» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
38 / 163
»»

mesqueunclub ::

Uporablja kdo etoro za long term?

adut81 ::

Trading 212 zaenkrat čisto vredu.

V takih časih je po moje najboljša metoda dollar cost averaging. Kupuješ postopoma ne glede na smer in se izravnava postopoma. Pa to je Mitcho napisal - tako jaz delam.

Hotel sem vse kupiti v padu ne glede koliko je še bilo bo do dna s tem se nisem ubadal.
Sedaj bom nakupil, ko se opravijo korekcije in preskočijo trend linijo al kako se že napiše.

L.p

Treba tudi kaj za službo naredit.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

WarpedGone ::

V takih časih je po moje najboljša metoda dollar cost averaging

V splošnem je to najboljše priporočilo. Ne pomeni, da je treba kupt vsak teden al pa vsak mesec. Kupiš, ko maš neki na strani. Če nucaš mal impulza tipa "je padl za par 10%" so be it. Čez nekaj let, če grejo stvari po planu, to nima skor nobene opazne vloge. Pa kaj če sm
pri par kosih 'sfalil' za 5% medtem ko sm profitiral desetkrat nik al pa stokratnik?

Prodajaš šele čez X let/desetletij, ko rednih prihodkov ni več, penzion pa ne zadošča.
Al pa če že prej prideš do milijonske cifre, ki sama po sebi generira zadost prihodka za preživetje. Prodajanje, ker bo šlo dol, je kazino. Hiša vedno zmaga...

Najprej se je treba s sabo zmenit, zakaj sploh to počet... ker mi je dolgčas, ker hočm bit zraven, ker se hočm pohvalit kako sm zasluž?
Al ker hočm spremenit svojo prihodnost?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Sopomenka ::

Uporablja kdo Interactive Brokers ali pa Trading 212? Se odločam med tema dvema ponudnikoma in me zanimajo +/-. Hvala.

WarpedGone ::

Pojdi raje stavit na konjskih dirkah.
Zbogom in hvala za vse ribe

-ninja-91- ::

https://siol.net/digisvet/novice/sredi-...

Videokonference so novi hit :D

jakanov ::

Sopomenka je izjavil:

Uporablja kdo Interactive Brokers ali pa Trading 212? Se odločam med tema dvema ponudnikoma in me zanimajo +/-. Hvala.


Trading212 je free, IB pa ni (10$ stroška na mesec imaš minimalno).

Če nimaš ravno bajnih zneskov 50k€+, potem je T212 čist super.

Če kdo potrebuje refferal link: www.trading212.com/invite/FMA6t2yx
Dobiva vsak po 1 delnico do 100€.

Mato989 ::

Fak, malo si pozn, včeraj sem se registriral... kaj če zaprem acc in ponovno odprem? :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gone ::

jakanov je izjavil:


IB pa ni (10$ stroška na mesec imaš minimalno).



Ni res

RockyS ::

212 podpirajo slovenijo? Da se ne zafrknem že pri registraciji z napačno državo

bluefish ::

Alternativa IB je še https://www.tradestation-international....

Uporablja njihovo platformo in je brez stroškov.

Mato989 ::

RockyS je izjavil:

212 podpirajo slovenijo? Da se ne zafrknem že pri registraciji z napačno državo


da...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

adut81 ::

Jaz počasi povečujem naložbooooo, ampak še vedno previdno ( cilj 10000).
Sem na 2000. Počasi dokupujem.

rini ::

pa ne boš rekel da si podvojil v 14 dneh

Machete ::

Hehe 'naložba'.. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

rini je izjavil:

pa ne boš rekel da si podvojil v 14 dneh


Sej se bo opekel. Preveckrat viden panic sell:) dajmo mu cas
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

rini ::

"Kolo sreče se okreče"

adut81 ::

Bomo videli kaj bo v Trumpovi deželi....

Machete ::

Jaz sem včeraj spet prodal TSLA. Tole žoganje mi gre še kar od rok. Pri kriptu sem se vedno opekel in sem zavzel pozicijo HOLD forever.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rini ::

Bravo!

adut81 ::

Wow wow wow to pa šiba danes dol........

Samo vseeno sem na Krogerju....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

RockyS ::

Ce ima kdo refferal link za 212 naj mi ga poslje na zs, se rade volje registriram.

adut81 ::

RockyS je izjavil:

Ce ima kdo refferal link za 212 naj mi ga poslje na zs, se rade volje registriram.


Referal link ti nič ne pomaga, ker nisi iz točno določene evropske države, ampak smo iz banana republike.

