» »

Lasten DNS server....

Lasten DNS server....

Stikalo ::

Kupil sem si neko domeno in sem si naredil web server in lasten DNS server. Imam pa težavo, pri domeni za DNS server lahko upišem samo host ne pa IP naslova. Zato sem registriral pri no-ip.com nek host, za moj dns server. Ampak to ne deluje. Zanima me kako bi rešil težavo???!!!

EagerWolf ::

Am ok ok ...

zdej najprej bi te prosu da stvar mal bols opises...

Ti si registriral svoj dns strežnik? ... Kje imas hostano domeno ... kateri sistem uporabljas za server?

1. rabis stalen ip
2. registriras DNS server host (dns1.domena.com) in za ta host nato vpieses ip ..
3. skonfiguriras server da pac prepozna to domeno ..

Zdej pa ce ti to pomaga ok ... ce ne pa povej bolj podrobno pa bomo probal kej resit ..
I never eat a pig couse a pig is a cup!

Stikalo ::

Uporabljam program Simple DNS plus, imam statičen IP, Apache server. http://86.61.64.103 (testna stran)
Ali je tudi kakšen drug program za DNS, ki je tudi dober?
Ja nastavil sem si ns1.legenda.si in ns2.legenda.si na moj IP in sem jih upisal za dns server pri domeni legenda.si
Ampak se jih ne da resolvat. Domena ne deluje. Neka težava je z tem.

Request: legenda.si
whois server for *.si is whois.arnes.si ...
from whois.arnes.si:43 [cached Thu Jun 23 04:23:22 2005 UTC]


domain: legenda.si
registrar: hitrost
registrar-desc: HITROST.com internetne storitve
registrar-url: http://www.hitrost.com
created: 2005-06-16 17:06:04
created-by: hitrost
updated: 2005-06-17 12:44:15
updated-by: hitrost
nameserver: ns1.legenda.si (86.61.64.103)
nameserver: ns2.legenda.si (86.61.64.103)
registrant: G49030
source: ARNES

EagerWolf ::

Sam sicer nimam izkusen z .si domenami, mislim pa da se princip ne more razlikovati od ostalih.

domain: legenda.si
registrar: hitrost
registrar-desc: HITROST.com internetne storitve
registrar-url: http://www.hitrost.com
created: 2005-06-16 17:06:04
created-by: hitrost
updated: 2005-06-17 12:44:15
updated-by: hitrost
nameserver: ns1.legenda.si (86.61.64.103)
nameserver: ns2.legenda.si (86.61.64.103)
registrant: G49030
source: ARNES

Tukej se mi zdi vse vredu mas dva nameserverja, ki ti pac kazeta na webserver... Ce poganjas nameserver na isti mašini kot Apache, potem je stvar ok... Nameserver ti kaže kje naj bi se ta stran nahajala in ni nujno postavljen (dns server) na istem serverju kot webhosting. Namreč IP nameserverja more biti IP mašini na kateri se poganja program za DNS (Simple DNS plus v tvojem primeru) Če vse to drži, potem uporabi Google in si poišči How-to za Simple DNS plus. Tukaj ti bolj malo lahko svetujem, saj programa ne poznam. Sam delam v linuxu v shellu. Če vse zgoraj našteto štima potem sem 100%, da nekaj ni pravilno nastavljeno v tem programu.

Če ne bo uspelo, kontaktiraj in bom podrobnejs pogledu ta program (če ne odgovorim takoj mi prosim poslji PM, ker obstaja moznost, da me nekaj dni ne bo). Če pa ti uspe, pa napisi kaj točno je bil problem, da si bodo (in da bom) tudi ostali lahko pomagali v prihodnosti.

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

Stvari sem končno prišel do dna. Program je bil pravilno nastavljen, in ostalo tudi, ampak ARNES ima zelo stroga pravila glede *.si domen. Ko sem napisal DNS itd... mi je prišel čez 2 dni mail, da mi ARNES ni potrdil DNSjev ker imata isi IP. In to je to. Na http://www.arnes.si/domene/dnsreg.html pa imaš "predpogled", če ti bojo vpisali tisti DNS. :=))) Mislem da bo jutri domena že delovala. Vseeno hvala :=))

EagerWolf ::

Hehe ... no lepo .. glavno da deluje!!

Lep pozdrav!
I never eat a pig couse a pig is a cup!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trgovina črna lunkja?

Oddelek: Loža
112273 (1249) Jerry000
»

Problem z DNS strežnikom

Oddelek: Omrežja in internet
81096 (1030) DejanLes
»

nova domena

Oddelek: Izdelava spletišč
91715 (1490) Groove
»

google.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559411 (8195) Tody
»

Kolumbo.si - pikolovsko iskanje

Oddelek: Izdelava spletišč
91865 (1522) Road Runner

Več podobnih tem