» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
45 / 160
»»

rini ::

Poslal sem jim običajno obvestilo banke iz pdf. Mislim da jih zanima zgolj to, kako nam podjetja pošiljajo pošto v nabiralnik (ime in priimek, druga vrstica naslov, tretja vrstica kraj)

bluefish ::

Še drugič, kripto je offtopic.

w4nkst4 ::

torej katero platformo predlagate za delnice za na dolgi rok (kupit sedaj, prodat cez 20 let)?

erkgheoruugh ::

Tudi jaz misli, da sem dal pdf izpisek od banke.

slocode ::

Mene pa zanima če tisti ki kaj služite kaj date na Pravilo iz 1. točke petega odstavka 97. člena ZDoh-2, ki pravi da ti izguba na prodanem instrumentu ne zniža davčne osnove če si 30 dni prej ali po tej prodaji naredil nakup istega inštrumenta? Finance
Znano tudi kot "Navidezna odsvojitev".

Če to upoštevam ne vem kako je v sloveniji sploh lahko kdo stock day-trader ali pa da se ukvarja z CFD-ji.
Ali moraš biti samo tako dober pri dobičku da po davku še izgube pokriješ?
Razumem da država noče da špekuliramo samo osebno se mi zdi tole pa že malo ekstremno. Nekaj dni ok, samo 30 pa že ne več.
Je morda logika zakona da špekuliraj z čimveč različnimi delnicami?

Upoštevate kaj to oz. kakšno je kaj vaše mnenje?

sparovcek2 ::

"Kupit sedaj, prodat cez 20 let".

Prevod: Kupit sedaj, prodat cez 20 let 80% nizje + se dodatnih 50% izgube zaradi inflacije.

PreviousUser ::

Hm, če bo inflacija, bo po moje šla tudi borza gor, saj pomeni, da je višek denarja in del se bo plasiral v borze. Lahko pa se motim.

Gone ::

slocode je izjavil:

Mene pa zanima če tisti ki kaj služite kaj date na Pravilo iz 1. točke petega odstavka 97. člena ZDoh-2, ki pravi da ti izguba na prodanem instrumentu ne zniža davčne osnove če si 30 dni prej ali po tej prodaji naredil nakup istega inštrumenta? Finance
Znano tudi kot "Navidezna odsvojitev".

Če to upoštevam ne vem kako je v sloveniji sploh lahko kdo stock day-trader ali pa da se ukvarja z CFD-ji.
Ali moraš biti samo tako dober pri dobičku da po davku še izgube pokriješ?
Razumem da država noče da špekuliramo samo osebno se mi zdi tole pa že malo ekstremno. Nekaj dni ok, samo 30 pa že ne več.
Je morda logika zakona da špekuliraj z čimveč različnimi delnicami?

Upoštevate kaj to oz. kakšno je kaj vaše mnenje?


Kako to misliš če kaj upoštevaMo? Nas noben ne vpraša, Furs upošteva. To pravilo je že od kar je trgovanje obdavčeno. Poznajo ga tudi drugod...Ja je fak. Ampak tko je.

rini ::

w4nkst4 je izjavil:

torej katero platformo predlagate za delnice za na dolgi rok (kupit sedaj, prodat cez 20 let)?
Če bo šlo za en vložek za naslednjih 20 let, potem lahko udobno in varno nakup naročiš pri poslovni banki, kjer imaš račun (plačaš višjo provizijo). Če pa imaš namem še kaj trgovati, potem pa vsekakor glej tuje spletne ponudnike, npr. Interactive Brokers.

sparovcek2 ::

Zivljenska obdobja so edinstvena in jih dozivis le enkrat. Le enkrat se rodis, odrascas, si v puberteti, dobis prvega otroka, gres v penzijo, umres..

Bedna razlaga 8-O No, kar sem zelel povedati je, da je z trgi enako. Obdobja so si edinstvena. Ponavljajo se obdobja rasti in padcev, tako kot bos skozi zivljenje srecen in zalosten, a vendar nikoli ne bo enako.

Trenutno smo imeli ugodne naravne, gospodarske in politicne razmere.

Poleg tega so podjetja veselo vlagala profite v buybacke in z tem zvisevala ceno delnic, sedaj pa ista podjetja resuje drzava. Tega ne bo vec. Konec je obdobja buybackov, ugodnih gospodarskih razmer in poceni denarja. Poleg tega imamo na plecih naravne ujme(klasicno aprilsko vreme uhm uhm), velik kup dolga in potencialno negotove politicne razmere.

