» »

q6600

q6600

josio13 ::

Pozdravljeni

Doma mam matično ploščo z podnožjem intel 775 ,pa me zanima če se splača nadgradit na intel q660 za 60 eurov ali kupiti kaj novega tam do 100 eurov

klkkkkkkkkkk ::

počakaj da pride kaveri

pa vzemi eno plato za 40-50EUR + enga athlona za 60-70EUR...
kasneje pa naviješ...

to plato pa prodaj...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

katera plata ?
če dobiš tega quada za ~40€ potem vzam, kasnej pa kupiš neki orng..
#brezpodpisa

josio13 ::

plata pa je msi 7529

klkkkkkkkkkk ::

eh težka bo quad za 40€.. za več se ti pa nesplača...

Jst ::

Če matična podpira, je ta quad na 8 x 400FSB (3.2, RAM 1:1*) prav hitra zadeva. No, relativno, glede na to, kolikor je star.


*te nastavitve sem imel jaz, ki so se izkazale za najboljši kompromis. RAM, ki je delal na 1:1 je tudi imel 5% pospeška.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klkkkkkkkkkk ::

zdej če ma 100€ prodaš še tole plato...

Pa boš mel za kaverija(athlona) in eno plato... kasneje naviješ pa je to to...

klkkkkkkkkkk ::

Jaz ti priporčam athlona - vsaj počakaj .... zakaj?

Hitro zračunano - vse so samo govorice
athlon bo imel približno 15-20% hitrejši od fx 4300... - napovedi
cinebench R15
kaveri (athlon) pri 4,5Ghz okoli 440-480 .. to pa je že območje i5.... no quad nima šanse ... zdaj za silo je dovolj quad .. ampak future proff pa je athlon...

predvsem če si boš kakšen BF4 ali b3 Mp zaželel -zdaj ko je bf3 zelo ugoden.. bf4 pa bo kmalu

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zakaj bi čakal na neko lowend zadevo od amdja, za katero se sploh neve kako se bo obnesla, če lahko že danes nadgradi na quada in ma solidn performance (sploh navit).

klkkkkkkkkkk je izjavil:

eh težka bo quad za 40€.. za več se ti pa nesplača...

če si potrpežljiv, boš našel tud za 40€.

Tko lahko laufaš še quada kako leto, vmes pa šparaš cekine za kej konkretnega na 1150 :)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

ma ja quad je že za Athlonom 750K ....
za kaj konkretnega bo rabil vsaj 230-240€

se splača? naj počaka na performance kaverija... predvsem pa če trenutno nadgradi na FM2+ bo imel excavatorja kmalu... kar pa bo odličen...

poleg tega athlona x4 bo prodal hitro... če ti nebo všeč in če slučajno kupiš iz tujine dobiš za 63€ 750K ... ga lahko prodaš kasneje za 55€ tukaj - in to hitro

Zgodovina sprememb…

x45 ::

hojnikb je izjavil:

zakaj bi čakal na neko lowend zadevo od amdja, za katero se sploh neve kako se bo obnesla, če lahko že danes nadgradi na quada in ma solidn performance (sploh navit).

klkkkkkkkkkk je izjavil:

eh težka bo quad za 40€.. za več se ti pa nesplača...

če si potrpežljiv, boš našel tud za 40€.

Tko lahko laufaš še quada kako leto, vmes pa šparaš cekine za kej konkretnega na 1150 :)


tole je pa res zavajanje, tile kvadi so na nivoji novih celeronov ni velik bolje. in amd jih sedanji jih nesejo.

Počakaj na Kaverija pa to kup alpa že dans FM2+ plata in kak richland quad.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

x45 ::

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-...

še phenom Am3 ki ima tudi open multi je krepko boljši od Qx 6700
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

zakaj bi čakal na neko lowend zadevo od amdja, za katero se sploh neve kako se bo obnesla, če lahko že danes nadgradi na quada in ma solidn performance (sploh navit).

klkkkkkkkkkk je izjavil:

eh težka bo quad za 40€.. za več se ti pa nesplača...

če si potrpežljiv, boš našel tud za 40€.

Tko lahko laufaš še quada kako leto, vmes pa šparaš cekine za kej konkretnega na 1150 :)

;)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

:))

ja, ampak a se splača?

hojnikb ::

to morš pa sam presodit. Imo se ne splača metat dnarja v 775, čeprav po drugi strani morš menjat praktično vse, če greš na novo platformo.
Vse je odvisno od financ at the end of the day..
fact je, da combota za >=100EUR, ki bo bolši od tega kar ma zdej + q6600, neboš kr tako dobo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klkkkkkkkkkk ::

Za novejše špile... pač prodaš vse.. mogoče bi tega kupil pa ga potem prodal za več :)

hojnikb ::

No če uspe prodat to kar ma sedaj, potem se defenitivno splača potem kupit celo novo platformo.
#brezpodpisa

Jst ::

Skoraj vsakega q6600 lahko naviješ na 3.2 (pri tej frekvenci so temperature še znosne tako, da ne rabiš dragega hladilnika) in če mu daš eno 7790, bi pomoje špile normalno poganjal - s tem mislim, da CPU ne bo bottleneck za GPU.

Je pa res, da je 775 zgodovina in se bolj splača gledati naprej. Vendar q66@3.2 ni bil bottleneck za 5870 (no, ko pomislim, je 5800 sedaj že starina). Ko sem kupil Ivy-ja, ni bilo neke razlike v FPSjih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klkkkkkkkkkk ::

ja v BF3 MO/bf4MP in crysis 3 je bil bootleneck.... quada se je splačal kupt 2-3 leta nazaj zdaj pa ne... za 35 EUR je dobra cena... a kmalu bo moral menjati platformo .. če jo lahko še proda naj jo proda

Zgodovina sprememb…

Jst ::

To itak.

Hotel sem samo povedati, da z q66@3.2 dostojno podaljšaš življenjsko dobo 775, ni pa sploh primerljiv z novo platformo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

klkkkkkkkkkk ::

kakor sem rekel kmalu pride kaveri APU/athlons.
Jaz bi kupil quada 6600 za 35€ in kasneje za 100€ vse nekako prodal...plata+ram+cpu

Lahko pa že zdaj zamenja kupi tele poceni plate FM2+ enga poceni athlona vzame za zdaj, in mena z kaveri athlonom - ki naj bi prinesel 20% napram FX 4300... še kakšen OC pa bi bil blizu i5


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
636011 (4190) filip007
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12413593 (10218) gddr85
»

Nadgradnja računalnika za 150€

Oddelek: Kaj kupiti
183771 (3182) m0LN4r
»

Nadgradnja računalnika - drug procesor. Kaj priporočate?

Oddelek: Strojna oprema
273571 (2810) klkkkkkkkkkk
»

Z dual core na quad

Oddelek: Strojna oprema
122359 (1935) st0jko

Več podobnih tem