» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
14 / 159
»»

sandy ::

Ena mala anketica: Twitter se je v zadnjem tednu sesedel za 1/4, facebook za 1/5; kakšne so vaše napovedi, kdaj se bo twitter vrnil na 44$ in FB na 217$?

Jaz pravim; do krompirjevih počitnic (in naj me koklja brcne, če se motim)

Pa hladno glavo na vročem soncu vam želim

Kebo ::

FB ima velik problem dobivanja novih uporabnikov, trenutne pa imajo praktično do konca monetizirane, tako da jaz ne vidim lih svetle prihodnosti in novih ATHjev na delnici letos, razen seveda, če jim uspe prodreti na kitajski trg.

sandy ::

Kako pa naj FB poveča število uporabnikov, če ima vključeno že veliko večino premožnejših zemljanov? Skoraj 2,5 miliarde uporabnikov? To je cela zahodna hemisfera, Evropa, Avstralija, Japonska+ JV Azija oziroma velika večina človeštva, ki uporablja internet- razen Kitajcev.

Okapi ::

Facebook gre v bistvu lahko samo še navzdol. Ker v nedogled rasti ne more, kar se števila uporabnikov tiče, zgodovina interneta pa nas uči, da se moda spreminja, ljudje se marsičesa naveličajo, ali se pojavi kaj zanimivejšega ...

Se še kdo spomni MySpace? Leta 2006 je bil najbolj obiskan kraj na spletu, pred Googlom.

Slej ko prej se bo nekaj podobnega zgodilo tudi s Facebookom. Že zdaj velja za nekaj, kar uporabljajo samo še mame in stari fotri>:D

branimirII ::

branimirII je izjavil:

Eden izmed najvecjih poznavavalcev in vlagateljev pravi da bo enkrat v letu 2018 pok balona.

Ce bi vsako leto to napovedal ga ne bi imeli za poznavalca. Je pa pravilno napovedal pok leta 2008

Zgodovina sprememb…

sparovcek2 ::

sandy je izjavil:

Ena mala anketica: Twitter se je v zadnjem tednu sesedel za 1/4, facebook za 1/5; kakšne so vaše napovedi, kdaj se bo twitter vrnil na 44$ in FB na 217$?

Jaz pravim; do krompirjevih počitnic (in naj me koklja brcne, če se motim)

Pa hladno glavo na vročem soncu vam želim


Pomoje takšnih cen ne bomo več videli. Vsaj v bližnji prihodnosti ne.

Kakršenkoli ponoven vzpon je kvečjemu dobra priložnost za short.

Zgodovina sprememb…

louser ::

branimirII je izjavil:

branimirII je izjavil:

Eden izmed najvecjih poznavavalcev in vlagateljev pravi da bo enkrat v letu 2018 pok balona.

Ce bi vsako leto to napovedal ga ne bi imeli za poznavalca. Je pa pravilno napovedal pok leta 2008

Jaz tudi.

sparovcek2 ::

Čestitke. Verjetno so tako nepotrebne, ker zadovoljujejo profiti, ki ste jih pobasali v žep z shortanjem.

belo mleko ::

Koliko milijonov delnic si že shortal, ko tako na veliko o tem pišeš?

FB kot obstoječa platforma res ne more več veliko rasti, imajo pa dovolj casha in denarnega toka da pokupijo vsako alternativo FB, npr. Instagram, Whatsapp, ki si ga že lastijo. Plus, njihova baza podatkov je rudnik zlata. Težko napovedati, kaj bo nasledilo FB, bo pa njegov lastnik precej verjetno FB.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

sandy ::

belo mleko je izjavil:

Koliko milijonov delnic si že shortal, ko tako na veliko o tem pišeš?

FB kot obstoječa platforma res ne more več veliko rasti, imajo pa dovolj casha in denarnega toka da pokupijo vsako alternativo FB, npr. Instagram, Whatsapp, ki si ga že lastijo. Plus, njihova baza podatkov je rudnik zlata. Težko napovedati, kaj bo nasledilo FB, bo pa njegov lastnik precej verjetno FB.


Prehitel si me, točno to si mislim tudi jaz. Dejansko gre za monopol nad načinom komunikacije med večino uporabnikov interneta. Če si Apple in Google konkurirata na podočju OS in naprav, pa so vsi njuni uporabniki priklopljeni na- FB!