Fjdk ::

Zdravo vsem skupaj,
pred nekaj časa sem se začel zanimati za investiranje in sem relativno nov na tem področju. Ker mi knjige in ostali viri niso razjasnili zadeve se obračam vas. Prosil bi če bi si lahko kdo vzel nekaj časa in mi poskusil odgovoriti na nekaj vprašanj...:)
Zanima me kaksne investicije bi vi trenutno predlagali? Z drugimi besedami - kako izkoristiti trenutno stanje trga v svojo dolgoročno korist? Kaj kupovati? Delnice, obveznice? Slovenske ali drugih držav? Mogoče Amerike? Zasledil sem, da veliko ljudi omenja te tipične sklade v Ameriki, ki so kar precej padli (S,p-500) ali pa recimo posamezne firme - ko še bolj padejo npr.Tesla, Amazon, Boeing...
Ali bi bilo smiselno v mojem primeru(začetnik) najeti finančnega svetovalca in trgovati prek njega? Kako pa naj vem ali mu lahko sploh zaupam? po kakšnih kriterijih ga izberem? Je smiselno v Sloveniji trgovati prek aplikacij? V Ameriki sem videl, da je najbolj popularen Robinhood za Slovenijo pa res nevem...mogoče Etoro, degiro?

Drugače pa kakšno mnenje imate vi glede trenutnega in prihodnjega stanja trga?:) kdaj bo dosegel dno? Se nam bliža večja inflacija? Je možno zaščititi delnice in obveznice pred inflacijo?
Iz več virov sem slišal, da bi ta kriza znala biti hujša od 2008? ali celo 1929?? Kako bomo prišli iz vseh teh dolgov vn?
Se opravičujem zaradi tolikih vprašanj ?na žalost nimam ljudi okoli sebe, ki bi se na to spoznali...

rini ::

kok si star?

azvik ::

Fjdk je izjavil:

Zdravo vsem skupaj,
pred nekaj časa sem se začel zanimati za investiranje in sem relativno nov na tem področju. Ker mi knjige in ostali viri niso razjasnili zadeve se obračam vas. Prosil bi če bi si lahko kdo vzel nekaj časa in mi poskusil odgovoriti na nekaj vprašanj...:)
Zanima me kaksne investicije bi vi trenutno predlagali? Z drugimi besedami - kako izkoristiti trenutno stanje trga v svojo dolgoročno korist? Kaj kupovati? Delnice, obveznice? Slovenske ali drugih držav? Mogoče Amerike? Zasledil sem, da veliko ljudi omenja te tipične sklade v Ameriki, ki so kar precej padli (S,p-500) ali pa recimo posamezne firme - ko še bolj padejo npr.Tesla, Amazon, Boeing...
Ali bi bilo smiselno v mojem primeru(začetnik) najeti finančnega svetovalca in trgovati prek njega? Kako pa naj vem ali mu lahko sploh zaupam? po kakšnih kriterijih ga izberem? Je smiselno v Sloveniji trgovati prek aplikacij? V Ameriki sem videl, da je najbolj popularen Robinhood za Slovenijo pa res nevem...mogoče Etoro, degiro?

Drugače pa kakšno mnenje imate vi glede trenutnega in prihodnjega stanja trga?:) kdaj bo dosegel dno? Se nam bliža večja inflacija? Je možno zaščititi delnice in obveznice pred inflacijo?
Iz več virov sem slišal, da bi ta kriza znala biti hujša od 2008? ali celo 1929?? Kako bomo prišli iz vseh teh dolgov vn?
Se opravičujem zaradi tolikih vprašanj ?na žalost nimam ljudi okoli sebe, ki bi se na to spoznali...



Kam investirat, najbolje kupovat eft-je. Več o tem najdeš napisano v ostalih temah povezanih s skladi in borzo. PREBERI VSE. Če nimaš neke finančne izobrazbe ti priporočam da prebereš knjigo Robert Roliha, The Million Dollar Decision, na enostaven način razloži kako sploh funkcionira svet kapitala in zakaj se ne splača najemat finančnega svetovalca ali pa vplačevat v sklade z oderuškimi stroški.
Glede Etora, proč od njega, jaz sem sicer tgoval forex preko njega, ampak to so platforme za igranje, poišči brokerja, katere predlagajo določene Osebe na tem forumu, kaj kmalu ugotoviš kdo kaj velja in kdo prodaja bučke.
Zdj pa še moje osebno mnenje, tole je po mojem kriza vseh kriz; balon zadolževanja je poknil, kaj takega še človeštvo ni doživelo, in menim, da se bo po tej krizi marsikaj spremenilo, da nadzora z dronami in negotovinsko plačevanje sploh ne omenjam. Iz teh dolgov ne bomo nikoli prišli(vsaj zaenkrat je sistem kapitalizma tako zastavljen), oziroma jaz vsekakor v naslednjih 30-tih ali 40-tih letih ne bom doživel, da bi človeštvo odplačalo svoje dolgove. Zaščita pred inflacijo, ti je pa edino to, da se neprestano bogatiš. Jaz velik stavim na bitcoin in zlato.

