» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
72 / 160
»»

jjan2000 ::

Sem za, ideja se mi zdi dobra.

Nedasemiveč ::

A to imata slučajno oba čas prve prijave danes in cifro 2000 v svojem imenu 8-)

Zan2000 ::

Haha, tako nekako...
Obadva mlada investitorja, ki meniva, da bi bila ideja lahko dobra za vse nas, ki smo malo bolj zagreti za investiranje v delnice ;)

Nedasemiveč ::

Sam sem oko sicer vrgel na SAP. Iz osebnih izkusenj vem, da so bili termini tudi med korono v business inteligence polno zasedeni.
P/E ratio zaenkrat v stabilnem razmerju (kolikor toliko)

Zgodovina sprememb…

PowaAaaaH ::

CleanPower je izjavil:

Model vi delate napovedi, a noben nima pojma kam bo delnica šla. A bo šla gor, a bo šla dol al v jeb*** krogih. Logično je da tesla gre gor, če prodaja raste.


zanimiva logika, povej še kaj več o tem? :))

redtech ::

CleanPower je izjavil:

Model vi delate napovedi, a noben nima pojma kam bo delnica šla. A bo šla gor, a bo šla dol al v jeb*** krogih. Logično je da tesla gre gor, če prodaja raste.


Kaj praviš na to logiko potem: jaz ti prodam novoletno smrečico za 100€ zaslužim pa 250€, logično :D

CleanPower ::

Brezveze se pogovarjat ko vsi vse veste, zgubljate pa tudi. Jaz sem naredil magisterij iz tega, tako da vem o čem se gre.

Ascendor ::

CleanPower je izjavil:

Brezveze se pogovarjat ko vsi vse veste, zgubljate pa tudi. Jaz sem naredil magisterij iz tega, tako da vem o čem se gre.

Iz česa, iz Tesle? :D

bobby ::

Magisterij je samo potrdilo o tem, da si IZOBRAŽEN v tej smeri,.. ampak to še ne pomeni, da si inteligenten, je samo potrdilo o več ali manj glede sposobnosti kratkoročnega pomnenja in popolnoma nič drugega.
Jaz imam samo potrdilo iz SŠTS Šiška, pa, če na osnovi tega lahko definiraš mojo inteligenco pri 15ih z razliko današnje, potem go for it.

Potrdilo o izobrazbi je samo filter za delodajalce in potencialno za tiste, ki imajo pod tem potrdilom še inteligenco izrabe tega potrdila, kar jih je 20% mogoče, vse ostalo je poponoma nepomembno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

pikachu004 ::

Nedasemiveč je izjavil:

Sam sem oko sicer vrgel na SAP. Iz osebnih izkusenj vem, da so bili termini tudi med korono v business inteligence polno zasedeni.
P/E ratio zaenkrat v stabilnem razmerju (kolikor toliko)


Kakšne možnosti ima SAP da v prihodnje raste hitreje kot zadnjih 10 let? Sprašujem ker podjetja in panoge ne poznam dovolj da bi lahko karkoli predvideval. Povprečna rast zadnji 10 let je ~10%/leto, tako promet in EPS.

bobby ::

@J.Mclane: gledam tele dva tvoja predloga,..

SAP bi pa nekak onavrgel razvijalni trend, če bi v SAP vpletel blockchain tehnologijo vsaj v smeri recimo kontejnerskih prevozov recimo oz v opcijah, kjer cel svet uporablja,..
Drugače pa Hedera Hashgraph, če koga zanima malo povohat in mi na hitr spisat njegovo mnenje. Sem v prevcepu glede njih.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Motion ::

Jst razmišlam da bi vložil v CCL in podobno v turistični panogi. Se mi zdi da bo eksplozija v letu ali dveh. Kaj bi dal tudi v airbus pa kake letalske prevoznike ki mislim da bodo prežveli in so sedaj nizko.

