» »

Godzilla-Kong (film series)

Godzilla-Kong (film series)

««
«
1 / 6
»»

oo7 ::

16 Maj 2014
Budget 160 mio $

http://www.imdb.com/title/tt0831387/

A giant radioactive monster called Godzilla appears to wreak destruction on mankind.

Godzilla - Official Teaser Trailer
  • spremenil: Mavrik ()

ahac ::

Heh, ravno sem želel postat skoraj identično temo, ampak se mi je zdelo, da sem že enkrat videl starejšo temo o filmu in sem šel še 1x iskat... medtem si me pa prehitel. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Potem sem te pa res za las prehitel, ker sem še sam gledal če že obstaja ta tema>:D

RejZoR ::

Hm, po teaserju sodeč se po dolgem času dejansko veselim remejka obstoječega remejka (ki je remejk japonskih Godzil). Sej tisti iz leta 1998 je bil kar dober ampak tle so vse naredil še mal bolj scary in gigantskega kuščarja naredili še bolj zlobnega. Do want :D Me pa prav zanima če bojo še vedno imel "worm guy"-a ali bojo ta del preskočil :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Smilee ::

O waw!

Starejšo verzijo sm pa gledal v kinu. Cel ponosn, da sm lahk gledal tak strašn film:D

Bo zanimiv za pogledat :)

pegasus ::

Hm ... ravno pred dnevi sem zaključil s pregledom celotnega opsua japonskih godzila filmov in ugotavljam, da so tile ameriški polizdelki čisto mimo. Pravi godzila film mora imeti gumjaste pošasti, kartonaste hišice, plastične tankce in megaturbosuperduper secret weapon aviončke na vrvicah, da se doseže taprav efekt. Če je vse to digitalno, ni gledljivo. Also, v vseh filmih je imela godzila isti glas. Že v trailerju zgoraj ima drugačnega ... torej ni prava godzila :D

RejZoR ::

Če gledaš filme iz leta 1950 that is. Če pa bi japonska produkcija sedaj izdala Godzillo pa verjemi, da ne bi uporabljali kartonastih stavb in letal na vrvicah. Samo poglej kaj so korejci naredili s filmom The Host (Gwoemul). Ajde, ni japonska, ampak you get the point kako se streže stvari v modernih časih, tematika je precej podobna.

Podobno kot če greš dandanes gledat izvirni War of the Worlds. Izgleda bolj kot kakšen smešen projekt zastavljen iz strani parih prijateljev, ki so pol vse to uploadal na Youtube. Stvari pač napredujejo, ne moreš pričakovat, da bojo pa zdej kar v nedogled štancali iste fore izpred 60 let samo zato ker enim dogaja "point" Godzilla filmov izpred toliko časa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Mene s temi ameriškimi variantami moti samo ena zadeva: 95% zgodbe se "dogaja" na ameriških tleh. Na eni strani je to sicer razumljivo, saj se v osnovi filme dela za ameriški trg, ki je najbolj "hvalevreden" in bo šel gledat zadeve v kino in pokupil vse mogoče.

Na drugem mestu so baje Evropejci, ampak! Hja, Evropejci so čudna mešanica. Medtem, ko so v določenih evropskih državah mahnjeno na ameriški izdelke, so drugje bolj pasivni. Ali pa imajo Evropejci več pameti in izbirajo, kaj bodo pogledali in kaj ne? Smo morda bolj revni? Morda raje šparamo in ne bomo šli pogledat vsak kakec, katerega halivud sproducira? Pa še marsikaj je verjetno ... Pol pa halivud joče, da ni dovolj gledalcev izven ZDA.

Ali pa Azijci. Japonci so nori na take zadeve kot so veliki roboti in monstrumi/pošasti, če se ne zafrkneš fatalno oz. narediš nek velik kiks, hja, pol je uspeh garantiran. Največji problem pa je velikanski kitajski trg. Tam imajo namreč letno omejeno število možnih filmov, katere se predvaja v kinih, zato je še kako pomembno, da pride v ožji izbor. Pa to še ni garancija, da bodo halivudski studiji videli denar.

No, Ognjeni obroč je zato poskušal (pa tudi zaradi zaslužka) pokazat čimveč Azije ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bluefish ::

Trailer zgleda obetaven, ceprav so doslej remejki remejkov razocarali.

