» »

Elektronske cigarete

Elektronske cigarete

Temo vidijo: vsi
««
7 / 86
»»

Jst ::

Ta teden hitro pred 31. naroči. Magar iz tujine in za kakšen evro ali pet več, ker bo podražitev 500%. Petsto odstotna. Ne nisem se zmotil. 0.18 EUR na 1 ml tekočine, če vsebuje nikotin. Torej pol litra bo samo trošarina 90 EUR. Če je prej 500 ml 6% nikotina bilo 20 EUR, naj bi s trošarino bilo 110 EUR. To ne vem koliko časa bo zdržalo. Dolgo ne more.

Kasneje pa pride še en zakon, kjer se sploh ne bo smelo pošiljati zadev po pošti, ki vsebujejo nikotin. Kako bodo to izvedli, ne vem. Ker če naročiš iz tujine... Ne vem.

Če kdo ve kaj več... please do tell.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

pol3ni ::

Pyromanic je izjavil:

Zdele res praznijo štacune ker naj bi s 1.8 prišla trošarina na nikotin v tekočinah.
Če boš pa kupoval ta tedn pa lahko gledaš tudi pri hrvatu, ki ima poštnino 3,5EUR pa plačaš preko paypala ali po prevzemu samo potem je cirka euro dražje.
http://www.e-tekucine.eu/hr/3-nikotinsk...
Pa ponavadi če naročuješ tudi arome, da vedno še kakšno injekcijo zravn. Dostava je pa ponavadi 2-3 delovnih dni, odvisno kdaj naročiš.


Ja bom vzel kar tukaj.Samo še potrditev od kakega poznavalca tukaj rabim da prav naročim
Vzel bom osnovo VPG 6 mg nikotina.
http://www.e-tekucine.eu/hr/vpg-green-l...
http://www.e-tekucine.eu/hr/vpg-red-lab...
http://www.e-tekucine.eu/hr/vpg-x-purpl...

Prva je 50/50 bom vzel za probo
Ostali dve sta 70/30
Kaj je razlika med red in purple bazo pa ne vem

connel ::

To o pošiljanju, pojma nimam kako bodo to preverjali. Niti se mi ne sanja kako to preverjajo v eni zvezni državi v ZDA, tam so šli še dlje. Če ne kupiš v tej državi si avtomatično kriminalec, pa če naročiš preko spleta ali osebno prineseš iz kakšne druge države. Denar jim je krepko zadišal *vstavi kletvico*.

Če še komu ni jasno, državi je zelo mar za vaše zdravje!! /NOT

Pyromanic ::

Za pink mule baze je tko
Black 100 pg
Blue 100 vg
Green 50pg / 50vg
Red 70pg / 30vg +1% etil maltola (po domače, da je mal bolj sladko)
Purple 30pg / 70vg (večina ima to razmerje raje)
Grey 20pg / 80 vg (primerno bol za driperje, ali določene tanke, kjer gostota ni tak problem)

pol3ni ::

Pyromanic je izjavil:

Za pink mule baze je tko
Black 100 pg
Blue 100 vg
Green 50pg / 50vg
Red 70pg / 30vg +1% etil maltola (po domače, da je mal bolj sladko)
Purple 30pg / 70vg (večina ima to razmerje raje)
Grey 20pg / 80 vg (primerno bol za driperje, ali določene tanke, kjer gostota ni tak problem)


Hvala za razlago
Sedaj pa v nabavo,da ne bom res prepozen

pol3ni ::

Naročilo potrjeno.
Nabavil sem

1x red 500ml
3x purple 500ml
3x aroma FLAVOUR ART
1x aroma TWISTED FLAVORS
1x MEIWEI
20 flašk za shranjevanje
To je to.Še enkrat hvala vsem za pomoč

Pyromanic ::

Pa za začetek delaj tekočine po maks 10ml za probo. Ko vidiš, da ti je kakšen recept ali posamezna aroma všeč, se pa meša potem večje količine.

pol3ni ::

To imam v načrtu.Bom pa sigurno imel še kakšno vprašanje kot je recimo,kako je če daš več različnih arom.Predvidevam da daš manj baze.

Jst ::

Ah ne. Baze daš približno enako. Arome, ki se dajejo v 1 do 5%, te potem mešaš v bazo. Saj če fališ za 0.5% ne bo nič hudega.

Samo ti res priporočam, da na začetku uporabiš najmanjšo dozo arome. Potem itak lahko dodaš.

