» »

Transcendence

Transcendence

«
1
2

oo7 ::

Sci-Fi
18 April 2014

http://www.imdb.com/title/tt2209764/


Dr. Will Caster is an artificial intelligence researcher who strives to create a machine that possesses sentience and collective intelligence. Extremists who oppose technological advancement target him, but their actions drive him toward his goal. Caster also wants to become part of the new technology, and his wife Evelyn and his best friend Max Waters, also researchers, question the wisdom of this drive. Caster's goal to acquire knowledge becomes one to acquire power, and he seems to be unstoppable.

Transcendence Official Teaser #1 (2014) - Johnny Depp Sci-Fi

vostok_1 ::

Top on must see list!

Sam meni zdi ali je 2014 leto sci-fijev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Oktan ::

eden največjih mojstrov fotografije, bomo videli kako mu gre režija :)

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Top on must see list!

Sam meni zdi ali je 2014 leto sci-fijev?


Ja kar veliko Sci-Fi filmov je najavljenih za 2014:D

Oktan je izjavil:

eden največjih mojstrov fotografije, bomo videli kako mu gre režija :)


Jaz pričakujem kar veliko od tega filma upam, da ne bo razočaral>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Mene še najbolj skrbi, da je zraven Johnny Depp. Vsi vemo kakšni so njegovi filmi zadnja leta.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Še 2 nova teaserja:|

Transcendence Official Teaser Trailer #2


Transcendence viral promotion


Upam, da bodo kmalu pokazali še trailer:)

oo7 ::

Transcendence Official Trailer #1 (2014)

bluefish ::

Opa, tole pa precej obeta.

Izi ::

bluefish je izjavil:

Opa, tole pa precej obeta.

Kot je že nekdo omenil, bo leto 2014, leto Sci-Fijev. Tudi 2015 nič ne zaostaja, jih bo malo manj kot 2014, ampak so pa same legendarne franšize, kot na primer Vojna Zvezd, Nori Max in Terminator.

Obetajo prav vsi tile:

- Edge of Tomorrow (2014)
- Godzilla (2014)
- X-Men: Days of Future Past (2014)
- Interstellar (2014)
- Guardians of the Galaxy (2014)
- The Amazing Spider-Man 2 (2014)
- Dawn of the Planet of the Apes (2014)
- Captain America: The Winter Soldier (2014)
- RoboCop (2014)
- After the World Ended (2014)
- 51 Degrees (2014)
- Jupiter Ascending (2014)
- The Maze Runner (2014)
- The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (2014)
- Transcendence (2014)

- Jurassic World (2015)
- The Avengers: Age of Ultron (2015)
- Ant-Man (2015)
- Mad Max: Fury Road (2015)
- Tomorrowland (2015)
- Star Wars: Episode VII (2015)
- The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (2015)
- Batman vs. Superman (2015)
- Terminator: Genesis (2015)
- The Fantastic Four (2015)

Potem pa 2016 pride novi Avatar, ...

Nikec3 ::

Res, prihaja čas (tudi hard (dogajanje v vesolju)) sci-fi filmov. Še kakšnih 5 let nazaj je bilo po mojem nepredstavljivo, da bi film kot je Gravity zaslužil 600 milijonov. Po mojem bo predvsem ta film dal vzpodbudo studijem, da se lotijo high-budget projektov.

Napovedujem oceno 64% na rottentomatoes.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

jest10 ::

oo7 je izjavil:

Transcendence Official Trailer #1 (2014)

Thomas ima zihr že trdega:P


Zaenkrat kaže dobr

Starodavni ::

jest10 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Transcendence Official Trailer #1 (2014)

Thomas ima zihr že trdega:P


Zaenkrat kaže dobr


bo kar držalo, čeprav mi je čudna druga polovica trailerja, ko sončne celice razpadajo? Naniti? Permutacije, transformiranje atomov v nekaj tretjega?

