» »

[python] težave z namestitvijo setuptools, pypi

[python] težave z namestitvijo setuptools, pypi

i33a ::

Pozdravljeni, ukvarjam se z Pythonom in imam težave pri namestitivi setuptools in pypi-ja na računalnik.
Python je instaliran pod Local Disk C: Python33. Iz spletne strani sem potegnil obe .py datoteki in jih zagnal. Ti sta ustavarili mapo Scripts v kateri so neke datoteke npr.(easy_install.exe,easy-install-3.3.exe, easy-install-3.3-script.py, ...). Potem sem skušal namestiti še web.py, ampak kljub temu da sem sledil navodilom($ pip install web.py) ni šlo... Kje sem naredil napako, kako naj popravim?
Lp

Mavrik ::

"Ni šlo"? Kako ti lahko pomagamo če niti napake nisi napisal?
The truth is rarely pure and never simple.

i33a ::

Ja še sam težko povem kaj gre narobe.. samo web.py mi ne namesti.
Sedaj sem poskusil še z temle vodičem, ampak tu lahko so verzije samo do python 2.7.. jaz imam nameščen python 3.3.3. Obstaja kakšna taka stavar tudi za python 3.3.3.. ali naj raje namestim python 2.7?

i33a ::

Sedaj sem namestil python 2.7, downloadal datoteko kot v vodiču in jo uspešno inštaliral(pri inštalaciji ni javilo nobene napake). Ko pa sem hotel namestiti pip (cmd->"easy_install pip") pa mi javi napako:
'easy_install' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
.. Ima kdo kakšno idejo kaj je narobe?

garamond ::

easy_install je treba pognati iz mape, kjer je inštaliran (desni klik + shift v mapi, Open command window here -- mislim da je to mapa Scripts). Če želiš pognati easy_install iz kjerkoli, je treba to dat pod Environment variables. Vsaj zdi se mi :)

Če ti pa v pythonu 3.3 ni javilo takih napak, je možno da web.py ne podpira 3.3 -- projekt izgleda ne več tako aktiven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

ragezor ::

potegni si dol pip za windows (ki je preprosto .py datoteka) in potem instaliras zadeve z:

C:\pot\kjer\je\pip>python pip.py install ime_paketa

najbolje bi bilo ce bi si ustvaril najprej virtualenv ampak se bojim da je to prevec kompleksno zate

Isotropic ::

a rabis za ta pip admin (oz. root na linuxu) pravice?

i33a ::

@garamond: Hvala, to težavo sem odpravil.. in se je instaliralo.
Zdaj pa poskušam namestiti še web.py. Isto sem odprl command window v Scripts napisal tole:
C:\Python27\Scripts>pip install web.py
Wheel installs require setuptools >= 0.8 for dist-info support.
pip's wheel support requires setuptools >= 0.8 for dist-info support.
Storing debug log for failure in C:\Users\Ziga\pip\pip.log
.
Hmm... kaj pa sedaj?

ragezor ::

garamond ::

Mogoče bi inštalacija web.py delala z "easy_install web.py", kar bi bilo dobro najprej preverit.

i33a ::

easy_install uspešno namesti web.py

Hvala vsem za pomoč :)

ragezor ::

btw, mas tudi bolj aktualne frameworke kot je web.py

recimo bottle ali flask al pa celo webapp2 (ce bos slucajno projekt kasneje zelel dat na google app engine), ce hoces kaj podobno minimalsiticnega kot je web.py

malo bolj vecji framework je pyramid

ce pa hoces se vec vgrajene funkconalnosti pa vzami django.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Python] HTTPS na desktopu dela, na Arduinu ne

Oddelek: Programiranje
91341 (954) N4g4c3N
»

Programsko "klikanje" na spletni strani

Oddelek: Programiranje
11813 (708) black ice
»

Python templating

Oddelek: Programiranje
132355 (2176) PrimozBo
»

apache+python+mod_python

Oddelek: Programiranje
51143 (1082) grim_
»

Najboljsa nalozba za prihodnost.

Oddelek: Izdelava spletišč
132494 (2158) edini

Več podobnih tem