Sicer pa twitter in FB že galopirata navzgor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sandy ()

sparovcek2 ::

Nisem rekel da bo facebook propadel. Glede na to da je v petih letih šlo x10, a bi bilo nepričakovano da sedaj cena pade za 50%? Malce korekcije.

Apple prvo bilijon dolarjev vredno podjetje. Kar 10% v parih dneh. FENOMALNO! Matr tole bo šlo na luno. A vas že kaj daje FOMO?

Če pade za 20% v enem dnevu... takšen nenaden padec ne morejo povzročiti navadni janezki. Nekdo je na veliko prodal in verjamite da bo branil svojo pozicijo. Moje mnenje je da bo to sedaj malce rangalo(tako kot je sp500 letos), "waiting for the next rally" - "majkemi da bo do krompirjevih počitnic pa si bomo lahko privoščili bahame".

Potem pa gremo doool :))

belo mleko ::

Samo da nisi Appla shortal. :D Potem si dobil v teh dneh od brokerja obvestilo. :D
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

sparovcek2 ::

Nisem(še). Ampak mislim pa da je sedaj super priložnost. Amazon prav tako.

sparovcek2 ::

Začel z amazonom, morda ima še par procentov, v tem primeru bom dodajal na poti navzgor. Tako ali tako bomo potem par mesecev nadomestili v enem dnevu ;((

+10% v enem tednu jabolko.... Ampak to je le nova paradigma, tehnologija pa take fore. Korekcije matematično nemogoče, matr z tako hitrostjo bomo vsi lepo zaslužili.

mgermo ::

Tesla shorterjem se je zadeva obrestovala...

sparovcek2 ::

Tesla je zrasla na shortih. Starčki, ki so v prejšnjem stoletju prišli do premoženja pregledujejo bilance in si pravijo NEMOGOČE, nobenih profitov, PRECENEJENO, podjetje bo propadlo!!

Pa jih nekdo pokupi, dvigne ceno, raja pomaga češ Tesla super avtomobili z tem si lastim delček prihodnosti in cena raste raste dokler shorterji ne kapitulirajo in se jim lepo proda nazaj delnice po premium ceni.

branimirII ::

A mi lahko kdo priporoca kaksne delnice perspektivnih razvijalcev letecih avtomobilov?

janig ::

V (pametnih) dolgovih ni problema. Amazon je vzel kredit kljub visokim dobickom.
Ce bi izplaceval dobicke zaposlenim, ljudje z denarjem bi imeli manj razlogov za investiranje v podjetja.

Mr.B ::

janig je izjavil:

V (pametnih) dolgovih ni problema. Amazon je vzel kredit kljub visokim dobickom.
Ce bi izplaceval dobicke zaposlenim, ljudje z denarjem bi imeli manj razlogov za investiranje v podjetja.

Ker so bili obresti kredita tako visoke, da se mu ni splacalo investirati dobicek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

barakus ::

To, da je cilj podjetja samo dobiček ni res. V praksi je podjetje vpeto v neko družbo na katero se mora ozirat in koneckoncev podjetje vodijo ljudje, katerih posledice odločitev nosijo tudi izven funkcije/službe. V tem primeru bi lahko šlo za to, da je šlo podjetje predaleč pri zasledovanju dobička in "izgubilo kompas".

Mato989 ::

barakus je izjavil:

To, da je cilj podjetja samo dobiček ni res. V praksi je podjetje vpeto v neko družbo na katero se mora ozirat in koneckoncev podjetje vodijo ljudje, katerih posledice odločitev nosijo tudi izven funkcije/službe. V tem primeru bi lahko šlo za to, da je šlo podjetje predaleč pri zasledovanju dobička in "izgubilo kompas".


Še vedno je osnovni namen podjetja dobiček... če ne bi bilo dobička in dividend, večina ljudi ne bi investirala ali se šla podjetništva... to je fakt
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cezplotnik ::

Lastništvo podjetja delavcem in zero sum poslovanje. Jaz v tem vidim rešitev.

Tudi v Sloveniji (in predvsem Skandinaviji) je nekaj lepih primerov podjetij, ki so se zaradi možnosti izčrpavanja na račun večjega dobička lastnikov, odločile za večinski delavski prevzem. Zaposleni so zbrali denar, kolikor je kdo hotel prispevati, in sedaj so sami udeleženi pri dobičku. Motivacija zaposlenih se s tem poveča, saj delajo zase, delovni pogoji tudi, podjetje tako v času debelih krav varčuje, da lahko posel fura naprej tudi v času krize. To je trajnostno podjetništvo na dolgi rok in mislim, da je v tem prihodnost.

