» »

Uho boli

Uho boli

c0dehunter ::

Cel dan me že od včeri uho boli, usta komaj premikam. Upam da ne bo angine, prosil bi vas pa, če veste za kakšen domač recept za lajšanje bolečin v ušesu. Probal sem že z tremi vrstami kapljic, pa nič ne pomagajo.

Boooli ;((

No, prosim za odgovore.

Lp :( :(
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Poldi112 ::

Zakaj ne gres k zdravniku? Lajsanje bolecine imo ni dober nacin resevanja tezave, ker sesuje samo simptome, ne pa vzroka.
Zal ne poznam nobenega recepta. Razen naklofen. Pa se to nisem siguren, ker tega nikoli ne jem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Samson ::

Segrej nekaj kapljic navadnega olja na telesno temperaturo in si vljij v uses. Pomagalo bo, vendar nisem ziher ce bo odpravilo vzrok...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

c0dehunter ::

Samson, sončničnega olja misliš?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

MTm2H37rqt7B ::

Pomaga natresk (natlesk?)

to je rastlinca, ki ima mesnate liste, liste odtrgas in ga stisnes nad zlicko, tisto tekocino potlej zlijes v uho

Tomay ::

Če imaš vnetje ušesa olje ne bo pomagalo. Boli pa zverinsko in to vedno bolj.:(
Voodoo 4Ever

Shybby ::

Idi v lekarno pa probaj kupit kak antibijotik. Večina jih je na recept tak da najbolš da greš k zdravniku!

BigWhale ::

Antibiotikov ne dobis brez recepta. Ce te uho boli, se skidaj k zdravniku in ne jamraj tukaj.

c0dehunter ::

BW, vprašal sem za domače recepte, ker ponoč ne morem k zdravniku, niti nimam prevoza. Drugič pa prihrani svoje plemenite odgovore za kakšno drugo priložnost.
;(
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

steev ::

A pa te sam ušesa bolijo, al še kej druzga, grlo, ti teče iz nosa.
Men je mami na peči segrela eno krpo, ki si jo polžiš na uho. Bolečina ni bila odpravljena, živet je pa blo lažji.
:|

sash ::

imam kr pogosto take težave (1x letno) in sem jih vedno rešil z segrevanjem okolice, kar pomeni da se vležem na bok, bučo na poušter, vmes pa eno vročo krpo, ki mi jo mamica redo segreva in po kaki uri ali dveh bolečina mine, nato se še par dni malo pazim da nisem na prepihu in zadeva je preživeta. To je verjetno zato ker me ušesa bolijo zaradi prepihov, in ne zaradi kakših vnetij in podobnih zadev.

Je pa možno da te uho boli posledično zaradi bolečin/vnetij v kakšnem zobu (tud že zgodilo).
--------------------
Think different...
TOROiD Group

cryptozaver ::

Cim prej k zdravniku. Obolenje je lahko resno in postane kronicno ce ga ne pozdravis ustrezno.

Mene zaj.... usesa (skriplje, piska, boli) samo da mi za 2 sekundi popiha mim glave. Resno. Prepiha se izogibaj in vetra ce mas mokre lase. Jest sem bil tok 'pameten' da sem hodu direkt izpod tusa z mokrimi lasmi u slafroku na balkon kadit. Zun pa veter al pa sneg. Svoje je nardil se bajk in cabrio...

Ja, mladost norost!

Tear_DR0P ::

he ušesa ja
sm mel grozno vnetje ušesa, ki mi ga je zravnica zdravla z antibiotiki, pa je blo samo še slabše. Sm že začel dobivat kraste v ušesu in podobno. Potm sem šel pa na reden pregled k zobozdravnici in mi je odkrila granolom pod zobom, ki je imel le majhen karies na površju.
ponavad pa toplota sama po seb pomaga tudi pri vnetjih - in pa uživanje toplih tekočin
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

c0dehunter ::

Hvala za nasvete, bom preizkusil. Prejle sem vzel tableto, tako da ne boli tako zverinsko, bom pa šel zdravniku popoldne.

