» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
60 / 163
»»

Bellzmet ::

Trgovanje z vodo:
https://www.mdba.gov.au/managing-water/...

@libreus: se popolnoma strinjam s tvojim komentarjem...in mi je zato toliko manj logično zakaj si ga napisal...

libreus ::

@Bellzmet: Priznam, sem bil prehiter in se že sipam s pepelom. ;)

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ascendor ::

Investira kdo v GCM (srednje veliko gold mining podjetje)? Mnenje? Ker je teh gold minerjev ogromno, ali je kakšen z večjim potencialom, ampak z že vsaj nekim "track recordom"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

trgovec35 ::

Saj ni vse tako slabo, da se ne da zaslužit z delnicami. Res pa je trg nepredvidljiv v zadnjem času.

Jaz od marca več nič ne držim čez noč, takrat sem vse prodal oz. se mi je vse samo prodalo....stop loss se je povsod sprožil. Do takrat pa sem samo swingal, pozicijo držal teden ali dva. Nisem računal, da bo nato vse šlo samo gor. Res sem marsikaj zamudil, a veliko nadoknadil z dnevnim trgovanjem. Pa nikoli nisem bil dej trejder. Zdaj pa sem:)

Tukaj ni trte mrte, grem na polno, ni pretiranega rizika, kar z velikimi vložki kupujem in nastavim tesni stop loss, največ 2% pod nakupnim tečajem.
Iščem eksplozivne, velika kapitalizacija in velik promet. Nikola ($NKLA) je bil predvčerajšnjim en tak primer.
Premarket je kazal plus 45%, novica o sodelovanju z GM, iz 35 delnica na 46 USD, počakal da odpre in opazoval. Nikoli ne lovim delnice, ko raste. Potrpežljivo čakam na pravi trenutek, delnica je v prvi uri od 46 padla na 43, čakal na konsolidacijo. V drugi uri se umirila, pričela strmo rasti, stopil na vlak pri 46,5 USD in izstopil pri dobrih 52 USD.
Sladkih 1200 USD v dveh urah. Spet mirno spal. Včeraj pa je potunkala do 42 USD nazaj. Zato ne držim čez noč.

Danes gledam Kitajca NIO, ki ga imam že dolgo na radarju. Kitajski Tesla. Morda bo primeren za ponovitev vaje.

Dobro trgujte.

Sparkxl ::

Ali mi lahko nekdo na kratko razloži kakšna je razlika v investiranju v delnice, če investira fizična oseba ali podjetje d.o.o.? Predvsem razlika v obdavčitvi in koliko ti na koncu ostane.

libreus ::

trgovec35 je izjavil:


Danes gledam Kitajca NIO, ki ga imam že dolgo na radarju. Kitajski Tesla. Morda bo primeren za ponovitev vaje.

Jaz imam od IPO-ta XPEV, kateremu dejansko pravijo kitajska Tesla. ;)

trgovec35 ::

libreus je izjavil:

trgovec35 je izjavil:


Danes gledam Kitajca NIO, ki ga imam že dolgo na radarju. Kitajski Tesla. Morda bo primeren za ponovitev vaje.

Jaz imam od IPO-ta XPEV, kateremu dejansko pravijo kitajska Tesla. ;)


Tega proizvajalca ne poznam, nisem spremljal, bom ga dal na watch list. Malo se je ohladila delnica vidim po IPO, verjetno zna biti čas za obrat.
Me pa ta hajp okoli izdelovalcev električnih avtomobilov in kamionov spominja na 10 in več let nazaj, ko je bil bum solarnih delnic. Nemčija je norela, delnice v nebo, zdaj nobene od tistih firm več ni (Solarwolrd, Conergy,...). Hajp je bil zaradi državnih vzpodbud. Tukaj pri elektro mobilnosti je podobno.

