» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
63 / 163
»»

tt33 ::

Vprašanje glede dividend in davka za znalce.

1. Izplačilo dividend dobim na moj račun pri online brokerju. Če tega zneska ne dvignem oz. ne prenesem na svojo banko, a je to še vedno treba prijaviti FURS-u?

2. Dosti večjih podjetij, npr. Microsoft, izplača ob koncu obdobja dividende, recimo $0.5/delnico. Kakor razumem, je to vse treba prijaviti na FURS, kjer ti tudi za dobiček iz dividend ranga par evrov računajo 27,5% davka, na to pride še provizija plačila položnice, ki je ponavadi za male delničarje lahko višja od samih dividend (če plačuješ iz slovenske spletne banke ...)?

J.McLane ::

1. Da
2. Če je davka za en drobiž (nekaj centov) potem lahko reskiraš in pač ne prijaviš.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Ascendor ::

Še jaz imam morda neumno vprašanje (morda pa ne).

Če prav razumem moramo FURSu prijaviti le prodajo delnic, in takrat navedemo tudi kdaj je bilo kupljeno. Predpostavimo da smo kupili 1 delnico MSFT in jo držali 10 let.
1. Je to prav?
2. Kako je potem z dividendami, ki jih prejmem v X letih, ko držim delnico. Moram prijaviti nakup delnice, ali je dovolj le dividenda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

libreus ::

tt33 je izjavil:

Vprašanje glede dividend in davka za znalce.

1. Izplačilo dividend dobim na moj račun pri online brokerju. Če tega zneska ne dvignem oz. ne prenesem na svojo banko, a je to še vedno treba prijaviti FURS-u?

2. Dosti večjih podjetij, npr. Microsoft, izplača ob koncu obdobja dividende, recimo $0.5/delnico. Kakor razumem, je to vse treba prijaviti na FURS, kjer ti tudi za dobiček iz dividend ranga par evrov računajo 27,5% davka, na to pride še provizija plačila položnice, ki je ponavadi za male delničarje lahko višja od samih dividend (če plačuješ iz slovenske spletne banke ...)?

Tudi jaz imam identično vprašanje glede 1. točke. Neizplačilo na osebni račun, razumem enako kot, če delnice ne bi prodal. Šele, ko jo prodaš in nakazilo pride na osebni račun, bi moralo biti obdavčeno. Ampak očitno ni tako ...

Gone ::

FURS prijavljaš zmeraj ko si nekaj denarja prejel (ni važno kam) - ko si prejel dividendo prijaviš dividendo ( do konca februarja prijaviš vse dividende za predhodno leto). Prav tako prijaviš prodajo delnic ter ob prijavi prodaje navedeš kolikšna je bila cena ob nakupu le-teh in kdaj si jih kupil, da ti lahko FURS zaračuna davek. Samega nakupa delnic nič ne prijavljaš.

lol, libreus. mal čudno razumeš. Prodaš ko prodaš, kje se pa kupnina nahaja nima nobene veze. Ti si lastnik tega denarja pa če je na tvojem računu al pa na računu brokerja. Ko prodaš si zavezanec za plačilo davka. Ravno tako glede dividende...

vrtn4r ::

libreus je izjavil:

tt33 je izjavil:

Vprašanje glede dividend in davka za znalce.

1. Izplačilo dividend dobim na moj račun pri online brokerju. Če tega zneska ne dvignem oz. ne prenesem na svojo banko, a je to še vedno treba prijaviti FURS-u?

2. Dosti večjih podjetij, npr. Microsoft, izplača ob koncu obdobja dividende, recimo $0.5/delnico. Kakor razumem, je to vse treba prijaviti na FURS, kjer ti tudi za dobiček iz dividend ranga par evrov računajo 27,5% davka, na to pride še provizija plačila položnice, ki je ponavadi za male delničarje lahko višja od samih dividend (če plačuješ iz slovenske spletne banke ...)?

