» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
137 / 180
»»

Uporabnik372 ::

user4683 je izjavil:

Nakup/prodaje niso bile izvedene v istem trenutku, če jih je broker razbil na več delov. Pri transakcijah imaš skoraj zagotovo zraven tudi točno uro transakcij, če si v dilemi kateri batch je bil prej in kateri kasneje.


V praksi Doh-KDVP ne sprejema časa, le datum, kar pa je še bolj problematično, ko obrazec oddaš (ali pritisneš gumb Izračun), ti uredi transakcije po datumu in s tem spremeni zaporedje vnosov, kot si jih vnesel. Posledica tega je, da te lahko wash sale pravilo udari drugače od pričakovanega.

Jaz v praksi take trejde, ki izhajajo iz enega orderja in so izvedeni v roku nekaj minut, vedno združim v en nakup/prodajo in ustrezno povprečim ceno. Samo tako si zagotovim, da mi v primeru izgube priznajo celotno izgubo in ne opletajo z wash sale pravilom tam kjer je logično šlo za enkratno odsvojitev kapitala, ki se je pač zaradi (ne)likvidnosti trga razbila na več trgovanj.

gagaga ::

Hvala za odgovor. Bom isto naredila :)
A vam IBKR tudi pri teh razdelitvah pri nakupu ali prodaje delnice računajo večkrat po 3 eure?
Jaz sedaj trgujem šele en mesec in se mi je zgodilo da sem pol plačala 6 eure provizije in ne 3 eure.

MisterR ::

Ja, IBKR ni niti približno poceni, za manjše zneske. Ampak to ti malo kdo pove, ker so vsi začeli z 10k+ vložki, a vsi znajo pametovati "vlagate lahko tudi mesečno v manjših zneskih" potem pa vidiš te provizije in obvestila IBKR da 300€ vložka prvi mesec ni dovolj in ti onemogočijo trgovanje dokler ne nakažeš več denarja.

gagaga ::

Ja sem opazila. Sam kot berem po forumih ga vsi hvalijo pa EToro. Kje ti trguješ?

Uporabnik372 ::

gagaga je izjavil:

Hvala za odgovor. Bom isto naredila :)
A vam IBKR tudi pri teh razdelitvah pri nakupu ali prodaje delnice računajo večkrat po 3 eure?
Jaz sedaj trgujem šele en mesec in se mi je zgodilo da sem pol plačala 6 eure provizije in ne 3 eure.


Ne, to ni običajno. Minimalen fee je na order, če se ti order razdeli na več trgovanj, se ti minimalen fee obračuna pri prvem trgovanju, pri ostalih pa ne več.

Za nakupe do 10.000 EUR si v IBKR nastavi Tiered namesto Fixed comissions, kar ti bo strošek nakupa spravilo pod 1,5 EUR.

Spura ::

Uporabnik372 je izjavil:

eDavki napačno izračunavajo pravilo za wash sale, v glavnem ti za vsako prodajno pozicijo, ki je znotraj 30 dni od druge nakupne pozicije ne priznajo izgube. Tako da na žalost tisti informativni izračun ni uporaben.

Za izdajo odločbe zgleda davčna uporablja nek drug software, ker tam je potem izračunano pravilno. Se mi zdi, ker zadeva je lahko kar kompleksna: https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...

Kaksno je torej pravilo? Ce prodas prej kot v 30 dneh ti ne priznajo 1% stroskov pri lossu (torej davcna osnova se zmanjsa za izgubo, ne pa za izgubo in 1%)?

Uporabnik372 ::

Ne, FURS ti prizna 1% normiranih stroškov pri nakupu in 1% pri prodaji, vendar ne več kot znaša tvoj dobiček. Torej, če si ustvaril izgubo 100€, ti prizna samo izgubo 100€, dodatne izgube zaradi normiranih stroškov pa ne.

