» »

JEK 2

JEK 2

Temo vidijo: vsi
««
3 / 113
»»

m0LN4r ::

Hja no, saj ko enkrat stopiš v drek, je že vseeno al boš drugič. Zasrano bo v obeh primerih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r,
Največ plučnega raka je posledica onesnaženega zraka. Kaj misliš da poleg tega uničena/strupena okolica kamor se ta strup v obliki dima spira v zemljo, ko ti potem to ješ ne vpliva na vse ostalo našteto...
Sej res utopično, deformacije so samo zaradi sevanja nukleark ?????
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Nisem nikjer trdil, da SAMO zaradi nukleark. Tisto, ko ne vidiš pa neveš ne boli al kak že pravijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Ah pa incident iz prve roke človeka, ki je delal remonte. Nekdo je rekel da je tam vse superduper zaščiteno itd. Ko so delali remonte so znotraj elektrarne v omaricah kjer so kabli itd. spale ogromne količine kač, torej so nekak hodile not pa ven.

ja ja, takšni ljudje ko pridejo not za par tednov na leto in pol so največji poznavalci. še bolj pa tisti ki jim taki to povedo...
še sreča da imamo vas!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Hayabusa ::

m0LN4r ::

Linki so iz COBISS, literatura je večinoma na voljo na izposojo. Očtino ne delajo, ker so povezave na rezultat iskanja.

Eni vsaj povejo tudi tiste stvari, ki jih ostali "ne smejo" in "ne upajo" povedat. Pa sam tak btw, glih zato ne zagovarjam nuklearke, ker so 5 od teh v moji bodoči žlahti in vsi tam zaposleni pa marsikaj povejo, ko smo na kakem nedeljskem kosilu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

M-XXXX ::

Logika ne drži vode....do sedaj sem v svojem življenju doživel dve hujši in kar nekaj manjših nuklearnih nesreč.....problem teh nesreč je (tako kot pri A-bombi smislu), da je "samo" nekaj več mrtvih v "času" nesreče medijsko pokritih....Umiranje na obroke pa (namenoma) medijsko manj pokrito....Prav tako je doseg posledic nuklearne nesreče bistveno bistveno večji, kot pri drugih nesrečah...

Še zdaj ne razumeš. Vso umiranje na obroke, vse povezave, vse posledice, vse explozije, vse zastrupitve, vse bolezni, vse mutacije so vseno faktor par MILJONKRAT bolj varne kot tvoja vsakdanja vožnja z avtom.

Yeey svoboda avtom, smrt jedrskim :D

m0LN4r ::

Mešanje kratkoročnega pogleda in dolgoročnega pogleda ne gre. Vožnjo z avtom lahko teoretično ustavimo in zmanjšamo extremno hitro. Sevanje pa ne.
Eni gledate samo na sebe ali tudi vaše vnuke in pravnuke?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jest10 ::

m0LN4r je izjavil:

Mešanje kratkoročnega pogleda in dolgoročnega pogleda ne gre. Vožnjo z avtom lahko teoretično ustavimo in zmanjšamo extremno hitro. Sevanje pa ne.
Eni gledate samo na sebe ali tudi vaše vnuke in pravnuke?

A tisto sevanje, ki ga je v okolici nuklearke manj, kot na marsikaterem koncu države:|

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Eni vsaj povejo tudi tiste stvari, ki jih ostali "ne smejo" in "ne upajo" povedat. Pa sam tak btw, glih zato ne zagovarjam nuklearke, ker so 5 od teh v moji bodoči žlahti in vsi tam zaposleni pa marsikaj povejo, ko smo na kakem nedeljskem kosilu.

ja, res hude stvari se tam dogajajo. čudno da sploh še upajo tja it delat, ko pa se toliko katastrof zgodi.
ker namreč sam po petih letih nimam nobenih zadržkov vsak dan it tja za 8h...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Starodavni ::

Drugače pa za M0lnarja

Kje ti to piše? Kaj pa če je teh 5 samo izmislilo različne zgodbice, tudi ta o kačah.