Ne pravim, da bo podobno tudi s to industrijo, daleč od tega. Je pa po mojem mnenju vrednost teh delnic daleč pretirana. Skupaj so ta podjetja električne avto branže skupaj že več vredna kot klasična skupaj, ki izdeluje na milijone avtomobilov. Tu pa nekateri govorijo o par deset ali 100 tisoč komadi. V cenah delnic so vkalkulirani dobički za 5 let vnaprej.... Tesla bo po manjšem odboju, ki se zdaj dogaja, po mojem v prihodnje še bolj tresnil dol.

Zato jaz tega ne upam držat čez noč. V delnico, branžo ali firmo se ne zaljubim. Ko prodam, me zanima toliko kot lanski sneg. Preden kupim, še manj. Samo tehnična analiza gibanja cene mi šteje.

Naj ti ta Kitajec samo še raste:)

J.McLane ::

Mogoče so pa sedaj solarne delnice spet zanimive :)

Ponavadi je vedno tako, neka tehnologija obeta res veliko, folk se napali in kupuje brezglavo, potem pa enostavno niso pripravljeni čakat 10+ let, da bi se ta zgodba realizirala. Ko pride do poka takega balončka in ko se počisti tiste firme, ki samo sanjajo naredijo pa bolj malo, takrat je idealen trenutek za dolgoročnega vlagatelja.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Problem "solarnih" delnic je, da kupujes kaj tocno? Najvecjega proizvajalca, ki bo imel najvecji scale? Zakaj bi kdorkoli lahko dosegel kaksno resno marzo?
Je pa res, da bo proizvodnja rasla, verjetno se zelo dolgo, kar pomeni da tudi zelo nizke marze lahko prinesejo rast.
Se spoznas na tehnologijo? Lahko pride do kaksnih pretresov in v roku nekaj let firma nima vec kaj proizvajati?

Najvecji plus za cene se mi zdi, da subvencije ne igrajo vec tako pomembne vloge in trg (domnevam) veliko bolj "zdrav".

trgovec35 ::

libreus je izjavil:

trgovec35 je izjavil:


Danes gledam Kitajca NIO, ki ga imam že dolgo na radarju. Kitajski Tesla. Morda bo primeren za ponovitev vaje.

Jaz imam od IPO-ta XPEV, kateremu dejansko pravijo kitajska Tesla. ;)


Evo, včeraj sem ga dejtrejdal, XPEV je bil takoj po pričetku trgovanja ene 3% v minusu, ves trg je šel gor, EV delnice posebej, čakal sem, da se še ta zbudi.
In res, počasi je začel iz minusa rasti proti nuli. Kupujem vselej, ko je delnica v plusu, čakal sem torej plus. Čim je prilezel na 19,07 in bil v zelenem, bum, kupil. Stop loss tesno na minus 0,5%.
Potem je šel samo gor, ves čas sem stop loss dvigoval, prodal sem po 20,30 USD, 6% plusa. Pri 500 delnicah je naneslo nekaj čez 600 USD. Zelo zadovoljen.
Zna, da bo danes šlo še gor ampak kdo ve... Kar sem želel, sem dobil, oziroma precej več. Štartal sem s ciljem na plus 3% kot ponavadi, razvilo pa se je precej bolje.

Dobro trgujte!

libreus ::

trgovec35 je izjavil:

libreus je izjavil:

trgovec35 je izjavil:


Danes gledam Kitajca NIO, ki ga imam že dolgo na radarju. Kitajski Tesla. Morda bo primeren za ponovitev vaje.

Jaz imam od IPO-ta XPEV, kateremu dejansko pravijo kitajska Tesla. ;)


Evo, včeraj sem ga dejtrejdal, XPEV je bil takoj po pričetku trgovanja ene 3% v minusu, ves trg je šel gor, EV delnice posebej, čakal sem, da se še ta zbudi.
In res, počasi je začel iz minusa rasti proti nuli. Kupujem vselej, ko je delnica v plusu, čakal sem torej plus. Čim je prilezel na 19,07 in bil v zelenem, bum, kupil. Stop loss tesno na minus 0,5%.
Potem je šel samo gor, ves čas sem stop loss dvigoval, prodal sem po 20,30 USD, 6% plusa. Pri 500 delnicah je naneslo nekaj čez 600 USD. Zelo zadovoljen.
Zna, da bo danes šlo še gor ampak kdo ve... Kar sem želel, sem dobil, oziroma precej več. Štartal sem s ciljem na plus 3% kot ponavadi, razvilo pa se je precej bolje.