Wash sale je nepovezan s tem. Wash sale pravilo pravi, da če si v 30 dneh pred ali po prodaji kupil istovrstni kapital, se ti izguba ne prizna.
Torej, če kupim 100 delnic in jih prodam čez en teden in ustvarim 100€ izgube, mi priznajo 100€ izgube.
Če pa 2 tedna po tem kupim 50 enakih delnic, potem mi od tiste izgube priznajo le še izgubo od 50 prodanih delnic, ne več od 100, torej le še 50€ izgube.

gagaga ::

Uporabnik372 je izjavil:

gagaga je izjavil:

Hvala za odgovor. Bom isto naredila :)
A vam IBKR tudi pri teh razdelitvah pri nakupu ali prodaje delnice računajo večkrat po 3 eure?
Jaz sedaj trgujem šele en mesec in se mi je zgodilo da sem pol plačala 6 eure provizije in ne 3 eure.


Ne, to ni običajno. Minimalen fee je na order, če se ti order razdeli na več trgovanj, se ti minimalen fee obračuna pri prvem trgovanju, pri ostalih pa ne več.

Za nakupe do 10.000 EUR si v IBKR nastavi Tiered namesto Fixed comissions, kar ti bo strošek nakupa spravilo pod 1,5 EUR.


Hvala za nasvet, sem popravila.

gagaga ::

Uporabnik372 je izjavil:

gagaga je izjavil:

Hvala za odgovor. Bom isto naredila :)
A vam IBKR tudi pri teh razdelitvah pri nakupu ali prodaje delnice računajo večkrat po 3 eure?
Jaz sedaj trgujem šele en mesec in se mi je zgodilo da sem pol plačala 6 eure provizije in ne 3 eure.


Ne, to ni običajno. Minimalen fee je na order, če se ti order razdeli na več trgovanj, se ti minimalen fee obračuna pri prvem trgovanju, pri ostalih pa ne več.

Za nakupe do 10.000 EUR si v IBKR nastavi Tiered namesto Fixed comissions, kar ti bo strošek nakupa spravilo pod 1,5 EUR.


Hvala za nasvet, sem popravila.
Ali kod ve kje naštimaš možnost, da se pri nakupu vedno vse delnice na enkrat prodajo in da se ne razdelijo?

Mr_Globus ::

Informativno - prodajal bom sele, ko grem v penzijo - pri prodaji moras v vlogo fursu napisati cel seznam nakupov iste delnice (torej za vseh 20 let npr) ali je dovolj samo za tiste, ki si jih prodal?

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

gagaga je izjavil:


Hvala za nasvet, sem popravila.
Ali kod ve kje naštimaš možnost, da se pri nakupu vedno vse delnice na enkrat prodajo in da se ne razdelijo?


Tukaj se ne gre za nastavitve. Nekdo mora kupit te delnice. Ne moreš si zagotovit, da bo nekdo kupil x delnic po y ceni vse naenkrat.
Twitter: @CoreySteel_

gagaga ::

Ja sej men je tud tko logično, sam na IBKR so rekli, da naj spremenim v nastavitvah. Niso pa povedal kje natančno. Jim bom še 1x pisala.

Spura ::

gagaga je izjavil:

Ja sej men je tud tko logično, sam na IBKR so rekli, da naj spremenim v nastavitvah. Niso pa povedal kje natančno. Jim bom še 1x pisala.

Kupujes z limit? Ponavad jih vse dobis po limit ceni.

gagaga ::

Ja limit price.

Uporabnik372 ::

Mr_Globus je izjavil:

Informativno - prodajal bom sele, ko grem v penzijo - pri prodaji moras v vlogo fursu napisati cel seznam nakupov iste delnice (torej za vseh 20 let npr) ali je dovolj samo za tiste, ki si jih prodal?


FURSu poročaš le takrat, ko delnico prodaš, ampak takrat moraš poročat tudi o vseh nakupih te delnice po principu FIFO (first-in-first-out). Torej, če kupim 100 delnic danes, 100 delnic v 2024 in prodam 100 delnic v 2025, poročam le o nakupu v 2023 in prodaji v 2025.