Če uparjaš pri zelo nizkih Watt-ih potem rabiš več arome. Enako, če ne uporabljaš nikotina. 6& nikotina, kot ga ponuja twisted, se mi je zdel še najboljši. 3% nikotina je pa premalo in se arome z enako količno ne čuti toliko. Moraš pri 3% dodati malo več arome, če imaš bazo z manj nikotina.


---

Upam, da se se "izprsil" in naročil čimveč baze... Ker ta novi zakon... ne vem kaj bi rekel. S tem zakonom postanejo anaogni cigareti cenejši za 30% - bravo res! BRAVO! Čeprav sem skeptičen, da uparjanje nič ne škodi, je vseeno toliko manj sestavin.. Sam sem mnjenja, da uparjanje škoduje nekje 5% kot analogna cigareta. Imaš pa tudi "raziskave", kjer je zaključek, da elektronske cigarete škodujejo še bolj, ker se pri "veliki napetosti" VG ali PG sremeni v formaldehid, kar pa dokazano povzroča raka. Samo kolikor sem bral, bi moral VG/PG uparjati na res ekstremni voltaži, kar se pa pri 5-10V ne zgodi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pol3ni ::

Ja ali sem se dovolj izprsil ali ne kakor za koga.Kupil sem 2 litra baze.Čeprav sem sedaj res malo skeptičen če ne bo premalo.
Hja s tem novim zakonom in našo državo ne bi izgubljal besed.Sigurno je državi v intertesu ,da ostanemo na analognih,in nas posledično hitreje spravi na oni svet.Če pa želimo ostati na elektronskih, pa državi še bolj odgovarja ,ker bo več pobrala od nas.
Zaenkrat mi pa res ni jasno kako bo država to kontrolirala če se naroči iz tujine.
Ma najbolje pustiti času čas pa kar bo pač bo.

Pa še en vprašanje glede mešanja imam.Torej pripravil bi si 10 ml tekočine po tem receptu
2% FA Torrone
2% FA Nut Mix
1% FA Walnut
2% FA Mandarin
Koliko baze rabim.

[SkA] ::

Jst je izjavil:

Ta teden hitro pred 31. naroči. Magar iz tujine in za kakšen evro ali pet več, ker bo podražitev 500%.

Zakaj bi uvedba trošarine vplivala na naročila iz EU - saj ne gre čez carino/uvoz paket?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

connel ::

Saj ne, je pa v planu tudi prepoved uvažanja. Kako bodo to pregledovali je pa drugo vprašanje. Osnovne sestavine niso problematične za naročit, nikotin po drugi strani bo precej oteženo/dražje.

Državi je v interesu izključno in samo denar. Tvoje in moje zdravje? Prav nič. Več ljudi gre na elektronske več denarja izgubi, kar nekje mora dobiti nazaj ;)

Država že ve kaj je bolje zate. Komu kaj znano iz katerega obdobja je to prišlo? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

Pyromanic ::

Koliko baze rabiš je odvisno od kok ml tekočine si boš naredu. Pri tvojem receptu maš 7% arome, kar bi pomenil ostanek od 10ml je 9,3ml baze.
Tale se mi pa zdi še najbol enostaven kalkulator. http://eliquid-recipes.co.uk/calculator

pol3ni ::

Pyromanic je izjavil:

Koliko baze rabiš je odvisno od kok ml tekočine si boš naredu. Pri tvojem receptu maš 7% arome, kar bi pomenil ostanek od 10ml je 9,3ml baze.
Tale se mi pa zdi še najbol enostaven kalkulator. http://eliquid-recipes.co.uk/calculator


hvala

BorutK-73 ::

Kdo ve kaj vse se bo podražilo z 1.8.? Klasika tudi?

connel ::

Sem malo pogledal po pdf-jih pa nisem opazil, da bi se klasika podražila. A se niso minimalno že 1.6, pa še to ne vse?

Jst ::

Danes sem čakal na blagajni Tuša, da mi je odpakirala britvice in sem gledal cene cigaret. Sam nisem opazil, da bi se kaj Davidoff, West ali Marlboro podražali.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

connel ::

Jst ::

Cenik analognih cigaret. Ahh.

Sem pričakoval cenik digitalnih cigaret!

:D
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

polni: Sicer malo pozen odgovor, ampak 7% je preveč. Raje prvo probaj z pol manj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

Za koliko % so se podražile tekočine in ostalo?

Jst ::

Nikjer ni zaloge, kolikor vidim... Ampak po zakonu za 1ml tekočine, ki ima nikotin (ni važno koliko), je 0.18 EUR. Torej pol litra je 90 EUR trošarin. 500%.

