» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
87 / 160
»»

libreus ::

wategos je izjavil:

Ima kdo kakšno mnenje o Atai Life Sciences, ki je imela v petek IPO na Nasdaq-u.

Co-founder je Christian Angermayer, nemški "wunderkind" in protežiranec Petra Thiela, gre se pa za to, da raziskujejo in izvajajo klinične
preiskave za uporabo psihedeličnih sredstev pri zdravljenju mentalnih bolezni, kar je ogromen trg.

Zbrali so mislim da okoli 220 Mio USD kar jim daje valuacijo okoli 2 Bil USD, če se ne motim.

Konstruktivna mnenja dobrodošla, kakor tudi o ostalih potencialno zanimivih delnicah sa "swing"!:)

Jaz sem trenutno v FRON, kjer je tudi zraven Angermayer. Razmišljam tudi o Atai. Pri IPO-tih je dobro na začetku nekaj časa počakati ... vprašanje koliko. ;)

Malidelničar ::

Kakšni pa so kaj vaši portfelji, jih upate deliti? :)):D
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pingme ::

Malidelničar je izjavil:

Kakšni pa so kaj vaši portfelji, jih upate deliti? :)):D

Kar začni :D
Ampak eno je napisati tickerje, nekaj popolnoma drugega pa količine. In verjami, da je nekaj popolnoma drugega ali vložiš drobiž v neko meme stock ali pa nek konkretni znesek (pa tudi kaj je za nekoga konkretni znesek se bistveno razlikuje).

energetik ::

Lahko ti napišem v % od sredstev, razen seveda nepremičnine, kjer živimo.
Trenutno 30% v delniških vzajemcih, različne panoge.
6% kripto, 3% zlato.
Ostalo je denar na TRR, ker imam specifično situacijo, ker bom nekje sept. nabavil nov avto. Potem se bodo razmerja krepko zamenjala. Zdajle pa grem nabavit še 20 srebrnih filharmonikov.

user4683 ::

energetik je izjavil:

Lahko ti napišem v % od sredstev, razen seveda nepremičnine, kjer živimo.
Trenutno 30% v delniških vzajemcih, različne panoge.
6% kripto, 3% zlato.
Ostalo je denar na TRR, ker imam specifično situacijo, ker bom nekje sept. nabavil nov avto. Potem se bodo razmerja krepko zamenjala. Zdajle pa grem nabavit še 20 srebrnih filharmonikov.

Torej ce racunam/ugibam pravilno cca 20k€ v skladih, kriptu in kovinah?

energetik ::

Si precenil ceno novega avta :))

J.McLane ::

Portfelj se dži na +50% (bil je že na več kot +100%)
Če zraven računam še prost denar je to +38% (od septembra 2020)

Postopno sem dokupoval v februrarju in aprilu še Ardea Resources Ltd, Talga Group Ltd, Elkem ASA
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

user4683 ::

energetik je izjavil:

Si precenil ceno novega avta :))

:))

Moj portfolio (etf skladi) je od januarja letos na +16%, overall pa +64%. V kratkem bom prodal stanovanje in v prihodnjih 12 mesecih vlozek povecal se za x1, v primeru vecje korekcije pa za x2.

jernejl ::

Nekateri že "hoardajo" denar, v pričakovanju inflacije in višjih obrestnih mer.
Jamie Dimon says JPMorgan is hoarding cash because 'very good chance' inflation is here to stay

kow ::

Ce pricakujejo inflacijo, zakaj bi hoardali cash? Verjetno mislis, da hoardajo cash, ker mislijo, da bo FED prisiljen potegniti zavoro in bodo delnice padle?

avani ::

Short term inflacija ne boli toliko kot boli padec delnic/obveznic etc. Zato se splača hoardati cash, počakati kakšno leto, pol pa iti v buying spree. Sploh pa ne verjamem, da inflacija bo. Cene lesa so ta teden v ZDA padle -17%. Verjetno je bil res zgolj congestion. Pa tudi nobena banka ne viša še obrestnih mer. Ravno zadnjič mi je moja ponudila 1.8-2% obresti za kredit za nepremičnino.

Bolj ne skrbi to, da se sedaj srednji razred vzela maksimalno velike kredite (Max kreditna sposobnost) za reševanje stanovanjskega vprašanja. Ko se karkoli zlomi, bodo zelo zelo izpostavljeni, in zna boleti.

pikachu004 ::

Malidelničar je izjavil:

Kakšni pa so kaj vaši portfelji, jih upate deliti? :)):D


-Xiaomi: povprečna nakupna cena: 25.05 HKD
-Facebook: povprečna nakupna cena: 261.74 USD
-Irobot: povprečna nakupna cena: 86.30 USD

2021: +18.35%

kow ::

Short term inflacija je v nekaj mesecih pozrla 5%. Ni ravno malo. Je pa res, da ce imas cash, ce/ko borza pade za 10% ali 20%, si dobro naredil.
Jaz sem tudi prvic v zivljenju vzel kredit. Saj ga nocem, samo so me prisilili, da ga vzamem. Nimamo izbire. The game is rigged.

