» »

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil

1
2
3 4

jype ::

Blockchain ima vse, kar potrebuješ za dokazovanje izvora tvojega premoženja.

Ravno tako izvožena bilanca vsake spodobne borze dokazuje, od kod in kam so šla sredstva.

A ker centralnih bank in centralnih borz in centralnih avtoritet ni, vrednost bitcoina v evrih _nikoli_ razen v trenutku prodaje ni zares določena - in ne more biti. Če je vrednost bitcoina zdajle $800 to nikakor ne pomeni, da jaz lahko 300k coinov prodam za 240 milijonov dolarjev.

Loocas> Kdo to objavlja?? Pa kaj se zdaj norca delaš. Točno veš, kje je to objavljeno. Vsaka borza ima podatke za vsak dan, sploh pa Bitstamp, ki je za nas merodajen (celo graf na svoji strani).

Ne, nobena borza ne objavlja nobenih podatkov o tem, koliko so dejansko vredni tvoji bitcoini in bitstamp na noben način ni merodajen za nikogar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

psickolog ::

No, trenutno miniram Velocity coine, ki jih še ni na nobeni borzi. Verjetno jih bom imel relativno veliko v primerjavi z drugimi, ker imata oba glavna poola neke težave, tako da prav uživam v solo miningu ni nizkem difficultyju. Prvih 5000 blokov dobiva še precej večjo nagrado, kot se bo dobivala kasneje.

Kaj naj zdaj počnem, da me bo država znala pravilno obdavčiti? :)

jype ::

darkoc> Kaj naj zdaj počnem, da me bo država znala pravilno obdavčiti? :)

Po moje boš šel v zapor, ker si rudaril valuto brez določljive protivrednosti v evrih.

Loocas ::

A ker centralnih bank in centralnih borz in centralnih avtoritet ni, vrednost bitcoina v evrih _nikoli_ razen v trenutku prodaje ni zares določena - in ne more biti. Če je vrednost bitcoina zdajle $800 to nikakor ne pomeni, da jaz lahko 300k coinov prodam za 240 milijonov dolarjev.


A torej, če dobim recimo v dar 1000 ur vrednih po 100 EUR za DARILO in to prijavim po 105. členu ZDoh-2M:
https://zakonodaja.com/zakon/zdoh-2/105...

kot prejet dohodek 100.000 EUR, ali ti misliš, da jih MORAM prvo prodat za keš, pa šele to vpišem v dohodnino??

lej, nisi iz tega foha, in si se evidentno izgubil v nekaj podobnih izrazih...
Matev - najslabši troll vseh časov

Mipe ::

gruntfürmich je izjavil:

pošteni slovenci bodo rudarjenje seveda prijavili.

Brez skrbi, je DDV že vštet v računu od štroma.

fightfight4 ::

Ma meno so na davkariji že debel gledal, ko sm prijavljal nek "adsense zaslužek" - pa se jim ni sanjal kaj je to. Si jih kr predstavljam k bi jim reku, da prijavljam zaslužek od narudarjenih catcoin-u pa dogecoin-u ali še bolje get rich or die tryin coinu... še dobr, da jih ne rudarim :P

Loocas ::

Če je vrednost bitcoina zdajle $800 to nikakor ne pomeni, da jaz lahko 300k coinov prodam za 240 milijonov dolarjev.


Tako je, državo NE zanima, koliko je coin vreden ob prodaji, državo coin zanima takrat, ko si ga ti dobil (lahko ga pa takrat tudi prodaš, če želiš) in dobil si ga v NARAVI (tako kot 1000 ur po 100EUR), po tržni ceni.

Je pa seveda hudič, če nimaš podatkov o rudarjenu, zaradi tega bi bilo pravično, da se za NAZAJ naredi aboliicija.
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Loocas> Tako je, državo NE zanima, koliko je coin vreden ob prodaji, državo coin zanima takrat, ko si ga ti dobil (lahko ga pa takrat tudi prodaš, če želiš) in dobil si ga v NARAVI (tako kot 1000 ur po 100EUR), po tržni ceni.

