» »

kateri router

kateri router

btree ::

na adsl bi rad priključil 5 računalnikov. kateri router naj kupim? iščem ugodno in zanesljivo varianto.

btree ::

a mogoče kdo ve kakšne kvalitete je naslednji model: Router D-Link DI-707P

plavko61 ::

linksys BEFSR81 , ker ima QOS. Stane 32 kSIT KLIK. Priporočam ti QOS ker 5 rač. je že kar precej, posebej če je kateri lastnik preveč pameten pa ti z mulo zabaše celo linijo. Drugače pa nevem če še kateri drugi proizvajalci nudijo QOS za takšen denar.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

btree ::

kako pa zadeva funkcionira, če bi vezal dva 4 portna routerja skupaj. se pravi na en port prvega, bi vezal drugega in imel tako skupaj 7 izhodov.

cryptozaver ::

Zakaj pa bi ruter rabil kot switch? Kupi si raje switch: rezultat bo enak razlika v ceni pa bistvena!

btree ::

če dam gor switch, ali to pomeni, da bo lahko vseh 7 uporabnikov isočasno dostopalo do interneta? v tem primeru, sploh ne bi rabili prodajati 8 portnih routerjev.

cryptozaver ::

Itaq da bojo. Teoreticno 253 userjev...

btree ::

samo v čem je fora, da se prodajajo 8 portni routerji, ki so poleg vsega še 3 krat dražji od 4 portnih.

Sami ::

Imam podoben problem, na ADSL bi priključil 4 compe. Pa me zanima kakšen router vzamem za tja do 7k sit ali manj?
Hvala!:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ronaldo ::

a za 7k tisoc si nasel router ? kje to..
ker jaz sem kupil svojega pred par dnevi pa dal 12k in je bil najcenejsi. mi prosim poves kje si nasel za 7k v slo.

DSmidgy ::

Ne kupovat D-Link routerja, če bo veliko uporabnikov gor. Spolh pa če boš laufou mulo, ker zadeva šteka. Če bi sedaj kupoval, bi pomojem Linksys kupu. To da ga Cisco dela že nekaj pove.

dg ::

Linksys router s firewall-om, pravilno konfiguriran (al z 4 ali 8 LAN izhodi, kolkr pač rabiš) je super zadeva. Res pa je da vsaka dobra stvar tudi nekaj stane. Zelo zanimivo je pogledat log file od routerjevega firewalla po kakšnem mesecu uporabe ADSL-ja, človek ne more verjet kaj vse leze po netu....8-O

btree ::

našel sem enega za 32k: Linksys - Cable/xDSL Router BEFSR81. se splača?

alexb ::

Linksys je baje res dober, vendar pa pri njemu Cisco nima ravno veliko :) Vse je isto, le kupili so jih... in gor napopali nalepko da so malce bolj povezani s ciscotom se na prvi pogled :)

THor71 ::

Hmm, meni je sedaj crknil SMC po treh letih pa malo gledam tele routerje. V vseh review-ih razlicnih routerjev, kateri omogocajo tudi User's opinion, se najdejo ljudje, ki kritizirajo dolocene zadeve pri teh napravah - torej ni naprave, ki bi bila idealna.

Kolikor sem jaz do sedaj gledal, so zanimivi:
1) BEFSX41 EtherFast Cable/DSL Firewall Router with 4-Port 10/100 Switch/VPN Endpoint 26k SIT
Ima pa avg. odzivni cas 48/max74 ms ter prepustnost 16.6 Mbps
2) SMC 7004VBR X-DSL Router 12.5K SIT
avg.74/max79 prepustnost 10.7 Mbps
3) D-Link DI-604 13k SIT
avg.58/max109, prepustnost 13.6 Mbps
Zgleda, da ima se najvecjo izbiro funkcionalnosti.

Ker nas je vecina priklopljena na najvec 8M link, je prepustnost nepomembna. Za naziganje igric pa verjetno prav pride odzivni cas. Glede na cene in funkcionalnost, je best choise D-Link. Vsekakor je pa treba vedeti, da pri zaganjaju P2P programov, se je treba malo pozabavati z odpiranjem portov, ce hoces imeti optimalno zaprt FW.

Ajd,
T.

THor71 ::

Hmm, meni je sedaj crknil SMC po treh letih pa malo gledam tele routerje. V vseh review-ih razlicnih routerjev, kateri omogocajo tudi User's opinion, se najdejo ljudje, ki kritizirajo dolocene zadeve pri teh napravah - torej ni naprave, ki bi bila idealna.

Kolikor sem jaz do sedaj gledal, so zanimivi:
1) BEFSX41 EtherFast Cable/DSL Firewall Router with 4-Port 10/100 Switch/VPN Endpoint 26k SIT
Ima pa avg. odzivni cas 48/max74 ms ter prepustnost 16.6 Mbps
2) SMC 7004VBR X-DSL Router 12.5K SIT
avg.74/max79 prepustnost 10.7 Mbps
3) D-Link DI-604 13k SIT
avg.58/max109, prepustnost 13.6 Mbps
Zgleda, da ima se najvecjo izbiro funkcionalnosti - filtri in te zadeve.

Ker nas je vecina priklopljena na najvec 8M link, je prepustnost nepomembna. Za naziganje igric pa verjetno prav pride odzivni cas - tu je Linksys najboljsi (samo je se enkrat drazji). Glede na cene in funkcionalnost, je best choise D-Link. Vsekakor je pa treba vedeti, da pri zaganjaju P2P programov, se je treba malo pozabavati z odpiranjem portov, ce hoces imeti optimalno zaprt FW.

Ajd,
T.

hash ::

Odvisno kaj ti je najbolj vazno, ce ti je vazna varnost potem ne kupuj Linksysa in podobnih...ce pa ti varnost ni pomembna pa kupi pac najcenejse kar dobis :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393919 (2344) Mesar
»

Kateri router kupiti!

Oddelek: Kaj kupiti
142218 (1882) steev
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303244 (2221) malinavc
»

Boljši router

Oddelek: Omrežja in internet
121239 (981) link_up
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555154 (3884) plavko61

Več podobnih tem