CleanPower ::

Magisterij je samo potrdilo o tem, da si IZOBRAŽEN v tej smeri,.. ampak to še ne pomeni, da si inteligenten, je samo potrdilo o več ali manj glede sposobnosti kratkoročnega pomnenja in popolnoma nič drugega.
Jaz imam samo potrdilo iz SŠTS Šiška, pa, če na osnovi tega lahko definiraš mojo inteligenco pri 15ih z razliko današnje, potem go for it.

Potrdilo o izobrazbi je samo filter za delodajalce in potencialno za tiste, ki imajo pod tem potrdilom še inteligenco izrabe tega potrdila, kar jih je 20% mogoče, vse ostalo je poponoma nepomembno.


Prosim da sodiš po sebi. Če sem kaj siguren je, da sem inteligenten, za magisterij nisem ziher. Ampak baje, da ga mam.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Da, sodil sem po sebi, ker imam samo srednjo šolo,.. zato sem izpostavil tvojo izjavo, ker lahko imaš še tako oh in sploh izobrazbo pa to v večini primerov pomeni samo to, kar sem gori napisal in pa v navezi z mojimi izkušnjami v življenju.
Da, niste vsi isti mapak ste pa vsi isti, ko izpostavljate potrdilo pomnenja pred argumenti.

Ker v tem primeru moje izjave nimajo popolnoma nobene vrednosti, ker nimam izobrazbe iz fiannčnih inštriumentov, hudiča tudi potrdila nimam o prebiranju česarkoli glede financ v zadnjih 10ih letih ampak samo ustno lahko zatrdim, da sem porabil (hitra kalkulacija povprečja samo 1h na dan prebiranja finančnih zadev) ravno toliko, kot nekdo, ki bi 4 leta gulil po 8 h na delovni dan samo to, kar rad prebira.
Hmmm, le kako je Musku,Bezosu,Jacku uspelo pa je močno več časa porabil za to, brez ustreznega potrdila pomnenja,..
Kaj pa ja z vem, moje izjave nimaj ovrednosti za vse, ki imajo "daljšega"
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jWill55 ::

tt33 je izjavil:

Letos bom prvič na davkarijo prijavljal dividende. Mi lahko nek znalec pomaga razumeti IB report glede tega? Fake številke spodaj.

1. Sklepam, da moram prijaviti vrednost posameznih dividend, kot jih vidim pod Dividends v reportu za lani:

To je sicer v USD in IB očitno teh zneskov (v tem primeru $44.8 in $16.1) ne zna avtomatsko pretvoriti v EUR? Torej moram ročno konvertati po ustreznem tečaju za dan izplačila?

2. Ob izplačilu dividend so bile te najprej navedene na profilu pod Dividends postavko, potem pa so od tam sčasoma izgnilie - morda so se mi prestavile pod likvidna sredstva oz. cash, nisem pa 100%. Nekaj v tej smeri kaže spodnja slika, ampak ne vem, kako si razlagati Po in Re kodo oz. zakaj je dividenda potem negativno predznačena. Lahko kdo razloži, kaj se tu dogaja in ali se dejansko z zamikom samo prenesejo dividende pod moj cash na računu?


Vpišeš bruto vrednost vseh dividend in tudi posebej vrednost plačanega davka v US, oboje imaš tudi na monthly reportu v skupni tabeli. Ne vpišeš vrednost za posamezno delnico, ampak vrednost prejetih dividend na določen dan.

kow ::

Katera slo delnica mislite, da je trenutno najbolj podcenjena (koliko/zakaj)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bobby ::

opredeli še sektor,. mogoče boš dobil več odgovorov,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kakob ::

kow je izjavil:

Katera slo delnica mislite, da je trenutno najbolj podcenjena (koliko/zakaj)?


Resno upam da ne misliš vlagat na slovenskem trgu.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Machete ::

Sej je kar safe. Pa dividendno, pa patriotsko, (pa flat). Ni tako hudo, samo malce več potrplenja terja. Let him do it.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kakob ::

Butasto je omejevati svoj alpha-seeking-pool na eno arbitrarily lame geografsko področje.

Honestly I can't make any sense of it.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

gandolfino ::

Zan2000 je izjavil:

Živjo!