Drugace ze dolgo drzim samo slovenske delnice, Berkshire in Teslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

avani je izjavil:

Sploh pa ne verjamem, da inflacija bo. Cene lesa so ta teden v ZDA padle -17%. Verjetno je bil res zgolj congestion. Pa tudi nobena banka ne viša še obrestnih mer. Ravno zadnjič mi je moja ponudila 1.8-2% obresti za kredit za nepremičnino.


Problem je, da si zelijo inflacijo, ker brez nje ne morejo splavati ven. Globalno je deleveraging po crashu 2008 trajal samo nekaj let, potem pa smo bili hitro nazaj v povecanju dolgov.
Verjetno bodo zeleli malo skakati med 2.5% in 4%. Bo kar zabavno, torej volatilno imo.

avani ::

Mah ja, midva z ženo sva se z velikim cmokom v grlu odločila, da prestaviva nakup prve nepremičnine na 2024. Trenutna situacija preprosto ni primerna za nakup, trg je pregret (nepremičnine so izjemno ciklične), ponudba ni prava, itd.

Ja res je, ta volatilnost bo kar zanimiva... Zame so dober indikator banke, dokler one ne bojijo, se po moje ni za bati. Jah si pa misliš o japonski izkušnji? Oni so šli veliko prej kot mi v QE, z veliko večjimi zneski, pa še kar tavajo v zmerni deflaciji... s tem da so izpustili kar precej priložnosti...

Sam res, moj portfolio je zelo dolgočasen: Ginmon in pa obveznice. Ginmon bom držal do nekega resnega zneska, pol pa preklop na:
- IPO za zelo tvegane investicije
- obveznice za zelo varne investicije

jernejl ::

kow je izjavil:

Ce pricakujejo inflacijo, zakaj bi hoardali cash? Verjetno mislis, da hoardajo cash, ker mislijo, da bo FED prisiljen potegniti zavoro in bodo delnice padle?

Tako, inflacija bo prisilila centralne banke, da bodo začele višati obrestne mere.
In če bodo baloni počili / se bo zgodila korekcija, je fino biti pripravljen. Pametni investitorji naložbe prodajajo potem ko so zrasle, ne potem ko so padle :)

kow ::

Ja, samo to je potem malo drugace kot "pricakujejo inflacijo". Problem je tudi, da takoj, ko malo zategnejo, znajo biti ze volatilni trgi in je potem tezko v resnici zategniti.
Bo zanimivo jeseni, da.

sivka999 ::

Če koga zanima, da bi se začel trgovati na Interactive Brokers (IBKR) pripenjam referral link, dobiš brezplačno delnico:

https://ibkr.com/referral/ziga132

Malidelničar ::

Imaste kakšne strategije kako dokupovati ob padanju tečajev (če držiš dobro delnico, ki je ne bi želel prodati). Kakšne časovne intervale imate, ali ob vsakem padcu dokupite še večje število delnic? Mislim, da pri tem gre za zbivanje nakupne cene - so kje kakšne info na temo različnih strategij glede tega? Imate kakšne real-life izkušnje za podeliti?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Malidelničar je izjavil:

Imaste kakšne strategije kako dokupovati ob padanju tečajev (če držiš dobro delnico, ki je ne bi želel prodati). Kakšne časovne intervale imate, ali ob vsakem padcu dokupite še večje število delnic? Mislim, da pri tem gre za zbivanje nakupne cene - so kje kakšne info na temo različnih strategij glede tega? Imate kakšne real-life izkušnje za podeliti?


Odvisno. Ce si naracunal 'fair value'. In je cena sedaj se nizja, pol ja. Drugace pa je to tvegano. Morda si preplacal prvic, sedaj pa samo preplacujes manj.

strawman ::

A kdo še drži SPCE? Do Bransonovega poleta? Jaz sem svoje prodal, zdajle je lepa izstopna priložnost.
Imam plan dokupit kasneje, vendar tukaj vsaka zakasnitev brez težav odbije 10-20%.

Vetrpiha ::

wategos je izjavil:

Ima kdo kakšno mnenje o Atai Life Sciences, ki je imela v petek IPO na Nasdaq-u.

Co-founder je Christian Angermayer, nemški "wunderkind" in protežiranec Petra Thiela, gre se pa za to, da raziskujejo in izvajajo klinične
preiskave za uporabo psihedeličnih sredstev pri zdravljenju mentalnih bolezni, kar je ogromen trg.

Zbrali so mislim da okoli 220 Mio USD kar jim daje valuacijo okoli 2 Bil USD, če se ne motim.

