» »

membrana za woofer

membrana za woofer

carzany ::

Pozdravljeni!

Zanima me če slučajno veste kje bi se dala dobit le membrana

, ki bi bila na na zunanji strani box-a kot kaže na sliki. Sam nisem nikjer zasledil na spletu česa podobnega, zato upam na vašo pomoč!

Hvala in LP Žan :)

carzany ::

ali je mogoče najbolje kupiti en "star" woofer za 10€ in ga le "predelam", da dobim ven membrano? :D

Janac ::

membrano?

misliš driver?

carzany ::

se opravičujem za nevednost... :) drugače pa mislim da je membrana oz. če se po ang reče driver... :)

torej woofer oz sub je takšen


spredaj pa je le membrana, ki pa je takšna:

,
sedaj me zanima če je mogoče takšne membrane tudi kupiti? :)
imam pa logitehove z-640 rač. zvočnike! :D

SimplTech ::

Te tej strani (link), je navedeno da pri tvojih zvočnikih ne gre za klasično membrano, ampak je na stranici: a foam panel with some cardboard on the back:

mihec87 ::

Tale je sicer bolj low cost izveda je pa to poznano kot pasivna zv. enota oz pasivna membrana-ne mešat z aktivnim in pasivnim boksom oz zvočnikom....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

carzany ::

aha... :D torej bi si mogu js načeloma sam naredit tako zadevco? Misliš da bi šlo tudi tako, da bi lepo nabavu en star woofer in bi mu magnet in navitje enostavno odstranu in bi ostala le membrana? :D

mihec87 ::

Takole običajno zgleda


V čem je težava z originalno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

carzany ::

originalni woofer je tak


iz ohišja pa gleda ven le membrana, katera pa nima navitja, uporablja le pritisk in vakuum iz wooferja, kateri je v škatli(normalno ni viden) :D

mihec87 ::

Logično saj pasivna membrana za pogon koristi gnano zv. enoto..Na moji sliki zgoraj je brez navitja ter magneta... Kaj je narobe z originalno pasivno membrano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

carzany ::

ajja narobe sem razumel... :)
nič ni narobe... sam imam doma dva podobna wooferja(5,25"-13cm mislim da je mid-bass) in bi narediu podobno zadeuco(ko sm odru logitech box in ko sm vidu kk je zgrajena (beri poceni in preprosto)se mi je vsa stvar zelo dopadla in sm prišu do ugotovitve da bi pa mogoč lahk tud sam to naredu kot je v original zadevi! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carzany ()

mihec87 ::

Kot vidiš zgoraj po sliki je možno dobit...precekiraj intertechnik možno da ma...ja zadeva zgleda simpl žal pa za tem stojijo preračuni oz vsaj določena L škatle ter premer in dolžina porta(če je) če ne je brez nekih izkušenj ugibanje in temu primeren zvok/poškodba enote- ponavadi to zraven priloži proizvajalec enote ali pa vsaj parametre in se zračuna potem z programi...

carzany ::

zvočnikov ne mislim poganjat do konca, sestavu bi si jih samo za dušo! :D drugače bi si pa okvirno izračunu z http://www.bcae1.com/spboxnew2.htm da ne bom preveč mimo useku... :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna PCI priklop

Oddelek: Strojna oprema
91072 (602) KTr1sk
»

Renault Trafic--PNEUMATIKA letna

Oddelek: Na cesti
101738 (1133) easyrider3
»

Vprašanje za ekonomiste

Oddelek: Loža
151901 (1233) Groot
»

veternice

Oddelek: Loža
5783 (574) vostok_1
»

Qualcomm predstavil Snapdragon 845

Oddelek: Novice / Android
87518 (1856) dexterboy

Več podobnih tem