Dobro trgujte!

Bravo. Kot rečeno, sam vlagam na dolgi rok. ;)
Včeraj pa sem vložil še v Nvidio, ker na dolgi rok zares obeta.

Spremlja kdo Snowflake ($SNOW), danes je IPO?

Spremlja kdo Snowflake ($SNOW), danes je IPO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

libreus ::

Spremlja kdo Snowflake ($SNOW), danes je IPO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

jakanov ::

libreus je izjavil:

Spremlja kdo Snowflake ($SNOW), danes je IPO?


Ja, iskreno me zanima nakup čez 3 mesece, ko se bo videlo, kje bo pristala cena.

strawman ::

V igri naj bi bilo znižanje davka na dohodek iz kapitala in skrajšanje roka brez davka za odsvojitev kapitala:

Predlagajo, da se rok, po katerem se ne plača dohodnine od dobička iz kapitala, doseženega pri odsvojitvi kapitala, skrajša iz 20 let na 15 let. Če boste na primer delnice prodali po 15 letih lastništva, ne boste plačali davka.

Strateški svet med drugim predlaga znižanje stopnje davka od dohodkov iz kapitala iz 27,5 odstotka na 25 odstotkov, pri oddajanju nepremičnin v najem pa zvišanje normiranih odhodkov iz 15 odstotkov na 30 odstotkov in znižanje stopnje dohodnine iz 27,5 na 25 odstotkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

Machete ::

Unity Software (U) kdo?
09/17/2020
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

strawman ::

Unity ima po mojem mnenju dober potencial za prihodnost z velikimi investicijami v AR in VR, sploh če jim uspe v te tehnologiji dobro vpeljat svoje reklame, vendar zna trenutno ceno narekovat tech stock roller coaster in se ga raje ne dotikam.
Enako velja za Corsair in Palantir.

trgovec35 ::

Jao jao. Ena zanimivost od včeraj. Trgujem že 25 let...

Zelo zelo redko shortam.

Včeraj kupil Citi bank (C), 100 komadov. Moj cilj rasti do konca dneva ni dosegla, neki drobiž zaslužka bi bil. Ker se limiti zgornji in spodnji niso sprožili, sem se zelo pozno spomnil (21:58) da pozicijo zaprem.
Vzel telefon, Captrder, portfolio, kliknil na C in takoj SELL order in OK. Bimbo. Odprl sem samo novo pozicijo, 100 delnic C shortal:)
Nato ob 21:59 hitro poiskal pravo LONG pozicijo, pritisnil pravi ukaz CLOSE POSITION in prodal za neki malo drobiž dobička.

Potem skočil zapret še SHORT pozicijo, a je prej borza zaprla vrata... Tako da imam stanje portfolija minus 100 C delnic.

Mater sem se smejal. Zdaj pač držim pesti, da gre danes vse dol in moj C tudi, da ga po manj kupim in zaprem pozicijo. Morda pa kaj nenačrtovano zaslužim.

Dobro trgujte.

J.McLane ::

BloombergNEF je objavil lithium-ion battery supply chain ranking, če koga zanima:
https://about.bnef.com/blog/china-domin...

Je po državah in dana je še projekcija za 2025:



Se še komu zdi tale Švedska malo sumljivo visoko v letu 2025. Kakšne plane imajo to? Vem da Talga planira na švedskem marsikaj, ampak to ziher ni vse, ali pač?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

J.McLane ::

Northvolt planira 32 GWh fabriko na Švedskem, težko to potisne švedsko na 4. mesto v 2025.