RejZoR ::

Jah lej, moraš razumet, da je Hollywood ogromna domača filmska mašinerija, kako bi izgledalo, če bi 90% filmov dogajalo v evropi in aziji? Kot bi vse slovenske filme snemali v italiji (oz njenih pokrajinah in mestih). Kakšno sporočilo bi to pošiljali domačim gledalcem? Mene osebno ne moti, me pa moti, da preveč poveličujejo sami sebe, kot da so oni edini razvit narod, na drugih kontinentih pa še vedno živimo v jamah in se klofamo z gorjačami. Sej vsi vemo, da so svetovna velesila, ampak včasih pa vseeno kar fino pretiravajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

particle ::

Če bo film pol tolk dober, kot glasba v tem trailerju, bo dober.:D

opeter ::

Temu se pravi propaganda ...

Kot v kinih, ko so to predvajali pred filmi v času pred, med in po prvi in drugi svetovni vojni, pa tudi pozneje. Ampak to so delale skoraj vse države.









Ampak nazaj k Godzili ... tu imate njeno strukturo:
 okostje in notranji organi

okostje in notranji organi



Kako bo to izgleda pri novi ameriški varianti?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

particle je izjavil:

Če bo film pol tolk dober, kot glasba v tem trailerju, bo dober.:D



Je možno, da je notri v traileju malo tele glasbe z igre Left 4 dead tam okoli 0,42 sekunde trailerja??


Ali se samo meni zdi?

opeter je izjavil:

Temu se pravi propaganda ...




Ampak nazaj k Godzili ... tu imate njeno strukturo:
 okostje in notranji organi

okostje in notranji organi



Kako bo to izgleda pri novi ameriški varianti?


Orng mrcina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Nč ka ne bi en bunker buster rešu, razen, če ima luske iz unobtaniuma ojačanega z carbon nanotubami. V tem primeru je mal pizdarija, ker treba prej še na Pandoro pa genocid nad lokalci naredit.

oo7 ::

GODZILLA Official Trailer # 2

BlackMaX ::

Komi sm čaku part 2 trailer.

Hvala!

opeter ::

Wow, res je super!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nikec3 ::

Uf, to bo dobro. Izjemna igralska zasedba.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

bluefish je izjavil:

Trailer zgleda obetaven, ceprav so doslej remejki remejkov razocarali.


Previdno z izrazom remejk remejka. Ni nujno, da godzilla (2014) črpa iz godzille (1998). EDIT: Slednje potrjuje tudi FAQ na IMDB.
Mene sicer trailer ni navdušil. Upam, da bojo roboti iz pacific rima not :D

opeter ::

Phantomeye je izjavil:

Upam, da bojo roboti iz pacific rima not :D


Hahaha. To bi bilo super. :))

Sicer pa bi rad videl nekaj likov iz Godzile filmov (njegove prijatelje/ice oz. sovražnike).
Recimo kaj od tega:
 G1

G1


 G2

G2

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pegasus ::

Na teh slikcah manjka še King Kong ;)
Sicer mi je simpatična mothra, oni dvojčici iz infant islanda pa še bolj ;)

BlackMaX ::

Se spomnem še unih risank, ko kapitan v primeru težav pritisne na gump in se godzila prikaže :D


Zakon risanka...se še kdo tega spomne?

opeter ::

Seveda se spomnim.

Sicer sem jaz bolj aktivno gledal tega starega:


Novejša pa je seveda bolj "akcijska":


To pa je dejansko nadaljevanje zgodbe filma iz leta 1997 (prva epizoda prve sezone novejše animirane serije Godzilla):
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

Godzilla - Official Trailer 3

BlackMaX ::

opeter je izjavil:

Seveda se spomnim.

Sicer sem jaz bolj aktivno gledal tega starega:


Novejša pa je seveda bolj "akcijska":


To pa je dejansko nadaljevanje zgodbe filma iz leta 1997 (prva epizoda prve sezone novejše animirane serije Godzilla):


Hehe zakon, sem mislil na starejše del, zgleda sem pozabil na te novejše.

oo7 ::

Godzilla - Extended Look

Nikec3 ::

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

oo7 ::

Nikec3 je izjavil:

Očitno je fajn film.

http://www.rottentomatoes.com/m/godzill...


Ocene ima dobre pa še dviga se.
Tudi na imdb zaenkrat kaže odlično.
http://www.imdb.com/title/tt0831387/

M-XXXX ::

Danes sem šel gledat godzilo v kino in vsaj meni odličen filem! Tak... veličasten ali kako ga bi opisal...

