» »

Iščem miniaturno prešo

Iščem miniaturno prešo

imagodei ::

oziroma nekaj podobnega, kar bi lahko uporabljal za prešanje precej majhne količine plodov (govorim o res majhni količini, npr. posamezni plodovi).

Konkretno bi rabil nekaj, s čimer bi lahko iztisnil nekaj kapljic "soka" iz česna. Razne tarilnice in namenske stiskalnice za česen se ne obnesejo, ker skupaj s česnom dobim ven tudi "meso", kar pa ni OK.

Skratka - a kdo ve, kaj uporabiti, oz. kje dobiti neko miniaturno prešo, ki bi zadovoljivo opravljala svoje delo?
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

Mogoče majhno centrifugo?

dzinks63 ::

Mogoče bi šlo s tem; Ročna stiskalnica za hladno stiskanje olj, povprašaj prodajalca , z njo lahko stiskaš tudi vse ostalo, da ne bo ravno neizkoriščena.

imagodei ::

@dzinks63,
to je še vedno kaki dve številki preveliko videt. Jaz bi dejansko rabil nekaj, kamor bi lahko dal posamezen košček sadja oz. strok česna.

@pegasus,
Jah, glej, rabil bi nekaj, kar bi upravičilo izstiskanje dvajsetih strokov česna na leto. Centrifuga se sliši kot nekaj, kar stane nesorazmerno veliko.

Ena opcija, ki mi gre po glavi, je sokovnik. Ampak mislim, da ne bi dovolj prečiščenega soka dobil ven.


Nekdo v familiji ima probleme s ponavljajočimi infekcijami ušesa in menda ima (razredčen) česnov sok zelo širok antibiotičen in antimikotičen učinek. Ne moremo pa po ušesu "packati" z delci česna...
- Hoc est qui sumus -

Roadkill ::

Česen zavi v gazo, ga zmečkaj v terilniku, dodaj par kapljic fiziološke raztopine in še enkrat premečkaj.
Ü

gruntfürmich ::

morda narediš tinkturo iz česna. v malo količino (smo toliko da prekrije) etanola ali pa acetona daj česen in s tem kapaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dzinks63 ::

(razredčen) česnov sok

Tole je pa povsem nekaj drugega, česen potolčeš, ga daš v močno krpo, zaviješ parkrat naokrog, pomočiš v vodo in stiskaš z roko tako da vse skupaj ožemaš, to je preizkušena metoda, na takšen način so česnovo tekočino dodajali mesarji k mešanici mesa za klobase, dokler ni bilo paličnih mešalnikov. Če ti bo tekočina preveč motna, jo še dodatno precediš skozi kakšen filter, bo že kar kakšna najlonka ok.

imagodei ::

Terilnik in gaza je na prvo žogo kar OK, ampak po drugi strani pa se sama po sebi sliši kot relativno nesterilna metoda. Z malo razmisleka bi lahko delal v dosti antiseptičnih pogojih. No, pa etanol bi seveda tudi pomagal, čeprav po drugi strani ne bi rad etanola nalival nekomu v uho... 8-O

Tista varianta od mesarjev je pa vseeno malo nesterilna, ane... ;) Vseeno bi zdravili vneto uho, ne bi zdaj radi še več raznih bakterij not prinesli.

Sterilen pripravek bi lahko dobil tako, da bi na drobno zrezan česen prevrel in potem poparek prelil skozi gazo. Je pa alicin termolabilen in razpada pri visokih temperaturah. Zato bi rad neko alternativno metodo, pri kateri lahko "naprave" pred tem razkužim in se ne obremenjujem s sterilnostjo končnega izdelka.

Terilnica in gaza sta vsekakor v ožjem izboru - a ima kdo še kakšno idejo?
- Hoc est qui sumus -

fosil ::

Za infekcije ušes se ponavadi uporablja rastlina netresk, oziroma po domače uhec.
Si to že probal?
Tako je!

imagodei ::

Netresk nima pomembnih zdravilnih učinkov, razen mitoloških. Menda učinkuje blago protivnetno in protibolečinsko, morebiti celo blago antibiotično. Za resna vnetja pa ni.

Česen, po drugi strani, pa je - sicer uporaba v ušesu rahlo peče ali srbi, ampak alicin ima znanstveno dokazane antibiotične in antimikobne učinke.
- Hoc est qui sumus -

SaXsIm ::

No, verjami kar hočeš, ti pa sam iz prve roke povem, da natresk pri vnetjih ušesa zelo pomaga. Sem imel v mladosti izredne probleme s tem, pa so mi v ušesa kapljali topel natresk (stisnjen). Vedno je pomagalo, sedaj pa že več kot desetletje nimam teg problemov.

