» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
76 / 163
»»

bobby ::

kakob je izjavil:

bobby je izjavil:

kakob je izjavil:

bobby je izjavil:

SPCE se splača zdele nastavit nakup na 28usd,...


38$ today.


Ne skrbi, se pridemo do tja. Apomni me konec februarja


42.99 today.


Odlično zate, ki nikoli ne prodajaš,.. Kaj naj rečem.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kakob ::

bobby je izjavil:

Odlično zate, ki nikoli ne prodajaš,.. Kaj naj rečem.


Thanks!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Nakatomi ::

kakob je izjavil:

Nakatomi je izjavil:

Poleg EU screenerjev imam se eno vprasanje, ali kateri od on line brokerjev nudi moznost premarket in AA trgovanja? osebne izkusnje. hvala za vse odgovore.




IB? oz katera platforma? koliko je fee za PM, AA?

kakob ::

Ja IB (via Tradestation Global).

Fee je pomoje enako kot sicer, nism pa popolnoma prepričan.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

barakus ::

Kaksne opcije imamo slovenci za vstopit na GME mooning train? IB ponuja call options?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Ascendor ::

barakus je izjavil:

Kaksne opcije imamo slovenci za vstopit na GME mooning train? IB ponuja call options?


Glede na to, da moraš postavljati to vprašanje, sigurno ne dobiš pravic na IBju za opcije. Pa brez zamere, samo to ni Robinhood. :)

J.McLane ::

J.McLane je izjavil:

J.McLane je izjavil:


Jaz imam od oktobra in še nekaj nakupov kasneje +79% na portfelju, mišljeno je bilo, da bom počasi dokupoval in držal vsaj 5 let, sedaj pa taka rast, da je kar scary dokupovat dalje.
- Ardea - -3%
- Nano One +105%
- Panasonic +8%
- Talga +62%
- Talon Metals +77%
- Vulcan Energy +250%



Vulcan je sekal +730%, pa sem se odločil da en del vnovčim. Z izplenom sem dokupil Talgo in šel v nov nakup Clean TEQ. Clean TEQ se ukvarja s tehnologijo za čiščenje vode, te iste principe bodo uporabili za pridobivanje niklja in kobalta v projektu Sunrise. Količine, ki jih planirajo so sicer bolj skromne, bo nekje za milijon EV kobalta in niklja, ampak tehnologija ki jo uporabljajo zna biti zanimiva za marsikateri drugi projekt po svetu, ker v svetu baterij največ šteje čistost končnega produkta (nikelj in kobalt sulfat).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

sloxl8 ::

A s Talgo trguješ na ASX ali na kateri drugi? Kdaj je ASX odprt?

trgovec35 ::

Low_Offer je izjavil:

Ne sledim temi, zato je morda že kdo komentiral.
Ima kdo kaj v GME Gamestop? Sam sem kupil (samo) 15 delnic po 44$ v petek malo za hec, zna pa še kar zrasti glede na to kakšno fronto se grejo na r/wallstreetbets in pa kakšno medijsko pozornost je dobila delnica v US.
Verjetno nebo več dolgo trajal ta short sqeeze, je pa zabavno gledati :)


Kapo dol. Škoda, da nimaš več delnic:) Včeraj sem samo debelo gledal.
Čudeži se očitno dogajajo. Naj ti rast še traja!

J.McLane ::

sloxl8 je izjavil:

A s Talgo trguješ na ASX ali na kateri drugi? Kdaj je ASX odprt?


Ne, kupim kar na Frankfurtski ali kaki drugi evropski borzi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Franz21 ::

AMC Entertainment Holdings Inc. Cl A (AMC), U.S.: NYSE.
$4.9600, AA +65,93% $8.2300

Next (GME),...

Machete ::

Zakaj? Bila je že 20.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Franz21 ::

Borza Frankfurt: 9:45 12,00 EUR +8,26 (220,86%)
AMC Entertainment Holdings Inc. (AMC)

Machete ::

Takih spajkov ni malo, niti redko. Jih je pa zelo simpel filtrirati na raznih listah.
Trik je biti v njih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zezz ::

Franz21 je izjavil:

AMC Entertainment Holdings Inc. Cl A (AMC), U.S.: NYSE.
$4.9600, AA +65,93% $8.2300

Next (GME),...

Če imaš možnost samo uradne ure trejdanja se s s tem ni pametno igrat. Poglej kaj se je danes "čez noč" zgodilo z GME zdaj si pa predstavljaj da gre za dump, ti si pa paraliziran in nič ne moreš. To ni kot kripto 24/7

J.McLane ::

Tudi sredi dneva se ti lahko zgodi da izgubiš tla pod nogami, cena nikoli ni nekaj zveznega, lahko nastane gap.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zezz ::

J.McLane je izjavil:

Tudi sredi dneva se ti lahko zgodi da izgubiš tla pod nogami, cena nikoli ni nekaj zveznega, lahko nastane gap.

