» »

Programiranje v Javi - trikotnik v * z zankami.

Programiranje v Javi - trikotnik v * z zankami.

NJOHNJOH ::

Hej. Sem srednješolka in hodim k informatiki, kjer se učimo programiranja. Ker sem dekle, resnično nimam pojma o tem, sedaj pa smo dobili nalogo, ki bo ocenjena, jaz pa je nikakor ne znam narediti. Ne sprašujte me, do kje sem prišla, ker resnično ničesar ne znam in bi bila zelo hvaležna vaše pomoči. Naloga pa se glasi:


Naredite program v Javi (http://www.compileonline.com/compile_ja..., ki bo izpisal desni trikotnik iz zvezdic * poljubne višine, ki je zapisana v spremenljivki.

Primer izpisa za višino 4:

*
* *
* * *
* * * *

Namig: Premisli kakšna je povezava med znaki, višino in številko vrstice.

Prav tako moramo stvar narediti na roke, se pravi zapisati na papir... Bi mi prosim lahko pomagali še to, če je le mogoče? Resnično bi bila vesela vsake pomoči.

c0ded ::

Ker sem dekle, resnično nimam pojma o tem


Zakaj potem hodiš k informatiki, če te stvar ne zanima? Izberi to kar te zanima, ker drugače mečeš čas vstran in izgubljaš voljo do učenja. Premisli.

Naloga : link

Viktor33 ::

Namig:

dve gnezdeni for zanki, ena za stolpce druga za vrsice. Pol pa en if stavek kjer narediš izpis (to je v namigu)...

shadeX ::

c0ded je izjavil:

Ker sem dekle, resnično nimam pojma o tem


Zakaj potem hodiš k informatiki, če te stvar ne zanima? Izberi to kar te zanima, ker drugače mečeš čas vstran in izgubljaš voljo do učenja. Premisli.

Naloga : link


Nočem da se debata razvije v to smer, ampak bi samo dodal nekaj temu odgovoru.
To še ne pomeni da jo ne zanima , če ne zna.

menjalnik ::

Evo ti, upam da dobim tvojo telefonsko hehe

import java.io.InputStreamReader;
import java.io.BufferedReader;

public class slotechvaja {

   public static void main(String[] args ) throws Exception {
	   
	   BufferedReader reader= new BufferedReader(new InputStreamReader(System.in));
	   System.out.println("Vnesi velikost");
	   int size = Integer.parseInt(reader.readLine());
	   
	   for(int i=1;i<=size;i++)
	   {
		   for(int j=1;j<=size;j++)  	   
	   {
	       if(j<=i)    
	       System.out.print("*");
       }
	   System.out.println();   
   }
  }

}

mgermo ::

Enostavneje
import java.util.Scanner;
public class tech {
	
	public static void main (String [] args){
		Scanner input = new Scanner(System.in);
		System.out.println("Vnesite število: ");
		int x = input.nextInt();
		for(int i=0; i<x;i++){
			System.out.println();
			for(int y= 0;y<=i;y++)
			System.out.print("*");	
		}
	}
}


Tale trikotnik je zelo enostaven. Samo v opozorilo, ko bo kontrolka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

menjalnik ::

Pa, če moraš narediti iz zvezdic, naredi takole spodaj System.out.print("*");

NJOHNJOH ::

Hvala vsem ,ki ste mi odgovorili! Sem naredila.;) Drugače me informatika zanima, zato hodim k njej, a tole programiranje mi res dela težave...
menjalnik, mislim, da sem premlada hahaha

menjalnik ::

No če si srednja šola pol sva podobno stara :) Če kaj ne boš vedela pa kar tukaj vprašaj in ti bomo pomagali, sicer pa zdaj malo preglej program pa opazuj kaj se dogaja pa se boš največ naučila, pa seveda poslušat profesorja8-)

black ice ::

Vsi smo začeli iz nule. Če te res zanima samo vztrajaj.

technolog ::

Ker sem dekle, resnično nimam pojma o tem


Feministke te bodo na križ pribile. >:D

Rešitev v javi:

Scanner in = new Scanner(System.in);
int n = in.nextInt();
for(int i=1; i<=n; ++i)
   System.out.println( StringUtils.repeat("* ", i) );


Če te zanima, je spodaj rešitev v ruby-u:
n = gets.to_i
puts (1..n).map{|i| '* '*i}.join "\n"

Zgodovina sprememb…

technolog ::

oz. še krajše in brez knjižnice StringUtils:

int n = new Scanner(System.in).nextInt();

String s = "";
for(int i=0; i<n; ++i)
    System.out.println(s += "* ");

Zgodovina sprememb…

medobear ::

A ni bilo vcasih na tem forumu nenapisano pravilo, da se ne objavlja direktnih resitev za domace naloge, ampak samo pomoc?

