» »

Intel i7 4770k + navijanje

Intel i7 4770k + navijanje

psychoshorty ::

Pozdrav,

po menjavi stock coolerja z Noctuo NH-U14S, je naslednji korak neko navijanje. Za lazjo pomoc najprej komponente:

Mamaplata: Asrock Z87 Killer Fatality
Rami: 1600Mhz, CL10, 1.5V (tu mislim da kaj dosti vloge ne igra kaksen ram je)
Proc: Omenjen i7 4770K

V UEFI -ju sem trenutno izbral ze prednastavljen profil za OC procesorja na 4,4 GHz, kar bi mi dolgorocno vec kot ustrezalo. Mogoce malce vec, ko dobim spodobno ohisje, v katerem bo boljsi airflow. Priznam, da sem z navijanjem novodobnih procesorjev izgubil pregled nat temi stvarmi, saj je moj C2D E6300, navit na 2,8 GHz delal zelo lep cas.

Trenutno mi CPU-ID sicer kaze, da je multiplier na 44 in s tem bi naj procesor "laufal" na 4,4 GHz. A TMonitor mi kaze, da procesor v mirovanju kljub temu lepo pociva na 800 MHz. A je smiselno izklopit vse Power Saving optionse (C3... ne vem kaj vse zivega se tu tocno obstaja), da bi v bistvu procesor laufal na 4,4 GHz konstantno, kar je moj cilj.

Za vsak nasvet bom hvalezen!

Janac ::

Izklop Power Saving ane. Da ga zabiješ tudi v idlu na 4.4ghz.

psychoshorty ::

Problem je v tem, da ni general "power saving" knofka, za turn off. Do sedaj sem disejblal cpu throttling, vse Cx modue izklopo, nastavo fixne multipliere na 44x all cores, ampak mi tmonitor se kar kaze 800mhz v mirovanju.

mtech7 ::

saj vidis da norce brije iz tebe
bodi vesel, da ti v idlu gre na minimum, saj imas tako pri zahtevnih opravilih najvecjo moc, ob nezahtevnih pa tudi najbolj varcno delovanje.

Janac ::

mtech7 je izjavil:

saj vidis da norce brije iz tebe
bodi vesel, da ti v idlu gre na minimum, saj imas tako pri zahtevnih opravilih najvecjo moc, ob nezahtevnih pa tudi najbolj varcno delovanje.


Kdo se norce brije?

klinker ::

Samo res. Zakaj bi izklopu to? Naj si sam prilagaja frekvenco glede na potrebe, saj zgubil s tem ne bis prav nic. Le manj gretja in porabe bos imel.

RC14 ::

Tud js ne vem, zakaj bi izklopu to, bodi vesel, da ti v idle pade frekvenca, saj ne rabiš za brskanje po netu 4.4 GHz ane?
Ko pa pride obremenitev, pa se frekvenca lepo dvigne in dobiš max moč.
Sam imam tudi tako, da deluje v idle na 800MHz, ko pa obremenim proc, pa gre na mojih trenutno nastavljenih 4.4 GHz (4770K).
Imam pa voltažo na fiksno naštimano, torej 1.15V ne glede na to, kolikšna je frekvenca. Sem hotel tako, da bi mi v idle tudi padla voltaža na tistih osnovnih 0.8- 0.9 V, ampak potem v tem primeru mi ob obremenitvi tudi preveč naraste voltaža in tudi niha. Mogoče sem sem kaj narobe naštimal. Ni mi bilo všeč, da mi je ob obremenitvi skakala voltaža tudi čez 1.25V. Tko da imam sedaj pač fiksno voltaži in ne niha.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje cpuja in glasna graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
382843 (2275) ST-777
»

NAvijanje procesorja intel i7 4820k

Oddelek: Navijanje
222423 (1698) overklocker
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120837 (15381) m0LN4r
»

920 OC

Oddelek: Navijanje
281802 (1487) galu
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575865 (4432) mysly

Več podobnih tem