Sredi dneva lahko stop lossas oz. takoj prodaš. Kaj ko ti gre čez noč za 50% ti pa nič ne moreš ker nimaš afterhours možnosti trgovanja?

Zezz je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Tudi sredi dneva se ti lahko zgodi da izgubiš tla pod nogami, cena nikoli ni nekaj zveznega, lahko nastane gap.

Sredi dneva lahko stop lossas oz. takoj prodaš. Kaj ko ti gre čez noč za 50% ti pa nič ne moreš ker nimaš afterhours možnosti trgovanja?

Poglej koliko je šel včeraj gor GME v obratno bi lahko šlo še veliko več

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

J.McLane ::

A resno misliš da sredi dneva ne more nastati -50% gap in ti stop loss proda za teh -50%? Verjamem da večina novic pride na dan ko je trg zaprt, ampak daj si poglej kakšen trenutek "flash crasha", ki se je v preteklosti že zgodil. Edino problem je ker težko dobiš zgodovino za dogajanje sredi dneva.

Ja verjetnost, da se to zgodi se zdi majhna, ampak če si na trgu vsak dan in to delaš več let, je verjetnost da se ti bo enkrat zgodilo kar velika.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zezz ::

J.McLane je izjavil:

A resno misliš da sredi dneva ne more nastati -50% gap in ti stop loss proda za teh -50%? Verjamem da večina novic pride na dan ko je trg zaprt, ampak daj si poglej kakšen trenutek "flash crasha", ki se je v preteklosti že zgodil. Edino problem je ker težko dobiš zgodovino za dogajanje sredi dneva.

Ja verjetnost, da se to zgodi se zdi majhna, ampak če si na trgu vsak dan in to delaš več let, je verjetnost da se ti bo enkrat zgodilo kar velika.


Sredi dneva razen seveda pri pennyih ne more kar tako pasti za 50% in imaš hitro možnost reakcije, za mene je ta GME kot nek hibrid penny in kripto s tem da si tukaj brez AA in preemarket možnosti torej čez noč paraliziran. Kdor je tako nor da kupi malo pred zaprtjem za mene vseeno če gre raje v kazino.

Zezz je izjavil:

J.McLane je izjavil:

A resno misliš da sredi dneva ne more nastati -50% gap in ti stop loss proda za teh -50%? Verjamem da večina novic pride na dan ko je trg zaprt, ampak daj si poglej kakšen trenutek "flash crasha", ki se je v preteklosti že zgodil. Edino problem je ker težko dobiš zgodovino za dogajanje sredi dneva.

Ja verjetnost, da se to zgodi se zdi majhna, ampak če si na trgu vsak dan in to delaš več let, je verjetnost da se ti bo enkrat zgodilo kar velika.


Sredi dneva razen seveda pri pennyih ne more kar tako pasti za 50% in imaš hitro možnost reakcije, za mene je ta GME kot nek hibrid penny in kripto s tem da si tukaj brez AA in preemarket možnosti torej čez noč paraliziran. Kdor je tako nor da kupi malo pred zaprtjem za mene vseeno če gre raje v kazino.


Danes sicer priznam bom v štartu opazoval AMC in če bo zadeva obetavna stopim noter, ampak samo do večera tvegati preveč ne mislim, ker gre za klasičen P&D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

gruntfürmich ::

koliko pa se lahko nastavi vredost delnice za prodajo ali nakup? IB mi zmeraj teži naj nastavljam vrednosti, ki so blizu trenutne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

trgovec35 ::

Sicer bolj izven te debate kaj vse se ti lahko zgodi...
Ko sem tam nekje v letu 2000 se mi zdi, na veliko kupoval Solarworld in Conergy, takratne nemške zvezde solarnih panelov, sem iskal nove "zvezde".
Majhne, komaj nastajajoče proizvajalce, ki jih še drugi niso našli. Tak sem mislil...

Mislim, da je bila firma Solar Fabrik. Takrat sem še trgoval na nemški borzi. Imel sem novega brokerja, nisem bil vešč njegovega web portala in sem zajebal. Kupil sem namesto borza Frankfurt, mislim da Stuttgart. Cena je bila tu tu. Nisem sicer niti skapiral.

Čez čas grem prodajat, ker je šlo počasi vse u tri p.m. glede solarnih delnic. In ugotovim, da je z mojimi delnicami glih povprečno jurja prometa na dan na tej borzi. Prodal pa bi lahko samo tu. Denar je bil kar lep. Razlika med nakupno in prodajno ceno pa izredno velika. Ni bilo teorije, da prodam. Oziroma z veliko izgubo bi morda.