Tudi jaz imam identično vprašanje glede 1. točke. Neizplačilo na osebni račun, razumem enako kot, če delnice ne bi prodal. Šele, ko jo prodaš in nakazilo pride na osebni račun, bi moralo biti obdavčeno. Ampak očitno ni tako ...



O moj bog...

Gone ::

Ne vem kaj se čudiš. je že v tej temi ene kup takšnih identičnih vprašanj. Robinhood-Corona investerji...

tt33 ::

Hvala J. McLane in drugi za pojasnila. Ostali vsevedni ciniki: davčna zakondaja pač ni nekaj univerzalnega in samoumevnega ter nekje je treba začeti, niso to pravila formalne logike. Vemo pa, da nekateri na slo-techu od rojstva obvladajo ne samo pravo ampak tudi kvantno mehaniko ...

Mato989 ::

tt33 je izjavil:

Hvala J. McLane in drugi za pojasnila. Ostali vsevedni ciniki: davčna zakondaja pač ni nekaj univerzalnega in samoumevnega ter nekje je treba začeti, niso to pravila formalne logike. Vemo pa, da nekateri na slo-techu od rojstva obvladajo ne samo pravo ampak tudi kvantno mehaniko ...


Fora je v tem da to kar se sprasuje bi vsi vedeli ce ne bi bili preleni in prebrali to temo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ascendor ::

Mato989 je izjavil:

tt33 je izjavil:

Hvala J. McLane in drugi za pojasnila. Ostali vsevedni ciniki: davčna zakondaja pač ni nekaj univerzalnega in samoumevnega ter nekje je treba začeti, niso to pravila formalne logike. Vemo pa, da nekateri na slo-techu od rojstva obvladajo ne samo pravo ampak tudi kvantno mehaniko ...


Fora je v tem da to kar se sprasuje bi vsi vedeli ce ne bi bili preleni in prebrali to temo

63 strani od tega 90% neuporabnih. Ja, res s(m)o preleni. :)

libreus ::

Gone je izjavil:

FURS prijavljaš zmeraj ko si nekaj denarja prejel (ni važno kam) - ko si prejel dividendo prijaviš dividendo ( do konca februarja prijaviš vse dividende za predhodno leto). Prav tako prijaviš prodajo delnic ter ob prijavi prodaje navedeš kolikšna je bila cena ob nakupu le-teh in kdaj si jih kupil, da ti lahko FURS zaračuna davek. Samega nakupa delnic nič ne prijavljaš.

Kako pa v primeru, ko kupujem po DCA metodi frakcije delnic? Npr.: kupujem po fiksnem mesečnem znesku in pride pri nakupu 0,1356478 delnice, čez dve/tri leta pa, ko jih npr. imam že 6, bi rad prodal dve - od kje zdaj vem po kateri ceni sem katero kupil, če sem vsako frakcijo kupil praktično po drugačni ceni, saj nihanje cene je konstantno ... Pa tudi primer, ko mesečno vlagam fiksni znesek v tole ETF "pito" po določenih odstotkih: https://www.trading212.com/pies/l7AEABF.... Kako to navesti čez 5 let, če bom od 12,5487965 enot, prodal le 3?

Za vse intelektualce z že prirojenimi znanji, pa ... :'( Ne razumem vaše potrebe, da komentirate, če konstruktivno ne doprinesete k debati. Cinizem, sarkazen ni konstruktiven ... je pa posledica nečesa drugega. Ampak psihologija ni predmet v tej temi.

vrtn4r ::

libreus je izjavil:

kupujem po fiksnem mesečnem znesku in pride pri nakupu 0,1356478 delnice, čez dve/tri leta pa, ko jih npr. imam že 6, bi rad prodal dve - od kje zdaj vem po kateri ceni sem katero kupil, če sem vsako frakcijo kupil praktično po drugačni ceni, saj nihanje cene je konstantno


Vneseš po frakcijah. Ne vem kje vidiš problem? Enak odgovor za ETF vprašanje.


Za vse intelektualce z že prirojenimi znanji, pa ... :'( Ne razumem vaše potrebe, da komentirate, če konstruktivno ne doprinesete k debati. Cinizem, sarkazen ni konstruktiven ... je pa posledica nečesa drugega. Ampak psihologija ni predmet v tej temi.