Ne, nisem ga dobil po tržni ceni, ker ga nisem kupil.

Loocas> Je pa seveda hudič, če nimaš podatkov o rudarjenu, zaradi tega bi bilo pravično, da se za NAZAJ naredi aboliicija.

Kako nimaš podatkov o rudarjenju? Blockchain ima popolnoma vse podatke o tvojem rudarjenju. Česar nimaš je protivrednost v evrih (ali katerikoli drugi obliki vrednosti, ki bi jo lahko država spoznala za veljavno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

psickolog ::

Blockchain ne hrani podatkov, koliko je nekdo navidezno priminiral na nekem poolu, niti v njih ni zapisano, kdo je bil lucky block finder.

Loocas ::

Ne, nisem ga dobil po tržni ceni, ker ga nisem kupil.

tako tako.. izgubljen v nekaj podobnih izrazih kot sem zgoraj napisal

Kako nimaš podatkov o rudarjenju? Blockchain ima popolnoma vse podatke o tvojem rudarjenju.

govorim o coinih, ki jih ni več (kot tudi ne njihovega blockchaina), pa si jih rudaril (oziroma jih ti osebno nisi, pa sploh ne veš, da so lahko taki problemi).
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

jype ::

darkoc> Blockchain ne hrani podatkov, koliko je nekdo navidezno priminiral na nekem poolu, niti v njih ni zapisano, kdo je bil lucky block finder.

Seveda jih - če so coini v tvoji denarnici, potem se vidi, od kod so prišli tja.

Loocas> tako tako.. izgubljen v nekaj podobnih izrazih kot sem zgoraj napisal

Ker ne znaš pojasniti, kako se v resnici vrednotijo bitcoini, se potem tolažiš tako, da meni lepiš oznake.

To resničnosti ne spreminja na noben način - bitcoin nima vrednosti v evrih.

Loocas> govorim o coinih, ki jih ni več (kot tudi ne njihovega blockchaina), pa si jih rudaril (oziroma jih ti osebno nisi, pa sploh ne veš, da so lahko taki problemi).

Če jih ni več in jih nisi nikoli prodal, potem je vse to seveda popolnoma nepomembno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: psickolog ()

Loocas ::

še vedno čakam na odgovor:

A torej, če dobim recimo v dar 1000 ur vrednih po 100 EUR za DARILO in to prijavim po 105. členu ZDoh-2M:
https://zakonodaja.com/zakon/zdoh-2/105...
kot prejet dohodek 100.000 EUR, ali ti misliš, da jih MORAM prvo prodat za keš, pa šele to vpišem v dohodnino??

To resničnosti ne spreminja na noben način - bitcoin nima vrednosti v evrih.

đizus krajst.. 8-O
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Loocas ::

Če jih ni več in jih nisi nikoli prodal, potem je vse to seveda popolnoma nepomembno.

seveda sem jih prodal, duh
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Loocas> seveda sem jih prodal, duh

Potem poznaš vrednost in boš od te vrednosti plačal dohodnino.

Loocas> A torej, če dobim recimo v dar 1000 ur vrednih po 100 EUR za DARILO in to prijavim po 105. členu ZDoh-2M:
Loocas> https://zakonodaja.com/zakon/zdoh-2/105...
Loocas> kot prejet dohodek 100.000 EUR, ali ti misliš, da jih MORAM prvo prodat za keš, pa šele to vpišem v dohodnino??

Nope - poiskal in plačal boš sodnega cenilca. Veliko sreče z iskanjem cenilca, ki bo ocenil vrednost bitcoina.

Loocas ::

PONOVNO:

Boš odgovoril na vprašanje:

A torej, če dobim recimo v dar 1000 ur vrednih po 100 EUR za DARILO in to prijavim po 105. členu ZDoh-2M:
https://zakonodaja.com/zakon/zdoh-2/105...
kot prejet dohodek 100.000 EUR, ali ti misliš, da jih MORAM prvo prodat za keš, pa šele to vpišem v dohodnino??

ALI NE BOŠ?