Sem mislil evo, vse je izgubljeno. Potem pa naključna rešitev, v roku tedna ali dveh pride dan, ko je trgovanje v Stuttgartu s to delnico poskočilo, samo en dan. Neke špekulacije. Ne vem več zakaj, hitro sem prodal, unovčil po moje 10 ali 20% izgube in si oddahnil.
Čez mesec dva je sledil stečaj.

Machete ::

Kaj je glavni namen dokaj visokega davka na trgovalne dobičke? PA tudi neupoštevanje izgub za manj kot 30 dni razpon? Kaj želi država s tem 'povedati'? Ker tako smo dokaj paralizirani za pogumnejše trejde, s katerimi, bi lahko mnogo več zaslužili. Tako pa smo malce zvezani, 10-20 let dan danes pa je dejansko cela večnost.
*A ne bi bilo na koncu tudi za državo 'dobičkonosnejše', da pusti malce bolj sproščeno 'trejdanje'?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

RoccoC ::

tole je še znosno, čeprav so davki med višjimi v evropi. Ti je pa tole šlo včasih v dohodnino, tudi vsaj Levica si želi, da bi šlo ponovno...Pol pa lahko kar zaprem, oziroma odprem nekje drugje.

30 dni razpon pa je seveda zaradi špekulacij, drugače bi si lahko enostavno znižal osnovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

gruntfürmich ::

zdaj ko dvigujejo ceno GAME STOP-a; v kolikšnem času se zapre SHORT? morajo vsak dan pokriti to ali imaš lahko short odprt mesece?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RoccoC ::

Lahko imaš leta, če imaš zadosti na računu.

kow ::

Zanimivo, da se je Burry-ju spet posrecilo. Me prav zanima pri kateri ceni je izstopil :)

Machete ::

Se pelje malo ohladitve. Febraurja bo zima.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zezz ::

AMC je noro jez pa brez premarket opcije. Hebes ta tr212

kakob ::

Zezz je izjavil:

AMC je noro jez pa brez premarket opcije. Hebes ta tr212



Izvoli.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

mit3k ::

Merlak je ravno objavil na insta, da je kupil 10.000 AMC po 10.80. :D

Zezz ::

kakob je izjavil:

Zezz je izjavil:

AMC je noro jez pa brez premarket opcije. Hebes ta tr212



Izvoli.

Hvala za predlog sem že imel namen na IB, kakšni so kaj feeji za swing, day?

Zezz je izjavil:

kakob je izjavil:

Zezz je izjavil:

AMC je noro jez pa brez premarket opcije. Hebes ta tr212



Izvoli.

Hvala za predlog sem že imel namen na IB, kakšni so kaj feeji za swing, day?

Tradestation aha to ni IB? Oz. ni mi popolnoma jasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

Ascendor ::

Zezz je izjavil:

kakob je izjavil:

Zezz je izjavil:

AMC je noro jez pa brez premarket opcije. Hebes ta tr212



Izvoli.

Hvala za predlog sem že imel namen na IB, kakšni so kaj feeji za swing, day?


FYI Tradestation global bo imel višje feeje, kot če bi trejdal direktno preko IKBR.

trgovec35 ::

AMC sem nekoč 3 leta nazaj kupoval in prodajal. Takrat so se "borili" z Movie Pass-om za t.i. naročniške pakete neomejenega ogleda filmov v kinih. Movie Pass je crknil, jaz zgubil 3 jurje.
AMC pa je bil ves ča solidna firma. Takrat je bila delnica okrog 25 USD, rezultati dobri, napovedi še boljše.

Ampak zdaj je eno leto preteklo odkar so dvorane praktično zaprte, zguba se kopiči, firma je pred bankrotom, najemajo nove kredite in naprej kurijo denar. Delnica pa danes kaže premarket 332%, 21,50 USD.
Kupim?

Nemogoče je mogoče, dokler gre. Tisit, ki so v teh fiormah šortali in so zdaj organizirano napadeni, doživljajo učne lekcije kot še nikoli. Bolelo bo ko pes.

Ampak pravi šort trgovci bodo potegnili stotine milijonov ven, ker se bo na koncu itak vse sesulo v dno. Ko zmanjka denarja za nakupe to neminovno sledi.

Zezz ::

Pa to nemorš verjet tr212 server padel dol. Kero s od brokerja

Route66 ::

Je možno kupiti delncie AMC na trading 212??? vidim da imajo amc holding vendar je trenutna cena 4.95??? Ali gre za glitch ali za drugo delnico? Ker trenutna cena kaže 17$+???

