» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
101 / 177
»»

gruntfürmich ::

torej ste vse pozicije zaprli?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

pikachu004 ::

gruntfürmich je izjavil:

torej ste vse pozicije zaprli?


Jaz ne bom nič zapiral. Samo dividende bom pobiral dokupoval ob priliki.

trgovec35 ::

Dobrodošla ta panika na borzi. Vedno prinese kup novih priložnosti, ko se stvar ohladi in umiri. Ne vidim zaenkrat še strahu, da gre za bolj resno spremembo trenda, prej večjo korekcijo.
Velik del sem v kešu, vlečem le eno zaenkrat zgubaško pozicijo od lanskega poletja. Bankrota firme zagotovo ne bo, kdaj pa se trend obrne pa še ne vem...

Moj ljubi Netflix, s katerim sem lani kar veliko trgoval, je po moji oceni super naložba. Korekcija je bila pretirana, če se danes ustali tam okrog 390$ ga kupim.
Stop loss 4%, profit loss 12%.

Vsem želim veliko sreče in pravo izbiro pri delnicah.

kriptobog ::

Investitorji pobirajo ven cash. Z veseljem čakam danes NY open, da počimo še kak short 8-)

Sparkxl ::

Nič se ne pobira, trenutno se denar samo seli iz hype v value. Za referenco poglej s&p500 proti BAT. Na isti dan je en začel padati, drugi pa rasti. Ta rotacija se je počasi začela jeseni, z novim letom pa dobila zalet. To je šele začetek

kriptobog ::

Bom zaupal svojim virom. Vedno več jih seli v cash... in to je samo začetek.

gruntfürmich ::

torej pravite da je konec trenda za to desetletje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bobby ::

gruntfürmich je izjavil:

torej pravite da je konec trenda za to desetletje?


Ce bos bolj specifičen,... Katerega trejda?
Pa ze to, da si omenil to desetletje potem komot lahko izvajas DCA istega trejda, ki ga imas v glavi in bos cist lepo zmagal v zacetku novega desetletja.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Na dolgi rok nikoli ne stavi proti tehnologiji. Drugace pa smo vsi imeli veliko casa, da smo rotirali ven iz tveganih nalozb. Sam sem ga sicer pocitral pri kriptu - sem bil prevec bullish, sem pa vsaj pri delnicah (z izjemo Tesle, kjer sem long term bull) konzervativno postavljen ze kar nekaj casa - se pred korono.

Zdaj je samo vprasanje pri katerih valuacijah se skoci v rastoca podjetja. Bi se pa izogibal rastocim podjetjem, ki izgubijo dostop do poceni kapitala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Ali ima kdo na radarju Rusijo, zelo hitro tone, vsak dan alarm prestavljam nižje.
ALRS, NILSY, GAZP, SIBN, SGTPY, LUK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

bobby ::

Pri rusiji pazi. Sem se v preteklosti opekel. Ko gospod Putin izjavi, naredite mi dolocene firme ruske, zacne padat in prodat ne mores.
Konkretno v mojem primeru je bila medijska hisa. Naredil 90% minus.

To je bilo leta 2016 ce se ne motim
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

rini ::

Vse še držim. Ogromno je padlo, a sem kar dobre volje za nove priložnosti. Kupil bi na tej razprodaji še kaj za 5-10 let.

Palantir (bi bilo super po $10), NVDA (po $200) ali kar Apple. Kakšen nasvet? Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

lejko0 ::

Sem kupil 10 delnic GOOGL pri 2520, zdaj vidim, da je bil previsoko nastavljen order. Težko je loviti padajoče nože ni kaj... Verjamem pa da bo ER pri Googlu spodbuden, PE ni prenapihnjen tako kot pri nekaterih drugih tehnoloških delnicah, tako da računam na plus že konec tedna. V nasprotnem primeru spet kupujem (nekoliko več) pri cca 2000.

rini ::

Ravno zato je dobro nabavljat take tudi če ne uloviš dna. Bravo!