NJOHNJOH je izjavil:

Ker sem dekle, resnično nimam pojma o tem

*facepalm*

NJOHNJOH ::

menjalnik: Imaš prav, verjetno res.:) Hvala, bom.
black ice: seveda.;)
technolog: HVAAALAA! :))

AaBoy ::

Samo mi je zanimivo, da pišete nekomu, ko ni pojma, kako naj uporablja vgrajene funkcije pa ne vem kaj še. Namesto da ima lepo na dolgo napisano in se tako lažje nauči in razume vso zadevo.
Predvsem na zagovori je lahko zanimivo, ko te nekdo vpraša kako pa tole dela in nima pojma.

technolog ::

Po moje mojo kodo zna prebrat:

1. Preberi N
2. N krat izpiši vrstico, vsakič dodaj še eno zvezdico zraven

c0ded ::

shadeX je izjavil:

c0ded je izjavil:

Ker sem dekle, resnično nimam pojma o tem


Zakaj potem hodiš k informatiki, če te stvar ne zanima? Izberi to kar te zanima, ker drugače mečeš čas vstran in izgubljaš voljo do učenja. Premisli.

Naloga : link


Nočem da se debata razvije v to smer, ampak bi samo dodal nekaj temu odgovoru.
To še ne pomeni da jo ne zanima , če ne zna.


Iz njenega besedila je jasno razvidno, da je ne zanima. Menda hodi k informatiki in ne zna niti 1 vrstice kode napisat. Vprašaj se kaj dela pri informatiki medtem ko profesor razlaga snov? Verjetno igrajo igrice in se gledajo na facebook. In pa če ne bi napisala, da je dekle (po možnosti se še kdo pretvarja) bi ta tema imela max 3 odgovore.

P.S. -> Skoda, da Spura ni vec toliko prisoten, ker on bi znal mariskatero zanimivo povedat na stavek "Sem ženska, nimam pojma, rešite mi nalogo". Dafuq!

ragezor ::

Zakaj, a je on tudi zenska? :D

technolog ::

No, govor zase. Jst bi isto pomagov moškemu kot ženski, ker ni nobene razlike. Sploh pa ne prek neta.

Zrd mene je loh tud dec, k se v babo oblač.

SkIDiver ::

Dobronameren nasvet.
Tole je klasična naloga za učenje zank. Če ne veš kako delujejo zanke je zelo primeren čas, da začneš brati literaturo, ki jo je na tone.
Če boš na kontrolni dobila nalogo, da napišeš program, ki izpiše enega izmed spodnjih trikotnikov boš v riti.
* * * * 
* * * 
* * 
*

      *
    * *
  * * *
* * * *

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

lebdim ::

edina škoda pri pisnih preizkusih pri programiranju je, da pišeš na list oz. na polo, ter tako ne moreš preveriti, če tvoj napisan programček zares deluje ... profesorji pa vedno zahtevajo delujoče programe ...

def0r ::

Saj pri taksnih manjsih primerih ni ponavadi problema pri pisanju na roke. Pac v glavi double checkas loope ali si output vsakega loopa narises na list ce nisi preprican. Ce bi lahko pisal na racunalnik bi najbrz zato tudi ustrezno dvignili zahtevnost nalog :)

Invictus ::

lebdim je izjavil:

edina škoda pri pisnih preizkusih pri programiranju je, da pišeš na list oz. na polo, ter tako ne moreš preveriti, če tvoj napisan programček zares deluje ... profesorji pa vedno zahtevajo delujoče programe ...

Če teh preprostih programčkov ne moreš napisat na pamet pravilno

Je čas da zamenjaš poklic ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrBrdo ::

technolog je izjavil:


Če te zanima, je spodaj rešitev v ruby-u:
n = gets.to_i
puts (1..n).map{|i| '* '*i}.join "\n"


btw v resnici je bolj enostavno in še krajše in hitrejše:
n = gets.to_i
(1..n).each{|i| puts '*'*i}

pa tudi s times gre
n.times{|i| puts '*'*(i+1)}
MrBrdo

lebdim ::

@Invictus,

s tistim mojim zgornjim postom sem hotel povedati le, da je veliko lažje programirat na računalnik kot potem na kolokviju, pisnem izpitu ali pa na kontrolni nalogi na list ali pisalno polo ...