Vsekakor si bom ta film pogledal :D Upam, da ne bodo preveč pretiravali v kakšne pretirane skrajnosti, ala supernatural.

vostok_1 ::

Jz pa po trailerju imam mešane občutke. Zdi se mi, da so malo začel pretiravat. Če bo vsaj kolkrtolko dosledno ok.
Mam sicer občutek kakšen bo plot, zgleda dobro.

oo7 ::

TRANSCENDENCE - Official Trailer #2

Izi ::

Po mojem mnenju preveč spoilajo v teh trailerjih.
V tem zadnjem trailerju bi rekel, da so zgodbo pobrali iz Terminatorja. Johnny Depp se prenese v računalnik in postane kopija Skyneta. Potem pa gre naprej kot v Terminatorju. Skynet prevzame kontrolo nad vsem. Resistance is futile, you can't stop Judgment Day.
Upam, da ne bodo na koncu nekoga poslali v preteklost z nalogo da ubije Johnnya Deppa, preden se prenese v računalnik ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Nikec3 ::

Z vsakim trailerjem zgleda slabše.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Ales6 ::

Kakšen bi bil najbolj primeren naslov filma? Transcendenca, Nadčutnost ali kaj tretjega?

Izi ::

Ales6 je izjavil:

Kakšen bi bil najbolj primeren naslov filma? Transcendenca, Nadčutnost ali kaj tretjega?
Po moje Transcendenca.
Je slovenska beseda omenjena tudi v SSKJ. Problem je edino, da verjetno 99% ljudi ne ve kaj pomeni.
V tem konceptu pomeni prehod iz enega stanja bivanja v drugega.

Nikec3 je izjavil:

Z vsakim trailerjem zgleda slabše.
Meni je pa koncept zelo zanimiv, je pa vprašanje kakšna bo izvedba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

[D]emon ::

Precej obeta, ampak zadnjih par let je trend tak, da je trailer v vecini primerov boljsi od filma. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Izi ::

[D]emon je izjavil:

Precej obeta, ampak zadnjih par let je trend tak, da je trailer v vecini primerov boljsi od filma. :))

Hollywoodarji imajo že nekaj časa posebne skupine visokih strokovnjakov, ki se ukvarjajo izključno samo z izdelavo Trailerjev. So ugotovili, da je Trailer KLJUČEN za uspeh filma (Uspeh pomeni količina denarja). Mimogrede, tudi pri video igrah velja podobna ugotovitev.
Ne glede kako kakovosten je film bo vedno Trailer tisti, ki določi količino gledalcev v kinih. Tudi če je film slab bo imel z dobrim Trailerjem skoraj enako število gledalcev kot dober film, ker glavnina dobička se zasluži v prvem tednu, ko se vsi gledalci še odločajo na podlagi Trailerja, slab glas razočaranih gledalcev je tako rekoč nepomemben faktor, ki vpliva samo na kasnejšo prodajo DVD in BluRay plošč, kar pa še zdaleč ni tako pomembno kot število gledalcev v kinu.

Tako obstaja že cela znanost kako izdelati dober Trailer in strokovnjaki na tem področju izdelave Trailerjev so že bolj cenjeni kot sami režiserji filmov ;)

Jaz osebno se po Trailerjih redko odločam, ampak raje preberem kratko vsebino. Če mi je vsebina v pisni obliki všeč mi bo film skoraj gotovo všeč. Trailer me vedno zavede, ker vanj stlačijo vse najboljše trenutke filma, ostalo je pa lahko čisti dolgčas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Prve kritike zelo zelo slabe>:D

http://www.rottentomatoes.com/m/transce...

vostok_1 ::

To predvsem zato ker je hollywood. Vse pametnega kar dobi v roke zajebe, tko da se ne čudim, sploh.

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

Prve kritike zelo zelo slabe>:D

http://www.rottentomatoes.com/m/transce...

Johnny Depp ni presenetil. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Prve kritike zelo zelo slabe>:D

http://www.rottentomatoes.com/m/transce...

Johnny Depp ni presenetil. :))


Ne ni mu uspelo:))
Ampak pogledal bom vseeno, da vidim kaj so ustvarili.

Nikec3 ::

Napovedujem oceno 64% na rottentomatoes.

Z vsakim trailerjem zgleda slabše.

Očitno sem vseeno bil preveč optimističen. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Rias Gremory ::

Moram reči, da sem bil tudi jaz dokaj optimističen, ker mi je umetna inteligenca pač "kul". Sploh ker do zdaj nisem videl filmov s tako temo, tudi "mind upload" je tema, za katero večina ljudi sploh še ni slišala.
Kritike pravijo, da je film bolj "meh". Torej pod pričakovanji, zgodba se pa baje nakoncu čudno razplete.
Film bom gledal 100% vendar še nisem siguren, če v koloseju. Mogoče kdo ve če so razlike v kvaliteti (slike/zvoka) med kolosejem in planetom tuš (Kranj)?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Starodavni ::

Če koga zanima, obstaja film the machine
http://www.imdb.com/title/tt2317225/

suče pa se okrog umetne inteligence, androidov in zanimivih vprašanj o sami človeškosti.