Potem poznaš vrednost in boš od te vrednosti plačal dohodnino.

nope, ker ne vem koliko je bil ta koin ovrednoten, ko sem ga narudaril

Nope - poiskal in plačal boš sodnega cenilca. Veliko sreče z iskanjem cenilca, ki bo ocenil vrednost bitcoina.
Sodni cenilec bo ocenil vrednost po borzni vrednosti.
Matev - najslabši troll vseh časov

frudi ::

Sej zgodovinska vrednost bitcoina na borzah je znana, ni problem dobiti podatkov za vsak dan, leta nazaj, koliko so bili kdaj vredni, vsaj približno.

A če bi pred leti pod hišo nakopal par unč zlata, pa bi se DURS šele sedaj spomnil, da bi pridelavo zlata obdavčil, a bi plačal davek po trenutni vrednosti ali tisti izpred X let? A bi sploh lahko obdavčili tole za nazaj, ali pa bi ureditev veljala le za nove srečneže, ki najdejo zlato na vrtu? In ali bi ti plačali davek, takoj ko izkopljejo zlato, ali šele čez leta v prihodnosti, ko ga prodajo za EUR (ali katero drugo valuto)?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

jype ::

frudi> Sej zgodovinska vrednost bitcoina na borzah je znana, ni problem dobiti podatkov za vsak dan, leta nazaj, koliko so bili kdaj vredni, vsaj približno.

In na kateri borzi in po kateri ceni naj DURS vrednoti bitcoin, da bo OK? Vrednost je lahko med različnimi borzami za več 10 odstotkov različna.

frudi> A če bi pred leti pod hišo nakopal par unč zlata, pa bi se DURS šele sedaj spomnil, da bi pridelavo zlata obdavčil, a bi plačal davek po trenutni vrednosti ali tisti izpred X let? A bi sploh lahko obdavčili tole za nazaj, ali pa bi ureditev veljala le za nove srečneže, ki najdejo zlato na vrtu? In ali bi ti plačali davek, takoj ko izkopljejo zlato, ali šele čez leta v prihodnosti, ko ga prodajo za EUR (ali katero drugo valuto)?

Situacija je podobna, kot če bi danes pod hišo nakopal Ununennium @ Wikipedia .

Loocas> Sodni cenilec bo ocenil vrednost po borzni vrednosti.

Tako je - ti pa tega ne moreš, ker lahko izbereš borzo, ki ima ravno takrat po nekem naključju strašen padec vrednosti.

Loocas> nope, ker ne vem koliko je bil ta koin ovrednoten, ko sem ga narudaril

Nihče ne ve (in ne more vedeti), kar je že od začetka moj point.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: marvin42 ()

Jerry000 ::

mi lahko nekdo pove kako sploh dobivaš bitcoine? Ja rabiš denarnico...ampak kaj to dobivaš s klikanjem oglasov?

49106 ::

Isotropic ::

gruntfürmich je izjavil:

pošteni slovenci bodo rudarjenje seveda prijavili.

lahko te pac vprasajo, od kje ti ta keš na racunu in ce nimas seznama transakcij, ki se izide, dobis lepo 70% obdavcitev pa je.

jype ::

Če za storitve in/ali izdelke plačaš z bitcoini, potem ne morejo vedeti niti tega, da si ti plačnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

furion ::

Hitro, treba prodat bitcoine preden jih proda elita in se premislijo in dajo 80% davek xD

MrBrdo ::

psickolog je izjavil:

Blockchain ne hrani podatkov, koliko je nekdo navidezno priminiral na nekem poolu, niti v njih ni zapisano, kdo je bil lucky block finder.