rini ::

dobro, smo že nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

PreviousUser ::

Zgleda je malo preveč padlo, pa je FED šel malo v nabavo. Go FED! Živel prosti trg!

rafunc ::

Mi zna kdo povedat kolk časa rabijo, da ti naredijo account? Sem na se na Captrader pred enim tednom registriral, pa še vedno nič??
Majo zgleda kar velik dela :D

rini ::

Ne ravno v tem je fora, da sploh ni bilo nekega velikega padca.

Spiky28 ::

azvik je izjavil:


Zdj pa še moje osebno mnenje, tole je po mojem kriza vseh kriz; balon zadolževanja je poknil, kaj takega še človeštvo ni doživelo, in menim, da se bo po tej krizi marsikaj spremenilo, da nadzora z dronami in negotovinsko plačevanje sploh ne omenjam. Iz teh dolgov ne bomo nikoli prišli(vsaj zaenkrat je sistem kapitalizma tako zastavljen), oziroma jaz vsekakor v naslednjih 30-tih ali 40-tih letih ne bom doživel, da bi človeštvo odplačalo svoje dolgove. Zaščita pred inflacijo, ti je pa edino to, da se neprestano bogatiš. Jaz velik stavim na bitcoin in zlato.


Seveda ne bomo prišli iz dolgov....to niti ni cilj. Lean back and watch...MMT to the rescue. Čez 3 leta bomo spet na all-time-high. Veš zakaj? Ker svet se mora vrtet naprej, ista zgodba že 2000let (odkar so začeli kovance uporabljat).

azvik ::

Spinky28, ja, se strinjam svet se mora vrteti in se tudi bo, z nami ali pa brez nas. Ravno smo priča, kaj lahko naredi en virus, zdj si pa predstavlaj kaj lahko naredi umetno ustvarjen virus, ki ima določen namen. Pa smo v pomankanju mask in podobnih osnovnih zaščitnih sredstev že sedaj. Tisto čez 3 leta all time high lahko samo v najlepših sanjah sanjaš in upam da se uresničijo. Hočem povedat, da s tiskanjem tisoče milijard, se moramo vprašat kaj je novi all time high, če boš na koncu za 100000$ dobil štruco kruha. Sploh pa so problem tistih 2000 milijarderjev, ki ob takih krizah zaslužijo toliko, da je brez veze govori, se pravi, da se v končni fazi država prilagaja podjetju, ker ima takšno količino kapitala v ozadju. Pač moje videnje je , da smo že 25 let nazaj zašli z neke normalne poti, po kateri bi se moral svet razvijat za blagor vseh živih na tem planetu. Zato tudi podpiram kripto svet, bančni sektor je treba zagrabit za vrat. Pika Amen Pa tolk da boš vedu, včasih je bil dolar vezan na zlato, zelo VELIKA razlika od danes, ko printajo kolk se jim pač zazdi. Še bolj neumno je pa to, da mediji prikazujejo kako bo država oziroma EU poskrbel za zadostno finančno pomoč- to breme pa na koncu nosimo mi, ker zaenkrat še delam v zasebnem sektorju.

barakus ::

Gone je izjavil:

jakanov je izjavil:


IB pa ni (10$ stroška na mesec imaš minimalno).



Ni res


Lahko pojasniš?

pumaxx ::

Imam vprašanje ki sem ga postavil v drugi temi pa žal ni bilo odgovora. Imam vprašanje glede trading212. Ali obtaja možnost prodja "trailing stop" v procentih za delnice in ETF-e, ker v demo ne najdem te možnosti. Hvala za odgovore.

Gone ::

barakus je izjavil:

Gone je izjavil:

jakanov je izjavil:


IB pa ni (10$ stroška na mesec imaš minimalno).



Ni res


Lahko pojasniš?


Za account 100k+ ni feeja za neaktivnost, tudi za cash v $ ti še zmeraj izplačujejo pozitivne obresti. Pa fee za neaktivnost če ga imaš,se poračuna s feeji za trejde. Ni pa IB za mini accounte.

barakus ::

Gone je izjavil:

barakus je izjavil:

Gone je izjavil:

jakanov je izjavil:


IB pa ni (10$ stroška na mesec imaš minimalno).



