» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
86 / 163
»»

martincek1 ::

Naloži na Captrader pa počakaj do prvega resnega dipa in takrat kupi nek globalni indeks. Seveda, če misliš HODLat 20+ let.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

In zakaj si prodal, čeprav si vedel da boš naredil ogromni minus, si denar nujno rabil? 10x imaš pri vsakem vzajemcu napisano, da se v delniške vlaga za obdobje vsaj 10let in več.

pri vsakem vzajemcu pa seveda modro molčijo da nekateri skladi, še sploh balkanski, še vedno niso v plusu napram 2007 in verjetno nikoli ne bodo...


Mah ja takrat sem bil čisto neizkušen, saj veš kako smo mi plebs vlagali v sklade v obdobju 2002-2008: soseda Micka je razlagala o njenem prijatelju Tonetu iz Spodnjega Kašlja, ki je baje vložil v sklade in priporoča in vse gre gor. Micka je rekla, da je Tone zaslužil že 10.000 EUR in je zato tudi ona vložila in ji gre dobro.
No potem se je pojavila še plejada oglasov za sklade po Ljubljani. Takrat se kot študent spominjam kakšna norija z borznimi oglasi je to bila, mislim, da smo vsi pozabili na to obdobje (je bilo potrebno čakati enih 10 let po crashu, da je Ilirika spet začela oglaševati sklade :) ). S starši smo govorili, strinjali smo se, da je dobro, da se malo varčuje in aktivno vstopi na trg. In smo pridno vlagali. Navsezadnje so vsi grafi v brošurah imeli tako lepo obliko hokejske palice :) Ja seveda je v brošuri pisalo, da stari donosi ne garantirajo novih donosov, ampak kdo pa bere drobni tisk ;);) In itak nekega underlying znanja o samih skladih in delnicah pa tako kot številni drugi nismo imeli. Sam nisem vedel nič o gibanju delnic, kaj je sploh dividenda, kako kupovati ob padcih itd. In absolutno nisem pričakoval padcev ki so se zgodili v letih 2008 in 2009. Namesto, da bi takrat spremljal informacije o borznih trgih na tujih spletnih straneh, sem se za market sentiment orientiral glede na paničarjenje na Rtvslo in PopTV-ju. In vemo kakšno je bilo poročanje slovenskih medijev v času krize. Mura propadala, Prevent propadal, SCT in Primorje crashnila, dolgovi, pa kdo bo šel kupovati delnice. Še novinarji so imeli tako doom&gloom dikcijo: ''Tečaji na slovenski borzi se dve leti po zlomu še niso opomogli. Poglejmo kakšno izgubo je naredil slovenski vlagatelj.......'' :) :)

Ko bi takrat vedel, ampak če bi bil vedež potem ne bi bil revež ......... ;) ;) ;)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

No in potem, ce potegneš vzporednice današnjim novicam, kjer pravijo, da je trenutna inflacija "trenutna" in se nimamo nicesar bati? Jim verjameš? Obrnit se je treba za 180% v drugo stran ker kar so javna obcila negiras v vecini primerov (glede financ).
Je srebro, ki ga noben ne omenja se vedno tako slaba nalozba kot bse ostalo? :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

johny3 ::

Mene pa ravno to malo bega, ker vsi govorijo o inflaciji. In ponavadi je treba reagirat obratno, kot vsi na trgu. Tudi Merlak je par mesecev nazaj podobno rekel, češ da mogoče ne bo inflacija, ker vsi govorijo o njej.

bobby ::

Ok, Vecina govori o inflaciji kako? Da bo al ne bo?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

johny3 ::

Da bo.

Je pa res da tudi vsi govorijo kako je vse en bubble, tako delnice in stanovanja. Po tej logiki bi moral zdaj kupiti stanovanje in delnice :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johny3 ()

bobby ::

Ok. Kje je to zate, da bo, javna obcila al privat? Merlak je orivar, 24ur je javna, za primer. Ce je javna ve vecini tiho, gres v kontra stran, ce privat govori da bo, jim v vecini verjames in se obrnes v strani, kjer, mislis, da bos profitiral.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

johny3 ::

Po mojem fillingu he res bolj privat, bolj tipa twitter influencerji, v masovnih medijih pa ni zaslediti. Ampak je res malo tricky, po eni strani inflacija po drugih strani trgi napihjeni. Zdaj pa vedi kaj naredit.