Oprosti, ampak če pišeš stvari kot so

Neizplačilo na osebni račun, razumem enako kot, če delnice ne bi prodal. Šele, ko jo prodaš in nakazilo pride na osebni račun, bi moralo biti obdavčeno.


se mi zdi da imaš prevelik manjko, da bi lahko razčistili stvari na forumu.

Aphanisis ::

Če kupuješ istovrstne VP v različnih časovnih intervalih, potem se ob odsvojitvi VPja upošteva FIFO vrednostenje - First In First Out. Glede frakcioniranih VP pa bi rekel, da so to finančni inštrumenti, ki jih ti kupiš od borznega posrednika. Ko prodajaš bi rekel, da prodajaš frakcijo za frakcijo po metodi FIFO.

Predlagam, da glede tega pišeš direktno na FURS, ti morajo odgovorit po uradni dolžnosti. Odgovor je potem tudi uradna pozicija institucije glede problema in se lahko vedno nanjo sklicuješ, če imaš v prihosnoti težave. Pomembno je le, da si shraniš email.

Mato989 ::

libreus je izjavil:

Gone je izjavil:

FURS prijavljaš zmeraj ko si nekaj denarja prejel (ni važno kam) - ko si prejel dividendo prijaviš dividendo ( do konca februarja prijaviš vse dividende za predhodno leto). Prav tako prijaviš prodajo delnic ter ob prijavi prodaje navedeš kolikšna je bila cena ob nakupu le-teh in kdaj si jih kupil, da ti lahko FURS zaračuna davek. Samega nakupa delnic nič ne prijavljaš.

Kako pa v primeru, ko kupujem po DCA metodi frakcije delnic? Npr.: kupujem po fiksnem mesečnem znesku in pride pri nakupu 0,1356478 delnice, čez dve/tri leta pa, ko jih npr. imam že 6, bi rad prodal dve - od kje zdaj vem po kateri ceni sem katero kupil, če sem vsako frakcijo kupil praktično po drugačni ceni, saj nihanje cene je konstantno ... Pa tudi primer, ko mesečno vlagam fiksni znesek v tole ETF "pito" po določenih odstotkih: https://www.trading212.com/pies/l7AEABF.... Kako to navesti čez 5 let, če bom od 12,5487965 enot, prodal le 3?

Za vse intelektualce z že prirojenimi znanji, pa ... :'( Ne razumem vaše potrebe, da komentirate, če konstruktivno ne doprinesete k debati. Cinizem, sarkazen ni konstruktiven ... je pa posledica nečesa drugega. Ampak psihologija ni predmet v tej temi.



Ze spet vprasanja ki so kolikor se spomnim bila odgovorhena, ce pa ne pa je FURS pravi naslov ne slo tech. Oni ti morjo po dolznosti odgovorit in tisto je uraden odgovor.

Jaz sem ko sem zacel prebral celo temo tudi nekoristnih zadev zato pa sem razmisljal in vlagam na vsakih 6 mesecev in tvojih tezav nimam ker je prevec dela za mene raje 2x letno vlozim malo vecji znesek
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

libreus ::

Mato989 je izjavil:

Ze spet vprasanja ki so kolikor se spomnim bila odgovorhena, ce pa ne pa je FURS pravi naslov ne slo tech. Oni ti morjo po dolznosti odgovorit in tisto je uraden odgovor.

Jaz sem ko sem zacel prebral celo temo tudi nekoristnih zadev zato pa sem razmisljal in vlagam na vsakih 6 mesecev in tvojih tezav nimam ker je prevec dela za mene raje 2x letno vlozim malo vecji znesek

Seveda bom pisal na FURS. Najprej pa sem vprašal na Slo-techu, če je kdo že imel tak primer in lahko pomaga/odgovori v enem stavku - kot se je zgodilo že večkrat ravno na tem forumu in sem hvaležen vsakemu posamezniku, ki je pomagal začetnika na področju vlaganja (kot sem sam), usmeriti na pravo pot. Sicer pa, če sem koga kognitivno užalil z vprašanji, se mu opravičujem, da si je moral vzeti čas in me ponižati z ignoranco glede davkov in financ.

