ki sem si ga prilagodil enkrat okoli leta 2000 in ga še vedno uporabljam.

Samo svoj domači imenik prenašam s seboj, pa vse dela.

Trenutno je Fedora 20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

win64 ::

Nummy je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Res, da ta ModernUI (nov start) ni všeč vsakemu a nisem še naletel na tipičnega/začetnika, ki bi ga ta start motil tako, da ne bi hotel imeti gor Win8/8.1. Vse kar jih moti je, da jim moraš določene stvari pokazat ker niso več tako kot na Win7. Raje jim je, da ko se jim prenosnik/namizni zažene odpre ta start in kliknejo na želeno aplikacijo in to je to!

Ni res. Preden sem inštaliral na svoje računalo classic shell sem skoraj po*izdil in že zbrisal win8 dol, ker mi je šlo res na ku*ac, da sm mogu vsakič ko sem hotu pognat en program iskat in pisat notri kaj rabim... Totalno glupo. Sedaj pa imam lepo start meni in notri ikonce najbolj uporabljenih programov in samo 2x kliknem in se program že požene. Po default-u moraš pa najprej odpreti start (klik ali stistniti win tipko) potem moraš klikniti še v search okence in potem še vpisat ime programa... da znoriš.
Poleg tega pa ponuja klasični win7 start meni opcijo, da brskaš po vseh programih in so vsi na zaslonu, medtem ko default win8.1 tiste ikone programov naredi tako velike, da moraš skrolat levo desno kot en idiot...

Skratka metro in ta nov modernUI je totaln krš od krša na win8 in win8.1, pa še grd je kot smrt. Brez vseh senc, brez oblike, brez prosojnosti, barv...
2 barve, vse štirioglato, kot da bi delali za jamskega človeka.


1. Iskanje je en klik(windows tipka, ali windows ikona spodaj levo). In lahko že tipkaš noter ime programa(ni potrebe po kliku na karkoli drugega).
2. A veš, da obstaja že od windows 7 funkcija imenova "pin to taskbar", ki jo lahko uporabiš, če hočeš pripeti pogosto uporabljene programe v opravilno vrstico. Zadnje uporabljene datoteke določenega programa pa dobiš z desnim klikom na program v opravilni vrstici. Bližnjice do nadzorne plošče dobiš z desnim klikom na spodnjem levem kotu. Razloži kaj je še tako superiornega na klasičnem meni startu?

Brskanje po vseh programih pa ima tudi windows 8/8.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Nummy ::

win64 je izjavil:

Nummy je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Res, da ta ModernUI (nov start) ni všeč vsakemu a nisem še naletel na tipičnega/začetnika, ki bi ga ta start motil tako, da ne bi hotel imeti gor Win8/8.1. Vse kar jih moti je, da jim moraš določene stvari pokazat ker niso več tako kot na Win7. Raje jim je, da ko se jim prenosnik/namizni zažene odpre ta start in kliknejo na želeno aplikacijo in to je to!

Ni res. Preden sem inštaliral na svoje računalo classic shell sem skoraj po*izdil in že zbrisal win8 dol, ker mi je šlo res na ku*ac, da sm mogu vsakič ko sem hotu pognat en program iskat in pisat notri kaj rabim... Totalno glupo. Sedaj pa imam lepo start meni in notri ikonce najbolj uporabljenih programov in samo 2x kliknem in se program že požene. Po default-u moraš pa najprej odpreti start (klik ali stistniti win tipko) potem moraš klikniti še v search okence in potem še vpisat ime programa... da znoriš.
Poleg tega pa ponuja klasični win7 start meni opcijo, da brskaš po vseh programih in so vsi na zaslonu, medtem ko default win8.1 tiste ikone programov naredi tako velike, da moraš skrolat levo desno kot en idiot...

Skratka metro in ta nov modernUI je totaln krš od krša na win8 in win8.1, pa še grd je kot smrt. Brez vseh senc, brez oblike, brez prosojnosti, barv...
2 barve, vse štirioglato, kot da bi delali za jamskega človeka.