Koronavirus je le vetric, ki podre prvo domino v vrsti.

Lahko gledas z ekonomskega vidika, lahko gledas grafe, lahko gledas psihologijo mnozic... In vedno prides do enakega odgovora. Tako pac je. Res je, da je prihodnost negotova v principu in ne moremo vedeti kaj se bo zgodilo... Ampak zaenkrat vse kaze v isto smer.

Past pri evforiji je, da nam da obcutek, da bodo dobri casi trajali neizmerno.
Cloveski mozgani in miselni procesi so naravnani na kratkorocno prezivetje. Vse, kar je ljudem v preteklosti omogocalo prezivetje v naravi je v financnih trgih nastrojeno proti tebi.

Sicer pa ce gremo na aktulano dogajanje... spekulira se, da je preminil S.korejski voditelj. Zdi se precej mozno, kratkorocno bi to verjetno imelo negativen vpliv na trge.

PreviousUser ::

Ti verjameš, da je obdobje poceni denarja konec? Misliš, da upajo zvišat obresti iz negativnih ali ničelnih nivojev? Potem se bo šele vse sesulo.

Mislim, da nobena novica iz Severne Koreje, razen jedrskega napada, nima glede na vlogo Severne Koreje v svetu, pomembnejšega vpliva na trge.

FED pa tudi ne bo pustil, da trgi padejo in dokler se bo printalo, in napovedano je bilo, da se bo, kolikor bo potrebno, trgi ne bodo pomembneje padli po mojem mnenju. Lahko pa se seveda motim.

Res je, da so v ekonomiji cikli. Ampak tudi leta 2008 so mnogi govorili, da se bo vse sesulo, a že leta 2009 se je začel največji bull run v zgodovini. Ne vem, kdo si ga je upal napovedati leta 2008.

Zgodovina sprememb…

Slayer69 ::

Kakšno je vaše mnenje glede Airbusa in Boeinga? Čez 2 dni so earnings reports... Je kdo kaj spremljal, se pričakuje kakšne hude pretrese še na tem področju? Drugače se mi zdita trenutno oba precej nizko, vendar vem pa da prihodnost za letalske družbe vsaj kratkoročno verjetno ni preveč svetla...

strawman ::

Slayer69 je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje glede Airbusa in Boeinga? Čez 2 dni so earnings reports... Je kdo kaj spremljal, se pričakuje kakšne hude pretrese še na tem področju? Drugače se mi zdita trenutno oba precej nizko, vendar vem pa da prihodnost za letalske družbe vsaj kratkoročno verjetno ni preveč svetla...


Dolgoročno se ni za bat. Obe podjetji nista samo letalski družbi ampak tudi velika proizvajalca obrambne opreme, ki sodelujeta tudi pri razvoju zadev za v vesolje.

w4nkst4 ::

kje pa trgujeta, kera platforma?...jaz bi sel raje v nakup airbus kot boeing.

Slayer69 ::

Jaz sem na Trading212

bobby ::

bobby je izjavil:

azvik je izjavil:

bobby je izjavil:

azvik je izjavil:

bobby je izjavil:

Odlična kontra v korist vsem, ki iščejo izgovore, zakaj se NE BI naučili kaj novega a ne,.. Good Job.


Pravzaprav, odlična kontra tebi Bobby. Pa lahko tole svoje pametovanje s čim podpreš, kakim dokazom, sem že srečal preveč takih, ki samo govorijo pa nič ne storijo? Nič nebi rekel,če bi dodal kak portfolio, pa zraven napisal tolk procentov xx delnaica, zato ker... Tole tvoje pisanje, me pa bolj spominja na forex učitelje, ki nikoli niso tgovali, vedo pa vse kako in kaj.


Si se eden izmed tistih, ki te zanimajo porftelji ljudi, kot je naprimer moj? Seveda dobis screenshot in vse podatke,... :)

Popolnoma isto razmišljal kot ti do nekje leta 2014. Ti bom podal mojo najuspesnejso do sedaj in najslabso.
Leto 2015, nyse:gpl, +260% (namig, tu sem zopet nazaj notri)
Leto 2018 Tsx:wrx -72%
Vmesne zgodbice pa naj ostanejo zame, si ne zasluzis vedet.