Malidelničar ::

Menite, da bodo ob crashu trgov padali noži? Kako vi osebno lovite nože?

Jaz načrtujem še malce počakati, malce zmanjšati spremljanje trga na dnevni bazi. Sploh glede na geopolitično in zdravstveno napetost.
Imam še čas za vstop (govorim za U.S. stocks kjer me še ni). Imam pa kar nekaj delnic ogledanih, MO, JNJ, PEP, MMM, CL, V, PFE, MSFT,... Še zbiram podatke, gledam gibanje testnih portfeljev za nazaj (backtest portfolio app).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bobby ::

Netflix iz 520 na 370,...
Na keri tocki greste v nakup /s
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Malidelničar je izjavil:

Menite, da bodo ob crashu trgov padali noži? Kako vi osebno lovite nože?

Jaz načrtujem še malce počakati, malce zmanjšati spremljanje trga na dnevni bazi. Sploh glede na geopolitično in zdravstveno napetost.
Imam še čas za vstop (govorim za U.S. stocks kjer me še ni). Imam pa kar nekaj delnic ogledanih, MO, JNJ, PEP, MMM, CL, V, PFE, MSFT,... Še zbiram podatke, gledam gibanje testnih portfeljev za nazaj (backtest portfolio app).


Mah zmeraj se nategnem :). Jaz odprem pozicijo in potem imam v načrtu scalp pri -35%, -50% ali sploh ne odvisno. Pri majorjih recimo -35%, smallcap -50% ali sploh ne, ker je upside že pri inicialni poziciji lahko dovolj velik. Slabost te strategije, da mi je šla ena pozicija vmes na 33% portfelja.
Pravilo sem si sedaj malo prikrojil in bom vstopal samo s polovico inicialnega plana in nato naprej scalp.

bobby ::

Kaj je to "scalp"? Dejansko ga se nissm slisal ali kjerkoli bral
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

bobby je izjavil:

Netflix iz 520 na 370,...
Na keri tocki greste v nakup /s


Netflix lih ni neka firma. Streaming service postaviti je nekaj let dela - doable za vsakega, ki investira nekaj milijard na leto. Vsebine pa itak ne more monopolizirati. Nikoli nisem stekal od kod taksno navdusenje nad netflix delnico. Ali userju vsebine streama Netflix, HBO, Disney ali Voyo. Pomoje mu je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Sparkxl je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Je kdo kaj analiziral rudarje bakra? Obseg bakra se bo močno povečal, kratkoročno gre cena bakra gor, mene ne zanima toliko cena bakra, bolj me zanima kdo bo delal veliko ekspanzijo, da zadosti potrebam.

Večje playerje kot Codelco, Glencore, BHP, Ri Tinto bi spustil, ker to so konglomerati, ki imajo vsega boga. Kaj je na voljo od manjših playerjev (< 10B Mkt cap), ki so nekje v štartu proizvodnje in imajo velike obete. Malo bom analiziral spodnje ideje, če ima kdo kak komentar pa na dan z njim.

OZ Minerals Limited
29Metals
Sandfire Resources
Copper Mountain Mining
Solaris Resources
Copper Mountain Mining
Josemaria Resources
Amerigo Resources


FCX
SURG
RXM
TRQ
ALK


Izmed nabora teh manjših Copper playerjev sem zadevo zoožil na Rex Minrelas (0,22 AUD) in Sandfire Resources (6,74 AUD), pa da vidimo kje bo to čez par let.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

redtech ::

bobby je izjavil:

Kaj je to "scalp"? Dejansko ga se nissm slisal ali kjerkoli bral


Bi moral bit v forexu pred leti :D.
Zelo dobra strategija na kateri sem delal je šla približno tako, številke so samo za primer.