Zezz je izjavil:

Pa to nemorš verjet tr212 server padel dol. Kero s od brokerja


Ali je možno kupiti amc na tradingu212??Trenutna cena kaže 4.95???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

Zezz ::

Route66 je izjavil:

Je možno kupiti delncie AMC na trading 212??? vidim da imajo amc holding vendar je trenutna cena 4.95??? Ali gre za glitch ali za drugo delnico? Ker trenutna cena kaže 17$+???

Zezz je izjavil:

Pa to nemorš verjet tr212 server padel dol. Kero s od brokerja


Ali je možno kupiti amc na tradingu212??Trenutna cena kaže 4.95???

Ne ker se je sesul server

Route66 ::

Zezz je izjavil:

Route66 je izjavil:

Je možno kupiti delncie AMC na trading 212??? vidim da imajo amc holding vendar je trenutna cena 4.95??? Ali gre za glitch ali za drugo delnico? Ker trenutna cena kaže 17$+???

Zezz je izjavil:

Pa to nemorš verjet tr212 server padel dol. Kero s od brokerja


Ali je možno kupiti amc na tradingu212??Trenutna cena kaže 4.95???

Ne ker se je sesul server

Ampak delnico je možno kupiti kanje??? Sej se je tudi robinhood sesu

Zezz ::

To kar se grejo ti iz reddit ni vec za nikamor, normalen folk ne more trejda ko s vi ti otroci ki jim je dolgcajt kripto masovno vsujejo. Razumem tud brokerje naenkrat tak naval sesuje cel sistem

Route66 ::

Pizda trading212 potrebuje 15 minut za izvršitev

Zezz ::

Kako je kaj drugje imate tudi kakšne probleme?

Route66 ::

Ma daj ali mi bo trading212 že potrdil nakup??? 15 minut čakam wtf???

Zezz je izjavil:

Kako je kaj drugje imate tudi kakšne probleme?


Tradin212 je katastrofa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

trgovec35 ::

Captrader dela v nulo, nobenih težav, gledam AMC in GME in bi lahko brez težav trgoval, ampak me ne mika....

Zezz ::

Route66 kam greva? :)

trgovec35 ::

POnavadi je tako, da pri takšnih malih a masovnih brokerjih ravno takrat, ko želiš prodat ali kupit, ne moreš....

RoccoC ::

@trgovec, kakšna je prednost Captrader pred IBKR oz. zakaj si tam?
@212 prebežnika: na IBKR lahko preko referala dobita za do 1000$ IBKR delnic (1$ za vsakih 100$ accounta), tisti ki vama da referal pa 200$

trgovec35 ::

Captrader je v bistvu "podaljšana roka" IB, njihov broker za ta del, torej Nemčija.
Zamenjal sem že 6 brokerjev v 20 letih, na Captaderju sem zadnja 4 leta in nimam pripomb. Švabi ko Švabi.
Govorim NEM in ANG, podporo imajo v obeh jezikih, izredno prijazni po telefonu. Ampak jih ne rabim. Morda enkrat letno, pa še to ne.
Zdaj je tudi pravilo PDT izpadlo, ko so selili matico na Irsko, torej lahko dej trejdaš neomejeno, četudi nimaš 25K na računu. Tudi to je za nekatere zanimivo.
Provizije imam v povprečju 2 USD po trejdu (moje pozicije so okrog 5K USD, koliko je to delnic je različno, pod 5USD načeloma ne kupujem). Plačam še 4,5 USD mesečno za live tečaje.
Priporočam. Odlična aplikacija za telefon (itak IB osnova), web portal super, TWS pa profi.

RoccoC ::

Sam sem že leta (odkar sem šel iz Vitrade/Etrade) na IBKR, pa me je zanimalo zakaj si tam...Kolikor vidim imajo samo malo višje provizije kot IBKR, ostalo pa je enako.

No, imajo pa manjši mesečni fee za eaktivnost kot IBKR za accounte do 100k, sam to tebe tako verjetno ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

RoccoC ::

aja, za lovilce short squeezov : imate skvizič tudi na roombi, IRBT. Tukaj dober da pa sedalje nisem zraven, sem tole šortal 2 let nazaj od nekje 120 do cca 70 po spominu.

Zezz ::

RoccoC je izjavil:

aja, za lovilce short squeezov : imate skvizič tudi na roombi, IRBT. Tukaj dober da pa sedalje nisem zraven, sem tole šortal 2 let nazaj od nekje 120 do cca 70 po spominu.

Ma ne zarad short squezzov in te norije okrog WSB, zanima me broker ki ima majhne oz. nič provizije za day in swing trading, ter premarket možnost. Trading je bil do sedaj uredu, ampak tole danes pa čez glavo preveč. Kako je z provizijami na IB,Cap ipd?

gruntfürmich ::

vidim da je kar fomo po teh short-squeezih... če jih je toliko, je morda to dirigirano s strani največjih igralcev
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
76 / 163
»»