» »

WLAN - spredi, zadi

WLAN - spredi, zadi

poweroff ::

Sem ze nekaj brskal po forumu, vendar se mi zdi, da nekako nihče ni pisal o tem, kar me zanima.

Zanima em pa tole.

V kraju kjer živim naj bi konec leta dobili ADSL... Zato s kolegi razmišljamo, da bi vzeli en skupen paket in si ga potem delili z WLAN omrežjem.

Zdaj... kaj rabim, če želim najceneje priti skozi?

Ena varianta je da se nekje postavi access point. Zanima me, kako to izgleda. A rabim potem še kakšen dodaten računalnik oz kako naredim povezavo na ADSL?

A je možno narediti takole... navadno WLAN kartico dam v račuanlnik, ki je 24ur online... ta racunalnik ima tudi ADSL...

Bom pa računalnik rabil v vsakem primeru, ker bi rad omejil dostop in sicer tako, da instaliram IPSec... in certifikate dam gor. Zato me zanima ali potem rabim tudi access point ali ne.

Pa kaksen software za merjenje moci signala - lahko kaj priporocite?

Zoidberg ::

najbolje je tako da kupite en router (recimo smcjev je 30k) potem pa samo še kabliin je. Vsi imate internet.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

poweroff ::

Hmm, imas kaksen link?
Sicer sem nasel tole na JAE strani: 7004AWBR
XDSL router in 3portni 10/100 switch, frirewall, 11 MB brezžična postaja, printserver

Samo zadeva pride 65k SIT!

A to se na esni strani priklopi na ADSL, na drugi strani pa wireless? Nekako nimam preveč pojma o teh zadevah...

Kaj pomeni 3 portni?

Zoidberg ::

SMC 7004ABR imam sam doma in zadeva deluje odlično samo firmware je treba nadgraditi. Zadeva uma uplink kjer priklopiš adsl modem direktno. Potem ima pa možnost priklopa 255 uporabnikov seveda z dodatnim swich hubi. Ruter je sam povezan na internet s svojo programsko opremo tako da tebi ni treba skrbeti za povezavo in te stvari. Na svojem računalniku pa mrežo nastaviš v 30 sekundah. Greš v command promt in napišeš samo dve vrstice (so v manualu) in mreža je postavljena. Stvar pa sploh ni tako "draga" 35k sit.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

poweroff ::

Čaki... če te prav razumem, narediš takole:
- zadevo postaviš,
- vtakneš ADSL kabel,
- narediš par nastavitev na računalniku z Wi-Fi kartico...

in stvar dela?

Zanimata me pa dve stvari:

1) Kako je z varnostjo? Če prav razumem, gre direktno iz Wi-Fija na ADSL? Vmes nimaš nič?
2) A se da zamenjati antene? Da bi smel obstoječo in dal usmerjeno?
3) Kje se to da kupiti?

Pa še to me zanima... sem slišal, da znajo biti nekatere kartice med sabo nezdružljive? Se pravi bi bilo najbolje od iste firme kartice uporabljati na ostalih računalnikih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Zoidberg ::

ne ta zadeva je žična za brezžične rešitve jaz nevem. Ker brezžične ne vlečejo zelo daleč
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

poweroff ::

Hmm... SMC7004AWBR je brezžična zadeva: http://www.smc.com/index.cfm?action=pro...

Short Description
The Barricade™ wireless broadband router is designed specifically for the SOHO user. Combining a 3-port 10/100 Mbps switch, with an 11Mbps wireless access point, firewall security, and a built-in print server.

Zoidberg ::

jaz mam brez W-ja za tole je pa pomoje dobro zaščiteno firewall ima tud tako da če ste pripravljeni dat 65k sit kar. Jaz nebi. Pa najprej bi morali probati če sploh vleče od enega do drugega.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

poweroff ::

Saj nameravamo sprobati prej, če vleče... stvar je pa v tem, da žal ne moremo vleči kablov... wireless je edina rešitev... z usmerjenimi antenami se pa da priti precej daleč... v Ljubljani vleče 6 km brez problemov. Samo je vidna razdalja... Mi imamo eno točko 2 km vidne razdalje in eno točno 400 m, par hiš vmes...

janezl ::

Boš pa dvignil antene.
Ne vem, če ima kdo boljšo informacijo, pri nas je kar težko priti do pigtailov: SMA ali reverse SMA na N.

73 de Jani

Jux ::

Nevem zakaj si ne omislite D-Link 614+. Mam ga sam, pa ma wirless (in to 22mbs) ter router. Za borh 45k sit. Ma edino malo kratek domet, ampak nicht zekkiren zie bitte, ma moznost prikopa DVEH zunanjih anten.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

~Panter~ ::

Tud jest mam dotičnoi zadevo DL614+ sem pa stestirou tud SMCjou brezžičn router in je taka razlika da ne moreš verjet. SMCjou sploh signala ni dobiu, kaj šele da bi meu kakšne prenose. Z d-linkam pa fura zadeva veselo tja do ene 8Mb/s na razdalji okol 70m, vidne seveda. Je pa prkloplen še en sosed, kjer je razdalja mejčkn manjša, sam je umes betonska plata, pa je prenos skor isti, se prav kr spodobn.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393971 (2396) Mesar
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323845 (3154) Blisk
»

kateri router

Oddelek: Kaj kupiti
161343 (1065) hash
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555212 (3942) plavko61
»

ADSL-kako povezati 4 PC?

Oddelek: Omrežja in internet
121970 (1696) ToniT

Več podobnih tem