Ko je indikator (recimo Stochastic) v oversold nivoju in naredi cross (Long) na 4H chart, se prestaviš na 30MIN chart in čakaš isti pogoj.
V veliko primerih boš v trendu in vzameš profit.
Če gre trend proti tebi, pozicije ne zapreš dokler indikator ni znova v oversold na 4H in 30MIN.
Druga pozicija je velika x 1.2, težja pozicija bo generirala več profita kot je izguba štartne pozicije 1.0.
Na ta način si lahko izgubo 1.0 zaprl, 1.2 si imel v trendu.
Če sta sedaj obe poziciji šli proti tebi, znova počakaš oversold nivo z še večjo pozicijo 1.6 ... in tako naprej.

Velikost pozicij moraš izračunat na verjetnost/volativnost inštrumenta (recimo, da te tudi pri -50% ne vrže iz strategije), da ti leverage ne odnese računa.
Najbolje je, da recimo pri 3. 4. pozicijo zapreš z izgubo in začneš znova.
To ne deluje pri flash crashih, mora biti rebound.

Malidelničar ::

Eno tehnično vprašanje malo off-the-record:

Glede na tale članek v Financah (https://www.finance.si/8985265/Dividend... "Od leta 2019, ko je Furs pobral davke na dividende iz tujine, prejete leta 2018, in do lani, se je pobrani davek na omenjene zaslužke povečal za kar štirikrat. Lani ga je Furs namreč pobral za 28,7 milijona evrov.", ima kar dobršen del Slovencev kapital naložen v delnicah v tujini (torej direktno, ne preko slovenskih vzajemcev)? Ta zadeva ni več niša nekaj 10, 100 ljudi? LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

redtech ::

bobby je izjavil:

Pri rusiji pazi. Sem se v preteklosti opekel. Ko gospod Putin izjavi, naredite mi dolocene firme ruske, zacne padat in prodat ne mores.
Konkretno v mojem primeru je bila medijska hisa. Naredil 90% minus.

To je bilo leta 2016 ce se ne motim


Ja zato sem izbral res the finest:
Lukoil - podjetje z največjimi rezervami takoj za Exxonom, ki ni v državni lasti.
Gazprom - največje rezerve plina na svetu
Alrosa - največji rudar diamantov na svetu
Norilsk nickel - največji rudar za nikelj na svetu, pred VALE, Glencore je 3. s 40% manj.
Surgutneftgas - med top 10 firm v Rusiji, 52B v gotovini, USD/RUB play, ko gre rubelj gor izplačuje do 20% dividende (90% od FX marketa, samo 10% je od nafte)
Polyus - največji rudar zlata, najcenejša proizvodnja, najvišja marža, tudi med top 10 firm v Rusiji.
Kazatomprom - največji rudar urana z največjimi zalogami...
Polymetal - drugi najbolj dobičkonosni gold miner na svetu
Še veliko manjših biserov se najde.

Rusija ima deleč najboljšo finančno bilanco med velikim državami, centralna banka je odlična, RUB kljub vsem tem odlikam pada, danes na trgu ne veš več koliko je kaj zares vredno, vse je zmanipulirano do konca. Upam, da bo čas naredil svoje in pokazal, da sem se prav odločil, bo pa težko za prenašat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

trgovec35 ::

bobby je izjavil:

Netflix iz 520 na 370,...
Na keri tocki greste v nakup /s

Na 5 minutnem grafu se je danes na 354 oblikoval double bottom, od takrat je počasi rastlo. Čakal sem na kratek swing, ko je iz 375 padel na 366. To je bila lepa prilika. Sploh ker so se vsi indexi obrnili gor. Ko je sspet NFLX obrnil gor sem kupil na 369. Pa da vidimo jutri.

rini ::

Bravo tudi tebi! Lepo sodelujemo :)

kljuka1 ::

Krka trguje na Ljubljanski (LJSE) in Varšavski (WSE) borzi.
Provizije na Ljubljanski borzi so poleg "oderuških" slovenskih brokerjev ogromne.
Je že kdo poskusil svoje Krkine delnice prestaviti z Ljubljanske na Varšavsko borzo? Preko katerih brokerjev je izvedel prenos / kako?

xyz248 ::

gruntfürmich je izjavil:

torej pravite da je konec trenda za to desetletje?