Edit: @Pavle91 se opravičujem za prvotni napačni citat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

Gone ::

Ascendor je izjavil:

Mato989 je izjavil:

tt33 je izjavil:

Hvala J. McLane in drugi za pojasnila. Ostali vsevedni ciniki: davčna zakondaja pač ni nekaj univerzalnega in samoumevnega ter nekje je treba začeti, niso to pravila formalne logike. Vemo pa, da nekateri na slo-techu od rojstva obvladajo ne samo pravo ampak tudi kvantno mehaniko ...


Fora je v tem da to kar se sprasuje bi vsi vedeli ce ne bi bili preleni in prebrali to temo

63 strani od tega 90% neuporabnih. Ja, res s(m)o preleni. :)


Večina je neuporabnih, ker se vprašanja in odgovori zaradi takih kot si ti podvajajo, potriplajo, podeseterijo...Vsak mesec ali dva nov robinhood z istimi vprašanji.

libreus je izjavil:

Gone je izjavil:

Ze spet vprasanja ki so kolikor se spomnim bila odgovorhena, ce pa ne pa je FURS pravi naslov ne slo tech. Oni ti morjo po dolznosti odgovorit in tisto je uraden odgovor.

Jaz sem ko sem zacel prebral celo temo tudi nekoristnih zadev zato pa sem razmisljal in vlagam na vsakih 6 mesecev in tvojih tezav nimam ker je prevec dela za mene raje 2x letno vlozim malo vecji znesek

Seveda bom pisal na FURS. Najprej pa sem vprašal na Slo-techu, če je kdo že imel tak primer in lahko pomaga/odgovori v enem stavku - kot se je zgodilo že večkrat ravno na tem forumu in sem hvaležen vsakemu posamezniku, ki je pomagal začetnika na področju vlaganja (kot sem sam), usmeriti na pravo pot. Sicer pa, če sem koga kognitivno užalil z vprašanji, se mu opravičujem, da si je moral vzeti čas in me ponižati z ignoranco glede davkov in financ.


Fak, pa nauči se citirat, tistega zgoraj nisem jaz pisal, kako bi bilo tebi všeč, če bi ti nekdo polagal drugega besede v usta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gone ()

Ascendor ::

Gone je izjavil:


Večina je neuporabnih, ker se vprašanja in odgovori zaradi takih kot si ti podvajajo, potriplajo, podeseterijo...Vsak mesec ali dva nov robinhood z istimi vprašanji.

Dokler ne bom videl obsežnih analiz podjetij s strani velestrokovnjakov, kot si ti, bo ta forum namenjen tudi takim "neumnim" vprašanjem.
Namesto, da se pritožuješ, pa sestavi boljši search engine ali pa FAQ stran.

Gone ::

Ah ne, zgolj v tej temi me več ne bo, saj sem že zadnje cajte zelo malo. Prepuščam temo pametnjakovičem, ki rabijo vse na pladnju, še navaden gugl jim je odveč..

buttcrack ::

tt33 je izjavil:

Hvala J. McLane in drugi za pojasnila. Ostali vsevedni ciniki: davčna zakondaja pač ni nekaj univerzalnega in samoumevnega ter nekje je treba začeti, niso to pravila formalne logike. Vemo pa, da nekateri na slo-techu od rojstva obvladajo ne samo pravo ampak tudi kvantno mehaniko ...

primerjaj zadevo z vozniškim izpitoim...

najprej čtivo, potem krmilo :P

kow ::

barakus je izjavil:

Moj point je, da nihce ne zna ocenit oz. izracunati, kjer nihce ne zna napovedati prihodnosti, zato gre za rizik/gembl, ki je verjetno vkljucen v ceno.