Vmesne zgodbice, kr zadrži zase, jaz svojega denarja nikomur ne zaupam, tudi Buffetu ne, tako da me ne zanima tvoj portfolijo iz tega vidika, da bi ga kopiral. Pa takega gamblinga na -72% se jaz tudi ne grem, prej uporabim SL. Ne obsojam, očitno imaš svojo strategijo, in ti privoščim velike donose, brez skrbi. Pravim samo, če že lajaš, malce podpri to svoje govorjenje, ne pa da kritiziraš nasvet, ki je bil popolnoma na mestu, novopečenemu vlagatelju. Bolj me zanima povprečen donos v roku 15 let v % to je pomembno. Vse dobro, nyse:gpl; dobra priložnost.


Dejansko ne vem, kaj bi rad. Moj nasvet novopečenem vlagatelju je bil, da naj razmišlja s svojo glavo, se izobražuje glede tega, kaj bi rad in ne da slepo sprašuje po forumu, kam naj vtakne svoje prihranke hkrati pa je popolnoma finančno nepismen. V ta del sem se spotaknil že po moje mojih zadnjih 10 postov in nič drugega.
Iz tvojega nerganja pa bom sklepal, da te mika forex ali pa si ga celo sprobal in tudi kripto z tehničnim vlaganjem po pregledu par 10ih youtube posnetkov in se ti nekako ni zneslo. Pač tega se jaz ne grem. Jaz hočem firmo, preglednice, stanja, poročila in potem se odločim. In ja, itak da ustrelim kozla ampak sem jaz kriv ker sem nekaj spregledal in delam svoj porftelj. Tako kot ti, tudi jaz ne zaupam svoje valute nikomur razno sebi ampak pot glede tega sem pa izbral popolnoma drugačno kot večina, to je vsa razlika, in to tumpam že cel cajt bralcem te nitke in še treh drugih. Nekje so celo moji predlogi.

Recimo, kdor bere tole in mu je mal oznano vse skupaj, o čem govorim, me zanima vaše mnenje o Inca One (https://www.incaone.com)


Upam, da me je kdo poslušal?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

S katerim brokerjem bi lahko prišel do:

Global X Uranium ETF

Še bolje bi bil kak ETF v evrih ampak ga nisem našel, investiral bi 3k, zato bi v poštev prišel kakšen poceni broker.

rini ::

Na Interactive Brokers ga lahko kupiš. Danes je na premarket na 9.9 dolarja (-8.25%). Zakaj se ti pa zanimiv ta URA - Global X Uranium ETF

bobby ::

redtech je izjavil:

S katerim brokerjem bi lahko prišel do:

Global X Uranium ETF

Še bolje bi bil kak ETF v evrih ampak ga nisem našel, investiral bi 3k, zato bi v poštev prišel kakšen poceni broker.


Dobrodošel v svetu urana,..
Ta ETF je edini, ki je vezan na produkcijo urana v tem trenutku, da je razpršen.
KOnkretno nisem v ETF, sem v posameznih delnicah ker ne verjamem pretiroma v ETFje, rad razmišljam s svojo glavo in zbiram informacije, se odločam in sam krojim zadevo,..
Kokretno imam: Nextgen energy, Uranium Energy corp in Denison Mines Corp.

@Rini: terminalne pogodbe stare 20+let se zaključujejo leta 2022 in bodo pogajanja za naslednjih x let in na tej točki,danes, urana konkretno noben ne mara in je idealka za vstop za naslednjih 5 let z potencialnim faktorjem 10x naraščaja za naslednjih 5 let,.. On bo pač ETF izgral da razprši riziko, ampak razmišlja v pravo stran.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

PrihajaNodi ::

Ti bos nakupoval uran, medtem ko vsi rinejo na elektriko. Samo Teslo poglej.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

iTrader ::

KOnkretno nisem v ETF, sem v posameznih delnicah ker ne verjamem pretiroma v ETFje, rad razmišljam s svojo glavo in zbiram informacije, se odločam in sam krojim zadevo,..

To se bere kot da ti je to hobi, ki tudi stane. Sej vem, napisal bos, da si "premagal trg", kot vsi na forumu.

bobby ::

@Nodi: kaj naj odgovorim na to tvojo trditev,..

iTrader: Če boš moje pretekle poste bral, nikoli nisem omenil kaj podobnega in tudi ne mislim. Podam pa vsake toliko časa kakšen namig. Ne, trga urana nisem premagal in ga tudi ne mislim, bom pa probal zajahat ta val pa da vidim, kako daleč me ponese.