Film naj bi bil nizkoproračunski in ima dobro oceno glede na vložek :)

Sam to kar sem videl na rottentomato za ta film transcendence je pa res šokiralo mene - vsega 18% :O - ljudstvo pa 57% - kaj hudiča.

imdb pa 6.7/10

OK, tale nasprotja pa so za mene preveč. Bom film pogledal v kinu in nato poročal, kakšna bo izkušnja.

UPam, da ne razočara.

[D]emon ::

Razumet moras da vsak film na imdb po defaultu dobi 5/10.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Starodavni ::

a tako?

No potem pa bo mu še ocena padla...

Dobrer, film bom vseno šel gleat v kino, ko dobim priložnost, če ne drugega se bom vsaj napasal CGI-ja in johnny deppa :)

vostok_1 ::

Dve besedi:

Hollywood












sucks.

Phantomeye ::

vostok_1 je izjavil:

Dve besedi:

Hollywood












sucks.



Jaz bi raje rekel tri besede. Hollywood sucks, mostly. Še vedno obstajajo svetle izjeme, ki niso za odmet. Na žalost je teh vedno manj.

BlackMaX ::

Izi je izjavil:

bluefish je izjavil:

Opa, tole pa precej obeta.

Kot je že nekdo omenil, bo leto 2014, leto Sci-Fijev. Tudi 2015 nič ne zaostaja, jih bo malo manj kot 2014, ampak so pa same legendarne franšize, kot na primer Vojna Zvezd, Nori Max in Terminator.

Obetajo prav vsi tile:

- Edge of Tomorrow (2014)
- Godzilla (2014)
- X-Men: Days of Future Past (2014)
- Interstellar (2014)
- Guardians of the Galaxy (2014)
- The Amazing Spider-Man 2 (2014)
- Dawn of the Planet of the Apes (2014)
- Captain America: The Winter Soldier (2014)
- RoboCop (2014)
- After the World Ended (2014)
- 51 Degrees (2014)
- Jupiter Ascending (2014)
- The Maze Runner (2014)
- The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (2014)
- Transcendence (2014)

- Jurassic World (2015)
- The Avengers: Age of Ultron (2015)
- Ant-Man (2015)
- Mad Max: Fury Road (2015)
- Tomorrowland (2015)
- Star Wars: Episode VII (2015)
- The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (2015)
- Batman vs. Superman (2015)
- Terminator: Genesis (2015)
- The Fantastic Four (2015)

Potem pa 2016 pride novi Avatar, ...


Love the 2014! Bo kar veliko dobrih filmov.

Kakšen vam je bil Robocop movie?

Kakšen vam je bil Robocop movie?

Kakšen vam je bil robocop movie?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

Izi ::

Pogledal Transcendence in film je precej boljši kot kaže precej povprečna ocena na IMDb (6,4/10)

Vsi se strinjajo, da gre vizualno za odličen film, pri zgodbi pa so mnenja deljena. Osebno mislim, da kar precej gledalcev sploh ni razumelo sporočila filma, ki ni tako enostaven kot na prvi pogled zgleda.
Osnova zgodbe je potegnjena iz starega filma Kosec iz 1992 leta z razliko, da je bila prenešena zavest tam zlobna.


SPOILER:
Ljubezenska zgodba se odlično vklaplja v zgodbo, ki pa je samo popestritev vsebine, ki postavlja precej filozofskih vprašanj o samodestruktivni človeški naravi.
Bistvo filma temelji na ugibanju ali je umetna inteligenca grožnja človeštvu ali njegova rešitev. Sporočilo filma je, da ljudje vsako neznano stvar VEDNO vzamejo za grožnjo ne glede ali gre za pozitivno ali negativno stvar.
Šele na koncu ugotovimo, da umetne inteligence, katere se ljudje tako bojijo sploh nikoli ni bilo ampak da je šlo ves čas za preneseno zavest, ki je poskušala rešiti cel planet pred uničenjem s strani ljudi. Teroristi so bili ves čas dejansko teroristi, čeprav vso sebe ves čas videli kot rešitelje. Na koncu so v zmotni želji da bi rešili človeštvo, z virusom uspeli celotno človeštvo pahniti nekaj 100 let nazaj v razvoju.
In še zaključek z upanjem na rešitev. Upanje obstaja v tisti faradejevi kletki, ki jo je doktor postavil na svojem vrtu in je edini prostor na svetu, kjer virus ni uspel uničiti nano robotkov. Ti tam čakajo na priložnost, da rešijo svet.