Drugače pa, kaj če na mašinico za stiskanje česna daš najlonko?
SaXsIm

mihec87 ::

Namesto terilnika zadevo zmelješ v aparatu za smoothie in precediš skozi gazo/filter....Kolikšen je sploh problem bakterij tu namreč že samo kapljico redko zadaneš naravnost in ze ta spere oz nese sabo kar je po sluhovodu.. šlo bi tudi dve dosti veliki rosfraj ploščici in daš zrno vmes ter močno stisneš bi tudi znalo priteči ven kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

prox ::

 šraufštok - primež

šraufštok - primež

če imaš doma, bi lahko dal vmes dve plošči, kot je omenil mihec87 in pa zategnil
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

111111111111 ::

imagodei je izjavil:

Netresk nima pomembnih zdravilnih učinkov, razen mitoloških. Menda učinkuje blago protivnetno in protibolečinsko, morebiti celo blago antibiotično. Za resna vnetja pa ni.

Česen, po drugi strani, pa je - sicer uporaba v ušesu rahlo peče ali srbi, ampak alicin ima znanstveno dokazane antibiotične in antimikobne učinke.


Ne vem kako znanost bereš, ampak po 3 dneh bolečine v ušesih in raznih farmacevtskih kapljicah, antibotikih, neprespanih nočeh, je babica v pipeto dala natreskov sok in mi ga kapnila 2 kapljice. V eni uri OK (brez bolečin). Tako da ne mi ti o mitoloških učinkih.

Drugače pa se mi ideja od matjazpro zdi najbolj uporabna. Prevreš dve plošči podstaviš kozarec precediš čez gazo in tada...

gruntfürmich ::

imagodei je izjavil:

čeprav po drugi strani ne bi rad etanola nalival nekomu v uho...

če ti je etanol premalo hlapen uporabi aceton, ki bo pri 'nalivanju' v uho takoj izhlapel.
preuči tudi možnost, da pustiš tako tinkturo malo na zraku da etanol/aceton izhlapi in je zadeva veliko bolj koncentrirana, seveda ob pogoju da učinkovina iz česna ni hlapna, da je med zgoščevanjem ne izgubiš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

SaXsIm je izjavil:

No, verjami kar hočeš, ti pa sam iz prve roke povem, da natresk pri vnetjih ušesa zelo pomaga. Sem imel v mladosti izredne probleme s tem, pa so mi v ušesa kapljali topel natresk (stisnjen). Vedno je pomagalo, sedaj pa že več kot desetletje nimam teg problemov.

Jah, verjamem znanstvenim dejstvom. In pa empiričnim izkušnjam. Netresk pomaga, če je vnetje v "povojih". Ker ima rahel protivnetni učinek in morda nekoliko antibiotičnega. Netresk v teh primerih nekoliko omili bolečino in pomaga v vmesnem času, da telo samo premaga vnetje. Ni torej nujno brez koristi, ampak v določenih primerih lahko celo škodi. V pomanjkanju boljšega celostnega opisa se zanašam na sekundarni vir:
Otorinolaringolog Iztok Fošnarič, dr. med. na spletni strani Biba Leze:
Je netresk torej zdravilen?
Netresk oziroma sok njegovih listov naj bi imel adstringentno delovanje, to pomeni, da zmanjša prehodnost sluznice ali kože in kapilar, posledično pa to lahko vodi do zmanjšanja vnetne reakcije in občutljivosti na zunanje vplive.

Kaj stroka pravi o uporabi soka netreska za blaženje bolečin v ušesih?
Otorinolaringologi netreska ne uporabljamo, preprosto zato, ker je njegov dejanski učinek na patološki proces v primerjavi z zdravili, ki jih imamo na voljo, zanemarljivo majhen. Poleg tega ne gre za snov, ki bi bila registrirana kot zdravilo.
- Hoc est qui sumus -

fosil ::

imagodei je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

No, verjami kar hočeš, ti pa sam iz prve roke povem, da natresk pri vnetjih ušesa zelo pomaga. Sem imel v mladosti izredne probleme s tem, pa so mi v ušesa kapljali topel natresk (stisnjen). Vedno je pomagalo, sedaj pa že več kot desetletje nimam teg problemov.

