» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
90 / 163
»»

redtech ::

shadowfax je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

To si pa mal slabo nastudiral. Visoko tvegane zadeve se dela na daljsi rok, na krajsi sploh pred nakupi pa manj tvegane.

Mogoče nisem bil dovolj jasen. Ker me čaka za leto 2021 kar nekaj davka, bi si lahko privoščil v preostalih mesecih tega leta investirati bolj tvegano in v primeru padca teh delnic pred koncem leta prodati z izgubo in si s tem zmanjšat plačilo davka (pobot). V primeru visoke rasti pa bi prodal z dobičkom. Torej zanimajo me ideje s potencialno visoko rastjo v prihodnjih mesecih.


Razdeli na par delnic, mogoče katero ujameš :)

https://swaggystocks.com/dashboard/stoc...

energetik ::

Imam nekako občutek glede na tehnično analizo, da se je morda že začela korekcija US in EU delnic. Dow je že kar štartal navzdol, nasdaq pa napihnjen in tudi nekaj začenja s prvo rdečo tedensko svečo po dolgo časa. Itak, čas bi že bil za korekcijo, vse je prenapihnjeno.

Aja, Kitajski index bi se pa že kmalu splačalo nabaviti, vrednotenja so že kar nizka, morda še malce pade, ampak jaz sem malenkost že nabavil, pa bom še.

redtech ::

To sem si shranil:

Peter Harris
CEO BIA Fund

The cycle will end when Chinese steel, aluminium, coal, glass and cement companies reduce debt to sustainable levels. Until the. Government will continue to stimulate demand and restrict supply, keeping prices high and allowing large (often local or provincial government backed) SOEs to get balance sheets in order. Once balance sheets sorted and pollution sorted real reform can occur. I think a 2019 story.

FireSnack ::

Vse skupaj zgleda kot da bo rast večna, ampak vemo da vedno pride korekcija. Naslednja korekcija bo morala biti zelo močna. Jaz sem večino dobičkov že pobasal na tehnologiji in se zdaj igram s kriptom s temi dobički. Riziko je velik ampak so pa donosi neprimerljivi na kriptu. Da se zaslužit.

Vetrpiha ::

Kapitalizem je osnovan na večni rasti:))

redtech ::

Imam občutek,da bodo tako stanje peljali naprej dokler bo možno in sledila bo ekspanzija v nepremičninah.

Primer:
začetek gradnje 10.000 javnih najemnih stanovanj

Monthly Supply of Houses in the United States

To s seboj pripelje visoko inflacijo in poplačilo dolgov, rast. Saj to je edina logika trenutnega sistema?

Sparkxl ::

Vedno bolj glasne so napovedi, da nas čaka kar nekaj let stagflacije. Torej inflacija+ nikakva gospodarska rast.
Zdaj pa si poglejte korelacijo grafov popularnih indeksov in surovin. Ko to vidiš, več ni dvoma kam se denar seli in kje se bo služilo v naslednjih letih.

avani ::

Sam bi boj stavil na Japonski scenarij. Torej rahla deflacija in nikakva gospodarska rast. Žal je demografija kot je, in potrošnja bo padala. Situacija je zelo primerljiva z japonsko v 90ih: velikanski nepremičniski balon, ki se je poskušal reševati z QE, večanje javnega dolga do 300% BDP, vendar brez uspeha. Potrošnja je pač se skrčila, stari so šli v pokoj, mladi pa si niso mogli privoščiti ničesar.

avani ::

Dopolnilo: prav tako so imeli en kup "too big to fail" firm, kot mi v Evropi (Deutsche Bank, vag, etc.).

redtech ::

Če pogledaš graf DB je to idelen čas za nakup :)

gruntfürmich ::

ampak da se je začel japonski scenarij se je zgodil hud pok borze in katastrofalen padec indexov...

redtech je izjavil:

Če pogledaš graf DB je to idelen čas za nakup :)

jst sem jo kupil že pred pol leta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

avani ::

Seveda, to je res. Sam bi opredelil možne opcije kot:

A) stagflacija: relativno visoka inflacija, nobene rasti, počasen padec indexov, visoke obresti

B) Japonski scenarij: deflacija, nobene rasti, prepolovitev indexov v kratkem obdobju, nizke obresti, visok javni dolg.