Opažam, da vas je na forumu kar dosti posameznikov, ki se kar dobro spoznate na investiranje...

Ker sem prepričan, da bi naša skupna komunikacija lahko bila še bolj redna, tekoča in učinkovita, menim, da bi bilo zelo dobrodošlo ustvariti kakšen server na Discordu ali Facebooku. Vse seveda z namenom, da si medsebojno še bolj svetujemo, in kar je najpomembnejše, da vsakemu pomagamo uresničiti lastne želje pri investiranju v delnice... :)

Kdor se strinja z mojo idejo, bi bil zelo vesel, da mi prosim odgovori, in se nato skupaj zmenimo, kje naredimo server, ki bo v pomoč vsem!

Together we are stronger ;)


Verjameš da sem enako razmišljal danes, zato sem poguglal 'slo tech forum delnice' in našel tole temo.
Po 3 letnem vlaganju v crypto razmišljam da začnem vlagati v delnice (ko ni korone znam zelo dobro zaslužiti fiat).
Več glav več ve:D
Jaz sem za tako grupo in bi se takoj včlanil

CleanPower ::

bobby je izjavil:

Da, sodil sem po sebi, ker imam samo srednjo šolo,.. zato sem izpostavil tvojo izjavo, ker lahko imaš še tako oh in sploh izobrazbo pa to v večini primerov pomeni samo to, kar sem gori napisal in pa v navezi z mojimi izkušnjami v življenju.
Da, niste vsi isti mapak ste pa vsi isti, ko izpostavljate potrdilo pomnenja pred argumenti.

Ker v tem primeru moje izjave nimajo popolnoma nobene vrednosti, ker nimam izobrazbe iz fiannčnih inštriumentov, hudiča tudi potrdila nimam o prebiranju česarkoli glede financ v zadnjih 10ih letih ampak samo ustno lahko zatrdim, da sem porabil (hitra kalkulacija povprečja samo 1h na dan prebiranja finančnih zadev) ravno toliko, kot nekdo, ki bi 4 leta gulil po 8 h na delovni dan samo to, kar rad prebira.
Hmmm, le kako je Musku,Bezosu,Jacku uspelo pa je močno več časa porabil za to, brez ustreznega potrdila pomnenja,..
Kaj pa ja z vem, moje izjave nimaj ovrednosti za vse, ki imajo "daljšega"


Ok, tud Luka Lah pomojem nima nobenega ustreznega potrdila pomnenja.. pa mu je vseeno uspelo. Rich daddy can make things happen..
Se strinjam, da je šola verjetno največja zguba časa in denarja, ampak jbg v taki družbi živimo

bobby ::

Me veseli, da veš kdo Luka Lah je (jaz sem mogu googlat) in da si si vzel samo dve vrstici za odgovor pa še to ne ve zano na,.. nič.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

bobby je izjavil:

opredeli še sektor,. mogoče boš dobil več odgovorov,..


saj mamo samo ene 7 resnih delnic?

kakob je izjavil:

Butasto je omejevati svoj alpha-seeking-pool na eno arbitrarily lame geografsko področje.

Honestly I can't make any sense of it.


- ni arbitrarily, ker ga poznam (plus je premajhno za mednarodne velke playerje...)
- ne misli, da se ne da lepih donosov nardit na slovenskem trgu (leta 2011 sem kupil slovenskega vzajemca, in v kratkem casu, naredil lepe profite)

Ce bi mel 10x vec premozenja, bi dal odpoved in se resno posvetil iskanju alf (samo dan je prekratek). AI, genetika ipd.. sam to je velika casovna investicija, ker o kemiji/biologiji ne vem nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bobby ::

@kow: a je kakšen psecifičen razlog, da bi se omejil samo na Slo okolje? Jaz osebno ne vidim poleg devidend popolnoma nobenega. Ampak nisem devidend oseba tako, da ne iščem teh okolij.

