» »

lasten nameserver na windows server

lasten nameserver na windows server

programercek ::

Zdravo,

dobil sem nekaj informacij vendar preden se resnično lotim ustvariti lastnega nameserverja me zanima, če mi lahko pomagate/svetujete...

Zakaj spletne strani tudi tiste večje nimajo lastnih nameserverjev ampak koristijo druge?

Vsekakor bi želel ustvariti moj lasten nameserver kot koristiti drugega...

Vesel bi bil vsakega vašega komentarja.

Hvala in lep pozdrav

blackbfm ::

Zakaj spletne strani tudi tiste večje nimajo lastnih nameserverjev ampak koristijo druge?


Redundanca, enostavnost. Imaš dosti drugih stvari za rihtat na lastnem strežniku.

programercek ::

Aha razumem.
Problem nastane, ker delam eno aplikacijo kjer bo uporabnik kupil aplikacijo in bo drugje registriral domeno zato bi želel da naše lastne strežnike.
Ker gre za preveč domen bi poenostavil s svojimi strežniki...

black ice ::

S svojim domenskim strežnikom nič ne poenostaviš.

programercek ::

Kako da ne?
Predstavljaj si da 1000 ljudi kupi aplikacijo takoj, če to storitev uporabiš drugje moraš 1000x vpisat nameserverje in ime domene...Se morda motim?

black ice ::

Zagotavljati moraš redudanco - en server ni dovolj, serverji morajo biti ločeni (geografsko), potrebuješ UPS oz. kolokacijo itd. Preveč skrbi in stroškov za premalo efekta.

Malajlo ::

Ti kar za zacetek uporabi svoj streznik. Samo cnamme uporabi, da se hitreje vse obrne, ko ne bo tvoj server taglavni.
preden bos spreminjal ip, pa si vzemi teden casa, da vse DNS zapise prehendlas brez bolecin. 7 dni=1 teden. Po tamalem.

pegasus ::

Če bi prebral in razumel osnovno dns dokumentacijo, bi odgovore našel že v njej.
Če pišeš aplikacijo, ki bo delala z domenami in nisi prebral dns dokumentacije in ne razumeš dns sistema, pomeni da je tudi aplikacija potencialno neuporabna.

papsl ::

Če res potrebuješ "vpisovati" domene, to stori, tako, da izbereš DNS providerja, ki ti omogoča vpis preko APIja in delo naloži tvoji aplikaciji. ;)

programercek ::

pegasus: Če pišeš aplikacijo, ki bo delala z domenami in nisi prebral dns dokumentacije in ne razumeš dns sistema, pomeni da je tudi aplikacija potencialno neuporabna.

Nisi razumel kaj želim povedati. Preden začnem karkoli sem se želel posvetovati kakšen način je za podjetje najboljše.

Sem pa imel praktično rešitev pred nosom. Na spletni strani kjer se bodo domene registrirale, registrarji omogočajo ob nakupu domene že uporabo njihovih dnsjev.
Tako, da bo uporabnik vpisal IP strežnika pa deluje.

Ker govorimo tudi od 10.000 pa do 100.000 registriranih domen bodo uporabniki si pač sami domeno registrirali in vpisali strežnike.

Vsem hvala za vaše nasvete :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preusmeritev domene

Oddelek: Pomoč in nasveti
162161 (1919) NeMeTko
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378781 (7272) kronik
»

nova domena

Oddelek: Izdelava spletišč
91717 (1492) Groove
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322849 (2501) Gwanaroth
»

Lasten DNS server....

Oddelek: Omrežja in internet
52053 (1882) EagerWolf

Več podobnih tem