C) nekaj tretjega.

Sparkxl se nagiba k A, jaz pa k B (oz. nekaj zelo blizu b).

Lonsarg ::

Ne upajo tok zaostriti zadolževanja, da bi dobili deflacijo. Bo preveč stečajev če to nardijo.

redtech ::

maldic ::



Na pomembni tocki? Oziroma na pomembnem obmocju?

Goody ::

Kaj bi ti rad chart analizo za bankrotirano podjetje? Cena bo šla zelo verjetno v končni fazi v nulo. Ali bankrot, ali pa neke vrste nacionalizacija. Seveda pa lahko kej poskoči vmes.

maldic ::

Ne, za vpliv na svetovno gospodarstvo. Sicer ne spremljam toliko ampak pravijo, da lahko to vpliva na svetovno ekonomijo in je ekvivalent lehman brothers. Ampak ne vem, ker nisem raziskoval.

Goody ::

Niti približno, lahko pa še seveda dodatno disruptira hang seng, ki je že tako ornk dol zaradi posegov (ki so bay the way nič bolj ne tržni kot so recimo evropski) Kitajske na trg internetnih delnic in posledičnega medijsko orkestriranega šorta velikih usa igralcev.

maldic ::

ne vem kaj si zelel s tem povedat. Imas kaksno obrazlozitev? Ali pa samo tako na oko.

maldic ::

Graf zgoraj kaze pomembno poslovno druzbo, ki je bila leta 2018 razglasena za najbolj vredno nepremicninsko druzbo na svetu.. Verjetno pa veste, da je bila prejsnja recesija mocno povezana z lehman brothers in z nepremicninskim trgom. Oziroma kolapsom le tega.

maldic ::

 indikator za korekcijo/recesijo objavljen leta 2019

indikator za korekcijo/recesijo objavljen leta 2019


 2021

2021



Tukaj je se en indikator, ki lahko zazna kako korekcijo ali pa celo morebitno recesijo. Na prvem grafu, objavljen sicer leta 2019 kaze s puscicam messto, kjer se 25 moving average seka z 100 daily moving average. Seka se tam, kjer sta se pojavili recesiji leta 2007/2008 in 2000/2001. Na drugem grafu pa vidimo, da se seka priblizno 14. marca, takrat je bila tudi korekcija na trgu. Zanimivo je tudi, da se vecje recesije pogostokrat pojavljajo priblizno na vsakih sedem let, priblizno, kar slucajno sovpada z judovskim jubilejnim schmitah 7. letom. Kot zanimivost, shmitah leta so bila 2000/2001, 2007/2008 in pa zanimivo, da je tudi to leto, sicer od septembra 2021 do septembra 2022 leto schmitah. Ampak prejsnje schmitah leta 2014/2015 ni bilo nic posebnega, tako da ni nujno, da se bo kaj zgodilo.

gruntfürmich ::

za šloganje s TA si naredi svojo temo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

TA je precej manj šloganje kot pa neko prečesavanje novic in info, ki jih ti kot mali investitor itak nimaš vseh potrebnih.

Kupiš, ko je glede na indikatorje podcenjeno, prodaš, ko je napihnjeno, to je to.

Aja, nekaj kitajskega indeksa sem že nabavil, čez par dni bom še več. Čez cca. 1 leto pa tule napišem, koliko % bo dobička. To je samo glede na mojo TA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Goody ::

maldic je izjavil:

ne vem kaj si zelel s tem povedat. Imas kaksno obrazlozitev? Ali pa samo tako na oko.


Da očitno nimaš pojma zakaj se je zgodilo kar se je leta 2007 (LB je bil samo konica vrha), in da propad Evergrande niti približno takšnih inplikacij na svetovni trg ne bo imel. Bo pa še bolj zamajal kitajski trg delnic, ki so ga že zelo načeli šortarji z orkestriranim medijskim pumpanjem poseganja Kitajske na trg: Sedaj bodo pa šortarji verjetno izkoristile še Evergrande za še en ornk push navzdol.