Tole. Jype tu se motiš pomojem. V blockchainu se ne vidi, če sem jaz nekaj narudaril in potem to zamenjal za BTC, LTC itd. Pravzaprav je tisti BTC ki sem ga dobil lahko od rudarjenja v poolu, od trgovanja z ostalimi kriptovalutami, ali pa od drog in orožja, ne moreš vedet. Lahko sem tudi igral BTC igre na srečo in sem tam zaslužil neko ogromno količino BTCjev (naslovov itak ne poznajo). Tole dokazovanje bo sila zahtevno.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

MrBrdo ::

Pa še ena zadeva.. Ko minaš dobivaš coine najmanj 1x na dan, lahko pa tudi po večkrat na uro. Tudi če odmislim konverzijo v BTC, kdo in kako bo šel zdaj dokazovat, za vsakih 0.0000x coina ki si ga namajnal, koliko je bil vreden? Sploh ob dejstvu da nekateri coini lahko nihajo tudi po 50% vrednosti v eni uri. Ne pozabit da tukaj lahko govorimo tudi o več miljonih (malih) transakcij letno od rudarjenja.
To je pač absurdno in se vidi, da je pomankanje poznavanja sistema tistega, ki je pisal obrazložitev.

Pa tudi ko plačuješ davek, ga plačaš na neko vrednost v EUR, in če se EUR sesuje bo tudi davek nižji. Se mi zdi neumno, če jaz zdaj nekaj namajnam, da plačujem davek na takratno vrednost. Lahko jim dam ob koncu leta 50% dogecoinov, ki sem jih namajnal, vredni itak ne bodo več nič (verjetno). Dejanski dobiček ki se ustvari je pri trgovanju, ne pa pri minanju. Jaz lahko 10 miljard DOGE coinov namajnam ampak če jih ne bom v pravem trenutku zamenjal v BTC bojo verjetno en drek vredni. Lahko pa nekaj naminam in vrednost pade še preden prodam, potem bom plačeval davek na neko vrednost ki je sploh nisem imel/dobil. Torej se mi lahko zgodi da plačam več davka kot sem pa sploh naminal, če ne prodam v pravem trenutku. Da o hardveru in elektriki sploh ne govorimo (to so oni kar pozabili, mi to v kleti na svojem računalniku zastojn delamo brez rizika).

Jaz mislim da tako kot je v tej obrazložitvi "obrazloženo" ne bo moglo ostati tako da pričakujem ali da se ne bo izvajalo v praksi ali pa da se bo naredila neka bolj konkretna rešitev, ker tole ni nič.
MrBrdo

Loocas ::

Loocas> nope, ker ne vem koliko je bil ta koin ovrednoten, ko sem ga narudaril
jyre> Nihče ne ve (in ne more vedeti), kar je že od začetka moj point.

ne jurček, to ni tvoj point, ker ne veš ene stvari in sicer, vrednost tega coina je ob nastanku že bila definirana, vendar je Cryptsy vso zgodovino tega coina zbrisal/odstranil (ni tako redko, recimo 1.1.2014 bojo odstranili par CENT/LTC).

Ampak, seveda, tega ti ne veš in si padel na foro. :))

Prav tako nisi sposoben odgovorit na spodnje vprašanje, ker ne ločiš par stvari v tej zadevi:

---
A torej, če dobim recimo v dar 1000 ur vrednih po 100 EUR za DARILO in to prijavim po 105. členu ZDoh-2M:
https://zakonodaja.com/zakon/zdoh-2/105...
kot prejet dohodek 100.000 EUR, ali ti misliš, da jih MORAM prvo prodat za keš, pa šele to vpišem v dohodnino??
---
Matev - najslabši troll vseh časov

Invictus ::

Vi tukaj lahko pametujete kot hočete.

Če se bo kdo na DURSu odločil da morate plačati davek, ga pač boste morali. Če prav neupravičeno.

V nasprotnem primeru bo DURS izvedel izvršbo, potem pa se šele zafrkavaj s sistemom, ko vam bodo pobrali nepremičnino ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

Zaenkrat. DURS bo obrnil ploščo takoj ko bo stvar postala "resna". Ali ko bo kaka EU ustanova izdala "neobvezujočo direktivo".

Na koncu so _vsi_ dobički obdavčeni - in vedno velja obratno dokazno breme. Pa itak so menda davki na dobiček izredno "solidarni", tako da bo šlo zlahka čez pri narodu.
/\/\.K.