V teoriji po 15 letih držanja delnice davka ni več in po mnenju nekaterih davčnih svetovalcev (kar sam nisem), tudi ni treba več prijavit prodaje. Osebno dvomim, da bo FURS kar spregledal, ko si boš čez 20 let izplačal kepo denarja, tako da bi sam sigurno imel vse letne PDF izpiske nakupov, pa še kak XML za vsak slučaj.

mat xxl ::

Ali pri nas so kake družbe, NKMB, ali podobno, ki tudi podjetjem pomagajo, da direktno kupijo delnice Tesle in podobno, ker ja naši skladi so ena sama žalost.....

pingme ::

Kaj misliš s "pomagajo"? Pri brokerju enostavno odpreš poslovni trgovalni račun, oddaš naročilo in kupiš. Za kaj več imaš pa računovodjo in davčne svetovalce.

redtech ::

Pop pop gobe po dežju :)

Blackstone Defaults On $562MM CMBS As It Keeps Blocking Investor Withdrawals From $71BN REIT

Credit Suisse Crashes To All Time Low After Boosting Deposit Rates To Reverse Bank Run

Pomoje bo šlo vedno hitreje, vedno več, globje.

To kar se je dogajalo na Kitajskem se seli v US, vedno gre v tem zaporedju.

sejalecx ::

Kam se potem skrit @red? V surovine?

Si pa predstavlajte, da se tole enkrat zgodi npr tipu etf ala VWCE in s tem vsem papigam na redditu. Po eni strani dobrodošlo, da se opomni prebivalstvo, da včasih pa mogoče ni slabo razmišlat s svojo glavo, po drugi pa pokazatelj, da nikjer nisi varen

user4683 ::

Ko bo VWCE padel na nulo bodo precej večji problemi kot to, da si izgubil keš :))

redtech ::

@sejalecx

Moje mišlenje
Obdobja inflacije (platina) - disinflacije (paladij)
https://www.longtermtrends.net/stocks-c...

Paladij bull run 1991-2000, 2005-2022
Platina bull run 2000-2008, 2022-???

Platinum : Palladium ratio
Paladij je bolje v disinflaciji, v inlacisjkem obodbju platina.
https://www.bullionbypost.co.uk/price-r...

Ne pričakujem, da bo Pd zelo padel, ker je proizvodnja draga:
AISC for 2022 of US$1,586/2Eoz (Sibanye)
Strmo pada proizvodnja od leta 2020, AISC gre vedno bolj strmo.

AngloAmerican ima rudnike Pt skoraj povsod je AISC $1200/oz, proizvodnja pada, CAPEX nižji, exploration dead.
Market price $980 oz

Iz tega vidika sem zelo bullish pri Pt (fizično), ki je še vedno v "accumulation zone", zadnji nakup v dolinci $914.
Platina gre gor in dol bolj kot zlato, cikel pa je dolg - 15 let.

Če smo že v obdobju kjer bo cena energije in dela šla gor, imam danes na trgu primer, kjer s popustom dobim kovino, katere cena je cenejša od produkcije in v to ceno zaklenem delo in energijo za naslednjih 10-15 let, brez "rizika"

Trend je bil razbit tudi na US yield, to pomeni obdobje višje inflacije in obrestnih mer.
Slabo za delnice, surovine se vrednotijo drugače.

Če primerjaš zlato, platino, srebro, paladij je platina najbolj podcenjena plemenita kovina in zato "Best Buy", srebro je drugi, vendar tam upoštevam gold:silver ratio.

Major breakout pri Pt mislim, da se bo zgodil, ko bo break na Gold:Platnium ratio.

***
Gold : Oil ratio
Preveri kakšna anomalije je bila 2 leti nazaj.., trend(ratio) nakazuje, da se bo nafta bolje odrezala od zlata.

Če v tej kategoriji med seboj primerjaš sektorje: upstream, downstream, exploration & service - vidiš, da je slednji najcenejši in imaš tukaj največji vzvod na premik nafte.

XOM je ATH, SLB je na povprečju.
Treba je potem gledat, kdaj vstopit. Mogoče počakat "recesijo" ali drugo šibkost, da takrat vstopiš.

Pri nafti je dobre izbire, ko toče..

***
Big Tobacco, Yield 7%+
***
REITs 7-10%
***
Midstream (US oil & gas pipes, refineries) 6% - trenutno previsoko za vstop
***
Labrador Iron Ore Royalty (30+ years resource, no downtime, 8% yield)
***
Yellow Cake plc (Physical Uranium)
Uran je podcenjen proti večino drugih assetov.