1. Iskanje je en klik(windows tipka, ali windows ikona spodaj levo). In lahko že tipkaš noter ime programa(ni potrebe po kliku na karkoli drugega).
2. A veš, da obstaja že od windows 7 funkcija imenova "pin to taskbar", ki jo lahko uporabiš, če hočeš pripeti pogosto uporabljene programe v opravilno vrstico. Zadnje uporabljene datoteke določenega programa pa dobiš z desnim klikom na program v opravilni vrstici. Bližnjice do nadzorne plošče dobiš z desnim klikom na spodnjem levem kotu. Razloži kaj je še tako superiornega na klasičnem meni startu?


Če bi hotu met pinane vse programe, bi rabil imeti 10000+ x 1080 monitor, da bi spravil vse ikone gor... Še vedno je najbolje lepo imeti start meni, in potem tam programe, ki jih uporabljaš pogosto pa vendar ne vsak dan, programe, ki jih laufaš vsak dan pa pinaš na taskbar.

Zame je klasičen start meni superioren, ker imam možnost, da brskam po vseh programih, ki jih imam na računalniku inštalirane naenkrat - torej so vsi naenkrat na zaslonu in ne rabim skrolat ko kreten in pisat notri ime programa, še posebej če ima pgoram kako čudno ime... Poleg tega pa je lažje 2x klikniti in zadeve gledati vizualno kot pa tam nekaj pisati in potem čakati da računalnik "najde" če sploh najde...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Lonsarg ::

Nummy je izjavil:


Zame je klasičen start meni superioren, ker imam možnost, da brskam po vseh programih, ki jih imam na računalniku inštalirane naenkrat - torej so vsi naenkrat na zaslonu in ne rabim skrolat ko kreten in pisat notri ime programa, še posebej če ima pgoram kako čudno ime... Poleg tega pa je lažje 2x klikniti in zadeve gledati vizualno kot pa tam nekaj pisati in potem čakati da računalnik "najde" če sploh najde...

Sicer se ne strinjam, da je lažje klikniti. Jaz odprem Excel v 0.2 sec z "klik na start", "vpiše exc" "kliknem enter". Nobenga čakanja whatsoever, program, ki ga dovolj pogosto odpiraš veš, da bo prvi zadetek in kar direkt klikneš enter. BTW to delam že od Viste naprej, Windows 8 NIČ ne spremeni glede tega, isti postopek deluje še vedno, samo vizualno je drugače.

Vseeno pa nekatere aplikacije jasno hočemo imeti pinane, recimo seznam iger itd. in gues what:
Po funkcionalnosti in po potrebnem klikanju sta klasični start meni in start screen IDENTIČNA. Razlika je samo in zgolj vizualna. Tak da res dvomim koliko si ti Windows 8 sploh uporabil, ko tako it riti potegneš neke razlike v funkcionalnosti, čeprav je razlika zgolj v vizualnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Nummy ::

Lonsarg je izjavil:

Nummy je izjavil:


Zame je klasičen start meni superioren, ker imam možnost, da brskam po vseh programih, ki jih imam na računalniku inštalirane naenkrat - torej so vsi naenkrat na zaslonu in ne rabim skrolat ko kreten in pisat notri ime programa, še posebej če ima pgoram kako čudno ime... Poleg tega pa je lažje 2x klikniti in zadeve gledati vizualno kot pa tam nekaj pisati in potem čakati da računalnik "najde" če sploh najde...

Sicer se ne strinjam, da je lažje klikniti. Jaz odprem Excel v 0.2 sec z "klik na start", "vpiše exc" "kliknem enter". Nobenga čakanja whatsoever, program, ki ga dovolj pogosto odpiraš veš, da bo prvi zadetek in kar direkt klikneš enter. BTW to delam že od Viste naprej, Windows 8 NIČ ne spremeni glede tega, isti postopek deluje še vedno, samo vizualno je drugače.