DeeJay ::

To bo še grdo.
DURS bo enostavno rekel: Opazili smo, da ste dobili nakazilo X EUR, prosimo, da dokažete izvor tega premoženja. Če ga ne morete dokazati, bomo pobrali 70% + dobili boste kazen, ker dohodka niste pravočasno prijavili.
Me pa zanima kako boš potem dokazal vse rudarjenje za eno leto nazaj, ko si rudaril 50 različnih kovancev, ko se niti spomnim ne več kaj se je sploh že rudarilo in potem zamenjalo za spet različne kovance. To bo zelo težko.

jype ::

MrBrdo> Tole dokazovanje bo sila zahtevno.

Ne, ne bo. Če si prejel coin s poola, potem imaš na disku blockchain. To je dovolj. (Če si sam uničil "knjige", s katerimi bi lahko dokazoval izvor, boš seveda potencialno plačal visok davek na mutne posle.)

MrBrdo> kdo in kako bo šel zdaj dokazovat, za vsakih 0.0000x coina ki si ga namajnal, koliko je bil vreden?

Nihče, ker vrednost v evrih ni in ne more biti določena.

Loocas> vrednost tega coina je ob nastanku že bila definirana

Ne, ni bila, pri stvari, ki nima nikogar, ki bi vrednost določal v resnici po definiciji ne more biti.

Invictus> Če se bo kdo na DURSu odločil da morate plačati davek, ga pač boste morali. Če prav neupravičeno.

Nič ni neupravičeno, za vse, kar DURS zahteva, mora imeti podlago v zakonu. V resnici je odlično, da so se končno enkrat spravili zakon interpretirat vnaprej, čeravno na pobudo tistih, ki so jih glede tega direktno vprašali.

DeeJay> Me pa zanima kako boš potem dokazal vse rudarjenje za eno leto nazaj, ko si rudaril 50 različnih kovancev, ko se niti spomnim ne več kaj se je sploh že rudarilo in potem zamenjalo za spet različne kovance. To bo zelo težko.

Če opravljaš dejavnost, kar rudarjenje vsekakor je, s tem privzameš določene obveznosti do države. Samo zato, ker to lahko počne mladoletnik Loocas, ki se mu sanja ne o zakonodaji in vsemu, kar iz nje izvira, se država ne bo pretirano sekirala, ampak bo postopala, kot ji nalaga zakon.

Na zakon lahko vplivajo tudi mladoletniki, če se zares potrudijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

No, glede tega davka na nedokazano premoženje: sicer še ni v veljavi, ampak glede na ostale prakse bo verjetno scenarij tak, da zelo verjetno boš imel situacije, kjer ti bodo najprej pobrali.. nakar ti bodo čez pol ali več leta vrnili, ko bodo blagovolili "sprocesirati" tvoja dokazila (vprašanje pa, da ne bo kak keč, da bodo sprejemali samo od kakih požegnanih ustanov, kot imajo ti mamofuki navado). To vrstno kratkoročno "kreditiranje" države po 0% obrestih sem sam že večkrat opazil pri drugih "pomotah" - in je povsem po vseh zakonih. Ker lahko.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Buggy ::

ko bom v RPG igri "Sekaj me nezno" nasel "Super legendary triple gem sword" in ga prodal nekomu ki je za to pripravljen placati v evrih ali pa ko bom v isti igri nakuhal 100 napitkov za nesmrtnosti ter s tem zasluzil 1000€ ..kam znotraj tega fenomenalnega cyber DURS zakona pa to pade oz. v ce mse razlikuje od tega ce kopljem fuckcoine?

Matako ::

Buggy je izjavil:

ko bom v RPG igri "Sekaj me nezno" nasel "Super legendary triple gem sword" in ga prodal nekomu ki je za to pripravljen placati v evrih ali pa ko bom v isti igri nakuhal 100 napitkov za nesmrtnosti ter s tem zasluzil 1000EUR ..kam znotraj tega fenomenalnega cyber DURS zakona pa to pade oz. v ce mse razlikuje od tega ce kopljem fuckcoine?


Pade v "dohodek". Mogoče imaš srečo in je tipa, ki je oproščen dajatev?