Lahko, da je kater od vaju (Nodi, iTrader) kdaj napisal ali mislil, da se kupuje takrat, ko nihče ne mara. Srebro-za katerega trobim že od 2016 je eno, uran-od 2018 je drugo.

Pač gledam v nasprotmo smer kot večina (globalni etfji, tech stocks,...), jaz sem pač commodities,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

PrihajaNodi ::

A ni potem bolje da kupis nafto?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

iTrader ::

Ma mene je predvsem zmotilo "rad razmisljam s svojo glavo". Kot da to kej koristi ko se spotaknes ob Enron in podobne scame. Kot da pamet kej koristi pri temu. Ce bi bilo to to, bi vsak manager, ki je studiral na Harvardu ipd. univerzah moral premagat trg. Razen ce smo/ste forumasi bolj pametni in bolje razmisljamo s svojo glavo od njih. Ampak dvomim.

Kvinta ::

Al pa Silicij.

Srebro je pravzaprav od leta 1980 naprej polomija oz. ga moreš met par ton da se splača razn ,če si s fičniki zadovoln.

bobby ::

Fantje, a se moram sedaj branit tu? Mi je čisto vseeno, kaj vi, jaz vem, kaj jaz.

iTrader: če te je to edino zmotilo pač je tvoj problem. Zgodbe o Enronu ne poznam dobro, kolikor vem, so prirejal knjige. JA, to lahko se dogaja v posamezni firmi, ampak pač stvar rizika, ki ga zajemam v zakup zato tudi nimam samo delnic enega rudnika-ker se lahko podre, se grejo posodobitev, jim vzamejo licenco, se državi odtrga in nacionalizirajo,...

Nodi izvoli, nihče ti ne brani,.. Nisem raziskal trga naftne industrije,.. če pa misliš konkretno sod nafte pač evo ti, kupi, imaš šanse, pač ne poznam dovolj tega trga oz ga nikoli nisem pretiroma bral in mi je nezanjimiv,... kaj naj ti drugega rečem.

@kvinta: ja, jaz sem šel v leto 1980,.. kje je bil s ceno srebro 2011,.. kje je bil pred krizo 2008? kater resurs je danes cenejši kot 2006? pa če smo že glih pri 1980 je bil 50usd, danes 15, pa se ga uporablja v multiple izdelkih za razliko od zlata naprimer.
Imam nekaj fizičnega ja, ampak to ne pomeni, da celo paleto,.. Pač proizvodnja mi je ljubša in ima tudi večji potencial pri dvigu cene fizičnega srebra, ponavadi je kar kulturen faktor 2x ali 3x v primerjavi s fizičnim. Silicij=NE, Litij=DA, Cobalt=DA
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gruntfürmich ::

Global X Uranium ETF je na Interactive Brokers - URA, ampak moraš imeti vklopljene 'ETF' oz pač kar je to...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gone ::

Če si iz Evrope ga ne moreš kupiti.

redtech ::

bobby je izjavil:

redtech je izjavil:

S katerim brokerjem bi lahko prišel do:

Global X Uranium ETF

Še bolje bi bil kak ETF v evrih ampak ga nisem našel, investiral bi 3k, zato bi v poštev prišel kakšen poceni broker.


Dobrodošel v svetu urana,..
Ta ETF je edini, ki je vezan na produkcijo urana v tem trenutku, da je razpršen.
KOnkretno nisem v ETF, sem v posameznih delnicah ker ne verjamem pretiroma v ETFje, rad razmišljam s svojo glavo in zbiram informacije, se odločam in sam krojim zadevo,..
Kokretno imam: Nextgen energy, Uranium Energy corp in Denison Mines Corp.

@Rini: terminalne pogodbe stare 20+let se zaključujejo leta 2022 in bodo pogajanja za naslednjih x let in na tej točki,danes, urana konkretno noben ne mara in je idealka za vstop za naslednjih 5 let z potencialnim faktorjem 10x naraščaja za naslednjih 5 let,.. On bo pač ETF izgral da razprši riziko, ampak razmišlja v pravo stran.