Samo pomoje to ne bo dolgo, ker se ljudje menijo za skupinske nakupe in se eden odpelje v Avstrijo ali Italijo, carine itak ni (EU, Schengen) in potem se razdeli.

Jaz sem dober za najmanj dve leti. Malo je kriza v hladilniku, ampak gre.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pol3ni ::

Jst je izjavil:

polni: Sicer malo pozen odgovor, ampak 7% je preveč. Raje prvo probaj z pol manj.


No vse potrebno sem dobil.Konec tedna se lotim mešanja.Verjetno pa bom na začetku poizkusil samo z eno aromo.
Imam pa naslednje arome
FLAVOUR ART AROMA TORRONE
FLAVOUR ART AROMA NUT MIX
FLAVOUR ART AROMA MANDARIN
TWISTED FLAVORS AROMA ROCKET WOMAN
MEIWEI AROMA 555

Imam pa vprašanje glede kalkulatorja
Torej imam bazo 30/70 nikotina 6mg.To je o.k.Ko pa vpišem končno željeno količino nikotina 6mg,pa kalkulator javi da recept ni možen z isto začetno in končno stopnjo nikotina.Ali je to sploh pomebno kaj tam vpišem.
Še slika

Pyromanic ::

Ker računa zravn tudi arome.
Če imaš samo bazo in arome, lahko pri base liquid za stopnjo nikotina označiš z 0 in ti ne bo več računal za stopnjo nikotina.

Stopnja nikotina in sestava baze (pg/vg) je pomembna, če imaš recimo 100% pg 24mg nic in bi rad imel recimo 70/30 in 6mg nic.

Za arome ti pa pravilno kaže in lahko ignoriraš ostalo.

pol3ni ::

Pyromanic je izjavil:

Ker računa zravn tudi arome.
Če imaš samo bazo in arome, lahko pri base liquid za stopnjo nikotina označiš z 0 in ti ne bo več računal za stopnjo nikotina.

Stopnja nikotina in sestava baze (pg/vg) je pomembna, če imaš recimo 100% pg 24mg nic in bi rad imel recimo 70/30 in 6mg nic.

Za arome ti pa pravilno kaže in lahko ignoriraš ostalo.


Se mi je zdelo ampak raje vprašam.
Hvala

pol3ni ::

A je kdo kupoval na tej strani
www.vapeshop.com/
Hvala

Jst ::

Na tej spletni strani imajo izsek pogovora, kjer pravijo, da je vse iz fasttech.com ponaredek.

Sem v dilemi, ker ker dobil zraven "scratch code" in je njihova spleta stran rekla, da je original. V bistvu je bilo, tako: ko si odstranil scratch material in vpisal kodo, se ti je pokazal izdelek na spletni strani. Če je izgledal takšen, kot ga imaš v roki, naj bi bil originalen. In pri meni, na vso srečo, je bilo vse originalno.

Sem pa tudi slišal/bral "horror" stories, kjer 510 screw ni bil 510, ker si ga lahko brez vijačenja samo pritisnil "dol". Tako da ne vem, kaj naj si mislim o fasttech.com. 5 komadov grelnih Kangertech glav je originalnih. (Piše že na začetku "AUTHENTIC Kangertech ...."). Tudi nekatere druge stvari, ki nijamjo veze z vejpanjem, mi dobro služijo.

Ampak "Mode" in "Uparjalnike" pa raje kupujem v Slo, čeprav plačam 20-30% več, ker potem ni problema z garancijo.

Iz linkane strani pa jaz osebno še nisem nič naročeval.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

marS ::

na fasttech kupujem že kaki dve leti. Lej, če so vsi ti uparilniki in grelne glave ponaredki me zaboli k***c. Meni v glavnem delajo. Kupoval sem iste stvari v več trgovinah - fasttech, gearbest, belidim, pyursmoke... in je povsod isto. Ja kaj pa misliš kje nabavljajo SLO trgovine?
je pa res, ja, da s Kitajske še nisem dobil poštenega, mislim dobrega meni, ejuica.
Res je tudi, da bi lahko, če bi bilo z grelnimi glavami, uparjalniki, itd... v SLO trgovinah kaj težil z garancijo če bi bilo kaj narobe. No, do sedaj ni bilo nič takega narobe bilokje da bi uveljavljal potrošniške pravice....
btw: to da kaj težim da ni blo v redu deal se mi bolj dogaja z razno raznimi slovenskimi majstri.......
...no more heroes...
https://ilbis.com/

pol3ni ::

Saj bi kupil tudi pri naših trgovcih samo tega nimajo,nekaj pa tudi zaradi cene

pol3ni ::

No moje prvo mešanje

Ali namešane tekočine shranjujete v hladilniku,ker prav zelo hladnega prostora nimam.Je pa v temi.V prostoru pa je 20-22 stopinj

Jst ::

V hladilniku ne rabiš, glavno da ni na sončni svetlobi.


ps:

Trojka Red Apple? Mmmm, fino za uparjati.