Moj point pa je, da je vsa poanta investiranja, da ocenis oz. izracunas bodoce profite. Ce se tvoji izracuni razlikujejo od trzne cene, gres gledati dalje in poskusis ugotoviti ali se motis ti ali trg.

bobby ::

Vidim, da nisem kaj dosti zamudil v teh dneh,..
Snežinkice se gredo trgovanje in uporabljajo neko logiko, ki se jim zdi smiselna,.. Igrajo igro ampak navodil se jim pa ne da prebrat,.. Smeh,..

Edino eno pripombo bi imel,..
@Investitor: ne vem, čem sem prav zastopil tvojo razlago P/E ker ne najdem vrednosti podjetja na borzi proti profit na delnico in mi je spodnja izjava majava,.. In ja, jaz vem, kaj P/E je ampak se bojim, da so te nekateri malo slabo zastopili (aka: daš jurja v podjetje, kjer ima PE 4 naprimer si bodo razlagali, da v 4ih letih imaš 2k (pred prodajo in davki seveda,..)


Res je, da dividende niso vse, vendar poglej razmerje med ceno delnice in dobičkom na delnico (Price Earnings ratio). V ameriki je PE ratio 35, torej za en dolar letnega dobička na delnico plačaš 35 dolarjev, ko to delnico kupiš. V SLoveniji je PE povprečje 7.8, ampak nekatere delnice imajo še nižjega. Delnice NLB in Save imajo PE 4.3, kar pomeni da za en evro letnega dobička na delnico plačaš zgolj 4.3 evre. Če bi ti dve podjetji izplačali ves dobiček v obliki dividend, bi si svoj vložek v nakup delnic poplačal v štirih letih in pol.


Aja, drugače pa nakup za par k€
https://finance.yahoo.com/quote/DNN/
ročnost nekje 5-7let,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

kow ::

Hja, bos moral povedati zakaj. Prilepiti random podjetje, nam ne pove veliko.

bobby ::

Najdi moje prejšnje poste glede urana,.. Ne da se mi ponavljat. Tist, k me spremlja bo ze vedel, al me ignorirat, kurcat al bo pa vzel info in naredil domačo nalogo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

Ali pa vzemi kristalno kroglo v roke.

Jedrska energija ima kar nekaj problemov, tista Fukušima se počasi pozablja in ideje spet cvetijo, ampak do kdaj?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

libreus ::

Long-term investors considering Denison have to weigh the risks and potential rewards offered by the Wheeler project. There are reasons to be positive, notably including the potential that the Phoenix mine could come on line right when uranium demand and pricing could be starting to rise. However, with the current project delays caused by COVID-19 and the large sums of money needed to complete the construction process, there are also material uncertainties today. Right now, all but the most aggressive investors are probably better off waiting until the project is further along before committing to Denison.

Več: https://www.fool.com/investing/2020/08/...

libreus ::

Denison Mines is not an appropriate investment for risk-averse investors. It is working to build a mine and is still in the relatively early stages of the process. There's little way to tell at this point if it will succeed or not. However, it is very clear that Denison is using a great deal of cash, raised through equity sales, and that each new share issued reduces the claim of existing shareholders. There may be a huge material upside here if the company's uranium mines get built. But only if they actually do get built. Conservative types should probably wait until there are actual mines before considering this high-risk mining investment.

Več: https://www.fool.com/investing/2020/10/...

libreus ::

bobby je izjavil:

Aja, drugače pa nakup za par k€
https://finance.yahoo.com/quote/DNN/
ročnost nekje 5-7let,..

Hvala za tole - sem začel konservativno s 50 delnicami ... ;)

bobby ::

Ce ti je prav prislo, ni za kaj.
Pri DNN ciljam na prevzem iz strani vecjega. Imam, pa cilj prodaje zaceti nekje pri mnogokratniku 18 naprej.

@J.McLane: jedrska energija nima problemov z nicemer.