Škoda ker tale BNEF ni dodal kakšne kapacitete so to oni predvidevali za 2025, ker po moje so močno podcenili kar bo dejansko takrat nastalo. Pa zna biti da bodo po Tesla battery day tole tabelco morali malo popravit.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

rini ::

Ko berem članke kot je današnji v Delu "Voznik Tesle je med vožnjo po avtocesti v avtomobilu spal" nekako razumem ceno delnice TSLA. Ali si je kdo pred 5 leti predstavljal, da bo to že izvedljivo v bližnji prihodnosti. Da ne pomislim na prihodnost v vesolju.

Aphanisis ::

Zakaj bi se slovenci bun'li za morje, če pa nas bo Elon poslal v vesolje!

FrRoSt ::

rini je izjavil:

Ko berem članke kot je današnji v Delu "Voznik Tesle je med vožnjo po avtocesti v avtomobilu spal" nekako razumem ceno delnice TSLA. Ali si je kdo pred 5 leti predstavljal, da bo to že izvedljivo v bližnji prihodnosti. Da ne pomislim na prihodnost v vesolju.

Ko boš pa med vožnjo lahko še sexal, bo pa delnica upravičeno dražja še za 50%! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

libreus ::

FrRoSt je izjavil:

rini je izjavil:

Ko berem članke kot je današnji v Delu "Voznik Tesle je med vožnjo po avtocesti v avtomobilu spal" nekako razumem ceno delnice TSLA. Ali si je kdo pred 5 leti predstavljal, da bo to že izvedljivo v bližnji prihodnosti. Da ne pomislim na prihodnost v vesolju.

Ko boš pa med vožnjo lahko še sexal, bo pa delnica upravičeno dražja še za 50%! :)):)):))

Če lahko spiš, zakaj ne bi mogel še slednjega? :))

Mato989 ::

libreus je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

rini je izjavil:

Ko berem članke kot je današnji v Delu "Voznik Tesle je med vožnjo po avtocesti v avtomobilu spal" nekako razumem ceno delnice TSLA. Ali si je kdo pred 5 leti predstavljal, da bo to že izvedljivo v bližnji prihodnosti. Da ne pomislim na prihodnost v vesolju.

Ko boš pa med vožnjo lahko še sexal, bo pa delnica upravičeno dražja še za 50%! :)):)):))

Če lahko spiš, zakaj ne bi mogel še slednjega? :))


Mogoče zato ker lahko preveč zjebeš sistem in zaznava preveč tresljajev :P

On topic... kako kaže delnicam profiji?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Mato989, odpri internet v sredo zjutraj.

J.McLane ::

rini je izjavil:

Ko berem članke kot je današnji v Delu "Voznik Tesle je med vožnjo po avtocesti v avtomobilu spal" nekako razumem ceno delnice TSLA. Ali si je kdo pred 5 leti predstavljal, da bo to že izvedljivo v bližnji prihodnosti. Da ne pomislim na prihodnost v vesolju.


Tesla ima vrednost predvsem zaradi:
- pričakovane lastne proizvodnje baterij (trenutno je v navezi s Panasonic) in veliko širjenje kapacitet. Tule ne bodo v igri samo avtomobili ampak velik delež tudi Grid storage.
- Software dela, ki je v avtu, spet težijo, da je vse v in-house
- Način proizvodnje avta obračajo na glavo. Poglej si "mega casting", poglej kako je narejen Cyber Truck.

Recimo CATL največji proizvajalec baterij je vreden $68 milijard, pa delajo samo baterije, trenutno so na ~35 GWh. Tesla ima plane v TWh, bo treba počaka na Battery day da se naredijo bolj točne projekcije.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kow ::

Tudi hw v avtu je pod njihovim nadzorom oz. ga dizajnirajo in-house. Pa tudi hw v cloudu bo, ce ze ni. Igrajo malo bolj resno igro, kot ostali proizvajalci, ki se zanasajo na zunanje izvajalce.

rini ::

J.McLane je izjavil:

rini je izjavil:

Ko berem članke kot je današnji v Delu "Voznik Tesle je med vožnjo po avtocesti v avtomobilu spal" nekako razumem ceno delnice TSLA. Ali si je kdo pred 5 leti predstavljal, da bo to že izvedljivo v bližnji prihodnosti. Da ne pomislim na prihodnost v vesolju.