Vseeno pa nekatere aplikacije jasno hočemo imeti pinane, recimo seznam iger itd. in gues what:
Po funkcionalnosti in po potrebnem klikanju sta klasični start meni in start screen IDENTIČNA. Razlika je samo in zgolj vizualna. Tak da res dvomim koliko si ti Windows 8 sploh uporabil, ko tako it riti potegneš neke razlike v funkcionalnosti, čeprav je razlika zgolj v vizualnosti.


Ja napišeš exc in kaj pa če imaš več kot en program, ki se začne z exc? Pa že to, da moraš še dodatno pisat je več kot pa samo klik.
In ne nista identična klasični meni in start screen. Po funkcionalnosti si samo hočeta biti podobna oz. start screen naj bi bil funkcionalni nadomestek star menija, ampak fail-a na vseh vogalih, ker sem s start menijem 100x hitrejši kot na start screen-u, bolj kompakten je, imam pregled vsega na enem zaslonu in na koncu še: veliko lepše izgleda.
In ja meni je pomemnbno kako stvari izgledajo, ker smo kar precej časa morali čakati, da smo prišli naraven win7, potem pa butasti MS izdajo ven najgrše windowse v zgodovini računalništva, ker so pač hotl mal pršparat na dizajnerjih??? Če bo win9 tako grd kot win8, je win8 zadnja verzija, ki sem jo še kupil.

Smilee ::

Kolk kompliciranja okol starta, lol.

Sam sm na win 8 oz zdaj 8.1 odkar je prišla vn preview verzija. Čist na začetku je blo prvih 5minut čudno. Slike, pdfji, muzike se odprejo v metro aplikacijah, skype tudi. Ampak to rešiš z tem, da ko enkrat odpreš ker kol file izbereš prvzet program in stvar je v sekundi ista kot je bla v 7 in manj. Za skype pa inštaliraš skype for desktop. opera, chrome itd se obnašajo tako kot na 7. Vbistvu se vse uporablja kot 7, le kaka nastavitev(recimo del nastavitve uporabniškega računa) je v metro.

Kar se pa tiče starta je pa tko, da imam programe in igre pinane v start. Torej, klik levo in bum imam vse tam kar rabim. Placa je za 60 bližnjic(na 1680x1050). Tolk programov nimam niti inštaliranih, kdo dejansko pa jih ima tolk? Lahko jih tudi združš skupaj. En stolpec za programiranje, en za grafiko, en za igre, en za xy,... Ko si nastaviš je 3x boljši kot prejšnje verzije starta. Klikneš levo spodaj in vidiš na veliko kje imaš kaj. Pa sliko pod ikonami imam isto kot na namizju, tko da je kr lepo vse skupaj.

Prej si mogu it: start, vsi programi in zdej žurka. Če si imel samo bližnjice programov si ga mogu najdet med vso solato. Zdej, če si imel programe grupirane po mapah si mogu nrdit še dodatn klik oziroma ti čez to mapo, da ti je odprlo meni na desni strani. Zamudno. V 8.1 klikneš levo, bum programi grupirani po stolpcih in klik in to je to. Imaš več kot 6x2, torej moraš scrollat? Ni panike. Klik in predn prideš na drugo stran ekrana si že zavrtel gumb.

Kar se pa tiče iskanja... Windows tipka in začneš pisat npr: office, pa ti vrže vse programe z office. Če napišeš notepad, mi vrže vn notepad od windowsa in notepad++.

Meni se tudi zdi, da najbolj jočejo tisti, ki niso dali prave priložnosti tej verziji windowsa. Linuxe si lahko štimate, prilagajate. Stari start ste si laho po mapah pogrupirali, v win 8 za čuda pa kr ne.

Osebno mi je ta start metro boljši kot mi je bil start prej. Lepo po stolpcih razporejeno, pregledno in to je to.

Mr.B ::

Če bi hotu met pinane vse programe, bi rabil imeti 10000+ x 1080 monitor, da bi spravil vse ikone gor... Še vedno je najbolje lepo imeti start meni, in potem tam programe, ki jih uporabljaš pogosto pa vendar ne vsak dan, programe, ki jih laufaš vsak dan pa pinaš na taskbar.