Kje ti piše to, da je ta od tega zgodba o kačah resnična? Nekateri res naivno verjamete vsakemu, jaz ne verjamem vsakemu človeku, še posebej nakladačem. Pa tudi seveda, si lahko to sam izmislil molnar, imaš dokaze o tej zgodbi, ne nimaš.

zato te ne morem jemati za kredibilno. Kredibilna so lahko samo poročila, ki jih imajo v evidenci za NEK.

Pa sicer, če so našli kače, pa kaj potem? One vsaj ne bodo kablov pregriznile, ampak se samo grejejo na toplih točkah. Hujše od kač so podgane, ker kable grizejo in delajo škodo.

Sam osebno podpiram JEK2, samo da se ne uturijo v ta projekt politiki in razni pujsi, ki hočejo dobiti nek svoj delež, ne koristijo pa razvoju in transparentnosti v projektu.

m0LN4r ::

Touche. Maš prav.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jebiveter2 ::

m0LN4r je izjavil:

Ja nuklearno ne pomeni, da umreĹĄ takoj. UmiraĹĄ na obroke, maĹĄ deformirane potomce s prirojenimi nepravilnostmi.
V bistvu tako kot AIDS. ImaĹĄ AIDS, ampak umrl pa boĹĄ od prehlada.

Bolje umirat na obroke kakor pa na horuk

Eni vsaj povejo tudi tiste stvari, ki jih ostali "ne smejo" in "ne upajo" povedat. Pa sam tak btw, glih zato ne zagovarjam nuklearke, ker so 5 od teh v moji bodoÄi Ĺžlahti in vsi tam zaposleni pa marsikaj povejo, ko smo na kakem nedeljskem kosilu.

Daj ne nakladaj.

A 30 let ali kolikor je bilo Ĺže tam industrije papirja pa nima nobenega efekta ? Ko je bil zrak tam tak, da sploh dihat nisi mogel.

Ah pa incident iz prve roke Äloveka, ki je delal remonte. Nekdo je rekel da je tam vse superduper zaĹĄÄiteno itd. Ko so delali remonte so znotraj elektrarne v omaricah kjer so kabli itd. spale ogromne koliÄine kaÄ, torej so nekak hodile not pa ven.

Äe je najveÄja teĹžava elektrarne, to da so se noter zaredile kaÄe (pazi, ni miĹĄi!) ....

neboben ::

Bolje umirat na obroke kot na houruk ?

S tem se ne morem strinjati. Nihče ne bo tega določal zame. Pač, če bi se ugotovilo, da so nekateri ljudje umrli za posledicami raka ravno zaradi postavitve jedrske elektrarne, v takem primeru je elektrarna zagotovo problem in je treba v zvezi s tem poiskati rešitve.

Ah pa incident iz prve roke Äloveka, ki je delal remonte. Nekdo je rekel da je tam vse superduper zaĹĄÄiteno itd. Ko so delali remonte so znotraj elektrarne v omaricah kjer so kabli itd. spale ogromne koliÄine kaÄ, torej so nekak hodile not pa ven.

Raktorski objekt diha. Namenoma je to tako narejeno. Obstajajo tudi predpisi, ki določajo koliko lahko pušča taka elektrarna. Se pravi, da to ni 100% zastesnjen objekt... (ni mi pa jasno kako bi kače lahko notri prišle, pa sej to ni nič takšnega).

Jest sem vsekakor za ukinitev JEK 1 oz. proti podaljšanju obratovanja JEK 1. Če hočejo podaljšat obratovanje mi morjo dokazat, da bodo materiali, ki so že toliko let izpostavljeni raznim obremenitvam in sevanju, da bodo zdržali.

jebiveter2 ::


S tem se ne morem strinjati. Nihče ne bo tega določal zame. Pač, če bi se ugotovilo, da so nekateri ljudje umrli za posledicami raka ravno zaradi postavitve jedrske elektrarne, v takem primeru je elektrarna zagotovo problem in je treba v zvezi s tem poiskati rešitve.


Dokazano je: Nima efekta na tvoje zdravje.

Težave išči drugod.

Sploh pa če ne obolevajo delavci v NEK, je težava zagotovo drugje.