Tesla ima vrednost predvsem zaradi:
- pričakovane lastne proizvodnje baterij (trenutno je v navezi s Panasonic) in veliko širjenje kapacitet. Tule ne bodo v igri samo avtomobili ampak velik delež tudi Grid storage.
- Software dela, ki je v avtu, spet težijo, da je vse v in-house
- Način proizvodnje avta obračajo na glavo. Poglej si "mega casting", poglej kako je narejen Cyber Truck.

Recimo CATL največji proizvajalec baterij je vreden $68 milijard, pa delajo samo baterije, trenutno so na ~35 GWh. Tesla ima plane v TWh, bo treba počaka na Battery day da se naredijo bolj točne projekcije.



Ja. Pa še gigantski električni zalogovniki na pohodu. Ob sončnih mesecih nabiraš energijo in jo uporabiš veliko kasneje.

Tudi centralna konzola v enem naj bi bila res vrhunska. Srce avtomobila.

Pristop in-house posnema tudi Apple, ki trdi, da je Intel zaspal s procesorji, da so prepočasni in energetsko neučinkoviti. Da pa ostane vsaka drobtina v hiši, pa je tu še apple pay in apple TV.

Še pestro bo.

gruntfürmich ::

CVAC kopičite?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Kako to da unity software še ni mogoče nabaviti na IBK? 8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bobby ::

Niso ga se vnesli.
Sekundarno ne izvajat fomo, verjetnost, da bo cez mesec dni na isti tocki, kot je danes je statisticno gledano 72%.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Machete ::

Maja sej vem. Sam ko imam šuške gor, pa sem trigger happy.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

johny3 ::

"With the IPO of $CMPS on friday, we may have just finally started the beginning of the #ShroomBoom and psychedelic inspired medicine Era.

I am a holder of $MMEDF
@mindmedco
and really looking forward to it.

The Accumulation Phase has been going on for months now."

https://twitter.com/N1njaWTF/status/130...

Kaj kej menite? CMPS vidim da je šel v petek lepo gor.

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

trgovec35 ::

Zanimiv dan na borzi se obeta, Amerika kaže globoko rdeče. Zadeva se je počasi začela ustavljat se mi zdi.
Sem 100% v gotovini, ni lepšega ob takšnem dnevu. Razen, če šortaš delnice, to pa je drugo.
Moj NKLA, kjer sem pred časom potegnil skoraj 40% plusa v enem dnevu in prodal, danes grmi v brezno.
Zna bit prilika za dnevni šort, ko se bo malo odbil navzgor. Bomo spremljali.

Dobro trgujte.

J.McLane ::

Tale NKLA je bil na trhlih temeljih že takoj ob IPO, praktično niso imeli kaj pokazat, igrati se s tako firmo je kot igra z ognjem, OK če delaš na tehnični analizi, ampak fundamenti so bili tu enostavno gnili.

Jaz sem pa v zadnjem mesecu nabavil nekaj:
- Micron Technology (+8,5%)
- Orocobre Limited (+7,4%)
- Nano One Materials Corp (0%)
- Talga Resources Ltd (+8%)
- Ardea Resources Ltd (pravkar kupil)

Sicer pa 50% v kešu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

FrRoSt ::

Res so zanimive razmere na borzi! ;)

Morda nismo daleč od tiste napovedi, da bo kriza v obliki W!? 8-)

Bo treba kakšno ciganko vprašat! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Machete ::

Večina jaga bab pravi, da bo jesen rdeča.
Nikola pa ima potencial v vodikovih kamionih, če jim uspe postaviti infrastrukturo od najbolj prometnih kamionskih tras naprej, zna zadeva celo uspeti. ČE ČE ČE

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

J.McLane ::

Firme, ki imajo samo neko vizijo tipično potrebujejo kar nekaj časa, da dajo kakšne produkt od sebe. Delničarji pa niso pripravljeni čakat kakšno desetletje ali dve na rezultate.