Sparkxl ::

Sektorja ki pri meni trenutno trgata gate: tankerji in oil&gas services.
TNP na nyse recimo. Bolano. V teh sektorjih imam skoraj 20 pozicij.
Ista parabola gor kot premog lani. Večino keša sem not naložil kako leto nazaj, tako da sem pravi čas prišel na zabavo.
Drugače pa mi ledvica sporoča da bo uran letos spet poletel. Not sem zmetal precej že 2021, zdaj pa več nisem zdržal in še dodal nekaj malega

redtech ::

Mah..zaštekal ne morem več popravljati teksta.
*Paladij je bolje v disinflaciji, v inflacijskem ciklu je boljša platina.

Sparkxl ja to je vse 100%+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Spura ::

A ima kdo idejo zakaj je v shipping sektorju tok firm, ki imajo napovedan padec earningov za 90%?

domi0 ::

Lep pozdrav..v 2021 sem delal daytrading..etoro datoteko sem spremenil v xml dat., Oddal osnutek v furs ampak mi se nikakor ne ujemajo dnevni nakupi in prodaje pri izracunih, imam skoro 900 transakcij vse nakupov in prodaj..kako urediti da bodo nakupi in prodaje v dnevnih tradih usklajeni, ker furs programcek nima casovnih funkcij da bi locil po urah transakcije?

domi0 je izjavil:

Lep pozdrav..v 2021 sem delal daytrading..etoro datoteko sem spremenil v xml dat., Oddal osnutek v furs ampak mi se nikakor ne ujemajo dnevni nakupi in prodaje pri izracunih, imam skoro 900 transakcij vse nakupov in prodaj..kako urediti da bodo nakupi in prodaje v dnevnih tradih usklajeni, ker furs programcek nima casovnih funkcij da bi locil po urah transakcije?

Etoro datoteko sem konvertiral z programom ki je uredil vse transakcije..sem probal vnesit rocno za dolocen datum vc transakcij po vrstnem redu ampak jih na koncu tudi pomesa za isti dan..po izracunih me caka lepa vsota placila davka zaradi neupostevanja izgub, ceprav sem dejansko bil v minusu ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: domi0 ()

Malidelničar ::

A ima kdo dostop do članka?
https://www.finance.si/9010798/Pred-sez...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Spura ::

redtech je izjavil:

ed seboj primerjaš sektorje: upstream, downstream, exploration & service - vidiš, da je slednji najcenejši in imaš tukaj največji vzvod na premik nafte.

XOM je ATH, SLB je na povprečju.
Treba je potem gledat, kdaj vstopit. Mogoče počakat "recesijo" ali drugo šibkost, da takrat vstopiš.

Pri nafti je dobre izbire, ko toče..

Speaking of... kaj si mislis o GLNG, meni se zdi tale LNG infrastruktura perspektivna, mislis da ne bodo v evropi se nekaj cajta mel pravih alternativ (novih plinovodov iz afrike).

redtech ::

@Spura

Shipping rate iz 14k na 1,5k

https://fbx.freightos.com/
https://xsi.xeneta.com/

@GLNG ne poznam, pri teh ladjarjih res moraš notr padt in jih naštudirat. Kere ladje imajo, koliko so stare, koliko so zasedene.

Mislim, da je boljša pozicija za "ne poznavalce" US midstream - PMLP.L,

Edini ETF za nas v EU, prednost je predvsem v davku, ker je to partnership je davek blizu 40%+ za non-US, tako pa se sklad ukvarja z K1 obrazcem.
Sem govoril s HANetf, ker so me spraševali kje sem izvdel za njih in niso vedeli za to prednost...

Yield je enih 6-7%, jaz čakam event, kot je bil 2020 - takrat lahko še kredit vzameš ker je yield na 12%+

Na muhi imam sedaj KNOT bom malo dodal, isto partnership vendar je obdavčen kot druge delnice. Če bo dividendo spravil nazaj na 0,50 je to 30% yield + upside vsaj na $14...

EU politika zame ni stabilna, da bi vlagal v to.