Vendar ena zadeva mi pa res ni jasna:

SPOILER!!!


Ali so dejansko 2 godzile ali sem samo jaz spregledal? Na prvo pade nebotičnik in jo pokoplje, druga ubije female MUTO-ta. Potem pa na koncu filma spet prva godzila (zaprašena in poškodovana od nebotičnika vstane in gre v vodo? WTF?

BlackMaX ::

Pogledal sem in moram reč, da je res dober film.

Gledalca lepo pripeljejo do enega od bolj epic prizorov ( srečanje godzile v polni slavi), tehnika samega snemanja in scene so bile super izvedene, samo ozračje ki je prikazano je odlično. Posebni učinki in ostal CGI super izveden, kapo dol.

Edino kar me moti, je to da bi lahko dali večji poudarek na Godzilo.

Ker sem pogledal kup enih risank in starih godzil mi je ta bila res ok, glede same zgodbe.

Men osebno, film leta.

Še enkrat, moram pohvalit določene prizore, ki so take narave, da lahko samo gledaš in občuduješ to prelepo žival.



ps. Niso dve ampak je samo ena Godzil.

Nikec3 ::

Eden najbolj debilnih filmov vseh časov!

SPOILERJI!

Ne vem kdaj je nazadnje bil film z izjemnim potencialom tako zelo uničen, kot v tem primeru. Na začetku je vse super. Prikažejo nam zgodovino Godzille in nam napletejo precej kul zgodbo o tem, kako so Godzille povezane z nuklearkami in podobno. Tudi uporaba Japonskega okolja lepo paše v film. Nato pa se stvari začnejo obračati na slabše. Enostavno ne razumem, kako je lahko nekdo tako nor, da ubije lik Briana Cranstona in ga nadomesti z najbolj zanič igralcem vseh časov, ki nima nobene karizme in v filmu izgovori tri stavke. Še bolj šokantno je, ker je cel film oglaševan z njim, a ga po 1/4 filma sploh ni več. Obtičimo z "seksi" ponaredkom Captaina Americe, igralec pa ima nekako sindrom Henry-ja Cavilla iz Man Of Steel. Oba sta zanič igralca brez karizme, a pri Godzilli so stvari še veliko hujše.

Dialogi med marinci so najbolj neumni po filmu Aliens. Toliko napačnih odločitev je nemogoče videti v katerem koli drugem filmu. Reševanje problemov je klasično ameriško, a tokrat gredo še dalje v standardnem razmišljanju: "Če eksplozija ne deluje, uporabi večjo eksplozijo". V tem filmu je: "Če eksplozija hrani sovražnika, uporabi še večjo eksplozijo". Da sploh ne komentiram neumnosti z avtobusi na mostu v San Franciscu in dejstvom, da so zraven treh pošasti most sestrelili kar marinci sami.

Te neumnosti še nekako preživiš, ne moreš pa preko popolnoma nič character developmenta. O glavnem liku vemo samo to, da je Brian Cranston njegov oče, ima sina in pa seksi ženo. K temu dodajte še nič karizme in obupno igro, ter si prestavljajte rezultat. Še največ razvoja karakterja je imela Godzilla, na koncu pa se zaveš, da so vsi vojaki tako antipatični, da enostavno navijaš, da jih Godzilla ubije čim več.

Lahko pa vseeno najdem še kakšno dobro točko. Nekaj akcijskih scen je res posnetih zelo dobro. Prva je tista, ko rdeče bakle osvetlijo Godzillo, druga pa je padanje padalcev mimo Godzille in super uporaba "shaky" kamere. Glavni problem je v scenaristih. EDIT: Tudi zvočni efekti so odlično uporabljeni.

Naredite si uslugo in raje še enkrat poglejte Pacific Rim. Je neumen na veliko bolj zabaven način.

4/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

BlackMaX ::

Nikec3 je izjavil:

Eden najbolj debilnih filmov vseh časov!

SPOILERJI!