Eno izmed takih podjetij iz mojega lokalnega okolja je npr. Gorenjski glas. Sicer majhna skala proti družbam, o katerih se pogovarjamo tule, pa vseeno. Zanimiv primer.

FireSnake ::

Pred parimi meseci (ko je bila cena AMDja nekje pri 10USD) sem priporočal nakup.
Danes se cena giblje okoli 20.
Pa še višje bo šlo.

Je kdo zagrabil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

cezplotnik ::

Mato989 je izjavil:


Še vedno je osnovni namen podjetja dobiček... če ne bi bilo dobička in dividend, večina ljudi ne bi investirala ali se šla podjetništva... to je fakt


Kaj, če prestopimo te miselne okvire? Podjetja včasih potrebujejo začetno investiranje v zameno za nek delež. Res je. Lahko si tudi sposodijo denar.
Kaj pa naprej? Ali s tem ko na borzi kupim delnico od nekoga drugega res investiram v podjetje, ali zgolj špekuliram, da bo podjetje poslovalo z dobičkom in bom pri tem udeležen, pri tem pa upam, da bo dobiček vedno večji in bodo drugi posledično pripravljeni za delnico plačati še več, ker pač hočeš ali nočeš, podjetja ocenjujemo na podlagi (pričakovanega) dobička...

Tu je pač huda psihološka povratna zanka. Lastniki (ali njihovi predstavniki) praviloma sedijo v upravi podjetja. Vedo, da bo večji dobiček povečal ceno delnice. Zato napravijo vse, da maksimizirajo dobiček. Za maksimizacijo dobička gredo pogosto preko trupel (socialna varnost, okolje itd.) To poveča njihov plen pri dobičku in hkrati ceno njihove lastnine. Kam ta povratna zanka vodi? Do tega, da je optimalno voditi podjetje tako, da maksimiziraš dobiček, hkrati pa hodiš tik na vodo, ki se imenuje strpnost zaposlenih...

nurmaln ::

cezplotnik je izjavil:

Tudi v Sloveniji (in predvsem Skandinaviji) je nekaj lepih primerov podjetij, ki so se zaradi možnosti izčrpavanja na račun večjega dobička lastnikov, odločile za večinski delavski prevzem. Zaposleni so zbrali denar, kolikor je kdo hotel prispevati, in sedaj so sami udeleženi pri dobičku. Motivacija zaposlenih se s tem poveča, saj delajo zase, delovni pogoji tudi, podjetje tako v času debelih krav varčuje, da lahko posel fura naprej tudi v času krize. To je trajnostno podjetništvo na dolgi rok in mislim, da je v tem prihodnost.


Ne vem zakaj je treba izumljat toplo vodo. Normalno da tisti, ki želi biti udeležen pri dobičku, lahko kupi delež podjetja, pa naj bo to zaposleni ali ne. Temu se reče kapitalizem ;).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

cezplotnik ::

nurmaln je izjavil:

cezplotnik je izjavil:

Tudi v Sloveniji (in predvsem Skandinaviji) je nekaj lepih primerov podjetij, ki so se zaradi možnosti izčrpavanja na račun večjega dobička lastnikov, odločile za večinski delavski prevzem. Zaposleni so zbrali denar, kolikor je kdo hotel prispevati, in sedaj so sami udeleženi pri dobičku. Motivacija zaposlenih se s tem poveča, saj delajo zase, delovni pogoji tudi, podjetje tako v času debelih krav varčuje, da lahko posel fura naprej tudi v času krize. To je trajnostno podjetništvo na dolgi rok in mislim, da je v tem prihodnost.


Ne vem zakaj je treba izumljat toplo vodo. Normalno da tisti, ki želi biti udeležen pri dobičku, lahko kupi delež podjetja, pa naj bo to zaposleni ali ne. Temu se reče kapitalizem ;).


Puhlice. "Temu se reče kapitalizem", "definicija podjetja".
Govoril sem o organiziranih delavskih prevzemih, predlaganih s strani vodstva... to ni ravno pogosto v svetu. Se strinjaš?