Ne vem kaj ti še naj napišem. Kar se dogaja nima popolnoma nobene zveze z chart analizo. Za nazaj pa boš lahko vse seveda našlogal na kakšne elliot valove ali pa kakšno podobno bedarijo.

energetik je izjavil:

TA je precej manj šloganje kot pa neko prečesavanje novic in info, ki jih ti kot mali investitor itak nimaš vseh potrebnih.

Kupiš, ko je glede na indikatorje podcenjeno, prodaš, ko je napihnjeno, to je to.

Aja, nekaj kitajskega indeksa sem že nabavil, čez par dni bom še več. Čez cca. 1 leto pa tule napišem, koliko % bo dobička. To je samo glede na mojo TA.


Energetik, v dobrih 20 letih kar trgujem na svetovnih trgih, sem spoznal nešteto chartistov, tudi takih, ki jim je par let zelo dobro šlo. Ampak na dolgi rok so vsi do zadnjega popušili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

energetik ::

Lej bomo videli, zaenkrat gre. Sicer sem na žalost šele nekje z novim letom začel, ampak recimo s MSCI World Health Care sem pobral nekje 15% in izstopil cca. 4% pod ATH, samo glede na TA. Pa moraš računat, da sem se 2/3 tega časa še bolj kot ne učil.

Sicer pa, zlato in srebro kar nekaj dol lezeta. Paladij pa bi bil že kar za nabavit trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Goody ::

No tudi sam počasi sicer vstopam v kitajske delnice. Ampak ne zaradi nekih nivojev in chartov, ampak zaradi valuacij posameznih podjetij. Me pa kar skrbi tale Evergrande, prevsem pa orkestriran napad medijev, ki teče že par mesecev. Ne moreš več Bloomberga odpret da ne bi bil na prvi strani kakšne negativen članek o Kitajski. Pa eno in isto zadevo pogrevajo do onemoglosti.

Sparkxl ::

Pubeci poglejte si baker. Cene v podnu, nobenih novih rudnikov, povpraševanje pa bo zaradi elektrifikacije konkretno naraslo.

Goody ::

Enako zgodbo en tule na forumu že nekaj časa o srebru prodaja. Pa poglej kam gre. Zgleda da nazaj na 15...

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

TA je precej manj šloganje kot pa neko prečesavanje novic in info, ki jih ti kot mali investitor itak nimaš vseh potrebnih.

to ti misliš.
najbolje je spremljanje novic, da vidiš celoten svetovni sentiment kar se tiče gospodarstva.
še enkrat: TA je šloganje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Pubeci poglejte si baker. Cene v podnu, nobenih novih rudnikov, povpraševanje pa bo zaradi elektrifikacije konkretno naraslo.

Kva? Cena praktično na ATH, ti pa praviš da v podnu? 8-O

ubermensch ::

maldic je izjavil:

 indikator za korekcijo/recesijo objavljen leta 2019

indikator za korekcijo/recesijo objavljen leta 2019


 2021

2021



Tukaj je se en indikator, ki lahko zazna kako korekcijo ali pa celo morebitno recesijo. Na prvem grafu, objavljen sicer leta 2019 kaze s puscicam messto, kjer se 25 moving average seka z 100 daily moving average. Seka se tam, kjer sta se pojavili recesiji leta 2007/2008 in 2000/2001. Na drugem grafu pa vidimo, da se seka priblizno 14. marca, takrat je bila tudi korekcija na trgu. Zanimivo je tudi, da se vecje recesije pogostokrat pojavljajo priblizno na vsakih sedem let, priblizno, kar slucajno sovpada z judovskim jubilejnim schmitah 7. letom. Kot zanimivost, shmitah leta so bila 2000/2001, 2007/2008 in pa zanimivo, da je tudi to leto, sicer od septembra 2021 do septembra 2022 leto schmitah. Ampak prejsnje schmitah leta 2014/2015 ni bilo nic posebnega, tako da ni nujno, da se bo kaj zgodilo.