Človeštvo ima probleme z energijo. Ampak ker je tenutni JE nekaj najcistejsega in energijako najbolj kompaktnega, je dejansko ena izmed dveh izbir v naslednjih 20ih letih. Ali jih bo vec ali pa bo človeštvo omejilo sebe pri porabi. Katera je vecja verjetnost? Matematika pravi, da 1+1=2, verjetnostna teorija je da je 1+1=nekje med 1 in 3, najverjetneje 2.
Kam jaz ciljam ni skrivnost, ker je homo sapiens postal len in se ne odreka na racun sebe. Torej?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

Jedrska energija seveda nima problemov z ničemer, problem z njo imajo ljudje in ti ljudje imajo denar, ki ga ti hočeš pobrat na borzi.

Ampak OK, če hočemo brezogljično družbo je recimo tudi jedrska perspektivna. ČE te vprašam zakaj ravno DNN, ki je nek 200 M cap firma, ki glede na borzno ceno in izgubo v zadnjih letih crkuje že 15 let? Kaj točno se bo spremenilo v 4-5 letih, da je vredno notr vržt nekaj k € kot praviš? Kako so preživeli skozi vsa ta leta? Hint - public offerings
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bobby ::

najprej odgovori na PE pol bova mogoče naprej šla
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

J.McLane ::

Jaz nima nič s PE, imam nekje 20% takih ki imajo EPS v minusu, tako da naslovi na koga drugega.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

black ice ::

Koga priporočate za odprtje in videnje trgovalnega računa za slovenske vrednostne papirje? Se lahko tudi preko tujih brokerjev kupuje delnice na slovenskem trgu ali mora biti broker obvezno eden izmed peščice slovenskih?

pingme ::

black ice je izjavil:

Koga priporočate za odprtje in videnje trgovalnega računa za slovenske vrednostne papirje? Se lahko tudi preko tujih brokerjev kupuje delnice na slovenskem trgu ali mora biti broker obvezno eden izmed peščice slovenskih?


Veliko izbire niti nimaš:
http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?doc=...

Sam imam Iliriko in sem zadovoljen (z online platformo, s ceno malce manj, ampak ostali niso nič kaj cenejši). Za tuje delnice pa IBKR, ker je Ilirika vsaj 10x dražja.

LJSE delnic niti na Yahoo finance ni, čeprav je borza to obljubljala... miniaturen in nelikviden trg, žal, cena delnic je temu primerna, vrednotenje je sicer ugodno, nizek PE, visoke dividende, likvidnost pa tako majhna, da včasih celo v prvi kotaciji v celem dnevu ni prometa. Če bi KRKG, CICG ... bile USA podjetja, bi zelo verjetno bila cena delnice krat dva.

trgovec35 ::

Če kdo išče delnice v lepem trendu na ameriškem trgu: NLS in PTON, oba proizvajalca fitness opreme, profiterja Korona krize. Od pomladi stalno rasteta, komaj kdaj je kakšen oddih, ko malo zanihata nazaj in ponudita možnost za nakup.
Jaz sem včeraj ob dobri novici skočil v NLS 300 komadov kmalu po odbprtju in konec dneva prodal, plus 7,3%.

Z drugim valom korone in zime pred nami, ko bodo ljudje namesto v velike fitnes centre hodili v svoj fitnes v kleti, bosta še nekaj časa obe delnici imeli dobre obete za rast.

Dobro trgujte.

J.McLane ::

Samo ne pozabit prodat, ko se bo (če se bo) tale covid scena malo umirila ;)

Mi je pa kar fascinantno, da so tega proda tako veliko, korona gor ali dol, za Peloton sobno kolo dat $2250 + $40/mesec naročnine... imajo pa preko milijon naročnikov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

49106 ::

Zakaj pa naročnina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

J.McLane ::

Ker drugače nima smisla, ker je to samo eno navadno sobno kolo. Z naročnino pa dobiš tisto kar dobiš v fitnes centrih - voden program.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

johny3 ::

johny3 je izjavil:

"With the IPO of $CMPS on friday, we may have just finally started the beginning of the #ShroomBoom and psychedelic inspired medicine Era.

I am a holder of $MMEDF
@mindmedco
and really looking forward to it.