Red Apple + Kiwi + Pomaranča + Limona = še bolje za uparjati. (Še cela soba potem diši.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matrus ::

Te trošarine so res nore...

Ampak ker se bojim, da bi se mi več litrov nikotinskih baz pokvarilo preden bi jih porabil (povejpam cca. 3-5ml/dan pri 3mg/ml stopnji), sem si naročil iz Pink Mule 100ml 100%PG 100mg/ml baze. To sem razdelil v 10 stekleničk po 10ml in spravil v zamrzovalnik. PG je baje v redu za daljše shranjevanje.

V vsaki 10ml steklenički imam zdaj 1000mg nikotina. Po potrebi bom potem zmešal teh 10ml in 490ml breznikotinske baze (in arome). Tako bom 10x dobil 500ml tekočine s 1000mg nikotina oz. 2mg/ml in potem spravil v manjše flaške za sprotno potrebo. Pri mojem vejpanju mi bo en "batch" služil za 3 do 5 mesecev, cela zaloga pa za 2 do 4 leta. Za moje potrebe odlično, breznikotinske baze in arome pa najbrž tudi ne bodo (tako striktno) regulirane. Ali menite, da bodo tudi breznikotinske baze in arome "padle" pod regulacijami?

V glavnem, fino, fajn in poceni, pa še veliko prostora v hladilniku ne zavzame. Vse skupaj me je stalo ~35 evrov (~15e baza, ~10e 12 stekleničk 10/20/500ml in ~10e dostava), potem pa še (po trenutnih cenah) 5l breznikotinske baze cca. 100e. Ampak to nameravam nakupovati sproti.

Pred tem sem pa nabavljal na http://www.onepoundeliquid.com/high-vg-..., kjer so high vg tekočine po en funt in so v redu. Za švoh 35 evrov z dostavo vred sem nabavil 20x10ml tekočin. Pri naročilu so mi 6 tekočin poslali s 6mg močjo namesto 3mg, tako imam še 6 tekočin v dobrem, potem pa začnemo mešati ...

V glavnem, moje vprašanje za ostale: ali mislite, da bojo breznikotinske baze in arome/koncentrati ostali tako dostopni kot do sedaj? Ali moram tudi tu pohiteti z zalogo? Se pa bojim, da drugi polovici moja večletna okupacija hladilnika/zamrzovalnika z več litri baze ne bo po godu. :D Zdaj še gre, ker je notri samo 10 stekleničk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matrus ()

connel ::

Druge sestavine se uporabljajo v mnogih drugih proizvodih, naša uporaba je le majhen delež. Močno močno dvomim, da se bodo spustili v to. Itak jih "skrbi" samo nikotin in $$$. No in pa seveda univerzalna skrb, ki vedno prav pride - otroci,...

Za shranjevanje nikotina, to ni tipično pokvarljivo blago.

Ok, now you have received your order of nicotine, you have tested it to be accurate, it's clear and clean and ready for use. If you ordered more than a 30 day supply, follow the best practice below to insure the highest quality. Nicotine is primarily degraded by heat, light, and oxygen. Eliminating any of these 3 is good, but eliminating all of them is even better.

Personally, I order 1-4 liters of nicotine at a time depending on expected sales volume, but I am obviously not mixing for just personal use. If you are mixing for personal use, just lower the below quantities to the level you are comfortable with.

First things first, you want to break down your order of nicotine into two categories. The amount of nicotine you will consume over the next 30 days, and all the rest.

Whatever you are consuming in the next 30 days, place in an amber glass bottle, dropper top discouraged but can be used. Place this container in a cool dark place, kitchen cabinets work great, if you tend not to run A/C in hot summers, consider placing it in your fridge instead. LABEL THIS BOTTLE AS TOXIC/POISON/NICOTINE so that you don't have any mishaps with drunk friends...