Konstruktivna mnenja dobrodošla, kakor tudi o ostalih potencialno zanimivih delnicah sa "swing"!:)

Če bo trg verjel, bo šlo gor. Če ne, gre dol.

Imaš delnice, ki so padle za 95% in na to glede na to ceno šle gor 30%. Produkta pa seveda ne bo .

gruntfürmich ::

SPCE je pa zares poletel! sem da gledal pri 19 pa seveda se nisem odločil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

trgovec35 ::

Malo priletel sem gor da vidim kaj dogaja. Neka poletna tišina vidim:)
Trenutno 100 posto v kešu, pred dnevi prodal kar ornk pozicijo NFLX, držal sem ga od srede maja odkar je padel pod 500. Zelo zadovoljen. Morda spet kupim ko malo poklekne.
Malo se spet vračam iz dejtrejdinga k swingu, ampak samo blu čipe, ni preveč stresa in rizika tam. Bolj mirno spim, vedno stop los. Res je treba veliko pozicijo vložit da si zadovoljen z nižjimi procenti donosa, ampak ko potegne je veselo. Staram se očitno, grem na bolj ziher.

Dobro trgujte!

trgovec35 ::

Machete je izjavil:

Mnenja?

https://www.space.com/astra-launch-comp...


Zgleda zanimivo. Jebemo to zna bit nekaj časa spet neki hajp ala solar, kanabis, EV,... Vrag si ga vedi.

Bom spremljal, danes bi naj začel kotirat. Kaže premarket plus 6. Če prav zastopim 2 mlrd kapitalizacije. To ni nič.

Machete ::

Ma ne vem, space ni hajp, je future. Koliko je še potrebe po teh launch firmah pa ne vem. Se mi zdi, da bo spaceX dominiral premočno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

trgovec35 ::

Pred 20 leti sem jaz tudi za nemški Solarworld in Conergy mislil, da sta future.

Zdaj pa sta past že dolgo :)
Z raztrganimi hlačami sem komaj ven pobegnil...

Panoga je ziher future kot praviš, le da znajo bit cene napumpane do amena na začetku, ker vsi iščejo neke nove priložnosti za investiranje. In space se fajn sliši.

strawman ::

Machete je izjavil:

Ma ne vem, space ni hajp, je future. Koliko je še potrebe po teh launch firmah pa ne vem. Se mi zdi, da bo spaceX dominiral premočno.


Ko bo enkrat potreba, da vlačimo v vesolje stotine ton materiala na dan, zna bit samo eno podjetje premalo.

Vetrpiha ::

Machete je izjavil:

Mnenja?

https://www.space.com/astra-launch-comp...


Če bo trg verjel, bo šlo gor. Če ne, gre dol.

Imaš delnice, ki so padle za 95% in na to glede nato ceno šle gor 30%. Produkta pa seveda ne bo

Naredi lasten research in vlagaj po lastni volji. To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

rini ::

Machete je izjavil:

Ma ne vem, space ni hajp, je future. Koliko je še potrebe po teh launch firmah pa ne vem. Se mi zdi, da bo spaceX dominiral premočno.


Glede na to, da je Gates zraven, ne more bit nek nateg.

Malidelničar ::

Pa ste tu večinoma bolj trejderji in vas ni toliko buy&hold investitorjev? Zanimivo .....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

erkgheoruugh ::

Smo tudi B&H samo se nam ne da oglašati vsakič, ko se nekdo spomni, da je znova odkril ameriko.
Če si klasičen b&h je v bistvu precej dolgočasno. Kdor misli da mora ob vsaki spremembi reagirati, ima očitno neko drugo strategijo in ne b&h ali dvo ali tri etf delniški portfelj.

Malidelničar ::

Ja sej to razmišljam, ko berem vse druge, da sam počnem nekaj povsem narobe, ker sem b&h. Iz vidika donosa trejderjev verjetno nikoli ne bom dosegel, ampak te kritike moram pač sprejeti, zame prehudo swinganje pač ni.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

trgovec35 ::

Kupil za gušt en mikro cap, GOED. Kar konkretna pozicija. Ohlapen stop loss sem dal, sicer me pri tako volatilni delnici prehitro ven vrže. Naredil domačo nalogo in je videt, da poslovanje obeta.
Morda pa za spremembo držim kak mesec ali dva. Pa da vidimo.
Srečo želim vsem pri trgovanju. Mene letos še ni zapustila, naj tako ostane:)

MeGreat ::

Kje pa si kupil GOED? Je kakšna platforma v EU za kupovanje penny stock?

Goody ::

In kaj te je pritegnilo pri GOED? Jo zadnji mesec odmetujejo kolkr gre. Tudi danes skoraj minus 10%? Sam res ne vidim zakaj bi šel lovit tale padajoči nož?