Ni res


Lahko pojasniš?


Za account 100k+ ni feeja za neaktivnost, tudi za cash v $ ti še zmeraj izplačujejo pozitivne obresti. Pa fee za neaktivnost če ga imaš,se poračuna s feeji za trejde. Ni pa IB za mini accounte.



Za mini accounte na IB bi morda TradeStation GLOBAL prišel v poštev



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

mesqueunclub ::

Je kdo že probal dvigniti iz trading212 računa na svoj račun?
Namreč na netu je več pritožb, da so problemi z dvigi.

adut81 ::

pumaxx je izjavil:

Imam vprašanje ki sem ga postavil v drugi temi pa žal ni bilo odgovora. Imam vprašanje glede trading212. Ali obtaja možnost prodja "trailing stop" v procentih za delnice in ETF-e, ker v demo ne najdem te možnosti. Hvala za odgovore.


V invest occunt ta možnost ne obstaja, za CFD pa nevem, ker ga ne uporabljam.

mesqueunclub je izjavil:

Je kdo že probal dvigniti iz trading212 računa na svoj račun?
Namreč na netu je več pritožb, da so problemi z dvigi.


Problemi z dvigi so z CFDji računi, ljudje nimajo pojma zakaj se gre pa jih vseeno uporabljajo, kaj hočejo pa dvigniti, če nimajo kaj.

Že večkrat tu napisal, vse vredu, sam uporabljam invest occount in tudi si že izplačal, ti pa odbijejo 5 ojrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adut81 ()

rini ::

Kako hitro prejmete denar ob prodaji na svoj TRR? Zanima me tudi, kako hitro po nakupu lahko prodate delnico?

adut81 ::

Na trade 212 je denar rekoč takoj ob prodaji na TRR, kdaj po nakupu takoj prodaja, jaz sem nekaj prodal takoj po parih minutah, tako da to ni problem.

Skratka zadovoljen. Včeraj sem kupil še moderno pa krugerja pa upam da se nisem zafrknil, upam da zraste drug teden.

rini ::

To pa skor ne morem verjet. Torej bi lahko z določeno vsoto denarja cel dan obračal in lovil rast delnice.

Slayer69 ::

adut81 je izjavil:

Že večkrat tu napisal, vse vredu, sam uporabljam invest occount in tudi si že izplačal, ti pa odbijejo 5 ojrov.


Hm saj ne, da je 5e nek hud strošek... ampak a ne piše na njihovi strani, da je tudi withdrawal free? (https://www.trading212.com/en/Trading-C... -> "Withdrawal fee:No fees")

@adut81: glede na to, da očitno pogosto tradaš... a si že kaj gledal kake "izpiske" ti omogoča ta platforma v smislu poročanja FURSu? Ali si to vse ročno vodiš in boš potem tudi vse ročno poročal? Ali mogoče lahko izvoziš kak XML, ki bi ga tudi FURS "prebavil"?

adut81 ::

rini je izjavil:

To pa skor ne morem verjet. Torej bi lahko z določeno vsoto denarja cel dan obračal in lovil rast delnice.


Pomoje je na cfdju drugače, tu pa za majhne denarje ni bilo nekih težav, sem bil prav presenečen.

adut81 ::

Slayer69 je izjavil:

adut81 je izjavil:

Že večkrat tu napisal, vse vredu, sam uporabljam invest occount in tudi si že izplačal, ti pa odbijejo 5 ojrov.


Hm saj ne, da je 5e nek hud strošek... ampak a ne piše na njihovi strani, da je tudi withdrawal free? (https://www.trading212.com/en/Trading-C... -> "Withdrawal fee:No fees")

@adut81: glede na to, da očitno pogosto tradaš... a si že kaj gledal kake "izpiske" ti omogoča ta platforma v smislu poročanja FURSu? Ali si to vse ročno vodiš in boš potem tudi vse ročno poročal? Ali mogoče lahko izvoziš kak XML, ki bi ga tudi FURS "prebavil"?


Glede izpiska do fursa, vseh itak ne bom ker eni so banalni tak za učenje, večji pa dobivam po vsaki prodaji in nakupu po elektronski pošti poročilo Contract Note Statement from Trading212.com
, kjer si tudi lahko natisneš, maš to tudi na sami platformi za natisnit nisem pa še prišel do tega da kje izvoziš.
Jaz sem šele začetnik kar se tiče trgovanja z delnicami, so tu večji mački, od katerih jaz na hitro kaj potegnem.