Glede vrednosti pred trgovanjem: saj recimo tudi leglo albino činčil nima neke prave vrednosti... dokler ti jih ne uspe prodati nekemu norcu za bajne denarce. Je pa to potem tvoj dohodek ... na splošno davčni zakoni vedno bolj naštemajo izjeme. Če ni na seznamu - deri, Miško!

Ribič je izjavil:

Saj dokazati ne morejo, da rudariš ali ne oz. ali si sploh kaj narudaril, če pa ne vedo tvojega bitcoin računa. Računov pa imaš lahko več - enega za rudarjenje, drugega za plačila in spet tretjega za prejemanje kovancev.


Pri davkih je (obratno) dokazno breme vedno na tebi.

Njim ni treba dokazati _nič_.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Buggy> ko bom v RPG igri "Sekaj me nezno" nasel "Super legendary triple gem sword" in ga prodal nekomu ki je za to pripravljen placati v evrih ali pa ko bom v isti igri nakuhal 100 napitkov za nesmrtnosti ter s tem zasluzil 1000EUR ..kam znotraj tega fenomenalnega cyber DURS zakona pa to pade oz. v ce mse razlikuje od tega ce kopljem fuckcoine?

Vprašaj DURS, če te to skrbi. Resno - to je tvoja zakonita dolžnost (njihova pa je, da odgovorijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Buggy ::

Matako je izjavil:

Buggy je izjavil:

ko bom v RPG igri "Sekaj me nezno" nasel "Super legendary triple gem sword" in ga prodal nekomu ki je za to pripravljen placati v evrih ali pa ko bom v isti igri nakuhal 100 napitkov za nesmrtnosti ter s tem zasluzil 1000EUR ..kam znotraj tega fenomenalnega cyber DURS zakona pa to pade oz. v ce mse razlikuje od tega ce kopljem fuckcoine?


Pade v "dohodek". Mogoče imaš srečo in je tipa, ki je oproščen dajatev?

Glede vrednosti pred trgovanjem: saj recimo tudi leglo albino činčil nima neke prave vrednosti... dokler ti jih ne uspe prodati nekemu norcu za bajne denarce. Je pa to potem tvoj dohodek ... na splošno davčni zakoni vedno bolj naštemajo izjeme. Če ni na seznamu - deri, Miško!


a pa bom moral dokazati s screenshotom, da sem ingame napitke, ki povzrocajo glavobol in financno nesmrtnost "narudaril" oz "nakuhal" in po kaki vrednosti jih bom potem prijavil na DURS...vsako od surovin tega napitka posebej na dan ko sem jih nabral po 25%?
Ce pa za pravi denar 1€ na ingame marketu kupim "Rusty shit sword" in ga potem s svojimi ingame super vescinami spremenim v fucking "Legendary shiny sword" ki se bo prodal za 1000€ je pa to zgolj spekulacija in je pa vse ok?

S temi altcoini je zgodba namrec ista in rudarjenje ter potem preprodajanje je zame zgolj virtualna igra v istih okvirih kot sranje zgoraj.

Bolano da bolj ne more biti, ce mene vprasas.

Loocas ::

Če opravljaš dejavnost, kar rudarjenje vsekakor je, s tem privzameš določene obveznosti do države. Samo zato, ker to lahko počne mladoletnik Loocas, ki se mu sanja ne o zakonodaji in vsemu, kar iz nje izvira, se država ne bo pretirano sekirala, ampak bo postopala, kot ji nalaga zakon.


Jurček, mladoletnik Loocas s končanim ekonom faksom, mora bit ta prav genij, da mu je to tako hitro uspelo.:))

No prosim, za tebe stari, še enkrat te sprašujem:

A torej, če dobim recimo v dar 1000 ur vrednih po 100 EUR za DARILO in to prijavim po 105. členu ZDoh-2M:
https://zakonodaja.com/zakon/zdoh-2/105...
kot prejet dohodek 100.000 EUR, ali ti misliš, da jih MORAM prvo prodat za keš, pa šele to vpišem v dohodnino??
Matev - najslabši troll vseh časov

Invictus ::

jype je izjavil:


Nič ni neupravičeno, za vse, kar DURS zahteva, mora imeti podlago v zakonu. V resnici je odlično, da so se končno enkrat spravili zakon interpretirat vnaprej, čeravno na pobudo tistih, ki so jih glede tega direktno vprašali.