@megreat, vsaj pri ibkr lahko kupiš goed.

Malidelničar ::

Kaj je za vas večja težava, s katero se soočate, YOLO ali FOMO?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

strawman ::

Malidelničar je izjavil:

Kaj je za vas večja težava, s katero se soočate, YOLO ali FOMO?


FOMO iz dolgčasa. Ker vlagam precej pasivno, večinoma v sklade, me kdaj zagrabi in vržem par sto evrov v kak stock, ki je precej po medijih.
Več sreče kot pameti tukaj.

jabe ::

na hitro še enkrat. imam v nekaj stvareh denar, v etfjih pe še ne. zanima me kaki sp500 ali kaj je, accumulated varianta, pa mesečna vplačila tam 200€ npr. pa držat. kje odpreti račun, da bo na tak način najmanj stroškov. je kaj odvisno do višine vplačil. mi je pa vseeno bližje, vsak mesec nekaj, kot enrkatni veliki vložki. pa da je garancija čimvečja ali kako se temu reče.

sem preletela nekaj tem, pa enkrat se je nekje dalo opreti pa drugič drugje, pa so potem za slovenijo zaprli pa ta obvoz pa oni. kaj je zdaj najbolje za moj način. Optimtrader je "naš" npr, tega poznam.

Goody ::

Vprašaj ali preberi ( je bilo že 100krat predebatirano) v temi, ki je za izbiro brokerja namenjena. Ni težko najti.

bobby ::

Ampak se jim ne da iskat,.. Sli bi se pa investitorje, ampak so preleni. Hmmm,.. Kje sem ze to veckrat slišal? Idiots (mnozina)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

trgovec35 ::

Goody je izjavil:

In kaj te je pritegnilo pri GOED? Jo zadnji mesec odmetujejo kolkr gre. Tudi danes skoraj minus 10%? Sam res ne vidim zakaj bi šel lovit tale padajoči nož?

@megreat, vsaj pri ibkr lahko kupiš goed.


Plan je da postane št. 1 v ZDA na področju on line prodaje kuhinjskih aparatov in drugih artiklov za dom. To je ene 20 mlrd trg v Ameriki. Letos bodo naredili preko 500 mio realizacije, lani 50 mio. Akvizicije. Letos bo dobiček končno. Novo vodstvo, sami veterani tega biznisa. To me je prepričalo. Še držim, stop loss na 2,88. Profit loss nad 6 :)

bobby ::

Definitivno stop loss pa visaj ga akuoaj z visanjem vrednosti delnice. Moje mnenje, da bo USA trg naslednje pol leta mocno pod pritiskom zamika nabave novih gosp aparatov, ce ne bo ravno potrebe. Tko da ce gre gor, naj gre SL z njim.
Good luck.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

trgovec35 ::

MeGreat je izjavil:

Kje pa si kupil GOED? Je kakšna platforma v EU za kupovanje penny stock?


Jaz sem zadnjih pet let pri Captrader, v bistvu je platforma od Interactive Broker. Izredno zadovoljen. Nizki stroški. Vse štima. Priporočam.

gruntfürmich ::

SPCE pa niha da je kr zabavno. bo res treba skočiti na ta vlak svinganja, ker to je že skoraj napovedljivo :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Lol, moje rakete ASTR pa minus katastroflane mi naredile :D
Na napačne rakete sem stavil. Dobro da sam jurčeka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nedasemiveč ::

"The Wait is Over. Open a Trading 212 Account Now!"

To je bil pa res wait v pravem pomenu besede haha. Sem že pozabil, da sem se dal v čakalnico tam okoli februarja.

redtech ::

bobby je izjavil:

Definitivno stop loss pa visaj ga akuoaj z visanjem vrednosti delnice. Moje mnenje, da bo USA trg naslednje pol leta mocno pod pritiskom zamika nabave novih gosp aparatov, ce ne bo ravno potrebe. Tko da ce gre gor, naj gre SL z njim.
Good luck.


@bobby spremljaš Sprott - Uranium Participation, počasi bodo začeli praznit spot market si še kaj kupoval letos od urana?

Jaz sem stisnil Shanta Gold, Fresnillo,... gold minerji postajajo zanimivi.
Še ena odlična je Thungela TGA.L (premog 6500kcal!), Anglo jo je vrgel ven da je bolj "čist - ESG"... se splača spremljati, če bo še kakšen od velikh naredil demerge od premoga, ker to sedaj zaradi EKO vzdušja naredi pod ceno. Prihodnosti je pa še dovolj, Kitajska je s premogom na 65%, Indija rase...

Malidelničar ::

Kakšen je vaš nasvet, kako % razporediti naložbe npr. med LJSE in ameriškimi in ostalimi tujimi delnicami?
(jaz sem trenutno pač 100% samo na LJSE)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

««
87 / 160
»»