Jaz se nagibam da bi kupil kako manjšo stanovanje (hint: v ZDA so večino stanovanj pokupili skladi), nekaj še v srebro in zlato, nekaj pustim v fiat če bo kak crash, imam še nekaj v cryptu.

johny3 ::

Aja pa da ne pozabim, nekaj tudi še vedno v delnice. Ogledujem si malo jeklarsko industrijo. ZDA bodo imele ogromno investicij v infrastrukturo. Trenutno si malo ogledujem $MT.
"$MT is in a great position to benefit from competitive Chinese exports. I would keep an eye on their earnings on the 6th. Lately steel pretty much always drops on earnings then melts up the following week. Find a nice dip, zoom out and pray to Hephaestus that fundamentals become important to the market again."

bobby ::

Si se le nekaj naučil :)
Ce. Mainstream je tih oo inflaciji, danez, grem jaz kontra. Ce influencerji-ta del mi je zelo meeh ampak ok, specificni (cakam da se bodo stjevxi oglasil) grem z njimi.

Za jedrako ti ni treba skrbet. Ti je win na obdobje 5ih let. Pusti kar si napisal, recimo nextgen energy pa si zmagal na obdobje 5ih let faktor 10.

To kar ti gledas je mikro JE elektrarne. Ao v povoju, ne recem ampak v temprimeru z 1k lahko prides do faktorja 100.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

martincek1 ::

Ej, čist nič te ne razumem.

bobby ::

Good. Cd nis hotel vec vedet, bos vprasal, do te tocke ai postavil samo trdilni stavek. Cakam da se razni PNG in ostali oglasijo. Njih bos zastopil, ker bos na istem nivoju. Za vse ostalo ostavljaj prava vprašanja.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

johny3 ::

bobby tudi jaz nisem siguren ali sem tvoj odgovor pravilno razumel. Pa ne narobe razumet, cenim vsako tvojo objavo, zato bi rad razumel. Grem po vrsti:

"Pusti kar si napisal, recimo nextgen energy pa si zmagal na obdobje 5ih let faktor 10."
Pustim naj $MT (beri ne kupit), nextgen energy je verjetno boljši nakup?

"To kar ti gledas je mikro JE elektrarne. Ao v povoju, ne recem ampak v temprimeru z 1k lahko prides do faktorja 100."
Kaj od tega kar gledam je mikro? Si hotel napisati, da naj gledam mikro elektrarne? In te so v povoju z moznim faktorjem 100?

Sem prav razumel?

martincek1 ::

bobby je izjavil:

Good. Cd nis hotel vec vedet, bos vprasal, do te tocke ai postavil samo trdilni stavek. Cakam da se razni PNG in ostali oglasijo. Njih bos zastopil, ker bos na istem nivoju. Za vse ostalo ostavljaj prava vprašanja.


bobby je izjavil:

Si se le nekaj naučil :)
Ce. Mainstream je tih oo inflaciji, danez, grem jaz kontra. Ce influencerji-ta del mi je zelo meeh ampak ok, specificni (cakam da se bodo stjevxi oglasil) grem z njimi.

Za jedrako ti ni treba skrbet. Ti je win na obdobje 5ih let. Pusti kar si napisal, recimo nextgen energy pa si zmagal na obdobje 5ih let faktor 10.

To kar ti gledas je mikro JE elektrarne. Ao v povoju, ne recem ampak v temprimeru z 1k lahko prides do faktorja 100.


Dej še enkrat preberi svoje skropucalo.

gruntfürmich ::

bobby zaradi pravopisa te nobeden ne razume !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

energetik ::

johny3 je izjavil:

Da bo.

Je pa res da tudi vsi govorijo kako je vse en bubble, tako delnice in stanovanja. Po tej logiki bi moral zdaj kupiti stanovanje in delnice :)

Po kaksni logiki bi kupil ravno zadeve v balonu? Kupi se zadeve, ki so v podnu, ko je vse rdeče.

johny3 ::

energetik je izjavil:

johny3 je izjavil:

Da bo.