Včasih kaka referentka malo napačno interpretira zadevo ... In si bolj malo dajo dopovedat.

Čeprav je to bolj izjema ...

V izogib DURSu in nakazil na račun, lahko uporabljate tuje račune. Sploh izven EU. Če se že tako bojite ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DeeJay ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:


Nič ni neupravičeno, za vse, kar DURS zahteva, mora imeti podlago v zakonu. V resnici je odlično, da so se končno enkrat spravili zakon interpretirat vnaprej, čeravno na pobudo tistih, ki so jih glede tega direktno vprašali.

Včasih kaka referentka malo napačno interpretira zadevo ... In si bolj malo dajo dopovedat.

Čeprav je to bolj izjema ...

V izogib DURSu in nakazil na račun, lahko uporabljate tuje račune. Sploh izven EU. Če se že tako bojite ...


ja in potem boš kupu nov avto, te bo sosed prjavu in boš spet mogu dokazovat izvor premoženja :)
Pol že bolš plačat 40% kot pa 70% + kazen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Invictus ::

Če si pač tak idiot da tistega denarja ne znaš porabit za nekaj kar ne pade v oči, potem si si sam kriv.

Kot nekaj naših tajkunov. Iz davčnih oaz so si na svoj osebni račun nakazovali cel kup denarja. Itak da banke poročajo o vseh večjih transakcijah.

Poleg tega večina ljudi ne loči med premoženjem neznanega izvora in med neplačilom davkov. Če ne plačaš davkov in lahko dokažeš da si denar zaslužil na legalen način, si obdavčen po normalni stopnji + kazen. Ne pa po 70% stopnji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Loocas> s končanim ekonom faksom

Se ti opravičujem in ti odpuščam - nisem vedel, da je tako hudo.

DeeJay ::

Invictus, pol mi pa povej za kaj lahko porabiš recimo 300k EUR, da ne pade v oči?

Loocas ::

Se ti opravičujem in ti odpuščam - nisem vedel, da je tako hudo.


tudi jaz odpuščam slepim, ignorantnim in deloma dementim.
Matev - najslabši troll vseh časov

Invictus ::

Kupiš si nekaj apartmajev po tujini na tujo firmo in jih oddajaš. Kot eden od primerov ...

J**a je če v Sloveniji še odplačuješ kredit ... In bi ta denar rabil. Sicer pa tudi kredit lahko preseliš v tujino ...

Zakaj bi pa ravno moral vse kupovati v Sloveniji?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbf ::

folk ne pretiravat.
1. ali ta zakon velja za nazaj? za že narudarjeno bogastvo? In če, za koliko nazaj? Pri kateri ceni?
2. za to, da boš sumljiv v transakcijah, pod prvo danes rabiš ogromen vložek v opremo! nej eden zračuna, koliko časa/denarja/energije za recimo 1k€ na mesec čistega dohodka iz čistega štarta z 0 opreme.
Potem se šele lahko greste spraševat, koliko je v SLO takih, ki se jih ta zakon sploh dotakne oziroma se jih bo.

jype ::

bbf> 1. ali ta zakon velja za nazaj? za že narudarjeno bogastvo? In če, za koliko nazaj? Pri kateri ceni?

Zakon se ni spremenil. Cena ni določljiva, zato boš plačal odstotek šele ob prodaji.

DeeJay ::

Invictus je izjavil:

Kupiš si nekaj apartmajev po tujini na tujo firmo in jih oddajaš. Kot eden od primerov ...

J**a je če v Sloveniji še odplačuješ kredit ... In bi ta denar rabil. Sicer pa tudi kredit lahko preseliš v tujino ...

Zakaj bi pa ravno moral vse kupovati v Sloveniji?


ja in kaj nardiš s tem, da kupiš v tujini? še vedno na koncu rabiš denar / avto / hišo / stanovanje v Sloveniji, za katere pa moraš dokazovati izvor. Razen če misliš, da je potem lastnik vsega tvojega premoženja neka tuja firma, katere lastnik je neka XY oseba ali pa se pač preseliš v davčno manj obremenjeno državo.