Place the rest of your nicotine solution in amber glass bottles in 30 day supply sizes. IE, don't put it in 250ml bottles if you only use 30ml a month. We want to minimize the exposure to oxygen as much as possible and this means we don't want to be opening and closing the same bottle. Once you have that quantity broken down into amber glass bottles, label them all with the date received and vendor received from (batch if desired), once again, label as poison/toxic/nicotine etc. You want to fill these bottles as high as possible to allow for a minimum amount of oxygen in the bottle once sealed. If you aren't filling to the brim you can use an argon wine preserver like this one in order to eliminate the excess oxygen in the bottle. Follow the instructions on the bottle.

Seal your nicotine bottles for storage (just caps or caps + argon), place in a brown paper bag, and place them in the freezer. Remove one bottle at a time as needed. Try not to place them on the door or near the ice maker to avoid excess agitation.

pol3ni ::

No nekaj zaključkov po mojem prvem mešanju.Nekako mi je kar uspelo.Delal sem količinsko po 10 ml.Najbolj moteče mi je ,da so tekočine pregoste.In pa vse tekočine so brezbarvne kar,predvidevam,da je odvisno od arom.V tekočini so se pojavljali zračni mehurčki ,čeprav sem dnevno pretresal flaške.Intenzivnost arom,mi je bila premalo tako da bom pri nasleddnjem mešanju povečal % arome
Torej pri nakupu baze mi je bilo svetovano naj vzamem tako ,ki je brez vode čeprav bom zdaj moral dodajat destilrano vodo.Ali ne bi bilo bolje če bi kupil že razredčeno.
Torej zanima ali vsi dodajate destilirano vodo če imate bazo,ki ni razredčena.

connel ::

Nope, ne dodajam vode da bi redčil, ampak glikol. Naslednjič pač vzemi z v več glikola. Saj se boš navadil tudi z gostejšo tekočino ;) Sam naredim včasih tuid 80/20 oz. do maksimuma kar lahko, pa ni nobenih težav, le oblački so gostejši :D

pol3ni ::

connel je izjavil:

Nope, ne dodajam vode da bi redčil, ampak glikol. Naslednjič pač vzemi z v več glikola. Saj se boš navadil tudi z gostejšo tekočino ;) Sam naredim včasih tuid 80/20 oz. do maksimuma kar lahko, pa ni nobenih težav, le oblački so gostejši :D

Ma bolj mi je problem doziranja in pa imam občutek da moram full bolj potegnit.
Torej če ti je pregosto dodaš glikol.Kakšen % pa ga uporabljaš in ali se ga doda lahko potem,ko imaš že zmešano če ti je tekočina pregosta.
Pa kje se ga dobi.
Hvala

pero12 ::

pol3ni je izjavil:

No nekaj zaključkov po mojem prvem mešanju.Nekako mi je kar uspelo.Delal sem količinsko po 10 ml.Najbolj moteče mi je ,da so tekočine pregoste.In pa vse tekočine so brezbarvne kar,predvidevam,da je odvisno od arom.V tekočini so se pojavljali zračni mehurčki ,čeprav sem dnevno pretresal flaške.Intenzivnost arom,mi je bila premalo tako da bom pri nasleddnjem mešanju povečal % arome
Torej pri nakupu baze mi je bilo svetovano naj vzamem tako ,ki je brez vode čeprav bom zdaj moral dodajat destilrano vodo.Ali ne bi bilo bolje če bi kupil že razredčeno.
Torej zanima ali vsi dodajate destilirano vodo če imate bazo,ki ni razredčena.


Nekaj časa na svetlobi in se bo tekočina obarvala. Niso arome važne.

connel ::

Pač čisti glikol, dobiš ga več ali manj v vseh spletnih trgovinah. Lahko ga dodaš kasneje, s tem da imej v mislih, da bo %nikotina padel. Ajd k kupuješ že narejene osnove, bi konec koncev lahko kupil z manjšim deležem VG-ja, pa potem dodal v te k si jih že naredil.
Obarvala se ti vsaka tekočina s časom, aroma in nikotin bosta dala barvo, brez skrbi ;) Razen kava je bila takoj črna, ostale pa bolj tko tko na začetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

pol3ni ::

Ja j.... ga.Se še učim:)
Hvala obema

Jst ::

Jaz najraje uporabljam VG70/30PG, drugače sem pa delal že z VG80/20PG in 100% VG. Kaj s tem misliš, da moraš "bolj potegniti"?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pol3ni ::

