» »

Usposobitev domene

Usposobitev domene

borut007 ::

Pozdravljeni!

Lotil sem se izdelave spletne strani, kar preko orodja weebly.com. Ker je zadeva dokaj enostavna, sem se odločil, da stran objavim predvsem tudi tako, da registriram domeno *.si. Gre za enostavno predstavitveno stran. Tukaj pa se je malo zalomilo, domeno sem registriral, sedaj pa mi registrar noče urediti preusmeritve na mojo stran.

Na weebly je potrebno posebej plačati, če hočeš imeti stran povezano s svojo domeno in ker nameravam v prihodnosti narediti resno stran na zakupljenem strežniku (tako, da bom imel vsaj datoteke za arhiv, ne pa samo preko web aplikacije, preko katere stran dejansko nikoli ni tvoja, ker nimaš možnosti nobenega upravljanja z njo) brez veze da sedaj to plačujem.

Torej, kje sem in kaj je moj cilj:
1. domena je že registrirana pri slovenskem registrarju,
2. stran že izdelana zaenkrat na weebly.com,
3. konfiguracije na weebly ne nameravam plačevati, ker je zadeva tam začasno,
4. gostovanja pri ponudnikih zaenkrat še ne mislim plačevati, ker še nimam gor kaj objaviti,
5. registrar zahteva, da pri njem vzamem gostovanje, pa mi uredi preusmeritev na weebly
(ok, tukaj je pogoj butast, ker ko enkrat vzamem gostovanje, potem je neumnost imeti preusmeritev),
6. OPCIJA: Na internetu sem zasledil opcijo www.siel.si, ampak se tukaj ne znajdem preveč ...

pa me zanima, če bi se dalo kako urediti, da s pomočjo www.siel.si preusmerim mojo domeno na stran nekaj.weebly.com?
  • spremenil: borut007 ()

Goran's Blog ::

Ne razumem pa zakaj nočeš svojega gostovanja za to ?
Ne vem če se da kaj rešiti.

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Najceneje je da si doma postaviš svoj strežnik (WAMP), odpreš potre, od ISPja dobiš statičen IP ter IP povežeš z domeno. Zakaj pa nisi kupil vse skupaj ? npr. http://www.zabec.net/gostovanje/paket-p... ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

borut007 ::

Svojega gostovanja zaenkrat ne bi vzel, ker bom plačal le za to, da mi preusmerijo nekam drugam. Dokler nimam na računalniku pripravljene strani za objavo, je plačevati za gostovanje žal vstran vržen denar.
Definitivno bom stran sestavil sam, po vzorcu ki jo imam trenutno na weebly, ampak to lahko traja tudi celo večnost.

bluefish ::

Indeed, gostovanje je dandanes tako poceni, da res ni potrebe po čarovnijah.

borut007 ::

Ja, gostovanje in domena je najcenejše. Najdražja je izdelava spletne strani, katero pa sem si izdelal preko zgoraj omenjenga orodja. In kot rečeno, dokler nimam spletne strani v html obliki z datotekami na mojem disku, tako dolgo meni gostovanje ne služi.

Goran's Blog ::

Se pravi brezveze da si sploh domeno kupil in brezveze, da greš s takim orodjem delati spletno stran in ti je potem žal.

telexdell ::

Ne vem no. Sam imam pri domovanje.com registrirano domeno in jo lahko preusmerim kamor hočem (trenutno mi kaže na freeweb.siol.net). Enako je z elektronsko pošto.

Lepo na spletu najdi administratorje .si domen in se pozanimaj, če ti ob registraciji nudijo upravljanje z domeno. Ko boš našel enega prenesi domeno k njemu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

borut007 ::

Sem sedaj uspešno uredil preusmeritev na www.siel.si, tak da zadeva špila kljub arogantnemu registrarju hitrost.com, kjer mi preusmeritev uredijo samo če kupim gostovanje.
Mi je žal, da nisem vzel domene pri domovanje.com, kjer bi mi brez problema uredili preusmeritev. (sem se pozanimal preko e-maila).

Očitno mora človek biti zelo pozoren na to, kje danes kupi domeno!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut007 ()

borut007 ::

Goran's Blog je izjavil:

Se pravi brezveze da si sploh domeno kupil in brezveze, da greš s takim orodjem delati spletno stran in ti je potem žal.

Če bi se pozanimal pred nakupom domene, kaj vse mi nudijo, ne bi bilo problemov. Na hitrost.com recimo na veliko oglašujejo, da nudijo brezplačno dns gostovanje, potem pa ugotoviš, da recimo ne moreš preusmeriti domene, marsikje drugje pa lahko brez problema.

neoserv ::

Če imajo DNS gostovanje, potem lahko domeno verjetno usmeriš na nek IP naslov?
Weebly zahteva samo to od tebe - da domena kaže na nek IP naslov.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

telexdell ::

neoserv je izjavil:

Če imajo DNS gostovanje, potem lahko domeno verjetno usmeriš na nek IP naslov?
Weebly zahteva samo to od tebe - da domena kaže na nek IP naslov.

Običajno imajo to narejeno tako, da lahko le vpišeš njihove ali druge DNS zapise. Karkoli drugega z domeno ni mogoče narediti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

neoserv ::

To pomen ni DNS gostovanje, ampak samo možnost spreminjanja DNS strežnikov določeni domeni.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava domene z google sites

Oddelek: Pomoč in nasveti
121041 (904) Ales
»

Weebly + domena + email naslov

Oddelek: Izdelava spletišč
102387 (1689) tadejkan
»

preusmeritev domene

Oddelek: Pomoč in nasveti
162137 (1895) NeMeTko
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214777 (3877) Rokic
»

Je registracija domene dovolj za preusmeritev?

Oddelek: Izdelava spletišč
71246 (989) Bence

Več podobnih tem