Cena Tesle se je odbila ravno na dolgorocni trend crti, ki sega od leta 2020 do danes.

xyz248 ::


Omenili ste netflix. Na grafu je primerjava cene netflixa pa tesle. Graf netflix/tesla mi zgleda kot tist graf za vrednost dolarja, ko z leti pada. Zadnja skoraj tri leta mocno izgublja proti tesli. Morda pa se trend obrne, kdo ve. Zaenkrat pa trend ni v prid netflixu, v primerjavi s teslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyz248 ()

xyz248 ::

kow, se strinjam s tvojim komentarjem. P ne samo glede cene. Nekateri tega ne bi financno podprli niti v primeru, ce bi jim prinasal dobicek. Iz moralnih razlogov. Za nekatere je to program za poneumljanje gledalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyz248 ()

gruntfürmich ::

redtech je izjavil:

Rusija ima deleč najboljšo finančno bilanco med velikim državami, centralna banka je odlična, RUB kljub vsem tem odlikam pada, danes na trgu ne veš več koliko je kaj zares vredno, vse je zmanipulirano do konca. Upam, da bo čas naredil svoje in pokazal, da sem se prav odločil, bo pa težko za prenašat :)

to je lahko vse res, ampak ko pa ti potem (v dokumentarcu o kitajski arktiki) kitajc pribije, da zakaj bi se kitajska gospodarsko naslanjala na rusijo, ko pa ima rusija celotno gospodarstvo veliko kot ena večja kitajska provinca, pa ti postane vse jasno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Groot ::

xyz248 je izjavil:


Omenili ste netflix. Na grafu je primerjava cene netflixa pa tesle. Graf netflix/tesla mi zgleda kot tist graf za vrednost dolarja, ko z leti pada. Zadnja skoraj tri leta mocno izgublja proti tesli. Morda pa se trend obrne, kdo ve. Zaenkrat pa trend ni v prid netflixu, v primerjavi s teslo.


Ponavadi ne komentiram v tej temi ker je precej subjektivna, ampak na tole pa res moram.

Daj prosim pojasni zakaj za vraga bi risal graf Netflix/Tesla? Kaj naj bi ti to povedalo? Razen tega da si vzel dve random delnici, ki sta iz popolnoma različnih segmentov induatrije, in ju vrgel v isti graf da pokažeš ljubezen do Tesle ali nekaj.

kow ::

Ker nekateri mislijo, da je netflix poneumljanje, za tehnicno analizo pa (kdove zakaj) ne mislijo enako.

xyz248 ::

Grot, zato, ker sem opazil, da se tukaj zanimajo za nakup Netflixa. Po logiki, ker je dost padel. A boste po tej logiki potem kupovali najbolj srot delnice, samo zato, ker je cena dost padla? A ni boljse pogledat, katere delnice imajo boljsi in mocnejsi trend navzgor? Pa drgac nisem fan delnic Tesle.

gruntfürmich ::

all out ;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Groot ::

xyz248 je izjavil:

Grot, zato, ker sem opazil, da se tukaj zanimajo za nakup Netflixa. Po logiki, ker je dost padel. A boste po tej logiki potem kupovali najbolj srot delnice, samo zato, ker je cena dost padla? A ni boljse pogledat, katere delnice imajo boljsi in mocnejsi trend navzgor? Pa drgac nisem fan delnic Tesle.


Ha?? A potem če ti jaz v graf vržem delnico, ki je še bolj rastla kot Tesla (npr. čisto iz vrha glave Gamestop v tistem norem obdobju, tudi ti si navsezadnje selektivno vrgel omejeno časovno obdobje v graf), lahko trdim da je Tesla šrot delnica? Ker navsezadnje lahko to trdiš prav za vse delnice razen tiste, ki je v izbranem obdobju najbolj zrasla. Ker graf bo v vsakem primeru tako ali drugače padajoč.