Loocas ::

bbf> 1. ali ta zakon velja za nazaj? za že narudarjeno bogastvo? In če, za koliko nazaj? Pri kateri ceni?

Zakon se ni spremenil. Cena je določljiva, zato boš plačal odtotek ob prejemu coinov pri rudarjenju.

vir:
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...

a) Dohodek dosega fizična oseba

Po 15. členu ZDoh-2 se obdavčujejo dohodki fizične osebe, ki so bili pridobljeni oziroma doseženi v davčnem letu, ki je enako koledarskemu letu. Dohodki so vsi dohodki in dobički, ne glede na vrsto, če ni s tem zakonom drugače določeno. Za dohodek se šteje vsako izplačilo oziroma prejem dohodka, ne glede na obliko, v kateri je izplačan oziroma prejet. Dohodek, prejet v naravi, se določi na podlagi primerljive tržne cene, če ni z zakonom drugače določeno. Dohodek je pridobljen oziroma dosežen v davčnem letu, v katerem je prejet, če ni s tem zakonom drugače določeno. Šteje se, da je dohodek prejet, ko je izplačan fizični osebi ali je kako drugače dan na razpolago fizični osebi.

*tržna cena, je borzna cena
Matev - najslabši troll vseh časov

jype ::

Loocas> *tržna cena, je borzna cena

Katere borze?

Loocas ::

Katere borze?


borz(e), kjer se s coinom v trenutku rudarjenja trguje

NAPREJ:

Šteje se, da je dohodek prejet, ko je izplačan fizični osebi ali je kako drugače dan na razpolago fizični osebi.

KO SI COIN NARUDARIL, TI JE BIL DAN NA RAZPOLAGO!

Kar potrjuje to, da ni potrebna prodaja, temveč samo, da si dotični coin prejel iz rudarjenja.

Vse lepo piše.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

jype ::

Loocas> borz(e), kjer se s coinom v trenutku rudarjenja trguje

Ja, torej, katera vrednost je prava? Trenutna vrednost s katere od sto borz, kjer se trguje? Kako dokazuješ, kakšna vrednost je bila?

Loocas> Vse lepo piše.

Tako je, vse lepo piše.

Loocas> KO SI COIN NARUDARIL, TI JE BIL DAN NA RAZPOLAGO!

Zato boš kar lepo plačal odstotek coina, ne pa protivrednosti v evrih v trenutku prejema coinov, ki je dejansko ne moreš niti vedeti, če coina ne prodaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Loocas ::

Ja, torej, katera vrednost je prava? Trenutna vrednost s katere od sto borz, kjer se trguje? Kako dokazuješ, kakšna vrednost je bila?

povprečje (aritmetično, tehtano..., ne bo nihče pretirano kompliciral, ker gre za večinoma za nizke absolutne zneske), če boš hotel se pričkat o nekaj EUR ali nekaj deset EUR z davčno, pa se daj
vrednost se vidi iz časovnice, ko si prejel -> podobno se ureja recimo vrednost dedovanih stvari, kjer upravičenec tudi plača davek od vrednosti podedovanega


Zato boš kar lepo plačal odstotek coina, ne pa protivrednosti v evrih v trenutku prejema coinov, ki je dejansko ne moreš niti vedeti, če coina ne prodaš.

ni res, bitcoinov jim ne bom dal, ker jim tudi pri prejemu nagrade (recimo, da dobim v dar uro vredno 1000 EUR), ne bom dal DEL te ure, torej uro ne bom razrezal na več delov, temveč bom plačal davek na tržno vrednost ure OB PREJEMU DOTIČNE URE. Ne bom pa plačal davek, ko bom to uro prodal.
Matev - najslabši troll vseh časov
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptovalute v Sloveniji

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3310314 (1508) Mana
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167858 (78344) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147295 (111441) Aquafriend
»

Trgovanje kriptovalut in dohodnina?

Oddelek: Loža
357384 (5220) mojster_joni
»

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
17645061 (37758) Machete

Več podobnih tem