Zanimivo, sploh to z judovskim koledarjem. Hvala za analizo.

redtech ::

maldic je izjavil:



Na pomembni tocki? Oziroma na pomembnem obmocju?


Partija jim rekla, da drug teden ne bo plačala obresti..

 China credit impulse

China credit impulse



https://www.investing.com/analysis/char...

Vsakič, ko je impulz dol je US at risk. Glede na bližnjo preteklost bi rekel, da bodo Kitajci sprostil kreditiranje in v US bo FED daljal na ogenj dokler bodo imeli tako številko brezposelnosti.

redtech ::

Goody je izjavil:

Enako zgodbo en tule na forumu že nekaj časa o srebru prodaja. Pa poglej kam gre. Zgleda da nazaj na 15...


Ga ne skrbi kaj preveč, ker je multipliciral v uranu :D.

Srebro je stisnjen v kot pri $22, če gre čez to je nalsednji support okrog $18,5. Mislim, da bo šel navzgor v kanalu.

$15 lahko vidiš samo na papirju, trunutno je $25,25 oz (1kg palice).

Srebro ima eno veliko posebnost, veliko večjo od zlata, kako se bo pa to v prihodnosti odvilo, bom pa še izvedel :D
This makes for a 250 to 1 ratio between the « paper » market and the physical silver market.
250:1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

bobby ::

Goody je izjavil:

Enako zgodbo en tule na forumu že nekaj časa o srebru prodaja. Pa poglej kam gre. Zgleda da nazaj na 15...


Če je ta eden jaz, potem da, se javim,.. ampka ne "prodajam" samo zgodbe o srebru, ugani, katera je druga zgodba,.. :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Goody je izjavil:

No tudi sam počasi sicer vstopam v kitajske delnice. Ampak ne zaradi nekih nivojev in chartov, ampak zaradi valuacij posameznih podjetij. Me pa kar skrbi tale Evergrande, prevsem pa orkestriran napad medijev, ki teče že par mesecev. Ne moreš več Bloomberga odpret da ne bi bil na prvi strani kakšne negativen članek o Kitajski. Pa eno in isto zadevo pogrevajo do onemoglosti.


Res je vse obrnjeno na glavo, če si na US takih številk praktično ni, na HK pa se moraš potrudit, da najdeš obratno.
PE < 5
PB 0,2 - 0,9
Yield 6% - 15%

uvodV?? ::

bobby je izjavil:

Goody je izjavil:

Enako zgodbo en tule na forumu že nekaj časa o srebru prodaja. Pa poglej kam gre. Zgleda da nazaj na 15...


Če je ta eden jaz, potem da, se javim,.. ampka ne "prodajam" samo zgodbe o srebru, ugani, katera je druga zgodba,.. :)


Prijatlej tu si pisal predvsem o srebru, tako da nimamo kaj za ugibat :)

bobby ::

Vecinoma da, ker nobeden ni dajal feedbacka, ko sem pisal glede urana, prijatelj :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

martincek1 ::

Ko bo šel pa uran dol bo pa kar naenkrat bitcoin maxi :D

redtech ::

Če bo šel uran dol v naslednjem letu, je to priložnost za nakup. Vlak, ki se sedaj približuje je zlatosrebrni :)

Sparkxl ::

Poglejte si malo energetske trende za naslednje desetletje. Pa ne tiste iz MSM. Veter in solar je komedija, wishful thinking, fancy lapanje bogatih držav. Realnost v preostalem svetu pa je olje, premog in nuklearke. Črpanje vseh treh pa se trenutno ne povečuje, ampak zmanjšuje. Uran še niti ni prav začel rasti.

Goody ::

redtech je izjavil:

Če bo šel uran dol v naslednjem letu, je to priložnost za nakup. Vlak, ki se sedaj približuje je zlatosrebrni :)


Vlak v brezno?

bobby ::

Goody je izjavil:

redtech je izjavil:

Če bo šel uran dol v naslednjem letu, je to priložnost za nakup. Vlak, ki se sedaj približuje je zlatosrebrni :)


Vlak v brezno?