Nisem pameten,

Cameco in Kazatomprom sta glavna playerja in lahko zelo vplivata na ceno urana, obadva trenutno zmanjšujeta proizvodnjo, zato gre cena v prihodnosti lahko smo še gor, tudi sami so izjavili, da zmanjšujejo proizvodnjo in bodo počakali boljšo ceno :)

- Kazakhstan’s JSC National Atomic Company Kazatomprom says it will continue to “flex down” production by 20% through 2021, rather than to the end of 2020 as originally planned. Full production will not resume until market conditions signal a need for more uranium, it said.
- Cameco Corp. (NYSE:CCJ), one of the world's largest uranium producers, has announced plans to shut down a fuel service facility barely a couple of weeks after suspending uranium production at its key mine, Cigar Lake.
That's an understatement, as Cigar Lake was to be Cameco's "only operating property" in 2020 as the company put other mines under care and maintenance.

Planirane nuklearne elektrarne
- https://www.world-nuclear.org/informati...

Biomasa, solar, wind hype se bo tudi enkrat razpočil...

Če mislijo avtomobile prestavit na elektriko, drugega kot nuklearke res nima smisla, mogoče v prihodnosti doživim še torijski reaktor.

rini ::

zanimivo glede urana

J.McLane ::

Je zanimivo ampak jedrska elektrarna, ki ne more prilagajati outputa, je zelo podobno kot vetrne in sončne, ki jim tudi ne moremo prilagajati outputa. JE ima že res ves čas enak output, ampak to ti ne pomaga dosti, če pa poraba ni konstanta. Tako poceni pa spet ni da bi odvečno elektriko stran metali ali delali okoli nje prilagajanja enako kot moramo to delati že pri OVE.

Base line bodo postali OVE z vsemi svojimi slabostmi (sprijaznite se), prilagajanje bomo pa morali rešiti z nekim drugim tipom elektrarne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bobby ::

J.mcLane: dej malo bolj razloži tole tvojo idejo fiksnega outputa in nezmožnosti prilagajanja,. tole me pa res zanima.

Sekundarno: kater drug tip elektrarne pa predlagaš? Jaz torijski,.. Pa ne mi s sončnimi, vertnimi in naravni plin in ne vem kaj še vse, ker pri vseh treh rabiš v ozadju še vedno fosilno gorivo, ki so, četudi vetrni in sončni del dela s polno močjo, fosilna elektrarna je v stand by, ko sonce zaide in veter pojenja, kar pomeni, da še vedno proizvaja co2 tako ali drugače.

jedrska ima to prednost, da je razen izgradnje, vmes co2 proizvod zanemarljiv v primerjavi s katerimi koli drugimi, sekundarno pa da ne govorim o količini energije na kg v primerjavi z ostalimi opcijami,..

sicer ja, OVE je sprejemljiv ampak bo moral očlovešto najprej v prvi vrsti močno priredit porabo pri vsakemu posamezniku posebej, kar pomeni, če boš hotu igrce igrat, boš šel najpren na kolo za 2 uri, da nahrčkaš kakšen kilovat ali dva, potem pa pejt igrat igrce,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

gruntfürmich ::

J.McLane je izjavil:

Je zanimivo ampak jedrska elektrarna, ki ne more prilagajati outputa, je zelo podobno kot vetrne in sončne, ki jim tudi ne moremo prilagajati outputa. JE ima že res ves čas enak output, ampak to ti ne pomaga dosti, če pa poraba ni konstanta. Tako poceni pa spet ni da bi odvečno elektriko stran metali ali delali okoli nje prilagajanja enako kot moramo to delati že pri OVE.

Base line bodo postali OVE z vsemi svojimi slabostmi (sprijaznite se), prilagajanje bomo pa morali rešiti z nekim drugim tipom elektrarne.

ni nujno. če pokriva bazične potrebe ki nikoli ne izginejo ni problema s pasovnim obratovanjem.
vse nove JE pa seveda lahko prilagajajo moč. stare ala NEK pa niso za to projektirane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

redtech ::

@bobby - kaj misliš o srebrnem prekletsvu, zakaj si ga izbral? Jaz sem šel notri pri 13,8€ bolj kot dolgoročno naložbo (alarm sem nastavil na 30€, 50€), dodatni plus je to, da dobiček ni obdavčen.

Proizvodna cena je cca. 11.5$, cena pada že od 2012, ker bo nafta nekaj časa cenejša bo lahko proizvodna cena še manjša, kar je minus za investitorje.