Smeh res :)) pa nisem niti pod razno proti TA. No sem pa proti TA, ki je bullshit. Ampak če daš bullshit notri, težko kaj boljšega dobiš ven.

Pa da ne boš iskal izgovorov, nisem niti fan Netflixa. Menim da je glede same rasti naročnikov (nekako najpomembnejši indikator za njih) vsaj kratkoročno najbrž dosegel vrh z epidemijo. Ampak ja ob tolikšnem padcu, bi čisto iz glave (nisem posebej gledal niti Netflixa niti Tesle) vseeno po sami logiki rekel da je upside potential Netflixa večji.

P.s. pa še povsem dobronameren nasvet, glede na tvoj post: nič ne raste večno ;)

J.McLane ::

gruntfürmich je izjavil:

all out ;((


A je to indikator, da pol treba počas začet nakupovat?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gruntfürmich ::

bo zgodovina pokazala :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trgovec35 ::

NFLX ne kupujem iz ljubezni:)
Večjo verjetnost kratkoročne rasti trenutno vidim kot pa padanje tečaja. Simpl.
415$ ciljam, bežim pri 353.

Sparkxl ::

Za tiste neučakane...en predogled dogajanja v nahajpanem tech sektorju. Aja to ne velja za ARKK - to leti definitivno globlje in se nikoli več ne pobere

kow ::

Neumnost. Ne drzim tech sektorja z redko izjemo, ampak difuzija softwarea v razne sektorje ekonomije se niti priblizno ne bo ustavila. Blockchain, computer vision, machine learning itd. To je vse hype. Until it isn't.

Malidelničar ::

kow je izjavil:

Neumnost. Ne drzim tech sektorja z redko izjemo, ampak difuzija softwarea v razne sektorje ekonomije se niti priblizno ne bo ustavila. Blockchain, computer vision, machine learning itd. To je vse hype. Until it isn't.

Cene na borzi pogosto niso povezane z realnim gospodarskim stanjem. Padec tech sektorja ne pomeni, da se bo digitalizacija ustavila. Podobno je bilo z dot.com balonom.
A je kdo od vas v anticikličnih ali pa consumer-defensive delnicah? Čeprav so tudi te visoko .....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

Dogajanje na tej sceni in gibanje tečajev je skoraj da identično kot v .com balonu. Problem je, da se ta realnost zanika, ker je od tega že 20 let in večina udeležencev je bila takrat še z mlečnimi zobmi.

Meme so že popadale, tisti z samo zgodbo brez vsebine tudi. Zdaj sledijo veliki.
Čakam še samo trenutek streznitve za ateja vseh meme delnic - tesla. Saj delajo fine avte pa to, ampak drugi jih tudi. In ni je utemeljitve na tem svetu, da je več vreden kot naslednjih 10 skupaj. Pristanek tesle bo pomoje na predpandemičnem nivoju

J.McLane ::

Po eni strani je vse enako kot dot.com po drugi strani je vse različno. :)

Če si v indeksnih skladih bo padec povprečen in tudi rast je povprečna.
Če si v določenih delnicah, pa ti mora biti približno jasno kakšna je finančna zgodba zadaj in kdaj se bo realizirala, če se bo čez 10 let in je ovrednotenje tako da se 100% pričakuje da se bo to zgodilo, potem ni druge kot to prodat, čim prej. Delnice z dobro perspektivo in nizko vrednostjo pa tak padec dobro preživijo, seveda če jih sam crash ne pokoplje in se vse kar so planirali razblini. Treba se je vprašat kako se bo trg pobiral po crashu, spet se bo tiskalo na gore denarja in ta denar bo šel nekam kjer je prihodnost in kar je dobro za človeštvo. Nafta to jasno, da ne bo, V EU bo šlo večino natiskanega denarja v "Green deal", v to sem prepričan.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

trgovec35 ::

J.McLane je izjavil:

Po eni strani je vse enako kot dot.com po drugi strani je vse različno. :)