Če sem se kaj naučil je "ČE bi imel več eur za vlogo, če bi imel več premoženja, če, če če" je popolnoma napačna miselnost. Res pa je ,da s ov življenu S stavki. ko v nekaj vložiš na daljši rok, je zelo lepa verjetnost, da bo najprej šlo dol, padlo do točke, ko boš kotel prodat in potem boš vesel ampak do neke točke, kje se prej al ikasneje prodaja in greš naprej,...
velika večina v življenju je tako.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Ker mislim, da lahko v roku 6 pol leta dobim 20p (pred davki).. recimo 15 cistega... to je zame dovolj alfa.

@bobby
Hotel sem samo povedati, da povsod kjer sem naredil res lepe donose, sem porabil ogromno ur, da sem presturdiral zadeve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mat xxl ::

Zan2000 je izjavil:

Živjo!

Opažam, da vas je na forumu kar dosti posameznikov, ki se kar dobro spoznate na investiranje...

Ker sem prepričan, da bi naša skupna komunikacija lahko bila še bolj redna, tekoča in učinkovita, menim, da bi bilo zelo dobrodošlo ustvariti kakšen server na Discordu ali Facebooku. Vse seveda z namenom, da si medsebojno še bolj svetujemo, in kar je najpomembnejše, da vsakemu pomagamo uresničiti lastne želje pri investiranju v delnice... :)

Kdor se strinja z mojo idejo, bi bil zelo vesel, da mi prosim odgovori, in se nato skupaj zmenimo, kje naredimo server, ki bo v pomoč vsem!

Together we are stronger ;)


Lahko bi recimo uvedli sestanke vsako sredo ob 20 h, sestanek na Zoomu, prijave do 19h50 min tisti dan, nekomu, ki bo administriral in se takrat prijavimo z mailom, potem on razpošlje vabila in debatiramo, kako uro.

Tako, jaz mislim, da bi bilo optimalno, sam se sicer v Zoom v detajle ne spoznam, sem pa bil že tako na ogromno sestankih, vendar sem bil vedno povabljen na mail z linkom .

user4683 ::

Glede na to, da se je turbulentno leto 2020 koncno izteklo in lahko od dalec pogledamo na nas performance... Kaksen MWR ste dosegli v 2020?

CleanPower ::

bobby je izjavil:

Me veseli, da veš kdo Luka Lah je (jaz sem mogu googlat) in da si si vzel samo dve vrstici za odgovor pa še to ne ve zano na,.. nič.

Bravo, tud tvoji dve vrstici sta vezani na...nič.
Če misliš da ni vezano na nič, malo razmišljaj, glava pametna.

Zgodovina sprememb…

kakob ::

user4683 je izjavil:

Glede na to, da se je turbulentno leto 2020 koncno izteklo in lahko od dalec pogledamo na nas performance... Kaksen MWR ste dosegli v 2020?


Stonks bl u kurcu prot kripto.

 Ampak ajde.

Ampak ajde.



Nič od tega ni FAANG ali TSLA.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Mato989 ::

Jaz sem ful za dividendne donose od delnic samo problem je da ce hoces nekaj met mors vlozit 40k ali vec... Da je pol dividenda nekak smiselna.

Ce letno od dividend ne dobim vsaj en soliden regrrs cistega je bv torej tam 1.500 po davkih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::



Večina tsla.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

user4683 ::

To bi bilo moje drugo vprasanje - s kaksnimi zneski sploh operirate sodelujoci v tej temi? Natancnih cifer verjetno ne bo noben zelel razkriti, bi bilo pa zanimivo vedeti ali so v igri 4, 5, 6 (ali vec:)) mestne stevilke? Ker iz precej odgovorov sklepam da so stevilke precej nizke.

kow ::

user4683 je izjavil:

To bi bilo moje drugo vprasanje - s kaksnimi zneski sploh operirate sodelujoci v tej temi? Natancnih cifer verjetno ne bo noben zelel razkriti, bi bilo pa zanimivo vedeti ali so v igri 4, 5, 6 (ali vec:)) mestne stevilke? Ker iz precej odgovorov sklepam da so stevilke precej nizke.