Tudi jaz imam VG70/30PG.Ali jo pustiš tako ali jo kaj redčiš.Ma ne vem kako naj se izrazim.Pri kupljenih sem imel občutek,da mi ni bilo treba veliko potegnit pa je bilo dovolj vsega okusa,dima skratka kot nekako pri navadnem cigaretu.
Pri teh ki sem jih zmešal sam mi je v parih urah skurilo 2 glave 0.3 ohm-sem jih zamenjal z 0,5 ohm glave zdržijo občutek pa ni več isti kot pri glavah z 0.3 ohm.Zdaj ali je blo kaj z glavami ali je pa pregosta tekočina za glave z 0,3 ohm
To sem imal na Ijus 2 mini napravi.
Imam pa tudi eVic-vtc mini z nautilus uparjalnikom.Pa pri glavi z 1,2 ohm skoraj ni bilo dima sem menjal na 1,8 ohm je bolje ampak še zmeraj ni to kar mislim da bi moralo biti.Čeprav kot sem zasledil za nautilus uparjanik naj bi bilo treba malo bolj potegnit.Še zmeraj imam najboljši občutek z Ijust 2 mini in 3 ohm glavo.Sedaj čakam še glave z 0.3 ohm.mi jih je zmanjkalo,da vidim če niso bile kaj glave v okvari.
Ali pa imam kaj narobe nastavljeno.
Pa še nekaj vprašanj:
Ko menjate glavo ali vedno pred prvo uporabo nakapljate nekaj tekočine v glavo
Ko menjate tekočino z drugo aromo ali menjate tudi glavo
Kakšna je razlika v glavah z naprimer 0,3 ali O,5 Ohm oz kaj pridobiš ali zgubiš če ima glava višjo ali nižjo upornost
In pa koliko dolg poteg v sekundah imate pri meni je 2.3 sek-Ali bi moral bolj dolgo vlečt.

connel ::

Dlje boš moral "vleči", te kupljene glave se počasiiii "ogrejejo", ko boš enkrat prišel na stopnjo, ko boš sam delal coile, boš videl ;)
Z ohmi je pri meni tako, itak delam coile sam in imam raje, da so tam okrog 1.5, baterija traja precej dlje, efekt je pa isti, če ne boljši.
Nov coil moraš vedno namočit, sestaviš in počakaš 10-15s, nič ne škodi če ene parkrat še v prazno potegneš, potem pa veselo na delo.
Nič ne menjam glave, ko menjam tekočino, ko je prazen tank preklopim na drugo tekočino in je hitro okus po novi.

Jst ::

1. Če je iJust2 Mini tvoj "daily driver", ti "iz srca priporočam", da si kupiš en Variable Wattage ali TC Mod in en pošten uparjalnik. Če si prej kadil, ti sedaj ostaja vsaj 50-70EUR. Kangertech KBox, kjer dobiš mod, ki je 75W z eno baterijo in TopTank uparjalnik, si mi zdi za 70EUR, idealen za začetnike.

2. iJust 2 Mini NI za začetnike. Jaz ga uporabljam samo za namene, kjer recimo greš iz avta si ogledati kakšen grad, jamo,... potem pa se vrneš na svoj pošten mod.

3. Kolikor sem probaval, iJust 2 Mini uparjalnik na Cuboid modu, moraš nastaviti na nekje 40-50W, da dobiš isti efekt, kot pri pristisku "fire" na iJust 2 Mini bateriji. To je too much. Ni dobrega okusa arome, ker je pač "too much" Wattov.


---

Jaz uparjam pri 20 do 30W, odvisno od arome. In ista aroma TopTanku "razvije" mnogo boljši okus. V iJust2 Mini je pa takoj okus po "zažganem", zato, kadar ga uporabljam, delam tako, da na približno sekundne intervale pritiskam "Fire" gumb. Drugače pa na Cuboidu imam takšno statistiko pri RBA glavah (te ki jih sam delaš): Time: 13733 Puffs: 2377. Torej povprečni vdih na Cuboid+TopTank je 5.7 sekund. iJust 2 mini je pa nekako tako, kot da nimam svojih cigaretov, pa fehtam druge - ki mi sicer ne pašejo, ampak cigaret sem moral pokaditi.

Če boš vztrajal pri iJust 2 mini in si ne boš kupil moda, pri katerem lahko kontroliraš moč, ti predlagam, da si kupiš Rebuildable grelno glavo in narediš navitje z več ohm-i, mogoče bo potem boljše.


---

Še nekaj:

Cuboid mi je nekaj zaje*aval, pa sem si kupil iStick 100TC:



Dela lahko na eno ali dve baterije, ima TC, ima TCR in flashaš ga lahko na 120W.