Sparkxl ::

Imam GLNG od nekje konca 21...okrog +20% mi je prinesel. No biggie. Ampak tu se zabava komaj prav začenja.
Tankerji so sektor ki izjemno profitira od eu sankcij rusiji. Že prej so bili kronično podfinancirani, zdaj pa je povpraševanje eksplodiralo zaradi novih poti, ki se formirajo, da se obvozi sankcije. Ladij pa ni dovolj

Glede EU pa se strinjam. Faliran projekt, kjer ne najdeš skoraj da nič obetavnega za denar not zmetat. Škoda, ker ideja je bila dobra....ekonomsko povezovanje z namenom konkurirati usa in kitajski. Izrodilo pa se je v birokratsko stvorbo, podvrženo ideologiji in podrejeno (podkupljeno) gospodarju čez lužo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Malidelničar ::

Kakšne vložke pa imate v povprečju na delniškem trgu?
Imate več kot povprečen Slovenec?
Jaz recimo sem na cca 20k EUR.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Spura ::

Sparkxl je izjavil:


Glede EU pa se strinjam. Faliran projekt, kjer ne najdeš skoraj da nič obetavnega za denar not zmetat. Škoda, ker ideja je bila dobra....ekonomsko povezovanje z namenom konkurirati usa in kitajski. Izrodilo pa se je v birokratsko stvorbo, podvrženo ideologiji in podrejeno (podkupljeno) gospodarju čez lužo

No no... zadnjih 5 mesecev se je ogromno zasluzilo na cist navadnih big cap EU delnicah, kar ne morem rect za US in kitajsko.

nurmaln ::

Vem da je tema delnice ampak sigurno mi lahko kdo pove kako nabaviti kakšne EU ali SLO obveznice. Na primer na IBKR ali na Iliriki.

Help please?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Sparkxl ::

Ja lepo, samo mene zadjih par in naslednjih par mesecev zanima točno 0. Zanimajo me dolgoročni izgledi in tu je EU zadnja, kam bi jaz dal svoj denar. Ampak vsakemu svoje. To je samo moje mnenje

Spura ::

A kdo pozna kak Money Market (Short Term Bond) ETF ali sklad, ki se ga da nabavit iz Slovenije. Vecino k sm jih gledal so blokirani zaradi raznih razlogov.

Spura ::

nurmaln je izjavil:

Vem da je tema delnice ampak sigurno mi lahko kdo pove kako nabaviti kakšne EU ali SLO obveznice. Na primer na IBKR ali na Iliriki.

Help please?

Na IBKR imas bond scanner in lahko si poisces bonde karksne hoces.

gorceb ::

Pošlji mi email, da ti pošljem PDF

redtech ::

...pop

Silicon Valley Bank
Shares of SVB, whose operating segments include Silicon Valley Bank, slumped over 50% in their deepest one-day drop on record after the company announced a $1.75 billion share sale late on Wednesday. SVB is battling cash burn due to declining deposits from startups struggling with a venture capital funding drought.

Podobno kot je bilo: Silvergate Bank is the leading bank for innovative businesses
Obresti, obresti, ni to več đabe.

Večina bank danes ob tej novici -6%..zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Kawhi ::

Če bodo banke kolapsirale bo kolapsiral celoten trg, vključno s surovinami in energijo. Poglej 2007.

Pa bilo je perfektno usklajeno, včeraj SI objavila da je fertik, danes pa SVB par milijardno ponudbo delnic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

Kawhi ::

Je pa meni zelo zanimivo da je danes močno padla donosnost 2 letnih ameriških obveznic in da je dolar izgubljal. To danes sploh ni bilo v fokusu ker so vsi gledali banke. KWB -7%...

Malidelničar ::

A pričakujete večje padce?

Panika zaradi Silicon Valley Bank se širi po bankah in trgu, tudi v Evropi: Evropske delnice so na udaru zaradi velikih težav v nekaterih ameriških bankah, navzdol bančne, tehnološke, avtomobilske cene delnic

https://www.finance.si/9011006/Panika-z...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

gruntfürmich ::

samo do novemberskih 2022 nivojev. da si prestavim pokojninsko varčevanje v delniško :D

bitcoin po večini pade pred delnicami; tisto ti je indikator kam bo šel trg tekom dneva
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Poglej ta video:
Steven ima dobre primere iz FRED baze..

Najbolj na vse skupaj vplivajo nepremičninski krediti, ki so se praktično ustavili.