Spura ::

Naloge na izpitih ne presegajo par 10 vrstic, kar bi moral znati na papir pravilno napisat. Res pa je da v slovenski industriji ogromno folka tega ne zmore in konstantno rabijo dudico v obliki hitrih write-compile-run ciklov.

technolog ::

MrBrdo je izjavil:

technolog je izjavil:


Če te zanima, je spodaj rešitev v ruby-u:
n = gets.to_i
puts (1..n).map{|i| '* '*i}.join "\n"


btw v resnici je bolj enostavno in še krajše in hitrejše:
n = gets.to_i
(1..n).each{|i| puts '*'*i}

pa tudi s times gre
n.times{|i| puts '*'*(i+1)}


Deluje pa tud, če je treba string vrnit, kot je ponavad the case. Krajš kot tole ne gre:

(1..n).map{|i|'*'*i}*"\n"

Zgodovina sprememb…

lebdim ::

@Spura,

se strinjam ... moram rečt, da sem bil v času študija presenečen, kakšne razlike so bile med nami študenti pri programiranju ... nekateri sploh niso znali deklarirati spremenljivke, niti pravilne deklaracije funkcije ali procedure, ipd. ...

pa še to: meni sicer ni bil problem pisat na list in tudi sam izpit se mi pri programiranju ni zdel težek in sem ga opravil v prvo, vendar sem si za vsak slučaj vedno nekako želel preveriti rešitev ...

def0r ::

lebdim je izjavil:

@Spura,

se strinjam ... moram rečt, da sem bil v času študija presenečen, kakšne razlike so bile med nami študenti pri programiranju ... nekateri sploh niso znali deklarirati spremenljivke, niti pravilne deklaracije funkcije ali procedure, ipd. ...

pa še to: meni sicer ni bil problem pisat na list in tudi sam izpit se mi pri programiranju ni zdel težek in sem ga opravil v prvo, vendar sem si za vsak slučaj vedno nekako želel preveriti rešitev ...


Nekateri sploh niso za programiranje, nekaterim traja pa tudi dlje casa da notri padejo.

lebdim ::

bil sem pa presenečen še nad nečim:
-> v 1. letniku so bili pri vajah pri analizi 1 z nami tudi nekateri študentje višjih letnikov, ki so npr. že opravili programiranje, analize 1, ki pa je dobesedno ponovitev 4. letnika gimnazije, pa še ne... med takimi študenti je bil tudi eden, ki mu je asistent skoraj za vsako nalogo moral posebej razlagat ... včasih je bilo že prav moreče.

SkIDiver ::

Meni ni to nič čudno:) Ko sem se spravil in se naučil programirat sem programerske tipe izpitov delal za šalo. Analiza me je pa vedno hebala, čeprav v srednji šoli nisem mel težav z matematiko pa nas je vsa 4 leta profesorca precej šponala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

lebdim ::

moje mnenje glede šponanja je, da te noben profesor nima kaj šponat, če mu pokažeš zadosti znanja ...

Invictus ::

SkIDiver je izjavil:

Meni ni to nič čudno:) Ko sem se spravil in se naučil programirat sem programerske tipe izpitov delal za šalo. Analiza me je pa vedno hebala, čeprav v srednji šoli nisem mel težav z matematiko pa nas je vsa 4 leta profesorca precej šponala.

Bi rekel da vas ni. Naš prfoks nas je naučil toliko matematike, da sem celo Analizo že znal. Razen nekih posebnih diferencialnih enačb ...

Analiza ni nek uber baubau, ampak čisto simple matematika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SkIDiver ::

Saj nas ni šponala zaradi neznanja ampak zaradi nivoja zahtevnosti, ki ga je zahtevala.

Invictus to še ne pomeni, da smo v 4-ih letih prišli tudi skozi snov, ki je del analize.

lebdim ::

govorim za analizo 1, ki je omejena predvsem na študij realnih funkcij. se pravi, pri analizi 1 se dela naslednja snov:
- izjave, množice, funkcije, limite, zaporedja, odvodi, integrali, taylorjev polinom, potenčne vrste, ...itd...

95% predmeta se dela v gimnaziji, predvsem v 4. letniku, tako da, če imaš dobro osnovo, mislim, da ni noben problem naredit ta izpit ...

drugače je potem pri kasnejših analizah, ko pride na vrsto vektorska analiza, pa večkratni integrali, polja, krivuljni, ploskovni integral ....

predvsem pa je pri analizi potrebno ZNATI RAČUNATI INTEGRALE, brez tega ni nič. če ne znaš integrirat, potem nimaš kaj delat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Java] Problem s Scanner-jem

Oddelek: Programiranje
92287 (2081) Zlatan

Pomoč pri Domači nalogi

Oddelek: Programiranje
334269 (3117) Gandalfar
»

Java in pošiljanje elektronske pošte!!

Oddelek: Programiranje
51277 (1178) janez_janez
»

[JAVA] kako dobiti določene chare

Oddelek: Programiranje
131534 (1381) molotov
»

[JAVA] zaustavitev niti (threadov)

Oddelek: Programiranje
223045 (3045) morbo

Več podobnih tem