(Cuboida so mi sicer zamenjali za novega, ampak sedaj imam rezervo...)

edit:

connel je sicer dlje v vaping sceni kot jaz. Ampak jaz imam pri TopTanku najraje 0.3 OHM Coile z SS316L žico. Baterija/e zdržijo manj, ampak je bolj izrazita aroma. Vendar po drugi strani tudi tekočine porabiš (precej) več.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

pol3ni ::

Saj mod imam eVic-vtc mini z nautilus uparjalnikom.
Ali to ni o.k izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pol3ni ()

Jst ::

Za uparjalnik ne vem, ampak mod je dobra, zelo vzdržljiva zadeva. (Kolegici je padel na tla, po stopnicah, se trese v avtu,... in še vedno dela kot prvi dan, razen vso barvo je zgubil.).


---

Ljudje imamo različne okuse. Ok. Vendar človek v "vape shopu" mi je rekel, da naj FlavourArt aromo mešam 10%-15%. To pri 25-30W naredi takšen negravžen okus, da ne morem narediti dva zaporedna vdiha. Ne vem, če smo si tako različni, ker jaz isto aromo uporabljam v razmerju 3-4% in mogoče, če uparjaš na manjši Wattaži, potrebuješ več arome - kar pa jaz nisem probaval. Kot sem večkrat omenil, jaz uparjam med 20W do 30W in arome dam v bazo res minimalno, ker če je preveč, mi postane dobesedno, ne imaginarno, dobesedno slabo v želodcu. Od opazovanja mojih kolegov, bi rekel nekako tako: več arome = manj W (okoli 10-15W) in 1 do 2 OHM coil. Jaz pa dam minimalno arome, coil 0.3 do 0.5 OHM, 20- 30W. Poudarjam! Ne vem, če to kakorkoli "univerzalno" drži, ampak takšna so moja opažanja.


---

Uparjalnik.

Je enako pomemben, kot mod, pri katerem si lahko izbereš Wattažo ali TC. Če si sam delaš coile, je pomembna tudi žica (oz. nje material) in količina bombaža. Jaz sem imel s tem največ problemov. Ampak, ko sem nekajkrat zaporedoma "zadel v polno", ne grem nazaj na proizvajalčeve coile, ni šans. Aroma v minimalni dozi na 0.3-0.4 OHM razvije ZAME popolni okus.

Your miles may vary.


---

Če sem prav zadel v enem izmed prejšnih postov, kjer je slika, da je flaška no#2 ali #3 FlavourArt Red Apple... točno to aromo jaz uporabljam v koncentraciji 2%, staranje dober teden, barve ne dobi, najboljši okus pa da pri 23-26W. MOJE izkušnje. Twisted Orangelimo pa okoli 5% in okoli 30W. Pri obeh, če dam več moči, dobim čuden kot_da_bi_bil zažgan okus, če dam pa manj kot 25W, pa arome komajda sploh kaj čutim.


---

Ko sem nehal z analognimi cigaretami in šel all-in v uparjanje, sem vsaj dober mesec po začetnem vapanju, eksperimentiral tako z tekočinami, kot z coili. Po približno pol leta pa točno vem, katere arome rabijo malo več % v bazi in pri kateri moči razvijejo najboljši okus.

Nisem pa "cloud chaser", zato me količina pare ne zanima. Raje imam dober okus in manj pare, čeprav to ni izključeno. Ravno "naravna" aroma limone rabi okoli 8% in 30W, medtem ko LOTJ, ki ni "naravna", rabi največ 2% in največ 24W, več kot to, pa čutim okus zažganosti v grlu. Your miles may vary.


---

Dejansko je vse skupaj zelo zakomplicirano, ko se začneš ubadati z uparjanjem. Potem pa, ko ti ostane denar, ki si ga prej dajal za cigarete, pa testiraš razne mode in uparjalnike. Še vedno mislim, da je TopTank eden izmed najboljših uparjalnikov, čeprav ne da (relativno) veliko pare od sebe. A ta TopTank ima probleme z "Airflow control valve". Notri se nabere kondenzacija in kaže več upornosti, kolikor jo je v resnici. (Youtube za rešitev, ali nov nakup. (Jaz sem se odločil za nov nakup, ker nisem mogel razstaviti.))


---

Če bi me analogni kadilec vprašal za mnenje, bi mu predlagal Cuboid Mini Kit, kjer je baterija sicer notranja, nezamenljiva, ampak dobiš še uparjalnik zraven, ki lepo paše na Cuboid Mini. Tako ne bi zapravil več kot 70-80 EUR, dobil bi pa vse, kar ponujajo "veliki" (razen velike moči).