Imaš Pin to Start Meni- No je pa res da navadni Windows uporabniki, niti tega ne znajo porihtati. Verjetno bi MS moral dati prazen metro okno, da bi se navaden Wins user sploh vprašal, kaj pa se "bi" moralo nahajati tu. Tisti ki pa klikate Start -> Programs** -> Je čisto isti kurac kje se ikonca nahaja. Edino kar te tu matra je da zažene v metro načinu, ako ne znaš ikonco prestaviti na klasični desktop. No ampak tudi take wins userje poznamo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Truga je izjavil:


Ne, problem je povsem drugje. Ko instaliras windows 8.1, te zacne posiljevat z live accountom (log in or register or get out), in sele ko vneses bogus podatke, te vprasa ce bi slucajno imel samo lokalen account.

To ni res.

nekikr je izjavil:

Zelo drag sistem? Ne pretiravaj no. Če nimaš 140€ (PRO, retail) ali 100€ (če ga kupiš z novim računolnikom) za OS

Kje dobim PRO za 140€?
Lahko odgovoriš v mojo temo, katero sem pred dnevi odprl ravno za to.

Izi je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Težko je razumeti kako full screen verzija Start menija odvrne toliko ljudi.

Princip.
Windows je zelo drag sistem (če nisi ravno študent) in Microsoft bi moral biti bolj previden, kajti na voljo so alternative, ki so povsem zastonj.

Windows 7 je zastonj? ;)

Lonsarg je izjavil:

Izi je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Jaz pa sem prelrican, da je Microsoft cisto zadovoljen z delezem Win8.

Zadovoljen?. Manj kot 10% uporabnikov so uspeli prepričati in to sešteto skupaj Win 8 in 8.1.

Najbolj jih mora boleti, da stari uporabniki, ki ravno sedaj počasi prehajajo iz zastarelega Windows XP, večinoma prehajajo na Windows 7 in ne na Windows 8 ali 8.1.

Da bodo buiseness userji to naredili je bilo itak samoumevno, ne glede na to, kaj naredijo. Ni rešitve za to, jasno da podjetja ne bodo šla na nov vmesnik tako kmalu.

10% pa ni malo, če malce pogledaš širše. Si predstavljaš da bi Chrome OS dosegal 10%, skakali bi do veselja. Windows 8 pa je po eni strani ravno tako nov, kakor je Chrome OS.

Si predstavljaš, da bi en drug, ne nov, OS dosegel 10% ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Truga ::

MrStein je izjavil:

Truga je izjavil:


Ne, problem je povsem drugje. Ko instaliras windows 8.1, te zacne posiljevat z live accountom (log in or register or get out), in sele ko vneses bogus podatke, te vprasa ce bi slucajno imel samo lokalen account.

To ni res.


Zadevo sem instaliral 3 dni nazaj...

Smilee ::

Mislim da je res tko da ti isce ta acc na vsak nacin. mogoce ce izklopis mrezni kabl te ne vprasa...

Lonsarg ::

Itak da te vpraša in posiljuje. Se pa da priti do lokalnega računa z ene dvemi kliki, spodaj levo so majhni gumbki. Ni ti treba lih bogus data vpisati..

techfreak :) ::

Če nimaš kabla in nisi izbral WiFi omrežja ti tudi takoj ponudi local account. Mislim da je tudi pri priklopljenem internetu mogoče izbrati local account, nisem pa prepričan.

V vsakem primeru je to za večino domačih uporabnikov prednost, poslovni pa tako imajo administratorje na firmah.

Truga ::

techfreak :) je izjavil:

Če nimaš kabla in nisi izbral WiFi omrežja ti tudi takoj ponudi local account. Mislim da je tudi pri priklopljenem internetu mogoče izbrati local account, nisem pa prepričan.




Tisti text na desni se pojavi sele ko vpises napacen login. Do takrat vse kar je na enkranu je "log in" pa "sign up here".