Odvisno je koliko si star. Ce ne bos zacel s 4 mestnimi ciframi, ne bos dobil dovolj izkusenj s kapitalskimi trgi - do takrat, ko imas najvecje dohodke in ima smisel postati (delni) kapitalist. Nekako si predstavljam, da dosti folka v 30ih prvic sluzi solidno, in potem misli da bo "vlagal". V resnici pa nima nobenih izkusenj.

user4683 ::

kow je izjavil:

user4683 je izjavil:

To bi bilo moje drugo vprasanje - s kaksnimi zneski sploh operirate sodelujoci v tej temi? Natancnih cifer verjetno ne bo noben zelel razkriti, bi bilo pa zanimivo vedeti ali so v igri 4, 5, 6 (ali vec:)) mestne stevilke? Ker iz precej odgovorov sklepam da so stevilke precej nizke.


Odvisno je koliko si star. Ce ne bos zacel s 4 mestnimi ciframi, ne bos dobil dovolj izkusenj s kapitalskimi trgi - do takrat, ko imas najvecje dohodke in ima smisel postati (delni) kapitalist. Nekako si predstavljam, da dosti folka v 30ih prvic sluzi solidno, in potem misli da bo "vlagal". V resnici pa nima nobenih izkusenj.

Se strinjam z napisanim, nekje je treba zaceti. Ampak vprasanji (letni performance in velikost portfelja) sta vseeno precej zanimivi in pomembni. Konec koncev je precejsnja razlika ce nekdo dela 15% ali 50% donos s 6 mestnim ali 4 mestnim portfeljem. Precej ljudi je, ki si lahko privoscijo igrat s 5k, s 100k pa verjetno precej manj in so donosi veliko bolj skromni.

Ampak verjetno so redki, ki bi razkrili obe (okvirni) stevilki. Mogoce bi bila zanimiva anonimna anketa.

Mato989 ::

user4683 je izjavil:

kow je izjavil:

user4683 je izjavil:

To bi bilo moje drugo vprasanje - s kaksnimi zneski sploh operirate sodelujoci v tej temi? Natancnih cifer verjetno ne bo noben zelel razkriti, bi bilo pa zanimivo vedeti ali so v igri 4, 5, 6 (ali vec:)) mestne stevilke? Ker iz precej odgovorov sklepam da so stevilke precej nizke.


Odvisno je koliko si star. Ce ne bos zacel s 4 mestnimi ciframi, ne bos dobil dovolj izkusenj s kapitalskimi trgi - do takrat, ko imas najvecje dohodke in ima smisel postati (delni) kapitalist. Nekako si predstavljam, da dosti folka v 30ih prvic sluzi solidno, in potem misli da bo "vlagal". V resnici pa nima nobenih izkusenj.

Se strinjam z napisanim, nekje je treba zaceti. Ampak vprasanji (letni performance in velikost portfelja) sta vseeno precej zanimivi in pomembni. Konec koncev je precejsnja razlika ce nekdo dela 15% ali 50% donos s 6 mestnim ali 4 mestnim portfeljem. Precej ljudi je, ki si lahko privoscijo igrat s 5k, s 100k pa verjetno precej manj in so donosi veliko bolj skromni.

Ampak verjetno so redki, ki bi razkrili obe (okvirni) stevilki. Mogoce bi bila zanimiva anonimna anketa.


Ja ampak jaz veliko raje vidim letni donos 15 postov na 100k kot pa 50 postov na 1k....

Razen ce menis da lahko 10 let delad 50 postov donose, oni bo lazje 15 postov redno delal in mel lep prihodek.

Zato pa je najboljy dca... Vsake 3 ali 6 mesecev vlozek v acc etf world ali kaj pa je

Pa upas da ne zjebejo obdavcevanja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user4683 ::

Mato989 je izjavil:


Ja ampak jaz veliko raje vidim letni donos 15 postov na 100k kot pa 50 postov na 1k....

Razen ce menis da lahko 10 let delad 50 postov donose, oni bo lazje 15 postov redno delal in mel lep prihodek.