dragonlord ::

Po dolgem času film ki ti da misliti...

detroit ::

blacmax robocop je shit na kratko brez argumentov
izi jst iz trandsendence nism razbral ob koncu da so bli terroristi res terroristi, mal je slabo razjasnjen, lahko pa da samo moj iq ne sfolga...
Skero

black ice ::

Izi: za transcendiranega Đonija ne moreš ravno trditi, da je bil oh in sploh good guy. Mene je najbolj motilo to, da je kljub želji po pomoči ljudem le-te še vseeno nadzoroval.

Izi ::

Tisto je bila njegova privat vojska za zaščito. Tudi "good guy" rabi svojo vojsko, če hoče narediti spremembe svetovnih razsežnosti.
Poleg tega ni nikogar kar ugrabil ampak je izbral samo tiste, ki so sami prišli do njega po pomoč. Predelal in izboljšal je samo tiste, ki bi brez njegove pomoči tako ali tako kmalu umrli ali pa hude invalide, ki niso imeli nič od življenja. Ubil pa ni niti enega samega človeka v celem filmu, medtem ko so teroristi imeli kar precejšen body count.
Imel je kontrolo nad vso elektroniko na svetu, kar je iz igre izločilo vse državne vojske, ki brez elektronike dandanes ne morejo več niti iz kasarne. Nevarni so mu ostali edino še teroristi, ki so se skrivali v faradejevih kletkah in imeli tisto staro havbico, ki nima nobene elektronike.
Pa tudi teroristi pravzaprav niso imeli nobene možnosti. Glavni krivec za katastrofo na Zemlji je bil Wilov prijatelj Max, ki je razvil tisti uničujoči virus. Kljub temu, da so ga teroristi izkoristili in mu oprali možgane je bil on pravzaprav največja zguba v filmu saj je izdal prijatelja Willa in Evelyn, ju pravzaprav ubil in cel svet pahnil v dobo brez elektrike. Cel film je pravzaprav njegova pripoved, kako je on zakrivil to žalostno zgodbo. In on na koncu najde še delujoče nanobote v stari Willovi faradajevi kletki, in tu se zgodba odprto zaključi.
Morda bo on s temi nanoboti uspel rešiti svet, ali pa je samo vesel, da pravzaprav njegova prijatelja sedaj živita združena v teh nanorobotih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tr0n ::

dragonlord je izjavil:

Po dolgem času film ki ti da misliti...

Meni ni dal kaj prida misliti. Posiljen story z nepotrebno akcijo.

Izi ::

black ice je izjavil:

Mene je najbolj motilo to, da je kljub želji po pomoči ljudem le-te še vseeno nadzoroval.

In še nekaj, Will pravzaprav ni imel neke hude želje pomagati ljudem. Njegov cilj je bil pravzaprav cilj, ki si ga je zastavila njegova ljubljena žena Evelyn, da bo ozdravil planet.
Se pravi končni cilj nanorobotov je bil pozdraviti vse rastline in očistiti vse reke in oceane, da bi ljudje lahko spet kot nekoč pili vodo kar direkt iz reke.
On ni imel prav nobene želje, da bi z nanoboti kakorkoli vplival na ljudi, jih hotel izboljšati ali celo zasužnjiti. Prvotni cilj je bila Zemlja, potem pa morda še zdravljenje neozdravljivih bolezni pri ljudeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Bom danes zvečer pogledal tale film:)

black ice ::

Izi je izjavil:


In še nekaj, Will pravzaprav ni imel neke hude želje pomagati ljudem. Njegov cilj je bil pravzaprav cilj, ki si ga je zastavila njegova ljubljena žena Evelyn, da bo ozdravil planet.

No, ja, drug izraz za to je copata.

trololo2 ::

Meni je bil film odličen, predvsem zaradi pozitivnosti.

Ne vem kje ste dobili upravljanje in ugrabljanje ljudi, saj Johny jasno pove da so ti upgrejdani ljudje individualci, ki se lahko odločijo sodelovati kot kolektiv.

oo7 ::

Sem pogledal film in moram priznat, da sem pričakoval več ni pa spet tako slab kot ga kritizirajo kritiki.
Edino tista blond baba mi je šla na živce od začetka do konca filma.