Da bo tvoji duši zadoščeno , prav imas,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Goody je izjavil:

redtech je izjavil:

Če bo šel uran dol v naslednjem letu, je to priložnost za nakup. Vlak, ki se sedaj približuje je zlatosrebrni :)


Vlak v brezno?


Ja mislim, da v oktober 2006 ali oktober 2008. Ko gledam nazaj je oktober velikokrat brezno pred naslednjim hribom.

Goody ::

Sta vidva zdajle resna bulla pri zlatu in srebru? Dajta malo reasoning no. Trenutno so tudi praktično vsi znani goldbugi zelo skeptični. Tudi Jim Rogers recimo.

bobby ::

kdo je to "vsi" gold bugi? JR ni gb,..
resen bull sem pri srebru in uranu,. ne zlatu, naj bo to jasno,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Jaz nimam posebnega razloga, vse je -50%, 52wk low, razpoke v fiat so vedno večje, dow:gold ratio.
Dow : Gold ratio

Lansko leto so bile v tako depresivnem položaju naftne delnice.

Trenutno imam 4 gold minerje in 1 silver (10% accounta), vsi so dol med 10% in 25%, pobrali so mi približno 40% dividend.
Če bo šlo še dol med 15%-30% bom probal povečati pozicije vsaj za 50%, in tako naprej navzdol... :).

Fizično srebro & platino (50%) pa bom držal čez $50 & $2000.

Za srebro mislim, da bo v prihodnosti supply & demand issue, Keith Neumeyer dobro razloži, kaj vse v poročilih (CME in ostali) štejejo pod supply.
Keitha sem nazadnje slišal, da v poletnih mesecih ne dobavljajo, da s tem pritiskajo na shorte. Omenjal je tudi sodelovanje z Equinox..., mogoče se tudi v srebru kaj pripravlja.

Največji potencial vidim v tem, da je paper market 250x over metal.

Platina bo po letu 25 v deficitu, high cost producerji so okrog $1100, strošek se zaradi ekstremnih globin v JAR samo še draži.

Iz podobnega razloga, gold minerji niso več aktualni v JAR ampak na zahodnem delu afrike, v pravo smer se razvija Egipt.

Jim Rogers ima commodity fund, čaka korekcijo, pa sam pravi, da ni dober v timingu, njegova stalna mantra je, da kupuj tisto kar je najnižje od ATH.
Pomoje, da je Rick Rule med najbolj relevantni insiderji, nenazadnje bodo oni -> Sprott stisnili spot market urana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Goody ::

Hvala, lp

maldic ::

Na zacetku prejsnih recesij sta padla tudi zlato in srebro. Potem pa sta po zacetni paniki zacela rast. Drugac pa uradno se ni recesije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

maldic ::

Da očitno nimaš pojma zakaj se je zgodilo kar se je leta 2007

Karkoli se je zgodilo, se verjetno ni zgodilo po nakljucju. Financni trg obvladuje pescica ljudi. V kontroli imajo tako kapital kot novice in mainstream medije. Ce nic druzga, jih manjsi mediji povzemajo in plonkajo financna porocila. Ob vsej tej moci in kontroli, ki jih imajo, jim ni tezko spremenit mnenja mnozic, ni jim trezko spremenit market trenda. Leto 2007 (od septembra naprej do septembra 2008) pa je bilo tudi po nakljucju jubilejno 7 judovsko leto. Tako kot je sedaj. Ob tem letu obstajajo dolocena pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

Sparkxl ::

Daj prosim nehaj najedati z nekim židovskim koledarjem, ker smo tukaj koliko se da resni. To lahko greš razlagat flateartherjem.
2007 se je zgodilo to, kar se zgodi vedno, ko so anomalije. Sledi korekcija ali crash. In kaj mediji piskajo nima nobene veze. Mnogim tukaj bi res priporočal kako knjigo o osnovah trgov in zakonitosti. Sploh mlečnozobeki tukaj so trdno prepričani da gre vedno vse samo gor in da je to, kar se trenutno dogaja čisto normalno. Saj drugega ne poznajo, ker so ob zadnjem crashu še palce sesali.
««
90 / 163
»»