Ne vem kdaj je nazadnje bil film z izjemnim potencialom tako zelo uničen, kot v tem primeru. Na začetku je vse super. Prikažejo nam zgodovino Godzille in nam napletejo precej kul zgodbo o tem, kako so Godzille povezane z nuklearkami in podobno. Tudi uporaba Japonskega okolja lepo paše v film. Nato pa se stvari začnejo obračati na slabše. Enostavno ne razumem, kako je lahko nekdo tako nor, da ubije lik Briana Cranstona in ga nadomesti z najbolj zanič igralcem vseh časov, ki nima nobene karizme in v filmu izgovori tri stavke. Še bolj šokantno je, ker je cel film oglaševan z njim, a ga po 1/4 filma sploh ni več. Obtičimo z "seksi" ponaredkom Captaina Americe, igralec pa ima nekako sindrom Henry-ja Cavilla iz Man Of Steel. Oba sta zanič igralca brez karizme, a pri Godzilli so stvari še veliko hujše.

Dialogi med marinci so najbolj neumni po filmu Aliens. Toliko napačnih odločitev je nemogoče videti v katerem koli drugem filmu. Reševanje problemov je klasično ameriško, a tokrat gredo še dalje v standardnem razmišljanju: "Če eksplozija ne deluje, uporabi večjo eksplozijo". V tem filmu je: "Če eksplozija hrani sovražnika, uporabi še večjo eksplozijo". Da sploh ne komentiram neumnosti z avtobusi na mostu v San Franciscu in dejstvom, da so zraven treh pošasti most sestrelili kar marinci sami.

Te neumnosti še nekako preživiš, ne moreš pa preko popolnoma nič character developmenta. O glavnem liku vemo samo to, da je Brian Cranston njegov oče, ima sina in pa seksi ženo. K temu dodajte še nič karizme in obupno igro, ter si prestavljajte rezultat. Še največ razvoja karakterja je imela Godzilla, na koncu pa se zaveš, da so vsi vojaki tako antipatični, da enostavno navijaš, da jih Godzilla ubije čim več.

Lahko pa vseeno najdem še kakšno dobro točko. Nekaj akcijskih scen je res posnetih zelo dobro. Prva je tista, ko rdeče bakle osvetlijo Godzillo, druga pa je padanje padalcev mimo Godzille in super uporaba "shaky" kamere. Glavni problem je v scenaristih. EDIT: Tudi zvočni efekti so odlično uporabljeni.

Naredite si uslugo in raje še enkrat poglejte Pacific Rim. Je neumen na veliko bolj zabaven način.

4/10


SPOILERJI! xD

Se strinjam z tvojimi negativnimi točkami, ampak to je že tko lahko pričakovati, da bojo not metal ameriško propagando. In sploh to ker vojska zajebe cel del filma, tko kot si že omenil, dejmo večjo bombo sestavit in bo bolje, debilizem.

Ampak ne razumem pa ljudi, ki grejo gledat ScFi filme in pričakujejo, da bo zgodba imela oceno 8/10, igralci karizmatični, in še kaj se najde. Še v štartu si postavite neka prevelika pričakovanja za nekaj, kaj še niste videli ( pustimo stare filme ) ne moreš soditi nekaj kar še nisi videl preden si to pogledal. Kot drugo, gre se o godzili. Ne zanimajo me eni glupi igralci sploh pa ta, kot si ti omenil k nima pojma o igranju in je res zanič. V eni točki sm že mislu da bojo Chaning Tatuma (me ne zanima kako se prou napiše xD ) dal not. Ampak glavni fokus je Godzila. Ostalo je samo odvečna smet, ki pač mora bit notr. In zravn še pride tvoj subjektivni pogled, ki zna še dodatno izboljšat oz. poslabšat film.

Če že gledaš film, je najbolje vzeti najboljše dele ven in focus on the point...kar je pa godzila. :)

Sam škoda, k je niso mal več pokazal. Ampak tko je.

:)

Nikec3 ::

Vem kaj želiš povedati. Pričakovanja moraš prilagoditi posameznemu filmu, in to sem tudi storil. Razumem tudi, da je akcijski film in da so ostale stvari v drugem planu. Ampak je vseeno škoda, da stvari ne znajo sestaviti bolje. Ken Watanabe je odličen igralec, pa ga ne izkoristijo. Cranston je dober, a ga takoj umaknejo... Glede ene stvari, ki si jo napisal pa se ne morem strinjati. Karizmatične igralce potrebuješ ne glede na zvrst in resnost filma. Tudi Iron Man ni preveč resen film, pa je vseeno celotno gonilo Robert Downey Jr., pri Pacific Rim imaš Idris Elba-o, pa tudi glavni igralec ni ravno zanič. Pri Prometheusu imaš kar tri zelo karizmatične igralce (Fasssbender, Rapace, Elba), ki dobesedno rešijo film. Pri Godzilli ni nikogar.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BlackMaX ::