Jest sem vsekakor za ukinitev JEK 1 oz. proti podaljšanju obratovanja JEK 1. Če hočejo podaljšat obratovanje mi morjo dokazat, da bodo materiali, ki so že toliko let izpostavljeni raznim obremenitvam in sevanju, da bodo zdržali.

Kriteriji, ki se jih morajo držati so nekajkrat hujši ko tvoji.

PaX_MaN ::

Starodavni je izjavil:

Sam osebno podpiram JEK2, samo da se ne uturijo v ta projekt politiki in razni pujsi, ki hočejo dobiti nek svoj delež, ne koristijo pa razvoju in transparentnosti v projektu.

To si se pa hmal spomnu, glede na to da že deset let šaflamo dnar v dvojko, pujsov je pa gor že vsaj pet. Pa to da niti NEK d.o.o. niti Gen energija (ki fura projekt) nista zavezanca po ZDIJZ zna velik povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

neboben ::

Kriteriji, ki se jih morajo držati so nekajkrat hujši ko tvoji.

Pred kratkim se jim je odlomil del gorivne palice. Kriteriji so višji od mojih. Očitno tudi to ni dovolj.

jest10 ::

neboben je izjavil:

Kriteriji, ki se jih morajo držati so nekajkrat hujši ko tvoji.

Pred kratkim se jim je odlomil del gorivne palice. Kriteriji so višji od mojih. Očitno tudi to ni dovolj.

Prasci, šparajo na sekundnem limu:|

jebiveter2 ::

neboben je izjavil:

Kriteriji, ki se jih morajo držati so nekajkrat hujši ko tvoji.

Pred kratkim se jim je odlomil del gorivne palice. Kriteriji so višji od mojih. Očitno tudi to ni dovolj.


In natanko kje si opazil, da so njihovi kriteriji nižji od tvojih ?

A so mogoče popolnoma ignorirali odlomljeno palico ?

Starodavni ::

Ta odlomljena palica je bila proizvajalčeva malomarnost. Ker so bile v tej odlomljeni palici nečistoče.

NEK ne proizvaja in bogati palic, ampak jih odkupi od tistih, ki to delajo. Tu je bil primer malomarnosti in nič drugega.


Saj je bilo v članku že omenjeno, da tega niso pričakovali.

jebiveter2 ::

V bistvu so.

Palice niso fiksne in so zaradi močnega toka vode udarjale ob nosilec. Niso pričakovali poškodb na takem nivoju, kakor so se pojavile.

Pravtako je bila povečano število radioizotopov v primarnem krogu kar je nakazovalo, da palica pušča. Tudi to so vedeli, samo to ni problem.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

nehte o teh palicah ker se nobeden iz stroke ne sekira o njih, samo debilna raja paniko zganja!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

neboben ::

V sistem ne smeš dvomiti. V tem primeru v stroko. Pač se bodo pa lomile palice in bo gorivo plavalo po primarnem sistemu. Who cares :) ? Iz stroke so se še kako sekirali in razmišljali kako preprečiti nadaljne poškodbe. Treba je bit kritičen do stroke in od njih zahtevati 100%. Če ne je brezveze, da se gremo jedrsko elektrarno.

Starodavni ::

če verjameš ali ne je osebje v NEK zelo izšolano in profesionalno. Sama NEK se uvršča visoko na lestvici po varnosti elektrarne in upravljanju le-te.

Sekira se samo debilna raja, pa pravilno se piše NEK, ne JEK.

vostok_1 ::

JEK je prav tako ustrezen izraz, uporablja ga sam lastnik.

Hayabusa ::

neboben ::

JEK je bolj po naše >:D
Jedro je meni lepši izraz kot nukleus >:D
Tudi naslov teme je JEK 2 :P
Pisal bom JEK ostali pa dajte NEK ;)

JanK ::

m0LN4r je izjavil:

Mešanje kratkoročnega pogleda in dolgoročnega pogleda ne gre. Vožnjo z avtom lahko teoretično ustavimo in zmanjšamo extremno hitro. Sevanje pa ne.
Eni gledate samo na sebe ali tudi vaše vnuke in pravnuke?