Je pa res da tudi vsi govorijo kako je vse en bubble, tako delnice in stanovanja. Po tej logiki bi moral zdaj kupiti stanovanje in delnice :)

Po kaksni logiki bi kupil ravno zadeve v balonu? Kupi se zadeve, ki so v podnu, ko je vse rdeče.


Po tej logiki da to trobijo ze par let kako so stanovanje precenjena in da to trobijo navadni ljudje. Kar sem se iz korone krize naucil je da moras delat kontra kot slisis od drugih "navadnih" in od medijev. Sicer pa kam pa bi dal prihranke, ce bodo se naprej printal denar? Cakat se leto, da gre se naprej vse gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johny3 ()

RockyS ::

johny3 je izjavil:

Po mojem fillingu he res bolj privat, bolj tipa twitter influencerji, v masovnih medijih pa ni zaslediti. Ampak je res malo tricky, po eni strani inflacija po drugih strani trgi napihjeni. Zdaj pa vedi kaj naredit.

Jaz se nagibam da bi kupil kako manjšo stanovanje (hint: v ZDA so večino stanovanj pokupili skladi), nekaj še v srebro in zlato, nekaj pustim v fiat če bo kak crash, imam še nekaj v cryptu.


Cnbc je poln novic o inflaciji. Enako finance.si.

Če pa 24ur ne poroča pa berete napačne strani.

energetik ::

Vse je odvisno od tega, za koliko časa bi rad vložil denar. Na res dolgi rok jaz zdajle ne bi vlagal, začel bi kupovati po enakomernih delčkih ko bo začelo padati.
Če bi pa vložil za nekaj tednov/mesecev, ima pa kakšno zdravstvo in splošna potrošnja še nekaj potenciala, bi rekel glede na grafe. Morda Latinska amerika. Govorim seveda o indeksnih skladih. Morda pa ima še kdo kakšno idejo. Seveda moraš potem, ko bo morda zraslo v naslednjih tednih/mesecih prodati in počakati na dip.

Sparkxl ::

V kateri galaksiji živite tisti, ki se sprašujete če res imamo inflacijo in ali je to samo produkt medijev? Ste bili kaj v trgovini v zadnjem letu?
Jaz sem se tudi odločil da bom zdaj z dolgoročnim investiranjem počakal. Ker vsi grafi so tako strmo obrnjeni navzgor, da enostavno ne upam.
Več krat sem zasledil, da se bo ta zabava končala, ko se bo printanje denarja ustavilo in ko se bo dvignila obrestna mera. Mene pa zanima kaj se bo zgodilo, če se ta zabava ne bo končala? Se lahko gremo printanje 4 ever? Verjetno je to potem recept za hiperinflacijo

Lonsarg ::

Glede na to, da so najbolj v nevarnosti drzave glede dolga, bodo tiskali ravno dovolj, da resijo vse drzavne proracune.

Pac ce ima drzava 100% BDP dolga in fase 30% inflacijo, ima le se 70% dolga, ceprav ga ima v absolutnem znesku se vedno enako.

gruntfürmich ::

Sparkxl je izjavil:

Več krat sem zasledil, da se bo ta zabava končala, ko se bo printanje denarja ustavilo in ko se bo dvignila obrestna mera. Mene pa zanima kaj se bo zgodilo, če se ta zabava ne bo končala? Se lahko gremo printanje 4 ever? Verjetno je to potem recept za hiperinflacijo

po scenariju višje obrestne mere je šla japonska 1990 leta. rezultat je znan.

denar se ne printa, ampak je to samo povečana likvidnost poslovnih bank ki jo da na razpolago centralna banka. denar se ustvari ko se vzame kredit. ampak ko bodo ljudje prenehali jemati kredite ker ne bodo želeli več trošiti ali se jim ne bo zdelo smiselno ali pa ko bodo čakalne dobe tako oddaljene v prihodnost, za tisti scenarij se moramo uprašati kaj se bo zgodilo.
imho, po mojem bo samo potrošnja padla, z njo pa lahko pade vse gospodarstvo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Denar se je printal in talal med rajo, ki je sedela doma. Ta ista raja v tem času ni producirala, je pa trošila denar. Torej preveč denarja za premalo dobrin na razpolago. Rezultat je inflacija

energetik ::