AISC Silver

Plusi, ki jih jaz vidim:
- coinboyzi trenutno plačujejo premium 20$, 25$+ :)
- če bo kakšna panika proizvodnja (70% kot stranski produkt), ne bo dohitela povpraševanja (trg srebra je majhen)
- 5G tehnologija bo nov porabnik

azvik ::

J.McLane je izjavil:

Je zanimivo ampak jedrska elektrarna, ki ne more prilagajati outputa, je zelo podobno kot vetrne in sončne, ki jim tudi ne moremo prilagajati outputa. JE ima že res ves čas enak output, ampak to ti ne pomaga dosti, če pa poraba ni konstanta. Tako poceni pa spet ni da bi odvečno elektriko stran metali ali delali okoli nje prilagajanja enako kot moramo to delati že pri OVE.

Base line bodo postali OVE z vsemi svojimi slabostmi (sprijaznite se), prilagajanje bomo pa morali rešiti z nekim drugim tipom elektrarne.


Nisem strakovnjak za JE, ampak kolikor vem se output, da zmanjšat oziroma prilagodit, je pa res, da vsaka jedrska elektrarna deluje optimalno pri xx moči. Če pa si strakovnjak na tem području, ti pa ne uporekam. Pa še to dejstvo, da je elektrika iz JE zelo čista energija, napram sončnih, vetrnih elek.

bobby ::

Nakup srebra je obdavčeno.
Če si si nastavil stop sell na 30EUR ok, jaz ciljam močno višje, lahko takrat prodaš toliko, da si pokriješ začetno investicijo, ostalo pustiš v primeru skoka še višje. V osnovi pa glej tudi ceno zlata in če zlato raste in je median zlato-srebro višje od recimo 50, ne še prodajat.
Sekundarno, fizično zlato in srebro imam samo v omejenih količinah, SUM recimo da imam okoli 7% porftelja, just in case of,..
Ostalo je razmetan po delnicah, obvezno po državah in pa lastnikih. In pa primarno vodilo mi je, vsaj meni, kdo je v odboru in kakšne so njihove pretekle kompetence. Investitorji že nekaj časa ne pričakujejo pozitivnih številk, ampak se dokupuje in čimveč nahrčka, ko bo trend v nasprotno stran.

Teh 11,5usd je mogoče neko povprečje ampak to ne velja za vse firme, ker, če je povprečje, imajo nekatere pod to vrednostjo. Če pogledaš Pan American Silver je njihov cost pri nekaterih lokacijah močno pod 11usd, kjer se produkcija veča in s tem povprečje manjša. Recimo predelovalci so v tem trenutku na zelo dobrem, da pokupijo večje količine goriva za predelavo in ASIC se s tem zmanjša. Poleg tega te firme ciljajo na to, da se trnutno pokrijejo pa da nekaj malega ostane za širitev, dividend ne izplačujejo (če je kdo pomislil na to-vsaj večina jih ne).

Kar naj plačujejo premium, me ne zanima, sem že toliko prej notri skočil.
Večino rudnikov je trenutno zaprta, pa se je moj porftelj dvignu, supply pada, demand raste tudi iz stališča ohranjanja vrednosti. Uporaba srebra na mnogo več, kot marsikdo misli. Že tako opevana eliktrifikacija vozil pripomore k tem, kaj šele fotovoltaika. In če je govora samo v tez dveh,.. Zlato je zelo neuporabna kovina, pa je razmerje cene med zlatom in srebrom preveliko, v naravi ga je 1:9 če me spomin ne vara (1unča zlata/9unč srebra), uporabna vrednost srebra na močno višjem nivoju.

Poleg tega, kolikor berem na ST forumu, kaj folk bi in kako bi kupoval pa večina nima pojma, zakaj, pa je forum, kjer ni veliko finančno pismenih,.. kaj šele bo, ko naraste zlato preko 2k,.. kar naenkrat bo postal šunder in vsak bi nekaj,..

Žalostno ampak isti postopek kot pri kriptu. KO me je 50letna kelnarca vprašala, kako kupi bitkojn pa kaj to je, ker je slišala, da to bo šlo v nebesa in tako naprej, je alarm za izhod,.. Isto bo pri tem, ko se bote ob pivu pogovarjal o zlatu, pa nikol prej se niste, boš vedel, da si par mesecev pre izhodom ven.