Ko FED naredi pavzo je običajno že recesija in potem spušča obrestno mero, brezposelnost vmes zelo naraste, ker ke bila škoda že narajena med dvigovanjem.

Nevem, če ni v US celo en senator omenil, da bo potrebno povečati brezposelnost, to upočasni ekonomijo in inflacijo - ta cikel mislim, da že poteka.



Pozicij ne bom prodajal, odpiram pa ne večjih - znižujem margin, da mi ne bo odneslo pozicij, nimam sell-loss.
Če pa bo kolaps potem kredit na 3 leta za likvidnost :)

CrniPanter ::

Nizje ko gre ceneje bomo lahko dokupovali. Ceprav realno nekih hudih padcev ni pricakovati, mogoce v zares skrajnem primeru -10% padec sp500. Vec res tezko verjamem.

Malidelničar ::

A je kaj novega glede SVB banke?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pangro ::

Kawhi je izjavil:

Je pa meni zelo zanimivo da je danes močno padla donosnost 2 letnih ameriških obveznic in da je dolar izgubljal. To danes sploh ni bilo v fokusu ker so vsi gledali banke. KWB -7%...


To je v bistvu dovoljenje fedu da lahko začne z nizanjem obrestnih mer ker je samo vprasanje časa kdaj bo padel kaksen velikan
Poglej kako izgleda graf teh obresti, tistemu ki se to zdi vzdrzno tako kot powelu ki sanja o nadaljnih zvisanjih obrestnih mer ocitno se ni videl parabolic krivulje ko se vrne na izhodiscno točko.

redtech je izjavil:

Poglej ta video:
Steven ima dobre primere iz FRED baze..

Najbolj na vse skupaj vplivajo nepremičninski krediti, ki so se praktično ustavili.

Ko FED naredi pavzo je običajno že recesija in potem spušča obrestno mero, brezposelnost vmes zelo naraste, ker ke bila škoda že narajena med dvigovanjem.

Nevem, če ni v US celo en senator omenil, da bo potrebno povečati brezposelnost, to upočasni ekonomijo in inflacijo - ta cikel mislim, da že poteka.



Pozicij ne bom prodajal, odpiram pa ne večjih - znižujem margin, da mi ne bo odneslo pozicij, nimam sell-loss.
Če pa bo kolaps potem kredit na 3 leta za likvidnost :)


Invertna krivulja na obveznicah bo imela spet prav samo timing je jeba. Bomo videli kaj bo popokal, zna bit pa trg zvit. Leta 2007 ko je fed odrezal 1% so delniski trgi naredil nov vrh preden so zgrmel v prepad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

gagaga ::

A IBKR garantira do 100.000 eur?
Ne vem kolk denarja jim je za zaupat. A ima kdo izkušnje?

CoreySteel ::

Mislim da še noben nima izkušenj s propadom IBKRja :)
Drugače pa, vse delnice so na ločenih računih, tako da v teoriji so vedno varne in nima veze s propadom brokerja. Problem je pač denar, ki bi ga imel na računih. To pa je pač zavarovano do vsote, ki jo omenjaš. To ti sicer ne garantira IBKR, ampak neka centralna banka.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

gagaga ::

Ja verjamem, mogoče pa z drugim bankam in dogajanjem v USA?

Spura ::

Kaj teb ni jasn? Kdo je garantor za depozite?

NeverCrash ::

pingme je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Kdaj jih zahteva? Jaz jim priloge dodajam samo pri dividendah kjer to zahtevajo zaradi davka v tujini.

Ja vem, DOH-DIV sploh ne moreš oddati brez priloge, DOH-KDVP pa lahko in tudi nič ne piše, da bi moral karkoli predložiti.
Ampak pred leti, ko nisem oddal zraven tudi trading reportov, so me (šele septembra) pozvali k "dopolnitvi" in da želijo imeti izpise.
Od takrat vedno prilagam.


Kaj pa v teh primerih pravzaprav priložiti? Specifično prodajo, nabavo/prodajo ali kar celotne letne izpiske? Do sedaj mi še ni bilo potrebno ampak lahko bi bilo tečno za x let nazaj.
««
137 / 180
»»