» »

Ostranitev (tekočih) šivov

Ostranitev (tekočih) šivov

clothes ::

Na podlahti imam rano zašito z dvemi tekočimi šivi, ki bi ju moral danes odstraniti.

Ali lahko to storim sam?
Na You Tube so razna navodila za odstranjevanje klasičnih šivov, nikjer pa nisem našel takih kot pri meni. So namreč pod kožo. Nit je le na začetku in koncu rane.
Torej ali lahko te šive odstranim sam in kako naj to storim, da ne bi ostalo kaj notri?
  • spremenil: clothes ()

vladika ::

Pred mnogo leti sem si sam odstranil mavec na roki in imel probleme potem, tako da raje ne.
Pojdi do zdravnika. Ne da si sam ne moreš, kaj pa če se pozneje kaj zaplete, kakšna infekcija? Greš pač v ponedeljek oz., ko si prost in ti to odstranijo, problem solved.

bastadu ::

Tukaj se mi poraja le vprašanje, zakaj za vraga bi si šive sam ven odstranjeval?

clothes ::

Končano

Janac ::

A plačuješ zdravniško zavarovanje?

clothes ::

Kaj ti bo torba, če maš kolo?
Pač iz določenih razlogov še nekaj dni ne bom mogel k zdravniku. Ne mislim razlagati zakaj.

Na tem forumu sem pričakoval kak odgovor o sami tehniki in vrstah šivov, ter odstranjevanju le teh.

BorutK-73 ::

fyi - računalniško tehnični forum.

cortez ::

Janac je izjavil:

A plačuješ zdravniško zavarovanje?



Nebi o tem.

Sem bil v bolnici, kjer so mi šivali rano, pa rečejo da oni tega ne delajo (jim je pod častjo zgleda).
Grem do ležečega zdravnika, pa mi sestra pravi, da naj pridem drugič. Vse OK in prov, sam ne 20min do konca uradnih ur?!!
Sm jo vprašu, kje lahko oddam pritožbo, pa me vpraša zakaj ?

gzibret ::

Jah, ne vem, kaj bi ti sploh rad izvedel tukaj. Vzemi kombinirke, precvikaj šiv, potem pa fejst močno stisni cvirn in potegni, kolikor hitro in močno lahko. Uspeh zagotovljen. Pa poročaj!

Pa da ne boš tega res šel delat.
Vse je za neki dobr!

k4vz0024 ::

Vzemi sterilni tampon in okoli šivov razkuži z medicinskim alkoholom (še boljše jodova raztopina)in zavrzi tampon. Namoči v fiziološko drug tampon in rahlo namoči rano s šivi. Potem pa počasi povleci "sukanec" s pinceto. Po tem daj čez sterilno gazo in povij. Vsi pripomočki se dobijo v lekarni.

Pa še to priporočljivo je s pincetami prijemati tampone. Če ti to ne gre od rok, pa sterilne kirurške rokavice iz lateksa. Kakšen prividneš bi si nadel še kirurško masko....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

BaToCarx ::

Sej vam je dal posnetek, ko si jih je pobral ven.

LitralSM ::

alkohol, sveže oprana krpev, milo, pinceta, vžigalnik. To je vse, kar potrebuješ. Imaš tudi verjetno vse doma.

tx-z ::

Sej maš več šans da to doma nardiš kokr pr dohtarju. Js sm šu k osebi zdravnici dat šive vn in ni znala, pol šivov je ostal pod kožo. Me je poslala na urgenco, kjer je v 5min rešil vse... :) Stvar ni nobena znanost, je pa obvezno met sterilne pripomočke. Odgovarjaš pa itak sam zase ;)
tx-z

eric_cartman ::

A se ti ne zdi, da bi bila kakšna vizita ali pa medover.net boljši naslov za nasvete o pobiranju šivov, kot pa slo-tech? Jst ne vem če bi zaupal nam tech freakom delat kakršne koli medicinske zadeve, ravno tako kot splošnemu zdravniku ne bi dal popravljat računalnika ali pa postavljat mreže..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Opeku sm se z vročim oljem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
547947 (6425) zee
»

Zamašene lojnice

Oddelek: Loža
1131492 (11565) oo7

Udaril sem se v noht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10131160 (27196) enadvatri
»

Odstranitev šivov na pregibu levega kazalca na roki

Oddelek: Loža
3210850 (10397) Meizu
»

Nohet na nogi se mi je zarasel v prst - boli

Oddelek: Loža
4210734 (9728) Brane2

Več podobnih tem