Nikec3 je izjavil:

Vem kaj želiš povedati. Pričakovanja moraš prilagoditi posameznemu filmu, in to sem tudi storil. Razumem tudi, da je akcijski film in da so ostale stvari v drugem planu. Ampak je vseeno škoda, da stvari ne znajo sestaviti bolje. Ken Watanabe je odličen igralec, pa ga ne izkoristijo. Cranston je dober, a ga takoj umaknejo... Glede ene stvari, ki si jo napisal pa se ne morem strinjati. Karizmatične igralce potrebuješ ne glede na zvrst in resnost filma. Tudi Iron Man ni preveč resen film, pa je vseeno celotno gonilo Robert Downey Jr., pri Pacific Rim imaš Idris Elba-o, pa tudi glavni igralec ni ravno zanič. Pri Prometheusu imaš kar tri zelo karizmatične igralce (Fasssbender, Rapace, Elba), ki dobesedno rešijo film. Pri Godzilli ni nikogar.


Spet se strinjam, ampak tuki je glavni lik Godzilla ne pa ostali igralci. V teh filmih, ki si jih omenil (Pacific rim - Idris in roboti, Prometheus - te trije pa še kdo se najdel, Iron man pa itak ne rabm govort kako je tuki, je tako da so oni 95% filma vse te osebe. Zato hvala tistim, da so najeli dober kader za to delo.
Ampak v tem primeru je Godzilla 95% filma. Za kar je upravičila za to kar sem šel gledat. Samo za primerjavo, tudi pri starih zadevah je bilo tko, da je Godzilla pobrala vse slavo. Mislim, da nismo šli gledat godzille zaradi Haisenberga xD

Kot sem prej omenil, ostali igralci so samo fillerji notr in ker je to prvi del filma, je pač moru bit nek uvod in so v ospredju bili bolj nekateri igralci. Za kar menim, da je malo preveč, ker spet nisem prišel njih gledat ampak Godzillo...kdo je v ospredju :)

Nikec3 ::

Spet se strinjam, ampak tuki je glavni lik Godzilla ne pa ostali igralci.

V primeru, da je glavni lik Godzilla (kar v bistvu res je), pa tudi ta ni bila dovolj razvita, saj smo na ekranu več gledali dve kobilici kot Godzillo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BorutK-73 ::

Sem vedel da sem pozabil odkljukat to stran za moje teme ko je film prišel ven.

arnecan1 ::

Film za pogledat. Predvsem na velikem ekranu. Ni pa niti bil namen filma rušiti rekorde na oskarjih.:)

BlackMaX ::

Nikec3 je izjavil:

Spet se strinjam, ampak tuki je glavni lik Godzilla ne pa ostali igralci.

V primeru, da je glavni lik Godzilla (kar v bistvu res je), pa tudi ta ni bila dovolj razvita, saj smo na ekranu več gledali dve kobilici kot Godzillo.


Ja tega dela nisem razumel zakaj so se tako odločili.

oo7 ::

Ravnokar pogledal film Godzila in moram rečt, da mi je bil dober film:)
Res pa je, da bi lahko več kazali Godzilo drugače pa dober film ga bom definitivno še kdaj pogledal:)

Mipe ::

Če je treba pričakovanja za ta film toliko znižati, da moram najeti bager in skopat globoko luknjo, potem grem raje pogledat, kaj tokrat vrtijo v Cannesu...

DarwiN ::

Zdržal do konca filma.. Pohvalno za hollywoodski blockbuster. :) Ocena 3/10.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kow ::

Soliden blockbuster. Najvecji problem filma je nekarizmaticen glavni igralec, tudi Ken Watanabe je tako zanic, da je bilo ze smesno.

Ocena 5/10.

vostok_1 ::

Svaka jim čast, da niso naredili dvourne drekove marmelade. Sam kaj več pa tudi ni.