Hvala
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

gumby ::

bejz k zdravniku, ne hecaj se z tem... ce bo rekel, da ni nic si pa lahk itak brez strahu:)

sam sem imel enkrat vnetje usesa in lahk recem, da je zobobol pravi piknik proti temu:(

c0dehunter ::

Sem bil pri zdravniku, dal recepte, a je lokalna lekarna zaprta. Take bolečine še pa nikoli nisem občutil. Zverinsko, res. Bolelo je, da sem skor zgubil živce. Zdej sem zdrobil eno tabletko proti bolečinam, ki je zelo močna in je nekoliko ponehala bolečina. Juhu. Upam samo, da bo dolgo držala.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Saladin ::

Primky, da ne uporabljaš mogoče slušalke na preveliki glasnosti ?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

c0dehunter ::

Ne, nikoli ne uporabljam slušalk. Krive so bile Terme Lendava oziroma jaz sam. Sm šel v naravni bazen, kjer je 38°c, temperatura zraka pa je bila tisti dan nizka, zeblo me je. Kot da to ne bi bilo dovolj, sem imel celo pot nazaj odprto šipo. :D

Hvala za skrb ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BigWhale ::

Primky,

Urgenca dela 24 ur na dan in pomagajo ti tudi pri vnetju usesa. Z obiskom zdravnika si pa cakal skoraj cel dan. Torej, ne hodi po nasvete, ce jih ne upostevas. Pa ce so plemeniti ali pa ne.

c0dehunter ::

BigWhale, daj si dopovej, da ni tako lahko priti do urgence, če je 15km stran, poleg tega pa nimaš svojega prevoza.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

cholt45 ::

Vem da imamo doma eno rastlino, ki ima mesnate list in je v obliki večplastne zvezde,je samo zelena! Baje da odtrgaš list in stisneš rastlinski sok v ušesno odprtino! Baje da so to v starih časih redno uporabljali in da res pomaga-rečejo Mati-!Verjetno misliva isto PUX?

c0dehunter ::

Možek se reče tej rastlini pri nas, sem poskusil, nič ne pomaga.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Phoebus ::

Kwa a še zdej nisi šel k zdravniku al kaj? Pa dej premakni že svojo rit jao...

c0dehunter ::

Phoebus, poglej sedem postov višje od svojega.

Drugič pa preden napišeš brezvezen odgovor, preberi vse odgovore.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

BigWhale ::

U treh dneh, bi ze petkrat PES prisel tja in nazaj! ;>

c0dehunter ::

Odvisno. Moraš upoštvat naključja - lahko ga zbije avto, lahko pade v kakšno jamo, lahko ga ustreli lovec, najbolj verjetno pa je, da sploh ne bi našel bolnišnice, razen če je že bil kdaj tam, pa ša takrat težko. ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brilko ::

Pa sej obstajajo tud taxiji, avtobusi, vlaki, kolesi, prijetaljei, sorodniki...

c0dehunter ::

/end

:\
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brilko ::

Pa ni mislu psa verjetno ampak da bi lahka prišu PEŠ s tvojimi nogami...

kva zej neki end? kak to da nemoreš do tja pridet... jao ej... :P

c0dehunter ::

Po mojem tut peš ja, z vnetim ušesom, zuni mraz, 5km, peš. Da, ni kaj, briljantno, Brilko.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Bob Rock ::

Tut ce bi dal kapo gor, pa bi se sprehodu te ne bi blo konec....sploh pa, da si u treh dneh nisi nasu prevoza....kje pol zivis...se amisi se vozijo z vozovi :\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

tx-z ::

Cjao, zihr maš kkšno kapo še od zime al nimaš? Pa če maš dnar viset na netu pa pisat po tej temi tut pomojm maš da pridš do tja...:\ pa pejt u drugo lekarno če je tista zaprta ane? Pa zihr maš koga k te lahk pelje..
tx-z

tx-z ::

Bob Rock, prehitu si me:))
tx-z

speed machine ::

Ta tema že postaja ironična.:D
//

Brilko ::

Sory ej res si butast, nisem vedu da je zima pa zuni vedno pod nullo, sori.

Aja če ne druga pa vzam kako rolko, verjamem tud da nimaš kolesa, aja če ne to, tud lahka pride kaka šajtrga al pa ka kovček s koleščki prav.

Aja, kaj si že poštudiral da bi si odrezal uho? >:D Bi mogu pol novo temo ofnat da te nebi več uho boleu, ker ga nebi meu več.

Čuj ideja: poklič rešilca al pa gasilce naj pridejo po tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

BigWhale ::

Ce bi ga v resnici bolel, bi ze sel k zdravniku. ;>

Brilko ::

Narobe, če bi ga dost boleu... ;)

c0dehunter ::

Preberta si tole. Sploh OBNAŠANJE IN KULTURA NA FORUMU.

Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Brilko ::

A te še boli?

tx-z ::

Še jst mau pojamram...
učer sm šu laufat na rožnik (slaba urca) pa čez živalski vrt pa pol tm domou..pol sm slabo urco boksu pa brcu...pol šu pa še sklece delat, zj pa ne vem kaj nj nardim...roke me bolijo, prsti...noge...vse, aaaa! :\ ....jutr bo bolš:))
tx-z

SkIDiver ::

cholt45 ja to je tisto rastlina, ki jo je omenu pux. Mamo doma pri nas posajeno v škarpi. Sem mel že zelo hudo vnetje ušes pa nisem nikoli bil pri zdravniku. Vse smo naredil s to rastlinco.

Pa če mene prašaš gre tko velik hitrej kot antibiotiki, ki ti jih zdravnik predpiše. Samo prej je potrebno list premencat med palci, da se segreje in čajno žličko segret pod vročo vodo in stisnt zadevo v čajno žličko od tam pa v uho.

cryptozaver ::

Hmmm ne gre tkole medicine ignorirat. Obolenja uses so nevarna rec. Jest osebno imam stalno tezave verjetno zarad vnetij ko sem bil mali. Zadeva je sla clo tko dalec da mam preobcutljiv center za ravnotezje (obcasne vrtoglavice in hudo neugoden obcutek v letalu). Poleg tega slisim skoz slabse (vcas pride prav haha).
A je to povezano al ne ne vem, lahko bi pa blo. Dohtarji pravjo da je. Doma so me zdravl z vrocim oljem. Ne spomnim se kaksnih antibiotikov.

BigWhale ::

> Pa če mene prašaš gre tko velik hitrej kot antibiotiki

Pa si sde kdaj vprasal kaj je v tisti rastlini, ki zdravi usesa? :)

SkIDiver ::

Nism. Si se ti kdaj vprašal kaj vse je v antibiotikih?

Sicr ne vem za kaj nucajo ampak vseeno. Delam v Krki v NM (imajo remont). In smo včeraj s hidrantom spiral ene zadeve v objektu na katerem je zunaj tabla "biokemija". Ko smo mal prefirbcal komplet stavbo (pač smo mel čas) smo vidl od vraga vsega tam. Poleg nekih naprav zraven katerih je pisalo "lužnica" so imeli paleto industrijskega apna ketere je pol že manjkalo in na vrhu je bil odprt žakelj spraznjen do polovice. Tako, da se jz prašam od kar tam delam med počitnicami kaj za vraga vse dajejo v zdravila!

In na koncu koncev bolj zaupam eni rožci kot pa enemu aspirinu al pa kaki protibolečinski tableti!

Pa če ma kdo idejo za kaj uporabljajo apno lahko tud pove.

BigWhale ::

Khm, no jaz sem bolj na to ciljal, da je rastlina lahko naravni antibiotik. Ne na to, kaj je v njej.

Sicer je pa ta rastlina Netresk (Sempervivum tectorum).

V zdravilih (antibiotikih) pa ni nic tako groznega in skodljivega. Precej antibiotikov je tako ali tako narejena iz raznoraznih plesni (penicilin), nic nenaravnega tukaj. Pri antibiotikih je bolj problem zlorab in neupostevanje doziranja. Ker jih ljudje nehajo jemati, takoj ko se pocutijo bolje ali pa jemljejo kako staro zalogo kar tako brez recepta.

SkIDiver ::

Smešno ampak resnično. Uporabljam antibiotike-Hikoncil. Na vsakih 8 ur eno kapsulo. Zbolel sem;( . Ali je gripa ali pa vnetje ledvic-zdravniki ne vedo. Groza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

BigWhale ::

Najbrz bos umrl...

;>

PS: Vesel bodi, da imas kapsule, lahko bi dobil rumeno, sladko, kredasto disperzijo za popit... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

SkIDiver ::

Diham že res težko. Po moje bom krepnu tekom noči:D :D :D

Kaka kreda? Nism jz tako star, da bi mel izkušnje s takimi zadevami.

BigWhale ::

Hiconcil v obliki sirupa ima tak kredast okus... :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

blokada ušes zaradi čepa/ušesnega voska in izpiranje v zdravstvenem domu

Oddelek: Loža
1713200 (12677) zee
»

Iščem miniaturno prešo

Oddelek: Loža
305969 (5068) fujtajksel
»

Po tuširanju imam vodo v ušesu [Boli]

Oddelek: Loža
289998 (8105) roli
»

Boleče uho, kako se da pomagat

Oddelek: Loža
3159044 (58165) Daliborg
»

antibiotik in alkohol?

Oddelek: Loža
2918020 (17268) sidd

Več podobnih tem