Skrajno neokusno, ce vprasas mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Matev ::

nej se gredo solit

najprej bi morali obstoječi sistem porihtat... pol pa novga delat

že od viste naprej je eno stalno popravljanje z novimi napakami

Blisk ::

Sicer pa ja, windows sledi Apple, ki dela najboljše naprave na svetu za prisluškovanje.
In windows 8 je en konkreten dokaz tega. Za rajo odličnega sistema, tisti, ki se malo bolj spozna, pa nikakor ne.

Dejstvo pa je, da noben uporabnik NE želi nekih vsiljenih novih zadev in to odbija totalno.

Luwigana ::

Windows 8 sem se hitro privadil nanj in hitro se odvadil. :D Ne rečem, da je slab. Mogoče mi bo bolj všeč 9-tka . Škoda tistih 100€, ki sem dal zanj. :|

Hayabusa ::

Truga je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Če nimaš kabla in nisi izbral WiFi omrežja ti tudi takoj ponudi local account. Mislim da je tudi pri priklopljenem internetu mogoče izbrati local account, nisem pa prepričan.




Tisti text na desni se pojavi sele ko vpises napacen login. Do takrat vse kar je na enkranu je "log in" pa "sign up here".

Skrajno neokusno, ce vprasas mene.

Silijo te v uporabo Ms računa...In za večino neukih uporabnikov jim bo tudi uspelo.

s1m0n ::

Točno tako kot te vsi ostali silijo v njihove a ne :)

Pač vse se premika v smer oblakov in, če se na kakšnem sistemu prijaviš z istim računom imaš lepo na večih računalnikih dostop do enakih ModernUI aplikacij in storitev, ki so povezane z MS računom.

Hayabusa ::

Pri katerem drugem op. sistemu te silijo k temu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Rudolf ::

Dva pomisleka na temo Microsoftovih OS revolucij namesto evolucij:
- Porsche proizvaja model 911 že celih 50 let.
- Nekateri uporabljamo PC tudi v službene namene.

klinker ::

Blisk je izjavil:

Sicer pa ja, windows sledi Apple, ki dela najboljše naprave na svetu za prisluškovanje.
In windows 8 je en konkreten dokaz tega. Za rajo odličnega sistema, tisti, ki se malo bolj spozna, pa nikakor ne.

Dejstvo pa je, da noben uporabnik NE želi nekih vsiljenih novih zadev in to odbija totalno.


Lol :)) Ce je ze kdo prvi v "prisluskuvanju", je to Google. V koncni fazi pa so prav vsi na istem, verjetno ze od routerja dalje. Samo zdaj je to v novicah, pa je postalo IN o temu razpravljat kdo prisluskuje in kdo ne.
Kaj vi dejansko mislite da to oni pocnejo to od vceraj, oz. teh nekaj let, odkar so smart foni zunaj?! Sedaj se komaj sekirate, ko ze leta vse vejo o vas :))

Kar se pa Win 8 tice. Fantje, dejte se malo privadit, ne. V 8ki se pac malo vec s tipkovnico dela, kar je v bistvu samo + in prav vse nardis hitreje kot na prejsnjih verzijah. Meni je 8ka super. Sprva sem pac seveda mogu malo raziskat kako pa kaj, ampak sedaj ne bi sel nazaj na 7ko pod nobenim pogojem. Tipkovnico uporabljajte in vam bo life lazji ;)

Mr.B ::

Blisk,
Upam da nimaš pametnega telefona, ampak uno reglo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Truga je izjavil:

MrStein je izjavil:

Truga je izjavil:


Ne, problem je povsem drugje. Ko instaliras windows 8.1, te zacne posiljevat z live accountom (log in or register or get out), in sele ko vneses bogus podatke, te vprasa ce bi slucajno imel samo lokalen account.

To ni res.


Zadevo sem instaliral 3 dni nazaj...

Jaz tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140004 (33381) Key Quest
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17244783 (34485) AvtoR
»

Beta Windows 9 bržčas že prihodnji mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5836286 (31386) PrimozR
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10528961 (23357) kamuee

Več podobnih tem