Zato pa je najboljy dca... Vsake 3 ali 6 mesecev vlozek v acc etf world ali kaj pa je

Pa upas da ne zjebejo obdavcevanja

Ne vem iz kje si sklepal, da jaz rajsi vidim 50% donos na 1k. Ceprav spostovanje, ce jim to uspe delati konsistentno 5-10 let.

Jaz sem v skupini tistih, ki z malce vecjim portfoliom delamo cca 15% s skoraj nic dela in relativno dobrim spancem :)

Mato989 ::

Ne pravim da ti, nadaljujem debato

Tu jaz glih vidim tezavo delniskega trga, ker dividende mors prijavljat in ce ni cifra dobra je meh, cifra pa je lahko dobra samo ce das not vsaj 50k oz. Meni je vse kar je manj kot 1.500 neto dividend porazno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ascendor ::

user4683 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja ampak jaz veliko raje vidim letni donos 15 postov na 100k kot pa 50 postov na 1k....

Razen ce menis da lahko 10 let delad 50 postov donose, oni bo lazje 15 postov redno delal in mel lep prihodek.

Zato pa je najboljy dca... Vsake 3 ali 6 mesecev vlozek v acc etf world ali kaj pa je

Pa upas da ne zjebejo obdavcevanja

Ne vem iz kje si sklepal, da jaz rajsi vidim 50% donos na 1k. Ceprav spostovanje, ce jim to uspe delati konsistentno 5-10 let.

Jaz sem v skupini tistih, ki z malce vecjim portfoliom delamo cca 15% s skoraj nic dela in relativno dobrim spancem :)


Zakaj pa potem sam ne razkriješ obeh številk, ampak le eno? :)

user4683 ::

6 mestna številka, v letu 2020 je bil donos 23%, leto pred tem 12%.

Machete ::

Ne vidim veliko pointa v debati o velikostih trejdov. % je % kjerkoli v vesolju. Razen če je kdo tako velik, da zamaje trg :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

user4683 ::

Ce imas 200k viska nekje na varnem in vzames 5k s katerimi se bos igral lahko delas zelo riskantne poteze in ti morda res uspe naredit 100% profit... ali pa vse izgubis. Mocno dvomim, da bos te iste poteze vlekel s celotnimi 200k.

Seveda se lahko igras tudi s par 100k, ampak takrat imas nekje na varnem verjetno se vsaj 10x toliko.

PowaAaaaH ::

Sem dokaj nov pri samem investiranju, spremljam pa že dlje časa. Na žalost sem konkretno zamudil marec za na-loadat ampak bomo pripravljeni na naslednji drop :)..

Trenutno igram z 5 mestnimi številkami, toleriram večja rizika še vedno pa ne penny stockov.

En account imam za Day-trade-anje (za katerega tako ali tako potrebuješ 25k+ USD da nimaš PDT rule-a) ter dolgoročni acc. kateri polnem mesečno.

Cilj je postati konstantno profitabilen v trejdanju in dobičke prenšati v long term. (Izplačujem/si bom mogoče samo razliko za plačat letni davek, ostalo gre vse v ponovne investicije).

Imam tudi manjši acc. - par K na crypto (Binance) na katerem trejdam predvsem BTC/ETH - tukaj trejdanje šele dobro odkrivam in mi je mogoče celo lažje kot pri delnicah. Spremljam pa 4h graf in zato ni neke napetosti kot pri delnicah pri 1-15 min. Time-frameu. Crypto mi edino predstavlja probleme, če prav ima zaradi tega tudi pluse - to da je odprto 24/7 in ko mi triga entry ponoči ob 3,4..

@znupy glede na vložene $$ imaš lepe donose. Tudi sam bi verjetno pri 6 mestnih vsotah igral bolj "safe". Bomo videli ko pridemo do ke :))

demogill ::

PowaAaaaH je izjavil:

Sem dokaj nov pri samem investiranju, spremljam pa že dlje časa. Na žalost sem konkretno zamudil marec za na-loadat ampak bomo pripravljeni na naslednji drop :)..

Trenutno igram z 5 mestnimi številkami, toleriram večja rizika še vedno pa ne penny stockov.