Nov denar se je talal med rajo le, če je raja vzela kredite. In ti niso šli za običajne dobrine, ampak skoraj izključno za nepremičnine. Dokler novi "naprintani" € sedijo kot številke v računalnikih ECB in ostalih bank, še nič ne vplivajo na inflacijo.
Sicer pa od kje ti to, da "raja" v tem času ni nič producirala. Saj so stalno govorili, da so fabrike non-stop obratovale, prav tako večina firm, pač od doma.

Lonsarg ::

Vsak EUR ki je sel v kredit za nepremicnino je seveda pristal na racunu tistega, ki je bil prodajalec. Tako da JE ta EUR ze prisel v gospodarstvo, ni to sam stevilka na banki.

Kam pa dajejo prodajalci nepremicnin denar pa tezko ocenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ubermensch ::

Sparkxl je izjavil:

V kateri galaksiji živite tisti, ki se sprašujete če res imamo inflacijo in ali je to samo produkt medijev? Ste bili kaj v trgovini v zadnjem letu?
Jaz sem se tudi odločil da bom zdaj z dolgoročnim investiranjem počakal. Ker vsi grafi so tako strmo obrnjeni navzgor, da enostavno ne upam.
Več krat sem zasledil, da se bo ta zabava končala, ko se bo printanje denarja ustavilo in ko se bo dvignila obrestna mera. Mene pa zanima kaj se bo zgodilo, če se ta zabava ne bo končala? Se lahko gremo printanje 4 ever? Verjetno je to potem recept za hiperinflacijo


Danes ima ameriški FED sestanek o obrestnih merah. Če kaj dvignejo bo sranje.

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Vsak EUR ki je sel v kredit za nepremicnino je seveda pristal na racunu tistega, ki je bil prodajalec. Tako da JE ta EUR ze prisel v gospodarstvo, ni to sam stevilka na banki.

Kam pa dajejo prodajalci nepremicnin denar pa tezko ocenim.
Saj to sem napisal.

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

Nov denar se je talal med rajo le, če je raja vzela kredite. In ti niso šli za običajne dobrine, ampak skoraj izključno za nepremičnine. Dokler novi "naprintani" € sedijo kot številke v računalnikih ECB in ostalih bank, še nič ne vplivajo na inflacijo.
Sicer pa od kje ti to, da "raja" v tem času ni nič producirala. Saj so stalno govorili, da so fabrike non-stop obratovale, prav tako večina firm, pač od doma.


Če ti od mene kupiš stanovanje, kaj misliš kam gre denar? Ne, ne na ECB, ampak prvo v gostilno, potem eno šoping turnejo, potem pa po npr. avto.
Janez je talal denar: malo študentom, malo upokojencem, vsem gostincem ipd ki so sedeli doma. Kam je šel ta denar? Ne, ne na ECB, ampak v obtok.

So govorili ja kako se dela, ampak dejansko proizvedenega pa je bilo bistveno manj kot pred epidemijo.

J.McLane ::

ubermensch je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

V kateri galaksiji živite tisti, ki se sprašujete če res imamo inflacijo in ali je to samo produkt medijev? Ste bili kaj v trgovini v zadnjem letu?
Jaz sem se tudi odločil da bom zdaj z dolgoročnim investiranjem počakal. Ker vsi grafi so tako strmo obrnjeni navzgor, da enostavno ne upam.
Več krat sem zasledil, da se bo ta zabava končala, ko se bo printanje denarja ustavilo in ko se bo dvignila obrestna mera. Mene pa zanima kaj se bo zgodilo, če se ta zabava ne bo končala? Se lahko gremo printanje 4 ever? Verjetno je to potem recept za hiperinflacijo


Danes ima ameriški FED sestanek o obrestnih merah. Če kaj dvignejo bo sranje.


