» »

Radeon 7850 črn zaslon

Radeon 7850 črn zaslon

amacar ::

Kupil sem novo radeon 7850, namestil v sistem, in sem ob prvem zagonu imel resolucijo 640*480, ter 8 bitno sliko. Naložil sem driverje in po restartu se po tem ko se pojavi starting windows ekran spremeni v črn zaslon in se ne zgodi nič. Sistem še laufa, vendar verjetno ne pride v windowse, saj teamviewer ni zagnan, če preverim z drugega računalnika. Poskusil sem tudi s ponovnim nalaganje windowsa (win 7 64bit), pa je enako. Prej sem imel v sistemu nvido 560ti. Ostale komponente so, procesor E8400, 4gb rama, biostar p35d2-a7, 160gb disk, napajalnik 800w. V varnem načinu pridem v windowse, ampak je slika zopet 8 bitna. Če tam odstranim driverje, mi uspe priti v windowse na normalen način, ampak je slika zopet 8 bitna. Če poženem gpu-z delno zazna kartico, saj pokaže vse specifikacije razen pravilnega imena (vga device...). Trenutno nimam možnosti preizkusa v drugem računalniku, me pa zanima, če je to okvara grafične kartice, ali posledica kakšne nekompatibilnosti.

rdecaluc ::

Si prejšne drajverje od nvidie vse pobrisal?
Est modus in rebus. ,typos

amacar ::

Sem storil tudi to s programom driver sweeper, pa ni pomagalo. Zato sem poizkusil s ponovnim nalganjem windowsa, kar tudi ni prineslo učinka.

Han ::

Katero verzijo gonilnika za 7850 nameščaš?

amacar ::

Poizkusil sem z najnovejsimi 13.9 ter s tistimi ki so prisli zraven na cd-ju.

Han ::

Poskusi še z zadnjo beta verzijo (13.11 beta 9.5).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Riff ::

compatibilna je z tvojo matično: http://www.pc-specs.com/gpu/ATI/HD_7000...

kaj pa napajanje je v redu priključeno ?

amacar ::

Je vredu priključeno, ker če dam nazaj nvidio (ki ima 2x 6pin, 7850 samo 1x 6pin), zadeva normalno boota v windowse, sicer z neko crappy resolucijo, ampak niso samo 8bitne barve. Nič poizkusim še konec tedna v drugi kišti, sicer pošljem zadevo nazaj. Imate kakšne izkušnje kako poslati paket v nemčijo, čimceneje pa da se mi ne bo po poti izgubil.

Janac ::

Kkašna je slika v POSTU oz. BIOSU? Če je popačena že tam, je grafa pokvarjena... v BIOSU namreč driverji ne delujejo. Probi Lnux Ubuntu?

amacar ::

Tam je slika normalna.

rdecaluc ::

Est modus in rebus. ,typos

Han ::

Posodobi BIOS na osnovni plošči, če imaš še starega...

amacar ::

In kateri je zadnji bios? Tisti iz leta 2008 (http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/int...

V cpuz mi že kaže, ad je datum trenutnega biosa 07/17/2008, tako da sklepam, da je zadnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Han ::

Izgleda, da imaš zadnji BIOS. Sapphire HD7850 deluje normalno na Gigabyte plati s P43/45 (ICH10) čipovjem.

amacar ::

Sem preizkusil še v drugem računalniku, pa je isto stanje. Prvič po vstavitvi je bila 8bitna slika. Windows je sam našel driverje in jih tudi namestil za serijo 7800, nato je zahteval restart in po restartu ne pride več nikoli v windowse.

Riff ::

pol je ziher grafična kriva

Han ::

Za katero kartico točno gre - firma, model...?

amacar ::

Han ::

Izgleda, da si brcnil v temo s to kartico... Polovica kupcev je nezadovoljnih - VTX se pregrevajo in crkujejo po tekočem traku.

mazid ::

Meni je pomagalo slednje.
Zaženi računalnik brez grafične kartice -> ugasni, vstavi novo grafično kartico, ponovno zaženi.
Če ti še takrat ne bo delovalo bo verjetno res kvaliteta kartice

amacar ::

Sem se ze zmenil s prodajalcem za refund, samo poslati jo se morem nazaj v nemcijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

install problem radeon r7 260x

Oddelek: Pomoč in nasveti
24760 (627) djforever
»

Ne prepozna nove grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
111366 (982) Markokoz
»

Nova grafična, računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
212869 (2452) ST-777
»

Radeon 6870 problem

Oddelek: Strojna oprema
161463 (1211) Riff
»

Grafična kartica

Oddelek: Strojna oprema
91163 (1045) Meizu

Več podobnih tem