V glavnem okoli tega lahko pišem kar nekaj časa ampak mogoče trem bo kaj jasno, ostali bodo samo hoteli vedet, katere delnice naj kupijo brez kakršnihkoli raziskav na svojo pest (tu pridejo sedaj nebroj izgovorov)

edit: typo
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

adut81 ::

Pozdravljeni,
s kakšno davčno osnovo smo obdavčeni swingtraderji, ali je to slučajno 40%, nekje nekaj berem?

L.p

miki2019 ::

bobby je izjavil:

redtech je izjavil:

S katerim brokerjem bi lahko prišel do:

Global X Uranium ETF

Še bolje bi bil kak ETF v evrih ampak ga nisem našel, investiral bi 3k, zato bi v poštev prišel kakšen poceni broker.


Dobrodošel v svetu urana,..
Ta ETF je edini, ki je vezan na produkcijo urana v tem trenutku, da je razpršen.
KOnkretno nisem v ETF, sem v posameznih delnicah ker ne verjamem pretiroma v ETFje, rad razmišljam s svojo glavo in zbiram informacije, se odločam in sam krojim zadevo,..
Kokretno imam: Nextgen energy, Uranium Energy corp in Denison Mines Corp.

@Rini: terminalne pogodbe stare 20+let se zaključujejo leta 2022 in bodo pogajanja za naslednjih x let in na tej točki,danes, urana konkretno noben ne mara in je idealka za vstop za naslednjih 5 let z potencialnim faktorjem 10x naraščaja za naslednjih 5 let,.. On bo pač ETF izgral da razprši riziko, ampak razmišlja v pravo stran.


Uec imam tudi sam, tudi meni niso všeč ETFji. Uran je velik rizik, veliko je že starih nukleark ki obratujejo čez svojo življensko dobo le upamo lahko da ne pride do nove Fukusime. UEC si pa lastim zaradi več vzrokov, Američani so 100% odvisni od uvoza kar se bo sedaj gotovo spremenilo UEC ima že dovoljenja kar ponavadi traja leta. Baje da kar tretjina ameriške energijske porabe (ne vem če je mišljena samo elektrika) pade da nuklearke.
Dodal bi pa še eno mojo domnevo. Naftni trg je v pm polja in vrtine se bodo zapirale na veliko vendar čez leto dve ko bo poraba spet na nivoju pred krizo ne bo količin ker vrtin ne vzpostaviš takoj v operativo, traja in stane. Takrat pa lahko pričakujemo bum električnih vozil in večje potrebe po energiji.
Mojih pet centov... sedaj pa na dan s predlogi in komentarji;)

PrihajaNodi je izjavil:

Ti bos nakupoval uran, medtem ko vsi rinejo na elektriko. Samo Teslo poglej.


In za kaj se rabi uran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miki2019 ()

miki2019 ::

PrihajaNodi je izjavil:

A ni potem bolje da kupis nafto?


Sedaj boš še predlagal futures? Ne bi rad bil žaljiv in nespoštljiv vendar tema bitcoina ti bolj paše.

miki2019 ::

redtech je izjavil:

bobby je izjavil:

redtech je izjavil:

S katerim brokerjem bi lahko prišel do:

Global X Uranium ETF

Še bolje bi bil kak ETF v evrih ampak ga nisem našel, investiral bi 3k, zato bi v poštev prišel kakšen poceni broker.


Dobrodošel v svetu urana,..
Ta ETF je edini, ki je vezan na produkcijo urana v tem trenutku, da je razpršen.
KOnkretno nisem v ETF, sem v posameznih delnicah ker ne verjamem pretiroma v ETFje, rad razmišljam s svojo glavo in zbiram informacije, se odločam in sam krojim zadevo,..
Kokretno imam: Nextgen energy, Uranium Energy corp in Denison Mines Corp.

@Rini: terminalne pogodbe stare 20+let se zaključujejo leta 2022 in bodo pogajanja za naslednjih x let in na tej točki,danes, urana konkretno noben ne mara in je idealka za vstop za naslednjih 5 let z potencialnim faktorjem 10x naraščaja za naslednjih 5 let,.. On bo pač ETF izgral da razprši riziko, ampak razmišlja v pravo stran.