Takih potencialnih firm je mnogo, jaz sem zgoraj nabavil nekaj takih, ki bodo za moje pojme dostavile nek Revenue v roku petih let. Za na hitro zaslužit to morda niso, ker je že spread ob nakupu katastrofa.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

sergo ::

sergo je izjavil:

Vsi pricakujejo inflacijo, a dejansko se dogaja deflacija
Poglejte si M2 money supply
Pricakujem v kratkem:
- padec zlata (dolgorocno bull run)
- padec nafte
- padec delnic
- dvig dolarja
- dvig cene obveznic (padec obresti)


Nic nepricakovanega. Trg se pocasi zacenja zavedat deflacije. Banke so stisnjene v kot, nicne obrestne mere in nezainteresiranost posojil vodi v njihov propad. Evropske banke, predvsem Spanija in Anglija bodo prve pokleknile, ne pomaga jim niti velika izpostavljenost posojil v Turciji. Danes lep zlom, Santander, posledicno IBEX35, HBSC, DB sledi.
Oktober bo zelo zanimiv.

Privatni bancni sektor je mrtev, prevzele ga bodo centralne banke.

libreus ::

Jp, vse rdeče ... jaz imam portfelj -10 %. Sicer na dolgi rok, ampak vseeno ... ni prijetno. :)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: libreus ()

johny3 ::

Mogoče kdo ve kje bi lahko sprovedel naročilo za OTC delnice? Konkretno me zanima za Mind Medicine (MindMed) Inc OTCMKTS: MMEDF

PrihajaNodi ::

libreus je izjavil:

Jp, vse rdeče ... jaz imam portfelj -10 %. Sicer na dolgi rok, ampak vseeno ... ni prijetno. :)




To ni nic, kaka korekcija neki. Da bi sle dolk kot v kriptu bi blo ja. Tam zarohni tudi do 70%

FrRoSt ::

sergo je izjavil:

sergo je izjavil:

Vsi pricakujejo inflacijo, a dejansko se dogaja deflacija
Poglejte si M2 money supply
Pricakujem v kratkem:
- padec zlata (dolgorocno bull run)
- padec nafte
- padec delnic
- dvig dolarja
- dvig cene obveznic (padec obresti)


Nic nepricakovanega. Trg se pocasi zacenja zavedat deflacije. Banke so stisnjene v kot, nicne obrestne mere in nezainteresiranost posojil vodi v njihov propad. Evropske banke, predvsem Spanija in Anglija bodo prve pokleknile, ne pomaga jim niti velika izpostavljenost posojil v Turciji. Danes lep zlom, Santander, posledicno IBEX35, HBSC, DB sledi.
Oktober bo zelo zanimiv.

Privatni bancni sektor je mrtev, prevzele ga bodo centralne banke.

Ko to takole na tak enostaven napišeš in prebereš, potem ti je jasno, da bi bilo zdravilo samo progresivno obdavčenje, tudi nepremičnin...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bobby ::

Nikola je busted,.. Imajo nove tozbe za vratom,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

redtech ::

Kdo razmišlja o SPXU?

mat xxl ::

Rox je poletel + 1200 % v tednu, ve , kdo zakaj ?

J.McLane ::

redtech je izjavil:

Kdo razmišlja o SPXU?


Ne priporočam short pozicij, a ni dovolj, da v kešu čakaš na nižjo ceno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tt33 ::

Jaz bi tudi kot začetnik začel investirati v delnice tujih (ameriških ...) firm z namenom dolgoročnega varčevanja. Zanima me, kje se tega lotiti - katera platforma, da ni nepotrebnih provizij? Ali pa da če že so, stvari potem potekajo primerno gladko in brez natege. Slišal sem za eToro, ampak pretežno negativne stvari. In pa kako človek vse to prijavi na FURS, da je vse legalno?

Verjetno je bilo to v tej temi že večkrat odgovorjeno, ampak sedaj je vsega skupaj 60 strani. Tako da bi bil vesel, če kdo zna usmeriti na ustrezne informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tt33 ()
««
60 / 163
»»