The Accumulation Phase has been going on for months now."

https://twitter.com/N1njaWTF/status/130...

Kaj kej menite? CMPS vidim da je šel v petek lepo gor.


Ta ki je septembra objavil MMEDF (šel gor za skoraj 300% v dobrem mesecu od takrat) pravi da ima RVVTF lep vzorec akumulacije in da pričakuje rast. Bom videl če ima tudi tokrat prav. Sem pa zasledil da tudi Novogratz na veliko vlaga v shroom delnice. Sem pa zasledil da je tudi Novogratz velik believer v psychedelic invensticije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johny3 ()

redtech ::

Ali kdo spremlja Ant Group?

Jack Ma "Largest IPO"

kow ::

Sicer je offtopic. Sam ta Jack Ma je verjetno najbogatejsi "idiot" na svetu.
Podjeten clovek, samo ne dovolj pameten, da ne bi nakladal o receh o katerih nima pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

trgovec35 ::

Včeraj kupil KTB, odločil se, da bo to po dolgem času končno ena pozicija, ki jo bom držal dlje kot nekaj ur:)
Tudi ob objavi kvartalnih rezultatov, kar praviloma ne počnem.
Trende je dober, obeti dobri, analitiki dvigujejo ciljno ceno. Iščem vsaj +10%.

Dobro trgujte.

trgovec35 ::

trgovec35 je izjavil:

Včeraj kupil KTB, odločil se, da bo to po dolgem času končno ena pozicija, ki jo bom držal dlje kot nekaj ur:)
Tudi ob objavi kvartalnih rezultatov, kar praviloma ne počnem.
Trende je dober, obeti dobri, analitiki dvigujejo ciljno ceno. Iščem vsaj +10%.

Dobro trgujte.


Sam sebe citiram:)

Naložba se je obrestovala, kvartal odličen, trenutno na +14%. Dolgoročno dobri obeti.

Dobro trgujte.

trgovec35 ::

Od prejšnjega tedna v kešu. Negotovost zaradi Trumpa je takšna, da se obeta divji teden in mesec. Raje gledam s strani.
September končal +34%, oktober +13%. Zelo zadovoljen.

Dobro trgujte.

Aphanisis ::

Volatilnost je prijateljica trgovcev.

CartmanF ::

Kako na dolgi rok gledate na ameriski tehnoloski sektor? Malo me skrbi ta konstantna rast gigantov, portfolio pa imam nekje v 80% iz tega sektorja, ker sem tudi sam poklicno vpleten v to branzo in mi je blizu? Osebno se mi gre za drzanje pozicije vsaj kaksnih 10 let, zato me ti kratkorocni padci ne zanimajo, vseeno pa bi rad imel nek portfolio growth/value stocksov ki so malo bolj porazdeljeni kot sedaj.

nekdonekje ::

Dolgorocno gor v dolarjih. Po prodaji stocksov nakup enosobnega namesto prej dvosobnega za enake povprecne.

Nemmo ::

Začetniško vprašanje. Kako iz Slovenije najpreprosteje vlagati v index s&p500 recimo?

Hvala za pomoč.

pingme ::

Nemmo je izjavil:

Začetniško vprašanje. Kako iz Slovenije najpreprosteje vlagati v index s&p500 recimo?

Hvala za pomoč.


Najpreprosteje tako, da odpreš račun pri eni od Slo. borzno posredniških hiš (Ilirika ali razne banke).
Je pa to drago, tako da je seveda bolje, da odpreš pri tujem, za ETF je tudi Trading 212 zadovoljiv, pa še brezplačen je. Za večje zneske pa vsekakor IBKR. Malce preberi temo in stara sporočila.

Nemmo ::

Hvala za odgovor. Na začetku zagotovo ne bo šlo za večje zneske.
Bom prebral temo, a si je treba vzeti kar čas za vseh 60+ strani :)

J.McLane ::

Tule imaš samo 4 strani, pa tudi nadaljnja vprašanja raje zastavljaj v tisti temi:
Izbira on-line brokerja
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
63 / 163
»»