Meni pa ni čisto jasno, da trg tega nebi pričakoval, zakaj trg misli, da bodo obrestne mere ostale na nuli?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Goody ::

Ker bodo (vsaj danes). Večina v FEDu še vedno meni, da je tale inflacija "enkraten dogodek".

p.s.: seveda lahko da se motim, ampak tako glede na trg meni tudi le-ta.

blackbfm ::

Sparkxl je izjavil:

Denar se je printal in talal med rajo, ki je sedela doma. Ta ista raja v tem času ni producirala, je pa trošila denar. Torej preveč denarja za premalo dobrin na razpolago. Rezultat je inflacija


Kje se je trošilo ce je bilo vse zaprto.. Z dobrinami ni bilo težav, razen za maske in wc papir

energetik ::

Kako kje se je trošilo, na spletnih nakupih. Folk je nabavljal ko nor. Vsaj pri nas, skoraj vsak dan se je po ulici vozil GLS ali pošta.

jernejl ::

energetik je izjavil:

Nov denar se je talal med rajo le, če je raja vzela kredite.
Kredite je (poleg raje) jemala tudi država. Precej milijard je vrgla med ljudi. Vsak slovenec je dobil vsaj bone za dopust, marsikdo pa še veliko več.

Sicer pa od kje ti to, da "raja" v tem času ni nič producirala. Saj so stalno govorili, da so fabrike non-stop obratovale, prav tako večina firm, pač od doma.
BDP v evropi je lani padel za 6-7%.

kow ::

Industrija je padla manj.

Goody ::

Goody je izjavil:

Ker bodo (vsaj danes). Večina v FEDu še vedno meni, da je tale inflacija "enkraten dogodek".

p.s.: seveda lahko da se motim, ampak tako glede na trg meni tudi le-ta.


No nisem se motil, kot tudi trg ne ;)

mgermo ::

?
Fed, alert to risks of higher inflation, now sees two interest rate hikes in 2023.
To ni bilo pričakovano in trgi so rdeči.

J.McLane ::

To je že malo smešno, inflacija na max, FED pa napove, da bo višal obresti čez 2 leti in so vsi prestrašeni. Glede na tako konzervativnost FEDa in realno inflacijo si človek res ne želi imeti denarja na banki. Če nočeš denarja na banki pa nekam mora iti, le kam bi šel?

Ne verjamem, da je inflacija samo trenutna. Dvig cen je bil samo na nekaterih področjih (npr. surovine), tisti ki še niso dvignili cen ker so delali s poceni zalogo, imajo realen razlog, da jih dvignejo. To se bo pa dogajalo postopoma, upamo da bolj počasi kot pa v zadnjih mesecih. Saj na to računa tudi FED, glede na napovedi, ampak tako počasi po mojem vseeno ne bo šlo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Goody ::

mgermo je izjavil:

?
Fed, alert to risks of higher inflation, now sees two interest rate hikes in 2023.
To ni bilo pričakovano in trgi so rdeči.


Odgovarjal sem na to, da trg meni da ne bo spremembe obrestne mere. In ni je bilo. Tale napoved za 2023 je bolj meh, pa tudi padec na stock marketu je zaenkrat zgolj p od padca. Razen za kovine, ki so pa padle kar občutno.

Vetrpiha ::

Kovine so se tudi napumpalr občutno, tako da nič hudega

kow ::

J.McLane je izjavil:

To je že malo smešno, inflacija na max, FED pa napove, da bo višal obresti čez 2 leti in so vsi prestrašeni. Glede na tako konzervativnost FEDa in realno inflacijo si človek res ne želi imeti denarja na banki. Če nočeš denarja na banki pa nekam mora iti, le kam bi šel?

Ne verjamem, da je inflacija samo trenutna. Dvig cen je bil samo na nekaterih področjih (npr. surovine), tisti ki še niso dvignili cen ker so delali s poceni zalogo, imajo realen razlog, da jih dvignejo. To se bo pa dogajalo postopoma, upamo da bolj počasi kot pa v zadnjih mesecih. Saj na to računa tudi FED, glede na napovedi, ampak tako počasi po mojem vseeno ne bo šlo.