LeQuack ::

Pa pošasti in alieni zmeraj najdejo tista najbolj pomembna ameriška mesta, da jih napadejo/porušijo.
Quack !

detroit ::

Mislim da je bila nevada...doesnt matter..shithole:P Anyhow film beden kot se zagre. Sem pa zadnjič gledal v kinu Deliver us from evil (ja sorry za offtopic) kjer igra Eric Bana (pravzaprav kr ok igralec) in moram reč da je bil film bedn... which got me to thinking... ne znajo narest dobre filme in hvala bogu za tale thread da ne grem vsak shit gledat. Thx boiiiz
Skero

delfinus ::

Edina dobra tocka v filmu je bil Bryan Cranston, ki zna igrati, ceprav v filmu kot je ta. Dobra je bila tudi scena s skokom z letala. To je pa tudi vse. Glavni lik je igral plasticno, kot da bi bil preplasen svoje glavne vloge. Overall je bil film vsebinsko zelo sibek. Iskanje resitev in resevanje problemov plehko, primerno da jih lahko razumejo ljudje ne prevec bistre narave. Tehnicno je bila slika filma izjemno slaba. Sprane barve, prevec temacne scene, kjer so se na momente videle samo konture. V glavnem slo skozi eno oko in kot prdec ven.

lp, d.

RejZoR ::

Oh wow, tko brezveznega filma pa že dolgo nisem gledal. Pa me je folk zmeraj z marsičem, ko sem kdaj omenil, da mi je bil kakšen za množice povprečen film zelo všeč.

Tko nekje do 1/3 sem še gledal z zanimanjem, dokler se ni namesto Godzille pojavil kr nek čuden netopir. Srsly!? In od tle naprej je bilo vse skupaj en velik yawn. Zgodbla bolj plehka od Godzille iz leta 1998, ki je proti temu govnu material za 8 oskarjev, dogajanje totalno dolgočasno, skakanje iz scene v sceno, razkazovanje kvazi CGI efektov, pol so neki prekladal bombo kjer niti ne vem več zakaj so jo prekladal, skratka KR NEKI. Grem raje še enkrat pogledat verzijo iz 1998, ki je kljub neumnostim in dejstvu, da sem ga gledal najmanj ene 10x še vedno zanimiv. Pa Godzilla vsaj izgleda zlobna tam, kot en bad ass motherfucker kuščar, tle pa je kot en štrukljast bober. Bah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mgermo ::

Beden nezanimiv film. 1998 film je Citizen Kane proti temu skrpocalu. Še Pacific Rim je boljši and that says alot.

RejZoR ::

True that. Pa že Pacific Rim mi je bil bolj tko tko ampak sem ga vglavnem pogledal z vsaj nekaj zanimanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Machete ::

delfinus je izjavil:

Edina dobra tocka v filmu je bil Bryan Cranston, ki zna igrati, ceprav v filmu kot je ta. Dobra je bila tudi scena s skokom z letala. To je pa tudi vse. Glavni lik je igral plasticno, kot da bi bil preplasen svoje glavne vloge. Overall je bil film vsebinsko zelo sibek. Iskanje resitev in resevanje problemov plehko, primerno da jih lahko razumejo ljudje ne prevec bistre narave. Tehnicno je bila slika filma izjemno slaba. Sprane barve, prevec temacne scene, kjer so se na momente videle samo konture. V glavnem slo skozi eno oko in kot prdec ven.

lp, d.


Igra je bila in general res slaba. Ampak za tematiko oz naslov kakršen pač je, glede zgodbe ne moreš obetati. Pa če bi še več mistike ali metafor stlačili not, ali kar koli že. Gojira pač pride in z otepačem razturi kar se pojavi pred (pod) njo. Kaj globjega kot plehek opomin na atomsko dobo in ameriško zravnanje Hirošime z zemljo, verjetno težko stlačiš v scenarij z naslovom Godzila :)
Kolikor koli že je popcorn tematika in žarn imenovan 'specialni efekti', mi režija dejansko ni bila slaba. Kot obrtniški izdelek film ni razočaral po celi črti. Pustimo zgodbo ob strani, ker če gledaš Pokahontas, ne pričakuješ Jima Jarmuscha ali Forda Coppolo :D
Glede temačnih scen pa se ve. SFX so tako ogromno cenejši. Pa še ustvarjalci se lahko zgovarjajo, da se temačnost neki svetovni (pol)apokalisi, pritiče.


* Kako vam je Pacific Rim boljši film mi ni jasno. Dopustim, da vam je zgodba bolj ok, ampak kot film je pa veliko večji poden od Godzile in se Del Toro lahko samo uči od Edwardsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dark Universe (Universal Monsters) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5713120 (6293) oo7
»

Kong: Skull Island

Oddelek: Sedem umetnosti
173047 (2443) Izi

Transformers: Age of Extinction

Oddelek: Sedem umetnosti
377147 (5156) yoco
»

Pacific Rim (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
27559824 (52261) St235

Več podobnih tem