» »

Črn ekran med igranjem iger

Črn ekran med igranjem iger

Nejkoy ::

Živjo :)

Prosil bi za pomoč in nasvet. Pred kratkim sem menjal procesor, matično in rame. Vse dela lepo in prav, brez pripomb.
Problem nastane pri igranju iger ko po nekaj časa ekran postane črn, kot, da bi izgubil signal od grafične.
Računalnik postane neodziven. Pomaga šele izklop iz elektrike, pa še to se včasih potem zažene, zavrti ventilator in spet ugasne.
Ko ga pustim kakih 10 min na miru prižge normalno.

Moja konfiguracija



Temperature



Sumim grafično, vendar je ta delovala na prejšnjem sistemu brez težav. Ali pa napajalnik, ki ni ravno biser. LC Power 500W.

Prosim za nasvete,

LP
  • spremenil: Nejkoy ()

mailer ::

Najprej zamenjaj napajalnik, potem preverjaj naprej.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Nejkoy ::

Še kaj drugega prej? :) Gonilniki za grafo so posodobljeni. Mogoče pregrevanje? Imam stock hladilnik za procesor.

Nejkoy ::

Kateri napajalnik priporočate? Je velika možnost, da je kriva grafična?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Nejkoy ::

Hayabusa je izjavil:

Imaš tega ?



Kaj kupiti:
http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr...


Ja to bo ta :) Misliš, da je lahko grafa? Ker mi je čudno, kot da bi ekran zaspal :) 550W bo dovolj?

MadMicka ::

Probi dat v gejmu na nižjo resolucijo pa manj detajlov, kot ti samo nastav, pa prever, če ti bo še nagajal.

Seljak ::

Nejkoy je izjavil:

Kateri napajalnik priporočate? Je velika možnost, da je kriva grafična?


Mislim,da je kriv napajalnik. Meni se je dogajalo enako(črn zaslon+ hard reset),na koncu se mi je že sam ugašal. Res pa je,da mi je LC Power deloval 6 let neprestano(24/7/365) in po takem času je za pričakovati,da 1x odpove. Sicer LC-ja ne kupim več,ker to kar piše na njem sploh ne drži(sicer ne vem kako je z temi novimi,ki so kao 80+).

Nejkoy je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Imaš tega ?



Kaj kupiti:
http://www.mlacom.si/napajalniki/xfx-pr...


Ja to bo ta :) Misliš, da je lahko grafa? Ker mi je čudno, kot da bi ekran zaspal :) 550W bo dovolj?


Meni moj sistem (imaš v podpisu) poganja 550W in je čisto dovolj,lahko pa mirne volje investiraš v močnejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Nejkoy ::

Hvala za nasvete, sedaj po 2 dneh se mi to ni več zgodilo, bom še potestiral, potem pa bom videl kaj bo :)

Nejkoy ::

No danes sem se spet posvetil temu problemu, saj prej nisem imel časa. Probal sem stress teste za CPU in GPU. Vsakič sem potem dobil na monitorju črno sliko, računalnik je deloval, prav tako vsi ventilatorji. Potem mi preostane samo, da ga ugasnem. Potem pa je tu problem, da ko ga želim ponovno prižgat ventilator od grafične dela na polno in slike ni. tako, da sumim že nekoliko bolj problem grafične, saj računalnik še vedno dela samo slike ni.

Kakšni nasveti? Ker mi res ni več jasno kaj na naredim :)

Hayabusa ::

Resetiraj bios na os. plošči.

Nejkoy ::

Sem probal, ni sprememb. Ravnokar je postal ekran črn tudi ko je računalnik le prižgan. Nobene igre ni bilo. Računalnik dela normalno. ekran postane črn in no signal napis. In od grafe ventilator dela na polno.

mihibo5 ::

Imaš GPU kaj navit?

Nejkoy ::

Čisto nič, na prejšnjem sistemu(pač stari proc in plata je delovalo vse brez problema).

mihibo5 ::

Poskusi intergrirano grafiko, to grafično pa izključi. Si napajalnik potem zamenjal z XFX 550W?
EDIT: Kateri GPU je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Nejkoy ::

z integrirano praktični noben špil, ki ga imam ne dela. Stress test bom pa jutri probal. Nisem še (je na poti), mi je pa čedalje bolj sumljiva grafična. Ampak, da me mi začne nagajat ravno ob menjavi plate in proca je pa čudno :)

Imel sem tudi dva rama različnih hitrosti, vendar tudi to ni vzrok.

HD 5750

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

Nagi Bator ::

Glede na sliko iz prvega posta zgoraj, ne kaze pravilno 12V linije (se zgodi), ali pa je nekaj hudo narobe z napajelnikom.
Je pa drugace ta LC, ki ga mas crap in ni sposoben napajat nic na cemur bi se danes igralo igre.

Enron x86 ::

Pred časom se je meni isto pojavljalo na starejšem računalniku (črna slika tudi takrat, ko ni bil pod obremenitvijo). Na koncu je bil kriv RAM (oz. ena od zakasnitev). Poženi Memtest86+.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

r3dkv1c4 ::

ne iskat tople vode-menjaj napajanik cca. 600w(konkretnih) in težave bodo preteklost!!!!

Enron x86 ::

Se ne strinjam. Najprej je treba preverit takšne zadeve, ki te nič ne stanejo, šele potem se lotiš nakupovanja komponent. Še bolje, prej si sposodi napajalnik/RAM/grafično od kakšnega kolega, da boš lahko res ugotovil, kaj te zafrkava.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

r3dkv1c4 ::

Enron x86 je izjavil:

Se ne strinjam. Najprej je treba preverit takšne zadeve, ki te nič ne stanejo, šele potem se lotiš nakupovanja komponent. Še bolje, prej si sposodi napajalnik/RAM/grafično od kakšnega kolega, da boš lahko res ugotovil, kaj te zafrkava.

Lp

ni potrebe....imamo preveč izkušenj s takimi indici, da vemo, kje tiči zajec.
Samo skalkuliraj porabo njegovih komponent pod obremenitvijo in mi povej vsoto W......in si boš sam našel odgovor.

Njegov napajalnik ni zmožen peljat takega tovora!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Nejkoy ::

Upam, da imaš prav :) XFX Core Edition PRO 550 Watt je že naročen :)

Enron x86 ::

Saj bo verjetno res tako. Edino kar me moti je, da se črn zaslon pojavi tudi takrat, ko sistem ni obremenjen. Recimo, pri meni je LC550W pokleknil, če sem po namestitvi nove grafične kartice zagnal igro ali npr. program za ocenjevanje Windows Experience. Med čakanjem na nov napajalnik pa sem lahko uporabljal računalnik za druge zadeve povsem nemoteno (internet, glasba, filmi ...); nikoli se ni zaustavil brez razloga, razen pod preveliko obremenitvijo.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Nejkoy ::

Upam :) bom zamenjal napajalnik ko pride in sporočim rezultat. Upam, da bo dober :)

Nejkoy ::

Napajalnik uspešno zamenjan in težave so izginile. Pognal stress test, igral nekaj iger in računalnik dela brez težav. Hvala vsem za nasvete.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183533 (3486) OK.d
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
211522 (1259) hojnikb
»

Crossfire na 2 različnima karticama

Oddelek: Pomoč in nasveti
242056 (1890) banditen
»

Napajalnik piska

Oddelek: Strojna oprema
163872 (3688) Brias
»

Nakup Grafične

Oddelek: Kaj kupiti
478302 (7323) Machete

Več podobnih tem