Jah, verjamem znanstvenim dejstvom. In pa empiričnim izkušnjam. Netresk pomaga, če je vnetje v "povojih". Ker ima rahel protivnetni učinek in morda nekoliko antibiotičnega. Netresk v teh primerih nekoliko omili bolečino in pomaga v vmesnem času, da telo samo premaga vnetje. Ni torej nujno brez koristi, ampak v določenih primerih lahko celo škodi. V pomanjkanju boljšega celostnega opisa se zanašam na sekundarni vir:
Otorinolaringolog Iztok Fošnarič, dr. med. na spletni strani Biba Leze:
Je netresk torej zdravilen?
Netresk oziroma sok njegovih listov naj bi imel adstringentno delovanje, to pomeni, da zmanjša prehodnost sluznice ali kože in kapilar, posledično pa to lahko vodi do zmanjšanja vnetne reakcije in občutljivosti na zunanje vplive.

Kaj stroka pravi o uporabi soka netreska za blaženje bolečin v ušesih?
Otorinolaringologi netreska ne uporabljamo, preprosto zato, ker je njegov dejanski učinek na patološki proces v primerjavi z zdravili, ki jih imamo na voljo, zanemarljivo majhen. Poleg tega ne gre za snov, ki bi bila registrirana kot zdravilo.

In kaj je dobri doktor rekel o tiščanju česna v uho?
Pozabil si omenit, da ta doktor netreska sploh ne uporablja in dejansko ne ve kako deluje. On je pač za zdravila.
Ti pa očitno zdravil nočeš in bi rad nekaj naravnega.
In tukaj imaš po eni strani na voljo netresk, ki je preizkušena zadeva, ki je pomagala že mnogim.
In na drugi strani česen, za katerega še nisem slišal da bi si ga kdo tlačil v ušesa.
Tako je!

imagodei ::

111111111111 je izjavil:

Ne vem kako znanost bereš, ampak po 3 dneh bolečine v ušesih in raznih farmacevtskih kapljicah, antibotikih, neprespanih nočeh, je babica v pipeto dala natreskov sok in mi ga kapnila 2 kapljice. V eni uri OK (brez bolečin). Tako da ne mi ti o mitoloških učinkih.

Jah, anekdote niso znanost. Meni je tudi enkrat bolelo uho, potem sem pa popil kozarec Coca Cole in zaspal, ko sem se čez dve uri zbudil, sem bil zdrav ko dren.

Dejstvo je, da netresk nima odkritih posebnih aktivnih spojin, ki bi imele kakšen poseben antibiotičen učinek. Vsebuje pa različne polifenole oz. flavonoide, ki delujejo lokalno protivnetno. Protivnetne učinkovine same po sebi ne odpravljajo vzroka težave, blažijo pa bolečino.

Ne-tresk pa je svoje ime dobil predvsem zato, ker so ga v folklori uporabljali za zaščito pred udarom strele v hišo. Zatorej mitološki učinki.
- Hoc est qui sumus -

m0LN4r ::

Kaj pa kak sokovnik z nano filtrom al kaj že, kolegov foter s tem dela sok iz kopriv...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

connel ::

Poizkusiš ga pa vseeno lahko ne, nič te ne stane :)

imagodei ::

fosil je izjavil:

Pozabil si omenit, da ta doktor netreska sploh ne uporablja in dejansko ne ve kako deluje. On je pač za zdravila.

Približno 5x sem že povedal, da ima netresk blag protivnetni učinek. To seveda pomaga pri zmanjšanju občutka bolečine in prizadetemu mestu da čas, da se samo od sebe pozdravi. V kolikor gre za kronično in trdovratno okužbo, netresk ne dela nič dobrega, kvečjemu prikriva resne simptome. Če je vnetje hudo, tako ali tako ne pomaga.

Občutek bolečine v ušesih je sicer precej hud, čeprav morda v resnici ne gre za hudo vnetje. Če vam je netresk pomagal, to ne pomeni, da ima bistvene zdravilne učinke. Mogoče kljub subjektivni oceni, da gre za izredno hudo bolečino, vnetje sploh ni bilo hudo. Če se potrudiš, tudi na slovenskih spletnih straneh najdeš poročila ljudi, ki so ob vnetju ušes poskusili z netreskom, pa ni bilo haska.

fosil je izjavil:

In tukaj imaš po eni strani na voljo netresk, ki je preizkušena zadeva, ki je pomagala že mnogim.
In na drugi strani česen, za katerega še nisem slišal da bi si ga kdo tlačil v ušesa.

