» »

27c512 pomoč prosim

27c512 pomoč prosim

divji ::

Zanima me kako se najlažje zbriše vsebino iz tega eproma ker morem neki druzga notr upisat. Sem poskusu z dnevno svetlobo, pa pod lučjo za denar preverjat pa je brez uspeha. Hvala za čimhitrejši odgovor.

Divji

Brane2 ::

Rabiš baktericidno UV neonko ali pa Hg lampo.

Živosrebrna lampa je taka kot v uličnih svetilkah, s tem da ji moraš odstranit zunanji stekleni balon. UV neonke so take kot navadne, le da nimajo belega prahu na steklu, temveč je steklo prozorno. Prodaja jih Menas d.o.o. (01/ 515 -56-20). Če ga boš poklical, povprašaj za razprodajo navadnih neonk, ki jo imajo te dni. Prodajajo Osramovo robo...

Drugače pa si lahko kupiš tudi namenski brisalec EPROMov v HTE, IC itd, le da te stvari stanejo tipično cca 15 kSIT...

divji ::

O.k. Brane, hvala.
Sem klicu v Menas pa pravi da tamale neonke dobijo šele čez 10 dni če danes naročim. Torej mi ostane varjanta da kupim živosrebrno žarnico in ji razbijem zaščitno bučko. Zdej me pa zanima koliko časa moreš to osvetljevati in iz kakšne razdalje, ker se mi zdi da sem enkrat nekje zasledil da v nasprotnem primeru lahko eprom tudi poškoduješ.

Lp Divji

Brane2 ::

Če boš delal z HG lampo, moraš vedeti da zanjo rabiš dušilko, ravno tako kot za neonko ! Nikar je ne vštekaj neposredno v štrom, ker jo bo razneslo !

Kar se razdalje tiče, mora biti tolikšna, da lampa ne pregreje EPROM-a. Čimdlje je EPROM, tem manj se bo segrel, vendar ga bo treba dalj časa obsevati. Jaz to delam na kratki razdalji (10 cm) in v kratkih ekspozicijah (cca 2 minuti). Pri tem mora biti okenček EPROMa popolnoma čist. Če ne bo delovalo, počakaj da se EPROM ohladi in ponovi vajo. S predolgim obsevanjem ga ne moreš poškodovati (če ga ne pregreješ)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, še ena stvar, bolj iz izkušenj. EPROM naj med brisanjem stoji na NEPREVODNI podlagi. Nekateri (npr. AMDjevi) EPROMi so postali "slavni" po tem, da če so med brisanjem stali na prevodni podlagi, se jih ni dalo več vpisat. Ne vem kako je sedaj s tem, a jaz ne bi reskiral...

divji ::

Hvala še enkrat, bom dons doma probu pa upam da mi bo ratal.

Lp Divji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osvetljevanje TIV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
475127 (4477) Brane2
»

Kaj pocne balast pri neonki?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173909 (3457) Pyr0Beast
»

Ali obstaja UV LED dioda??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
333267 (2722) Brane2
»

Bios klešče

Oddelek: Kaj kupiti
261749 (1418) morphling1
»

UV lučka

Oddelek: Strojna oprema
244161 (3857) burekar

Več podobnih tem