Izi je izjavil:

Tisto je bila njegova privat vojska za zaščito. Tudi "good guy" rabi svojo vojsko, če hoče narediti spremembe svetovnih razsežnosti.
Poleg tega ni nikogar kar ugrabil ampak je izbral samo tiste, ki so sami prišli do njega po pomoč. Predelal in izboljšal je samo tiste, ki bi brez njegove pomoči tako ali tako kmalu umrli ali pa hude invalide, ki niso imeli nič od življenja. Ubil pa ni niti enega samega človeka v celem filmu, medtem ko so teroristi imeli kar precejšen body count.
Imel je kontrolo nad vso elektroniko na svetu, kar je iz igre izločilo vse državne vojske, ki brez elektronike dandanes ne morejo več niti iz kasarne. Nevarni so mu ostali edino še teroristi, ki so se skrivali v faradejevih kletkah in imeli tisto staro havbico, ki nima nobene elektronike.
Pa tudi teroristi pravzaprav niso imeli nobene možnosti. Glavni krivec za katastrofo na Zemlji je bil Wilov prijatelj Max, ki je razvil tisti uničujoči virus. Kljub temu, da so ga teroristi izkoristili in mu oprali možgane je bil on pravzaprav največja zguba v filmu saj je izdal prijatelja Willa in Evelyn, ju pravzaprav ubil in cel svet pahnil v dobo brez elektrike. Cel film je pravzaprav njegova pripoved, kako je on zakrivil to žalostno zgodbo. In on na koncu najde še delujoče nanobote v stari Willovi faradajevi kletki, in tu se zgodba odprto zaključi.
Morda bo on s temi nanoboti uspel rešiti svet, ali pa je samo vesel, da pravzaprav njegova prijatelja sedaj živita združena v teh nanorobotih.



Izi hvala za razlago:) nisem čisto razumel dokler nisem prebral tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Film je...izgubljena priložnost. Malo je tovrstnih AI filmov in ta je bil narejen dokaj površno. Lahko bi bil dokaj spodoben. Gledljiv je, ampak ni ravno poseben užitek.

Jaz sem itak teroriste vedno imel kot bad guy-e, od začetka do konca. Želeli so uničit edino stvar, ki bi človeštvo rešilo večnih muk. Skratka debili.
Kot drugo...jaz mislim, da ni bila tista faradejeva kletka nad vrtom kriva, da je preživel AI. Pomojem je Đoni zlahka izniču virus, ampak se odloču, da raje ugodi sadomazohističnim težnjam teroristov in se izloči v osamo s svojo debilno ženo.

Škoda, da niso izkoristili tematiko filma tako kot bi se spodoblo.

[D]emon ::

detroit je izjavil:

robocop je shit na kratko brez argumentov


You called it. Brez argumentov si. :))

Robocop kot novodobni akcijski film, in ne 1980s robotski Jezus film, je cisto ok.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

flbroker ::

Tr0n je izjavil:

dragonlord je izjavil:

Po dolgem času film ki ti da misliti...

Meni ni dal kaj prida misliti. Posiljen story z nepotrebno akcijo.


Se strinjam. Sem velik ljubitelj ZF-ja in sem bil na koncu razocaran nad filmom.

usurp3r ::

Res je, film bi označil kot "mediocre" imel je velik potencial, lahko bi ga bolje izkoristil. Podobno kot film, ki naj bi govoril o nastanku Aliena, ne spomnim se več naslova.

vostok_1 ::

usurp3r je izjavil:

Res je, film bi označil kot "mediocre" imel je velik potencial, lahko bi ga bolje izkoristil. Podobno kot film, ki naj bi govoril o nastanku Aliena, ne spomnim se več naslova.


Bogokletstvo!

Ta film, bi moral bit uspomeninčen (word?) na vsaki ulici.

PrihajaNodi ::

Film si zasluži oceno 8.5

Fantastična zgodba. Je pa zanimivo da je Will ohranil čustva, kljub temu da je poskral celotno znanje sveta.

medenko ::

Meni je bil tudi kewl.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sci-fi predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
579203 (1930) Apofis
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713120 (6293) oo7
»

The Expendables 3 (2014)

Oddelek: Sedem umetnosti
399446 (7371) Bye
»

Thor: The Dark World

Oddelek: Sedem umetnosti
285587 (4556) Nikec3

Več podobnih tem