Grem dlje. Menim, da je neumno, da so ostali, razen začetnih investitorjev (ki mnogo tvegajo) in delavcev, udeležni pri dobičku. Vsi mi ostali smo zgolj pohlepni špekulanti, ki (so)poganjamo gospodarske cikle.

Mato989 ::

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Še vedno je osnovni namen podjetja dobiček... če ne bi bilo dobička in dividend, večina ljudi ne bi investirala ali se šla podjetništva... to je fakt


Kaj, če prestopimo te miselne okvire? Podjetja včasih potrebujejo začetno investiranje v zameno za nek delež. Res je. Lahko si tudi sposodijo denar.
Kaj pa naprej? Ali s tem ko na borzi kupim delnico od nekoga drugega res investiram v podjetje, ali zgolj špekuliram, da bo podjetje poslovalo z dobičkom in bom pri tem udeležen, pri tem pa upam, da bo dobiček vedno večji in bodo drugi posledično pripravljeni za delnico plačati še več, ker pač hočeš ali nočeš, podjetja ocenjujemo na podlagi (pričakovanega) dobička...

Tu je pač huda psihološka povratna zanka. Lastniki (ali njihovi predstavniki) praviloma sedijo v upravi podjetja. Vedo, da bo večji dobiček povečal ceno delnice. Zato napravijo vse, da maksimizirajo dobiček. Za maksimizacijo dobička gredo pogosto preko trupel (socialna varnost, okolje itd.) To poveča njihov plen pri dobičku in hkrati ceno njihove lastnine. Kam ta povratna zanka vodi? Do tega, da je optimalno voditi podjetje tako, da maksimiziraš dobiček, hkrati pa hodiš tik na vodo, ki se imenuje strpnost zaposlenih...


Jaz bi si tudi želel prestopit tole, ampak gledam čisto osebno... če imam jaz 50.000€ in se odločim kupit DELEŽ v nekem podjetju za 50.000€ verjetno od tega nekaj pričakujem

Hkrati pa seveda pričakujem, da bo podjetje ravnalo z delovno silo in ostalim v lasti podjetja na način da bo dolgoročno zagotavljalo donos moejga vložka.

Seveda so tu še špekulanti ki bi kupili delnice in jih prodali za 10% več ampak to je neizbežno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Še vedno je osnovni namen podjetja dobiček... če ne bi bilo dobička in dividend, večina ljudi ne bi investirala ali se šla podjetništva... to je fakt


Kaj, če prestopimo te miselne okvire?

Ummm... kaj pa če jih ne. Sej lepo da si na novo odkril ekonomijo ampak mogoče če najprej spoznaš osnovne zakonitosti preden začneš s kakšnimi revolucijami.
Ker sem ravno razpoložen ti pomagam...
Evro (po potrebi vstavi $, £, oz_Au, kos kruha, etc.) danes je vreden več kot evro jutri. To pomeni da če želiš da nekam deponiram ali posodim denar, bom v zameno zahteval neke obresti. Če od sredstev, investiranih v podjetje (kapital) ne bom dobival nekih obresti (oziroma dobička), potem bom ta sredstva raje investiral v drugo podjetje. Če vsa podjetja izplačujejo dobičke, moje podjetje pa ne, bodo vsi (tudi zaposleni) želeli svoj kapital vzeti iz podjetja in ga investirati drugam. Podjetje brez kapitala ne more delovati in torej preneha.

cezplotnik je izjavil:


Govoril sem o organiziranih delavskih prevzemih, predlaganih s strani vodstva... to ni ravno pogosto v svetu. Se strinjaš?

Pa kdo ti brani? Vsakdo, pa naj bo delavec v podjetju ali pa ne, lahko da ponudbo za odkup lastnikom. Če bo ponudil dovolj bo lastnik prodal. Za podjetja ki kotirajo na borzi je to še precej enostavnejše saj se lahko kupuje delnice po znani ceni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

bbbbbb2015 ::

111111111111 je izjavil:

Žal ni parameter vedno samo ponudba/povpraševanje, čeprav igra veliko vlogo. Svet delnic si strnil v 2 parametra za kar ti čestitam in ti podeljujem klasično slovensko Nobelovo nagrado. Ker na ceno delnice ne vpliva: letno poročilo, menjava vodstva, zaupanje v sposobnost vodstva, politične igre, dobiček, dividende, itd...