Meni so takoj na začetku predlagali Joyetech Cuboid (60 EUR) in TopTank (40 EUR). Plus baterije in sem bil na 120 EUR. Vendar je bilo vredno, ker si nisem mislil, da bom lahko nehal kaditi po skoraj 20. letih dobre škatle in pol a dan (včasih še več).

In ker sem impulzivni spletni nakupovalec, se mi je "vaping stuff-a" že kar precej nabralo. Že prej sem kupoval neumnosti, ki sem jih uporabil parkrat, in potem zabrisal v predal, sedaj pa kupujem razne zadeve povezane z uparjanjem.


---

Ta post je bil napisan "po delih", zato skačem iz ene teme na drugo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SeMiNeSanja ::

Matrus je izjavil:

Te trošarine so res nore...

Sem zadnjič bil v eni od trgovin in malo firbcal okoli teh trošarin.
So me precej presenetili, ko so rekli, da na baze (za enkrat?) niso nabili trošarin, češ da so to polizdelki.

Če to drži, ni nobene potrebe, da si delaš litre in litre zalog, nabavljaš iz tujine in podobno - seveda pod pogojem, da si sam mešaš svoje tekočine.

pol3ni ::

Zaenkrat je to to mogoče si kupim še drug uparjalnik.Bom pa še zmešal različne tekočine da počasi ugotovim kaj mi odgovarja.
Hvala vsem za pomoč

Jst ::

SeMiNeSanja: No, jaz sem si za preventivo vrgel dobrih 200 EUR in si naredil zalogo za približno dve leti. Kot da se pozna teh 200 EUR, glede na to, da bi - po tolmačenju prve verzije zakona - moral za isto količino plačati več kot 1.000 EUR oz. 10.000 (ja, deset tisoč) EUR pri prvi verziji, kjer so bile omenjene samo že pripravljene tekočine. To je 500% več.

Sedaj vidim, da so trgovine in dobavitelji dobro lobirali*, ker takšne cene ne bi noben plačal, ampak bi raje dal 100EUR za benz in se odpeljal v najbližjo državo in kupil tam (kjer so cene podobne).

*Še teden pred sprejetjem zakona, so bile vse baze razprodane in nobena trgovina jih ni hotela naročati, ker niso vedeli, kaj bo in kako. To je bil očitno last minute popravek, ker tudi ko sem naročal iz vseh trgovin, so mi vsi govorili podobno. "Da trenutno ne vejo, kakšne cene bodo in da imajo samo še nekaj malenkosti na zalogi in da ne bodo naročevali, dokler zakon ne pride v veljavo. Zmeda iz vseh strani. Pa saj to niso mogli sprejeti, da bi baza, ki je prej stala 20 EUR, po novem zakonu stala 120 EUR. Zadnji teden potem več nobena trgovina ni imela nič baz na zalogi - zato mislim, da je šlo za "last minute change" zakona.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SeMiNeSanja ::

Sam res ne vem, kje so imeli glavo predlagatelji tega zakona. Očitno nihče med njimi ne uporablja e-cigaret, da bi si vsaj približno lahko predstavljal, kaj pravzaprav predlagajo?

Za tiste, ki enkrat na mesec gredo kupiti eno malo pripravljeno e-tekočino, tista trošarina še ne predstavlja konec sveta. Ampak to so za mene 'afneguncarji', tako kot tisti, ki pokadijo 1-3 cigarete na dan. Za te cena niti ni relevantna. To pa tudi pomeni, da jih ne bo odvrnila od nakupa - kar naj bi dosegli z dodatno trošarino...kao...

Klinc, ko jim je tako težko priznat, da je treba filat državno blagajno.....

connel ::

Poglej, When money talks,... Ni kaj razmišljati o čem drugem, še najmanj pa o zdravju. Če bi razmišljali o zdravju, bi se na veliko oglaševalo, naj kadilci preidejo na elektronske, tako pa,.. Ko zraven potegnejo še otroke, mi gre pa na kozlanje, kako jebeno univerzalen je postal ta izraz, ko hočeš kaj uvesti, pa se folk ne bo kaj preveč razburjal.
««
7 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikotinska samica

Oddelek: Loža
282251 (1101) Gagatronix
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116385 (12596) satfinder
»

Elektronske cigarete -škodljivi učinki?

Oddelek: Loža
3310068 (6370) Highlag
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313050 (11956) Jst
»

Elektronska cigareta - varnost uporabe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9940605 (10367) BCSman

Več podobnih tem