Vse, kar sem povedal o netresku ali o alicinu (spojini iz česna), je dostopno na spletu. Seveda razne osebne anekdote in "herbal-guru.kom" strani niso ravno verodostojen vir informacij. Jaz informacije o tem črpam iz znanstvenih člankov, objavljenih na gov in edu straneh.

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa kak sokovnik z nano filtrom al kaj že, kolegov foter s tem dela sok iz kopriv...

Kje pa dobim tak sokovnik? Koliko stane?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

m0LN4r ::

Žal ti pri tem nemorem pomagat, nisem spraševal kakšen model je, samo to vem da ma veš kot en filter pa so iz neke kovine pa da se lahk perejo v pomivalcu. Lahko pa delaš svašta stem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xCore ::

če imaš dosti česna ni problem dobiti soka ven... če si bil kdaj zraven ko se dela masa za klobase (tudi ne sme biti koščkov česna) česen se olupi nareže potem pa kr skozi krpo stisne.

če imaš veliko količino ni problem z roko stisnit kakih 2 dcl.
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

BaToCarx ::

Sem videl ko se je tema odprla in sem samo čakal kak je razlog.

Joj, peljite ga/jo k zdravniku, ker po prebranem smrdi na dologotrajno odlašanje in ponavljanje aka ni ozdravljeno.

sumoborac ::

Predlagam sokovnik - hofer ga ma za 40eur zdele. Priznam da se nisme poskusil z tako mejhnimk kolicinami, ampak filtracija je res mejhna (ne nano ampak voda stoji v filtru notri bp - centrifugalna sila je potem tista ki "sok" porine cez).

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

737 ::

Poskusi tudi s koloidnim srebrom.

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

Sicer malo offtopic ampak: česnovo 'olje'. Nimam pa blage a to pride sploh v poštev (piše pač da je hladno stiskano tko da pač... sok).
Life is as complicated as we make it...

_commandos_ ::

imagodei je izjavil:

Terilnik in gaza je na prvo žogo kar OK, ampak po drugi strani pa se sama po sebi sliši kot relativno nesterilna metoda. Z malo razmisleka bi lahko delal v dosti antiseptičnih pogojih. No, pa etanol bi seveda tudi pomagal, čeprav po drugi strani ne bi rad etanola nalival nekomu v uho... 8-O

Sterilen pripravek bi lahko dobil tako, da bi na drobno zrezan česen prevrel in potem poparek prelil skozi gazo. Je pa alicin termolabilen in razpada pri visokih temperaturah. Zato bi rad neko alternativno metodo, pri kateri lahko "naprave" pred tem razkužim in se ne obremenjujem s sterilnostjo končnega izdelka.

Terilnica in gaza sta vsekakor v ožjem izboru - a ima kdo še kakšno idejo?


ne kopliciraj in pojdi v lekarno/sanolabor po medicinsko sterilno gazo in dobi nekje kamnit oz kovinski možnar, katerega opereš in nato postaviš v pečico ogreto na max in ga pustiš noter 15 min in počakaš da se ohladi, razkužiš delovni pult in roke in si pripravljen na akcijo.

echo ::

Tudi kak pretečen paket prve pomoči ima notri sterilne gaze.
Česen zaviješ v gazo, daš vse skupaj v stiskalnik česna (ne obratno) in počasi stisneš.

Nisem še sprobal, ampak po vsej logiki bi moralo delovati.

fujtajksel ::

imagodei je izjavil:

Netresk nima pomembnih zdravilnih učinkov, razen mitoloških. Menda učinkuje blago protivnetno in protibolečinsko, morebiti celo blago antibiotično. Za resna vnetja pa ni.

Česen, po drugi strani, pa je - sicer uporaba v ušesu rahlo peče ali srbi, ampak alicin ima znanstveno dokazane antibiotične in antimikobne učinke.


A prava zdravila pa na lepem niso dobra?

Glasujem za štraufštok, pride prav še za marsikaj drugega. Ali pa navadno ročno orožje za česen plus malo sterilne gaze za precedit kar prileze ven.

Kaj pa propolis? Empirično sem mnogokrat preizkusil močno protivnetno delovanje na lastnih mozoljih v tistih časih, pa me je vedno zanimalo, kaj si misli o njem Medicina ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Česen in zadah&telesni vonj

Oddelek: Loža
455720 (4326) krneki0001
»

bulb syringe za ušesa... v sloveniji kje bi dobil?

Oddelek: Loža
203482 (3070) next3steps
»

Boleče uho, kako se da pomagat

Oddelek: Loža
3159013 (58134) Daliborg
»

Uho boli

Oddelek: Loža
488251 (7417) BigWhale

Več podobnih tem