» »

Loto

Loto

Dajarra ::

Zadnjič se mi je porodilo zaninivo vprašanje.
Koliko si okvirno(ker ne veš zagotovo kakšni so dobitki vsak teden) na dolgi rok v minusu pri igri Loto? Mogoče tudi s strani verjetnosti in ne absolutnih zneskov.

Recimo za slovenski in avstrijski loto. Se komu sanja?

Smurf ::

Veliko, v rangu 50%+.
Za primerjavo, na ruleti si na bistveno manjsi izgubi, okoli 2.7%.

Vikking ::

verjetnost 1:15miljonov.

Torej lahko igraš celo življene pa ne boš zadel dovolj, da bi pokril 1% vplačil.

Se pravi, vodi si statisko vplačil in statistiko dobitkov. V 1 letu ti bo jasno da boš samo z dobitkom sedmice, pokril vse strošek in boš na pozitivni strani. Vsi ostali dobitki skupaj do 6+1, niso dovolj pri pokrivanju dolgoročnega igranja lota.

Cifix63 ::

Viking ima natanko prav. Le sedmica pokrije vse stroške! To se pravi, da je ves loto sistem nastavljen natanko v nenehno plačevanje in plačevanje iz lastnega žepa.
Po moji statistiki za nekaj let(torej je to kar relevanten podatek) dobim nazaj cca 10% in nič več! Kakorkoli obrneš je igranje le metanje denarja stran. Pika.

Good Guy ::

jah ni res, nekdo npr lahko vplača 1x (najmanjši znesek ki je možen pa lahko zadane)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

oo7 ::

Jaz igram Loto 1x na teden in Eurojackpot 1x na teden in me pride v enem tednu okoli 4,5 eur se pravi na mesec 18 eur in na leto okoli 216 eur.
Nekateri kadijo zmečejo za cigarete mnogo več kot jaz za loto:D pa še bolj zdravo je:))
Loto pa igram že vsaj 4-5 let redno in grem vsak ponedeljek vplačat tiste 4,5 eur če ne probaš ne veš mogoče pa se mi kdaj nasmehne sreča>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

eric_cartman ::

Moje mišljenje je, da ima vsak svoje veselje. In ta vplačila lota niso tako veliki denarji, da bi se moral za to zelo sekirati. Pa čeprav je možnost dobitka skoraj ničelna, še vedno možnost obstaja le če igraš, sicer pa ne.

Sicer pa za eurojackpot 2 koloni tedensko v celem letu zmečeš cca. 215€. Torej če bi igral 20 let vsak teden, bi ob ničnem dobitku zapravil denarja za 10 let star avto. Ker pa vseeno kdaj kaj zadaneš je to kar zapraviš praktično zanemarljivo, vendar je pa res, da si vedno v izgubi če ne zadaneš velikega zneska.

wolf123 ::

Najbolje da pokličeš tiste vedeževalke iz A-kanala in vprašaš za kombinacijo za naslednji teden :))
Pregovor: Več glav več ve.
Slotech: Več glav se zaradi preobilice egoizma pobije med sabo.

Duhec ::

Sicer obstaja že tema Loto ampak ok...
Če ravno ne zadaneš glavnega dobitka si v minusu. :)
Sklad za dobitke je 53 % od vrednosti vplačil, ostalo gre za financiranje invalidskih, humanitarnih in športnih dejavnosti.
Če ne drugega z nakupom listka prispevaš tudi v te sklade.
Upam, da kaj od tega dobijo dejansko tudi člani teh organizacij, sploh invalidi in ne samo vodstva teh organizacij.

Cifix63 ::

Če hoečmo dlakocepiti in iskati vejico za nulami v statističnem smislu je vsak odgovor napačen! Moj je ja za mene dovolj relevanten in natančen...kaj pa bi bilo, če! Pa me ne zanima, ker je takšno dlakocepsko razmišljanje bedasto razmišljanje. Pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23179197 (1232) kriptobog
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7021469 (1557) PersonaRuda
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982156235 (61638) krneki0001
»

Euromillions

Oddelek: Loža
288919 (5596) meho7
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518365 (6900) clothes

Več podobnih tem