En account imam za Day-trade-anje (za katerega tako ali tako potrebuješ 25k+ USD da nimaš PDT rule-a) ter dolgoročni acc. kateri polnem mesečno.

Cilj je postati konstantno profitabilen v trejdanju in dobičke prenšati v long term. (Izplačujem/si bom mogoče samo razliko za plačat letni davek, ostalo gre vse v ponovne investicije).

Imam tudi manjši acc. - par K na crypto (Binance) na katerem trejdam predvsem BTC/ETH - tukaj trejdanje šele dobro odkrivam in mi je mogoče celo lažje kot pri delnicah. Spremljam pa 4h graf in zato ni neke napetosti kot pri delnicah pri 1-15 min. Time-frameu. Crypto mi edino predstavlja probleme, če prav ima zaradi tega tudi pluse - to da je odprto 24/7 in ko mi triga entry ponoči ob 3,4..

@znupy glede na vložene $$ imaš lepe donose. Tudi sam bi verjetno pri 6 mestnih vsotah igral bolj "safe". Bomo videli ko pridemo do ke :))


Kot pravis si nov in se ze igras s petmestnimi stevilkami? Nevem kaj naj si mislim ampak imam obcutek da ti ze sedaj denarja ne manjka, ali pa imas res mocno gamblersko duso.

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Ne vidim veliko pointa v debati o velikostih trejdov. % je % kjerkoli v vesolju. Razen če je kdo tako velik, da zamaje trg :]


Jaz pa vidim... ker kaj mene briga če nekdo dela z 50€ 75% donos, če bi pa vložil 10.000€ bi pa bil preveč posran ker so to riskantni tradi in strategija.

Ravno višina portfolia pove večino o kredibilnosti ko nekdo napiše da se nekaj splača "probat" če nekdo vloži not 25€ ali pa 100€ mi je to vseeno, ker veš da tudi če spuši je to nepomembno, če pa nekdo spuši 250.000€ je pa to nekaj čisto drugega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

demogill ::

"En account imam za Day-trade-anje (za katerega tako ali tako potrebuješ 25k+ USD da nimaš PDT rule-a) ter dolgoročni acc. kateri polnem mesečno".....mislim da to velja samo za rezidente ZDA, naj me kdo popravi ce se motim.

PowaAaaaH ::

Zakaj misliš, da gambleam? Misliš da pri trejdanju reskiram vseh 25k+? lahko grem notri npr. z 25k+ ampak ali to pomeni da jih reskiram? Še kako se zavedam da je money management najbolj pomembna stvar pri tem. Pri dolgoročnem investiranju investiram v podjetja, ki so perspektivna vsaj 5let + razen če "swingam" bolj short term ampak tukaj imam ponovno money management aka stop loss v tem primeru. Kje vidiš moje gemblanje? Veliko več časa posvečam izobraževanju in samem research-u da ne bi bil odvisen od drugih. Prav tako probam izolirati ves hrup okoli sebe in FOMO. Res rabim še izkušnje predvsem pri Trade-anju zato cilj šele po 2 letih postati to kar si želim. Po tvoje naj bi začel z 500EUR in se nekaj časa igral s tem? Ali je kaj boljše če grem z 500EUR all in brez money managementa na penny stock in jih izubim v enem dnevu? Bom zaradi tega dobil kaj več izkušenj in ratal kaj bolj pametn?

Long term investiranje - Ni pa noben bav bav, ti pa lahko vseeno povem mojo strategijo. Top podjetja v posameznem sektorju, najbolj se osredotočam na tehnologijo. Da naredil sem tudi research in ne boš verjel katera podjetja oz. sektorji so se prvi pobrali po raznih zlomih borze?
EDIT: in pa ne kupujem jih na highu, vsaj 10% pod, da se ne ujamem v kak "bulltrap" še raje mam večje pullbacke.