Če si v indeksnih skladih bo padec povprečen in tudi rast je povprečna.
Če si v določenih delnicah, pa ti mora biti približno jasno kakšna je finančna zgodba zadaj in kdaj se bo realizirala, če se bo čez 10 let in je ovrednotenje tako da se 100% pričakuje da se bo to zgodilo, potem ni druge kot to prodat, čim prej. Delnice z dobro perspektivo in nizko vrednostjo pa tak padec dobro preživijo, seveda če jih sam crash ne pokoplje in se vse kar so planirali razblini. Treba se je vprašat kako se bo trg pobiral po crashu, spet se bo tiskalo na gore denarja in ta denar bo šel nekam kjer je prihodnost in kar je dobro za človeštvo. Nafta to jasno, da ne bo, V EU bo šlo večino natiskanega denarja v "Green deal", v to sem prepričan.


Tesla je definitivno predraga delnica, ampak to očitno redko koga moti:), zato je veselje trgovati z njo. Visoka volativnost je super za kak dnevni trejd ali par dnevni swing.
Danes bo morda čas za nakup.

Sparkxl ::

Teorija indeksov je ena, realnost pa nekaj čisto drugega. Teorija pravi da dolgoročno...20 in več let si v plusu. Kar drži. Praksa pa je, da večina ne prebavi 2 letnih padcev, ki sledijo obdobju rasti in prodajo z izgubo. To velja za 90% vseh ki so se še 1 mesec nazaj razglašali za "long term investorje".

Glede tiskanja denarja po crashu sem malo v dvomih, ker bo verjetno tudi do takrat agenda ecbja, da je treba inflacijo umirit. Dodatno tiskanje je samo bencin na ogenj

gruntfürmich ::

J.McLane je izjavil:

Po eni strani je vse enako kot dot.com po drugi strani je vse različno. :)

Če si v indeksnih skladih bo padec povprečen in tudi rast je povprečna.

ja in ne.
poglej index japonske in kitajske, ki nista nepomembna dejavnika na svetovnem prizorišču.
še vedno imata vrhove indexov tam nekje v zgodovini nazaj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Sparkxl je izjavil:

Dogajanje na tej sceni in gibanje tečajev je skoraj da identično kot v .com balonu. Problem je, da se ta realnost zanika, ker je od tega že 20 let in večina udeležencev je bila takrat še z mlečnimi zobmi.

Meme so že popadale, tisti z samo zgodbo brez vsebine tudi. Zdaj sledijo veliki.
Čakam še samo trenutek streznitve za ateja vseh meme delnic - tesla. Saj delajo fine avte pa to, ampak drugi jih tudi. In ni je utemeljitve na tem svetu, da je več vreden kot naslednjih 10 skupaj. Pristanek tesle bo pomoje na predpandemičnem nivoju


Drzim ravno Teslo - edino growth delnico. Imo ni meme delnica, ampak novi Apple. Meme delnice niso zelo profitabilne - kot je Tesla. Trenutno imajo annualized profit cirka 10 milijard dolarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Tesla kot firma je res OK, ampak preveč folka želi imeti nekaj od te zgodbe in folk misli da bodo zraven če bodo kupili delnice. Delnic v obtoku je omejeno in to ne gre, samo folku to ni jasno, za njih je Tesla ziher zgodba. Saj zgodba o ospehu Tesle je ziher, samo vrednotenje pa za moje pojme ni.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bobby ::

Trenutno imajo annualized profit cirka 10 milijard dolarjev.


Pa ne od prodaje avtomobilov,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

gruntfürmich je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Po eni strani je vse enako kot dot.com po drugi strani je vse različno. :)

Če si v indeksnih skladih bo padec povprečen in tudi rast je povprečna.

ja in ne.
poglej index japonske in kitajske, ki nista nepomembna dejavnika na svetovnem prizorišču.
še vedno imata vrhove indexov tam nekje v zgodovini nazaj...


Pri indeksu moraš upoštevat še dividende:


In valutno razliko:
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
101 / 177
»»