Ravno zaradi vnukov in pravnukov bi imel raje NEK2 kot TES6

Coal Ash Is More Radioactive than Nuclear Waste

Among the surprising conclusions: the waste produced by coal plants is actually more radioactive than that generated by their nuclear counterparts. In fact, the fly ash emitted by a power plant—a by-product from burning coal for electricity—carries into the surrounding environment 100 times more radiation than a nuclear power plant producing the same amount of energy.


estimated radiation doses ingested by people living near the coal plants were equal to or higher than doses for people living around the nuclear facilities. At one extreme, the scientists estimated fly ash radiation in individuals' bones at around 18 millirems (thousandths of a rem, a unit for measuring doses of ionizing radiation) a year. Doses for the two nuclear plants, by contrast, ranged from between three and six millirems for the same period. And when all food was grown in the area, radiation doses were 50 to 200 percent higher around the coal plants.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

pablic ::

Razprava o JEK2 oziroma energetski prihodnosti Slovenije je zopet odprta.

Do 15.8 je v javni obravnavi PREDLOG USMERITEV ZA PRIPRAVO ENERGETSKEGA KONCEPTA SLOVENIJE. Več na naslovu http://www.energetika-portal.si/nc/doku....

Sam podpiram nizkoogljične vire, seveda ob zahtevah po stabilnem omrežju ter varnem obratovanju in ugodni ceni proizvedene električne energije, ki upošteva, interne in eksterne stroške ter sistemske storitve.

Veliko zanimanje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pablic ()

miha98 ::

Pozdrav,

Odpiram staro temo a me zanima kako je z jek2 in rudnikom urana žirovski vrh? se ve kak je in bo?

Okapi ::

Ne.

gruntfürmich ::

pri teh cenah urana se verjetno niti ne pomisli na žirovski vrh.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DamijanD ::

Razmišljajo pa, da bi JEK2 bil na osnovi enake tehnologije kot trenutni, ker je problem pri kadrih...

Matevz96 ::

DamijanD je izjavil:

Razmišljajo pa, da bi JEK2 bil na osnovi enake tehnologije kot trenutni, ker je problem pri kadrih...


Glede na to koliko časa bi trajala gradnja JEK 2 kadri ne morejo biti problem. Jih lahko za operaterje začnemo usposabljati že v vrtcu.
#hooldthedoor

gruntfürmich ::

tip (PWR) bi verjetno bil enak, tehnologija pa je v 60 letih še kako napredovala (no, nekaj je je tudi nazadovalo)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mertseger ::

Kader ni problem, problem so proizvajalci ker jih je čedalje manj ki so še sposobni nuklearko naredit.

gruntfürmich ::

na finskem so jo pacali ne vem kako dolgo, vlačili kader iz cele vzhodne evrope (slovenija, hrvaška...), vsak ki je imel 2 roke je lahko prišel tja delat; kable vlečt, montirat... kvaliteta izdelave hudo vprašljiva... skratka polom. ne upam si predstavljat kako bo to v sloveniji...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fikus_ ::

" . . . problem so proizvajalci ker jih je čedalje manj ki so še sposobni nuklearko naredit. "

Američani mislim da nimajo več koga, ostanejo Kitajci in Rusi. Francozi, Angleži???

winterriver ::

Tole bi moralo zapreti usta neumnim mnozicam, ki so proti JE zaradi pomanjkanja znanja in medijskega pompa. Ne spreglejte, da so solarni paneli po stevilu smrti precej nad JE (padci s streh).

Posledice jedrskih nesrec vkalkulirane.

Stevilo smrti / terawattno uro
https://www.nextbigfuture.com/2011/03/d...

https://ourworldindata.org/safest-sourc...

Skratka, nasprotnike jederske elektrarne prinese to nekje na pol poti med antivaxxerje in flateartherje. Dokler se ne prenehajo voziti okrog v avtomobilih, lepo prosim, stfu.

Zgodovina sprememb…

winterriver ::

fikus_ je izjavil:

" . . . problem so proizvajalci ker jih je čedalje manj ki so še sposobni nuklearko naredit. "

Američani mislim da nimajo več koga, ostanejo Kitajci in Rusi. Francozi, Angleži???