Jaz imam eno bolj osnovno vprašanje. Preko katere platforme dobivate borzne informacije in katero trgovalno platformo uporabljate?

cezplotnik ::

nurmaln je izjavil:

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Še vedno je osnovni namen podjetja dobiček... če ne bi bilo dobička in dividend, večina ljudi ne bi investirala ali se šla podjetništva... to je fakt


Kaj, če prestopimo te miselne okvire?

Ummm... kaj pa če jih ne. Sej lepo da si na novo odkril ekonomijo ampak mogoče če najprej spoznaš osnovne zakonitosti preden začneš s kakšnimi revolucijami.
Ker sem ravno razpoložen ti pomagam...


Za začetek - ekonomija nima osnovnih zakonitosti. Ni to matematika, fizika ali kemija, kjer bi osnovne zakonitosti določala narava sama, mi pa jih šele skušamo opisati. Pa še tu se teorije nadgrajujejo.

nurmaln je izjavil:


Evro (po potrebi vstavi $, £, oz_Au, kos kruha, etc.) danes je vreden več kot evro jutri.

Prva napaka ekonomskega sistema. Inflacija. Kvantitativno sproščanje. Posojanje denarja, ki ne obstaja. Z izposojo začne obstajati. In potem nujna gospodarska rast, da lahko vsaj obresti dolgov odplačujemo. Spomni se teh besed čez 20 let. Sam polagam velike upe v alternativen denarni sistem, morda kar Bitcoin.
No, če eliminiraš to, tudi obresti ne potrebuješ.

nurmaln je izjavil:


Če vsa podjetja izplačujejo dobičke, moje podjetje pa ne, bodo vsi (tudi zaposleni) želeli svoj kapital vzeti iz podjetja in ga investirati drugam. Podjetje brez kapitala ne more delovati in torej preneha.

Dobiček naj gre nazaj k tistim, ki so ga ustvarili. Torej k zaposlenim.

111111111111 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Žal ni parameter vedno samo ponudba/povpraševanje, čeprav igra veliko vlogo. Svet delnic si strnil v 2 parametra za kar ti čestitam in ti podeljujem klasično slovensko Nobelovo nagrado. Ker na ceno delnice ne vpliva: letno poročilo, menjava vodstva, zaupanje v sposobnost vodstva, politične igre, dobiček, dividende, itd...


Jaz imam eno bolj osnovno vprašanje. Preko katere platforme dobivate borzne informacije in katero trgovalno platformo uporabljate?

Informacij ne dobivam nikjer.

Platforme:
etoro - cca. 1000€ (pa se igram sem in tja)
Skladi: vsak mesec 120€
Bitstamp: cca.500€

Pa nekaj delnic, ki ležijo na NLB-ju, za res hude čase. :)

Preden se lotim večjih vlaganj rešujem stanovanjsko vprašanje. :)

Spajky ::

111111111111 je izjavil:

...Pa nekaj delnic, ki ležijo na NLB-ju, za res hude čase. :)
Jest bi prodal čimprej ;) ... ko so "desničarji" hoteli prodajat, bi dobili 250€/delnico, pa so jim "mafijaši" preprečili; zdej bodo kao prodajali po 70€/delnico ... končalo se bo čez par let pa po 30€/delnico, pa vmes nas bodo nasrali še za kako dokapitalizacijo :) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

111111111111 ::

So dividende, tako da se račun pokrije, nekaj malega ostane in če bo res šlo za nohte bomo prodali. So še od certifikatov. :)

belo mleko ::

Tema so borze in delnice, ne pa propadlo marskistično sranje. Manj slednjega in več prvega in boste bolje živeli. Sicer boste zagrenjeni kot tipični marksisti. Pri 35 letih brez ženske, službe in stanovanja.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

branimirII ::

Meni fotr stalno govori, da je to leto odlocilno za delnice in financno krizo. Enkrat je nadrajso na balkanskih delnicah in je zdaj bolj pozoren.

Zgodovina sprememb…

LordNacho ::

cezplotnik je izjavil:


Prva napaka ekonomskega sistema. Inflacija. Kvantitativno sproščanje. Posojanje denarja, ki ne obstaja. Z izposojo začne obstajati. In potem nujna gospodarska rast, da lahko vsaj obresti dolgov odplačujemo. Spomni se teh besed čez 20 let. Sam polagam velike upe v alternativen denarni sistem, morda kar Bitcoin.
No, če eliminiraš to, tudi obresti ne potrebuješ.