Koliko casa preden bodo sindikati na ulicah zahtevali povisanje plac? FED je popolnoma zavozil. Prevec poudarka je na nizki brezposelnosti. Morali bi takoj dvigniti za 0.25%, toliko da malo prestrasijo trge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Goody ::

Vetrpiha je izjavil:

Kovine so se tudi napumpalr občutno, tako da nič hudega


? Kakšen časovni horizont pa gledaš? Srebro, zlato se sicer že eno leto vrti okol teh cen, je bilo lani julija višje kot je sedaj (v dolarjih). Tudi če gledaš 10 let je približno enako, če pa gledaš cca 5 let od podna, pol pa ja.

Me je pa takšen padec srebra osebno kar presenetil - je veliko povpraševanja industrije, pa načeloma se srebro v inflaciji tudi dobro drži. Osebno mislim da je tale padec bolj kratketa daha. Okoli 26 bom že kupoval prvo tranšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Malidelničar ::

Kako pa v času crashov ohraniti pravi mindset? Recimo marca lani, ste si mislili, da bo še bolj zgrmelo, kako ste ohranili živce? Kako vidiš priložnosti, kjer jih ostali ne? Ali so (pre)velik vpliv (napačne) novice, ki jih konzumiraš? Ker lahko si rečeš - v tem bom ostal za dolgo obdobje - težje pa je to izpeljati, še posebej, ko se vse trese.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Če ne moreš gledati, kako ti odide 50% vrednosti po gobe, potem ne trguj.

energetik ::

Malidelničar je izjavil:

Kako pa v času crashov ohraniti pravi mindset? Recimo marca lani, ste si mislili, da bo še bolj zgrmelo, kako ste ohranili živce? Kako vidiš priložnosti, kjer jih ostali ne? Ali so (pre)velik vpliv (napačne) novice, ki jih konzumiraš? Ker lahko si rečeš - v tem bom ostal za dolgo obdobje - težje pa je to izpeljati, še posebej, ko se vse trese.

Jaz delam tako, da sploh ne berem novic o trgu. Gledam samo tedenske (PRI zlatu in srebru mesečne) RSI in MACD in delam po svojem planu.

Goody ::

Vetrpiha je izjavil:

Če ne moreš gledati, kako ti odide 50% vrednosti po gobe, potem ne trguj.


2008 so za več kot 50% padli tudi nekateri indeksi, recimo DaX. Veliko bančnih delnic je šlo pa tudi na nulo. 2011 je šlo na nulo tudi veliko junior naftašev. Nikeii je še sedaj 10000 pik pod vrednostjo, ki jo je imel 1990. Uporabljajte stop-loss. Trik pa je seveda, kdaj potem zopet vstopiti.

Vetrpiha ::

Kot bi ti povedal Soros, je napaka stop lossa v tem, da se nastavlja previsoko.

Goody ::

Večja napaka je, da se ga ne postavlja. Sam sem se to naučil na težji način. Ko boste zadosti dolgo na trgu bo tudi vas nekje pričakalo 2008.

ViperR ::

Zdravo, ima kdo izkusnje z nakupom delnic na ime svojega otroka? Zanima me tako za slovenske kot tujina.

mr_chai ::

Če se RES na veliko govori o inflaciji in te o tem opozarja že trgovka na pumpi, potem niti ne rabiš printati denarja, da dobiš inflacijo.

wategos ::

Ima kdo kakšno mnenje o Atai Life Sciences, ki je imela v petek IPO na Nasdaq-u.

Co-founder je Christian Angermayer, nemški "wunderkind" in protežiranec Petra Thiela, gre se pa za to, da raziskujejo in izvajajo klinične
preiskave za uporabo psihedeličnih sredstev pri zdravljenju mentalnih bolezni, kar je ogromen trg.

Zbrali so mislim da okoli 220 Mio USD kar jim daje valuacijo okoli 2 Bil USD, če se ne motim.

Konstruktivna mnenja dobrodošla, kakor tudi o ostalih potencialno zanimivih delnicah sa "swing"!:)
««
86 / 163
»»