Francozi. Edini dovolj pametni, da niso nasedli neumnemu divjanju medijev in zelenim (in to ravno oni, ki bi morali z obema rokama sprejeli nuklearne elektrarne) in danes velika vecina njihove elektricne energije pride iz nukleark. Pa se pol Italije zalagajo z njo.

Nuclear power in France @ Wikipedia

https://www.edf.fr/en/edf/design-and-co...

Sostanjska idila v prihodnosti (ce bomo pametni)

Zgodovina sprememb…

mertseger ::

fikus_ je izjavil:

" . . . problem so proizvajalci ker jih je čedalje manj ki so še sposobni nuklearko naredit. "

Američani mislim da nimajo več koga, ostanejo Kitajci in Rusi. Francozi, Angleži???


Korejci še mogoče, angleži ne znajo nič, še hinkley point so jim francozi zgradili. Problem niso gradbena dela in oprema ampak izdelava reaktorske posode.

Bi pa bilo pametno uporabit NEK2 za soproizvodnjo toplote za ogrevanje pol vzhodne slovenije.Saj načrti za to so že bili edino redundance ni. 2 bloka po 1200 MW pa je vse rešeno. Dokler pa ne rabimo toliko energije pa lahko drago prodajajo Italjanom, pa malo avstrijcem da ne bodo tolk proti.

J.McLane ::

Odvečno toploto "pumpaš" v zemljo, tam pa s subvencijo zgradiš geotermalne elektrarne :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

VaeVictis ::

Tole je tudi en izmed problemov nuklearne energije.



ps: Sam sem za NEK2!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

D3m ::

mertseger je izjavil:

Kader ni problem, problem so proizvajalci ker jih je čedalje manj ki so še sposobni nuklearko naredit.


Imaš Ruse, Korejce, Kitajce, Čehe, Avstralce, Fince, Kanadčane.....
|HP EliteBook|R5 6650U|

starfotr ::



Tale slika predstavlja samo vodno paro. Izpusti so drugje.

D3m ::

Sedaj je vprašanje kdo nam bo gradil.

Rusi, Korejci ali USA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fikus_ ::

Finci so svojo elektrarno delali zelo dolgo. Če so se kaj iz tega naučili OK, sicer jim ne bi dal "naše" delat.

Čehi? Imajo svoje znanje, ali delajo z Rusi?

D3m ::

Delajo z Rusi.

Oz. bom drugače napisal.

Lastniki so Rusi (OMZ; Objedinennye Mashinostroitelnye Zavody).

P.S.

Finci tudi sodelujejo z Rusi (Rosatom).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

winterriver ::

starfotr je izjavil:



Tale slika predstavlja samo vodno paro. Izpusti so drugje.


Tale slika prestavlja 3000MW Chooz B. Ni drugih izpustov kot vodna para.

Nalimal sem jo ker je za silo okolica podobna.

Kurilnik podres, zgradis nuklearno kurisce in priklopis na ostalo, mogoce se celo turbino sicer gre pri obojih za parno, zal pa nisem informacije kateri tip se uporablja, ampak bi sklepal da sta enake, morda kdo ve?

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

mertseger je izjavil:

Bi pa bilo pametno uporabit NEK2 za soproizvodnjo toplote za ogrevanje pol vzhodne slovenije.

ta soproizvodnja toplote je hudo nerazumljena, kar velja tudi za 'strokovne' ljudi ki opletajo s temi izrazi, kot je bilo v enem članku na mmc rtv slovenije.
namreč soproizvodnja toplote tudi pomeni manjšo proizvodnjo elektrike, ker boš hladilno vodo bolj segrel in bo posledično manj toplotnega izkoristka (nižji podtlak v kondenzatorju, manjši padec tlaka pare).

zdaj, če je to smiselno narediti, in če je potreba da se zaselek krško (morda še brežice) znova preorje in napelje toplovod, ali postavit rastlinjake okoli JEK namesto sadovnjakov... ter kako bi to funkcioniralo poleti...

nisem siguren da so na to kar enostavni odgovori. vedno bolj se mi zdi da je 'enostavno' na koncu še vedno najceneje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

««
3 / 113
»»