Obresti potrebuješ - to je cena denarja. Ki ti pove, ali so ljudje zadovoljni z stvarmi, ki obstajajo danes ali bi raje videli, da se denar investira v izboljšavo proizvodnih kapacitet zato, da bodo lahko jutri imeli nove, boljše produkte.

cezplotnik je izjavil:


Dobiček naj gre nazaj k tistim, ki so ga ustvarili. Torej k zaposlenim.


Saj se zavedaš, da so v večini primerov menedžerji in CEOji veliko bolj produktivni kot navadni delavci? In si zato zaslužijo višjo plačo? Enako lastniki- so v večini primerov neprimerno bolj produktivni kot navadni delavci in si zato zaslužijo dobičke?

Mato989 ::

Torej kaj se danes kaj splača? Nič verjetno čakat na crash :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nurmaln ::

cezplotnik je izjavil:


Za začetek - ekonomija nima osnovnih zakonitosti.

Taka neumnost da niti ne bi komentiral.

cezplotnik je izjavil:


Prva napaka ekonomskega sistema. Inflacija. Kvantitativno sproščanje. Posojanje denarja, ki ne obstaja. Z izposojo začne obstajati.

Sure, ti boš izumil boljši monetarni sistem, holding my breath...

In potem nujna gospodarska rast, da lahko vsaj obresti dolgov odplačujemo.

Ne, nujna gospodarska rast zato da se nam izboljšuje standard.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

No, če eliminiraš to, tudi obresti ne potrebuješ.

Se pravi ti bi imel sistem v katerem ni inflacije ampak deflacija? Daj mi potem prosim razloži zakaj bi kdorkoli vlagal v kakršnokoli podjetje/orodje/stroje, če lahko dobro zasluži že s tem da ima gotovino doma v sefu? Ali pa mogoče podjetij/orodja/strojev ne potrebujemo?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

cezplotnik ::

@nurmain
Kot kaže si ne želiš razmišljati izven okvirjev sistema, v katerem si zrasel in ki ti (vsaj upam) dobro služi. Jaz se imam v tem sistemu preprosto super, s trgovanjem se (v začetku prek očeta) ukvarjam že od 10. leta starosti, zasluženo sem lepo oplemenitil, a vendar vem, da trenutni monetarni in ekonomski sistem ni vzdržen na omejeni Zemlji.

Pa se vprašaj tako: kaj prispevamo družbi s trgovanjem na borzi? Zadovoljujemo svoj pohlep in mešamo meglo, čisto nič drugega! Realno zapravljamo čas. Kaj pa algotrading, HFT, vsa analitika za tradanje in ostale budaleštine? Žal sem nekaj časa celo razvijal te bedarije, modele za napovedovanje...
Na koncu smo sicer zopet pri interesih vsakega posameznika. Če se upreš temu sranju, si jasno na slabšem samo ti, kolesje pa se vrti.

Nobelov nagrajenec za fiziko Duncan Haldane, sin slovenske matere in škotskega očeta, prebivajoč v Angliji, je na obisku na Fakulteti za matematiko in fiziko lepo povedal, kaj je eden največjih problemov planeta in napredka znanosti. Wall Street, ki preži na ekstremno nadarjene matematike, fizike, računalničarje, jim ponudi 10x Phd plače in jih zvabi v razvoj HFTjev, fintecha in ostalih zadev, ki služijo zgolj in samo "nabiranju" denarja. Hkrati jim predstavijo problem kot izjemno zanimiv, še malo operejo kako bodo s tem rešili svet in evo ga: imamo zadovoljnega asocialnega genija, pravega "dirkalnega konja z zastrtimi stranmi očes", ki meni, da rešuje svet, hkrati pa zgolj omogoča bajne denarje lastnikom, managerjem itd.

