» »

Še o proxy-jih - tudi mIRC?

Še o proxy-jih - tudi mIRC?

AlesP ::

Imam kabel na Telemachu, omejen na 64kb, pa me zanima, če bi šel na neomejen promet, ali se da preko proxya nastimat VES promet (tudi DCCje preko mirca?), tako da res ne bi presegel tistih 20mb tujine? Mi ni, da bi jim plačeval po 47sit/mb.. ;((.. do zdaj bi jim bil v par mesecih že cel milijon dolžan... (Voyager eps na dal-netu ) :D

Kar se pa tiče hitrosti pri 64kb.. pri meni je čisto od "lune" odvisno.. ali dela zelo počas al pa mal hitreje.. tja do 18kB.. tko da se da.. ampak traja..

BTW: koliko pa lahko realno pričakujem pri neomejeni hitrosti prenos preko enga dobrega proxya

Tnx za odgovor!

Uporabnik ::

he, men je ratal čist vse spravt prek proxijev sam dcc v mircu ne :(, če kdo ve kr na dan z besedo... al pa če obstaja kkšn drug irc klient k to zna. načeloma pa ne vem če se da ker dcc - direct conect c...

sasox ::

Kerga proxija pa se uporablal za IRC?

Jinxy ::

za DCC ne vem, se da pa prakticno vse ostalo (FTP, Napster, Realaudio/video, ipd) speljat prek SOCKS5 proxy-ja

obsaja pa tud en programcek, SOCKS2HTTP, ki vse SOCKS requeste spremeni v HTTP requeste, tko da lahko uporabljate vse http proxy-je tudi namesto socks proxy-jev (ki so zlo redki)

Jinxy ::

btw, prenos preko proxy-ja bo tko hiter kot je kitra tvoja povezava do proxy-ja in povezava proxy-ja s svetom...

nekaj casa je recimo na telemachu delal proxy.siol.net (zdaj ne dela vec) in je tujina leteva FUL, tud do 150 kB/s


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
342617 (343) Lightning5
»

IRC in proxy

Oddelek: Omrežja in internet
101998 (1904) |CyGNUS-x
»

MIRC

Oddelek: Programska oprema
111172 (994) Blisk
»

Telemach vklopil stevce!!

Oddelek: Omrežja in internet
241974 (1332) Uporabnik
»

Telemach bo začel z štetjem prometa

Oddelek: Omrežja in internet
51264 (1048) miki133

Več podobnih tem