Te bom kar jaz popravil :), PDT rule je tudi za EU rezidente, se je pa govorilo, da sedaj ko nas bodo preselili na Madžarski server, da bo možnost da tega rule-a ne bo več, vem pa ne ali se je sedaj kaj spremenilo po 1.1 ali ne, me ubistvu tudi več ne zanima :))..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

demogill ::

PowaAaaaH je izjavil:

Zakaj misliť, da gambleam? Misliť da pri trejdanju reskiram vseh 25k+? lahko grem notri npr. z 25k+ ampak ali to pomeni da jih reskiram? Še kako se zavedam da je money management najbolj pomembna stvar pri tem. Pri dolgoroĨnem investiranju investiram v podjetja, ki so perspektivna vsaj 5let + razen Ĩe "swingam" bolj short term ampak tukaj imam ponovno money management aka stop loss v tem primeru. Kje vidiť moje gemblanje? Veliko veĨ Ĩasa posveĨam izobraŞevanju in samem research-u da ne bi bil odvisen od drugih. Prav tako probam izolirati ves hrup okoli sebe in FOMO. Res rabim ťe izkuťnje predvsem pri Trade-anju zato cilj ťele po 2 letih postati to kar si Şelim. Po tvoje naj bi zaĨel z 500₏ in se nekaj Ĩasa igral s tem? Ali je kaj boljťe Ĩe grem z 500₏ all in brez money managementa na penny stock in jih izubim v enem dnevu? Bom zaradi tega dobil kaj veĨ izkuťenj in ratal kaj bolj pametn?

Long term investiranje - Ni pa noben bav bav, ti pa lahko vseeno povem mojo strategijo. Top podjetja v posameznem sektorju, najbolj se osredotoĨam na tehnologijo. Da naredil sem tudi research in ne boť verjel katera podjetja so se prva pobrala po raznih zlomih borze?

Te bom kar jaz popravil :), PDT rule je tudi za EU rezidente, se je pa govorilo, da sedaj ko nas bodo preselili na MadŞarski server, da bo moŞnost da tega rule-a ne bo veĨ, vem pa ne ali se je sedaj kaj spremenilo po 1.1 ali ne, me ubistvu tudi veĨ ne zanima :))..


Ej ej easy sam sprasujem od kje ti toliko denarja ko si pa sele komaj zacel s tem biznisom, nihce ne obtozuje da gemblas ampak vseno to je veliko denarja, in veliko nas je ravno zaradi rizika zacela z majhnimi vlozki in tako pocasi naprej. Res verjetno nikol nebom miljonar ampak revez pa tud ne.

Ok ce si na Ameriske brokerju razumem ampak v EU ni nobene posebne omejitve, sam to pocnem s stirimestnimi ciframi in se nikol mi noben ni reku kje imam tistih hebenih 25k jurjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: demogill ()

Machete ::

KO izpolnjujete popisne liste v.p. spišete tudi nakupe, česar niste prodali v prejšnjem letu (zaradi manj dela za napoved ko se to proda)?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PowaAaaaH ::

Ni bil namen da izpadem agresiven se opravičujem, če je tako izpadlo.. Trade-am na ameriški borzi in PDT rule je sigurno bil - 3 day-tradei na teden(Interactive Brokers acc).

Že dlje časa sem spremljal borzo vendar nikoli nisem bil prepričan ali iti v to ali ne. Imel sem nekaj denarja na strani in sem se odločal ali odpreti kak "biznis" ali početi kaj drugega.. Ker za biznis nisem imel nekega veselja, kar koli bi že delal/prodajal mi je covid v 2020 dodatno pomagal, da sem začel z ameriško borzo.. Na začetku sem res malo bolj "potipal vodo" mislim da z okoli 10k in se potem naknadno odločil da še dodajam.. Kot pravim sem pa že preden sem investiral veliko prebiral/pregledal na to temo, predvsem o psiholoških vidikih in money managementu. Mi pa manjka še ogromno, kar probam je da zaščitim kapital in da ne delam kakih bedarij trenutno. Nočem pa, da mi po drugi strani denar leži na banki..

Je pa prvih nekaj € najtežje naložiti gor definitivno, ko enkrat začneš je pa vse lažje in lažje, sploh če so kaki rezultati.
««
72 / 160
»»