Glede gospodarske rasti in standarda... kaj pa zate je dober standard? Danes se standard meri vse prepogosto v BDPju, namesto v dejanski kvaliteti življenja. Zahvaljujoč službi imam pogosto možnost potovati na vse konce sveta, a vendar bi rekel, da je standard v Sloveniji izjemno visok. Sam ga merim v kvaliteti življenja, razmerju life/work, zdravem, čim bolj neokrnjenem okolju, redkosti socialnobivanjskih stisk - torej koliko brezdomcev/narkomanov opazim ob vožnji skozi mesto, dostopni kvalitetni izobrazbi vsem in ne le izbrancem, potomcem bogatih staršev, dostopnem zdravstvenem sistemu, socialni varnosti itd.

nurmaln je izjavil:

No, če eliminiraš to, tudi obresti ne potrebuješ.

Se pravi ti bi imel sistem v katerem ni inflacije ampak deflacija? Daj mi potem prosim razloži zakaj bi kdorkoli vlagal v kakršnokoli podjetje/orodje/stroje, če lahko dobro zasluži že s tem da ima gotovino doma v sefu?

Rešitev je zgolj minimalna inflacija (npr. 0.1 %) ali pa ničla. Zakaj deflacija? Sicer menim, da bi ravno deflatorna valuta lahko rešila planet... Ti povem, zakaj bi vlagal v podjetje. Ker bi nekdo, ki bi vložil npr. danes v neko tech-podjetje, imel vseeno mnogo mnogo več od tega, kot če bi sedel na denarju, ki bi bil sicer rahlo deflatoren. Hkrati pa bi se nagradilo (in ne kaznovalo) tudi tiste, ki varčujejo, ki malo trošijo.

Sedaj samo čakam, da mi napišeš, da je trošenje dobro za ekonomijo in gospodarsko rast, in sva zaključila...

janig ::

s trgovanjem se (v začetku prek očeta) ukvarjam že od 10. leta starosti

Ti si Warren Buffett?

nurmaln ::

cezplotnik je izjavil:

@nurmain
Kot kaže si ne želiš razmišljati izven okvirjev sistema, v katerem si zrasel in ki ti (vsaj upam) dobro služi. Jaz se imam v tem sistemu preprosto super, s trgovanjem se (v začetku prek očeta) ukvarjam že od 10. leta starosti, zasluženo sem lepo oplemenitil, a vendar vem, da trenutni monetarni in ekonomski sistem ni vzdržen na omejeni Zemlji.

Tudi će po kakšnem čudežu ne nabijaš, in v resnici trguješ od 10. leta (pa recimo da nisi star 10,5 let), to še ne pomeni da imaš kaj pojma o ekonomiji in monetarnih sistemih. Boš moral dati kak boljši argument.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

sparovcek2 ::

Brez trgovanja sistem ne bi deloval

sparovcek2 ::

Short amazon. short apl. x10

Dominos še lepša priložnost če ga broker ponuja

dronyx ::

sparovcek2 je izjavil:

Short amazon. short apl. x10
Dominos še lepša priložnost če ga broker ponuja

Kaj to je nasvet? Kaj pa če rastejo tečaji še par let (sicer po moje težko verjetno, ampak ne nemogoče)?

belo mleko ::

Ravno danes je S&P500 dosegel nove rekordne višave, sparovcek pa "shorta". Kot da bi šel v puščavo v eskimski obleki.

MMG, čestitke vsem ki smo notri ne glede na vse. V temi pogrešam osebke, ki baje že par let napovedujejo "skorajšnji borzni zlom" in na banki pobirajo 0.5% obresti, hehe.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

dronyx ::

belo mleko je izjavil:

MMG, čestitke vsem ki smo notri ne glede na vse. V temi pogrešam osebke, ki baje že par let napovedujejo "skorajšnji borzni zlom" in na banki pobirajo 0.5% obresti, hehe.

Dejstvo je, da čisto vsem ne bo mogoče izplačati visokega dobitka, tako da ni samo umetnost "biti notri", ampak se pobrati ven še pravi čas. ;)

cezplotnik ::

NFLX deluje klasični bull-trap. Kaj menite?

branimirII ::

Kje trgujete z delnicami? Kako zacet in kje? Zdej je ene par dobrih za trejdat.

branimirII ::

Kaj lol? Povejte, pa vam dam tipove za trejd. Splaca se, volatilnost ko kripto leta 2017

Blinder je izjavil:

če kupim delnice forda za 100$. In jih čez 5 let prodam za 95$, sm v izgubi? Ali računa kdo na to, da se lahko dobi še dividende? ..

kmalu bo natanko pet let. Se holdas ali si ze prodal?

Zgodovina sprememb…

««
14 / 159
»»