Slayer69 ::

Ja sej po moje nima veze kakšni so zneski... Po moje moraš prijavit vsako prodajo, če nočeš bit v prekršku (vprašanje pa če kdo kaj teži, če so zneski res majhni, ne vem no)

adut81 ::

Slayer69 je izjavil:

Ja sej po moje nima veze kakšni so zneski... Po moje moraš prijavit vsako prodajo, če nočeš bit v prekršku (vprašanje pa če kdo kaj teži, če so zneski res majhni, ne vem no)


Naredi si račun in probaj, jaz sem kar nekaj mesecev vadil na demo računu, ampak ni to isto, rabiš tisti adrenalin, bo pa zj med recesijo dober nakup.

rini ::

Sem gledal demo in nimajo vseh papirjev. Tako da iz tega vidika en veliki cvek.

deki_SS ::

Pozdravljeni, vidim da vas je kar nekaj strokovnjakov za delnice tukaj in ker se učim o vrednostnih papirjih, pa ne najdem vseh odgovorov na internetu (zelo malo informacij o tej temi), bi vas prosil za pomoč pri vprašanjih glede prve javne prodaje delnic (IPO), saj se mi to zdi zelo pomembno za razumevanje celotne slike. Torej:

1. Podjetje naj bi šlo na borzo, da si zagotovi finančna sredstva, tako da proda svoje delnice in z njimi lastništvo v zameno za denar. Ampak vsako podjetje ima svojega lastnika, torej ob prvi prodaji v bistvu prvotni lastnik podjetja (ali več njih) proda celotno ali delno lastništvo tega podjetja v zameno za denar. Torej denar gre direktno prvotnemu lastniku in ne podjetju. Kaj ima podjetje od tega, če ni dobilo denarja, samo lastništvo se je zamenjalo?

2. Razmišljam, da se pri prvi javni prodaji oceni celotna vrednost podjetja in se jo deli s številom delnic ki jih želimo ponuditi na trg, da dobimo ceno posamezne delnice. Na kakšen način lahko potem prvotni lastnik še vedno obdrži del lastništva (vsaj 51% da ostane večinski lastnik) da se ne odreče podjetju? Pomeni to, da mora v tistem trenutku sam odkupiti 51% delnic (si jih lahko proda po nižji ceni)? Tu se mi ne izide matematično saj prodaja delnice ker nima denarja in si ne more privosciti nakup delnic lastnega podjetja?? Je možno da izda delnice samo za del lastništva podjetja npr. 50%, ostalo ostane lastnik on in s tem nima stroškov?

3. Kako lahko kasneje podjetje izdaja nove delnice, če s tem škoduje obstoječim delničarjem, saj ob isti vrednosti podjetja, dodatne delnice znižajo ceno posamezne delnice? Tudi lastništvo obstoječih delničarjev se zmanjša.

4. Npr. primer Facebook je eden od primerov, kjer si ne znam pojasniti kako je možno, da Mark Zuckenberg proda delnice Facebooka za ogromne vsote, še vedno pa je na čelu podjetja in verjetno tudi večinski lastnik?


Zelo bi bil hvaležen če bi mi kdo pomagal pri teh vprašanjih, saj že nekaj dni raziskujem tole in ne najdem odgovorov. Hvala!

xardas ::

Gradiva je na spletu ogromno. Sam ti svetujem, da si prebereš ta članek.

Groot ::

deki_SS je izjavil:


4. Npr. primer Facebook je eden od primerov, kjer si ne znam pojasniti kako je možno, da Mark Zuckenberg proda delnice Facebooka za ogromne vsote, še vedno pa je na čelu podjetja in verjetno tudi večinski lastnik?


Zelo bi bil hvaležen če bi mi kdo pomagal pri teh vprašanjih, saj že nekaj dni raziskujem tole in ne najdem odgovorov. Hvala!


Ker vse odgovore z lahkoto najdeš na spletu, če se le potrudiš, bom odgovoril le na tvoje zadnje vprašanje, ki pa bi ti lahko pomagalo tudi pri splošnem razumevanju.

V primeru Facebooka je v obtoku več različnih tranš ("vrst") delnic, pri čemer imajo posamezne tranše različna upravičenja, med drugim ima posamezna tranša delnic, ki se ne trguje javno, veliko več glasovalnih pravic kot druge delnice. Posledično je Zuckenberg obdržal popolno kontrolo nad podjetjem, kjub temu, da ima dejansko v lasti le manjši delež vseh delnic. Na hitro prvi članek iz interneta o tem (ni ravno najbl strokoven, ampak se lahko tudi sam malce več še potrduiš če te zanima) - https://www.vox.com/technology/2018/11/...
««
38 / 163
»»