Nisem pameten,

Cameco in Kazatomprom sta glavna playerja in lahko zelo vplivata na ceno urana, obadva trenutno zmanjšujeta proizvodnjo, zato gre cena v prihodnosti lahko smo še gor, tudi sami so izjavili, da zmanjšujejo proizvodnjo in bodo počakali boljšo ceno :)

- Kazakhstan’s JSC National Atomic Company Kazatomprom says it will continue to “flex down” production by 20% through 2021, rather than to the end of 2020 as originally planned. Full production will not resume until market conditions signal a need for more uranium, it said.
- Cameco Corp. (NYSE:CCJ), one of the world's largest uranium producers, has announced plans to shut down a fuel service facility barely a couple of weeks after suspending uranium production at its key mine, Cigar Lake.
That's an understatement, as Cigar Lake was to be Cameco's "only operating property" in 2020 as the company put other mines under care and maintenance.

Planirane nuklearne elektrarne
- https://www.world-nuclear.org/informati...

Biomasa, solar, wind hype se bo tudi enkrat razpočil...

Če mislijo avtomobile prestavit na elektriko, drugega kot nuklearke res nima smisla, mogoče v prihodnosti doživim še torijski reaktor.


Torijski reaktor naj bi imeli američani tudi delujoč že v 70 ali 80 letih vendar je pospravljen;) Zakaj lahko vidimo če pogledamo ceno nafte in kalifornijski zaliv poln tankerjev... polnih tankerjev.

trempp ::

Na enem od online brokerjev bi rad prodal nekaj delnic (z manjšo izgubo) in še isti dan nakupil neke druge.
Glede na FURS moram to prijaviti pri dohodnini - https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

A je to treba, a moram to nares samo pri izplaćilu na TRR?

PrihajaNodi ::

Ma kdo delnice od wizzaira? Je kdo kupil na dnu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rini ::

Še moje neumno vprašanje. Ali lahko pričakujemo še kakšen padec, ker že sam dvomim glede na enormno rast tečajev zadnjih dni.

blackbfm ::

Ne, samo se all time high bo v nedogled.. :-)

Seveda da bo se padec ce je cel svet v karanteni ze en mesec.. To vse pride se z zamikom

[Michael] ::

blackbfm je izjavil:

Seveda da bo se padec ce je cel svet v karanteni ze en mesec.. To vse pride se z zamikom


Sicer nisem strokovnjak za te zadeve ampak moje mnenje je enako.

PrihajaNodi ::

Seveda da bo se padec ce je cel svet v karanteni ze en mesec.. To vse pride se z zamikom


Male ribe na trge nimajo prav dosti vpliva. Zgodilo se je nepričakovano, vsi so čakali konec sveta, zlom borz itd.

BTC ki je najbolj špekulativen in bi moral po vseh napovedih biti že mrtev, raste kot Fenix.

Ne bom se čudil novemu ATHju.


p.s. če kdo misli, da lačni sosedov Janez vpliva na padec/rast delnic se moti. Denarja je ogromno, sam ne v rokah povprečnega Janeza.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

redtech ::

@bobby

Account imam pri bullionvaultu, tako si lastim fizično srebro (v skladišču, nakup brez DDV), zlato in srebro naj bi bila v SLO oproščeni plačila davka na dobiček za fizične osebe ali sem kakšen nov zakon izpustil :D?

@miki2019

Za nafto bomo videli kako bo, vse bo odvisno od MBS, koliko časa bo lahko mešal štrene američanom, glede na njegove finance v kraljevini gotovo ne več dolgo, prej ali slej si ga bodo američani podredili in spet bo vse po starem :)

bobby ::

@redtech: poanta lastnine fizicnega je, da ga imas nekje do katetega lahko dostopas takoj. Koliko te stane, da prevzames ta tvoj srebro? Koliko je shramba?
V tem primeru si kupil dejansko delnice nekega kupa srebra v katerem je nekaj nedefiniranih kock "tvojih". Ko bos prodal, bos moral fursu doh napisat nakupno in prodajno in bos najverjetneje obdavcen. Zlato nima davka, srebro pa v Slo je bilo vedno obdavceno.

Tega se jaz osebno ne grem. Je pol bolje nakup pa v eni izmed slo bank najet sef, ki te stane recimo 50eur na leto ampak lahki prides do tega srebra pa v roku ure ali dveh, ampak moras pazit, ker nekateri ne dovoljujejo hrambe kovin oz je omejena nosilnost sefa.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

adut81 ::

Mene pa res zanima ali država pobere dobiček od kapitala 27,5% ali pa 40%, ker če 40% se ne grem več tega.
Pa upam, da uspešno trgujete.
L.p

strawman ::

Od 2019 naprej 27,5% prvih 5 let.
««
45 / 160
»»