» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
26 / 163
»»

pingme ::

Ima kdo primer kako recimo Interactive Brokers ali Degiro sporoča izplačilo dividend. A to predložite FURSu kot dokazilo v prilogi o plačanem davku v tujini?

sparovcek2 ::

Ce se nihce ne strinja, potem je potrebno doublat down.

Res lepa priloznost.

metalc ::

pingme je izjavil:

Ima kdo primer kako recimo Interactive Brokers ali Degiro sporoča izplačilo dividend. A to predložite FURSu kot dokazilo v prilogi o plačanem davku v tujini?


Degiro: Activity -> Account statement. Tam je sicer svega i svašta, lepo pa piše tudi, kdaj, koliko (v orig. valuti) in od koga si dobil dividende. Če so ti odbili davek, takoj pod tem lepo piše tudi to. Account statement si lepo filtriraš na določen datum, izvoziš v PDF in to predložiš FURSu. Še več, ko mine ex date, ti pod Portfolio izpiše tudi prihajajoče dividende, samo občasno ga biksa pri napovedi davka. Meni je že nekajkrat napovedal nekaj čudnega, ampak ob dejanskem izplačilu so zmerj odtegnili toliko, kolikor je treba. V letnem poročilu ti tudi razčlenij, koliko dividend in davkov je prišlo iz določenih držav. Ampak spet ga nekaj lomi. Del dividend od iste bermudske firme mi je namreč kategoriziral pravilno, del pa pisal kar pod ZDA.

Utk ::

Ima kdo primer kako recimo Interactive Brokers ali Degiro sporoča izplačilo dividend. A to predložite FURSu kot dokazilo v prilogi o plačanem davku v tujini?

Ne, tisto ne velja kot dokazilo o plačanem davku, kolk jaz razumem, ker je tisto načeloma akontacija in ne dokončen davek. Dokazilo bi moral zahtevat od FU države, ki ti je trgala davek.

Utk ::

Pri meni pri dividendi piše "witholding tax", in če ti ne bi bil ti takšno nešolano tele kot si, bi vedel kaj to pomeni.

Gagarin ::

pingme je izjavil:

Ima kdo primer kako recimo Interactive Brokers ali Degiro sporoča izplačilo dividend. A to predložite FURSu kot dokazilo v prilogi o plačanem davku v tujini?


Za IB si narediš v reports letno poročilo, obkljukaš dividends in witholding tax in to datoteko priložiš k napovedi.

Ascendor ::

Mene pa zanima na podlagi česa točno se odločite, katere delnice boste kupili, kdaj jih boste recimo prodali, ipd?
Vem, bolj obsežno, vendar me res zanima ali dejansko recimo berete letna poročila, izračunavate kakšne koeficiente, itd., ali bolj "po občutku" in zgodovinskem nihanju...

adut81 ::

Acendor, evo meni so tudi drugi pomagali pa ti jaz napišem svoj začetek. Na finviz.com si poiščem svoje delnice, ki so meni všeč, ne glede ali so pod emo 200 ali nad, ali v trendu naraščanja ali padanja, to je pomembno, ko sam analiziraš delnico. Zelo pomembno je, kje vstopiš v pozicijo, seveda ne na vrhu in ne čisto pri dnu, ko je delnica na dnu rabiš še neko potrditev (prevladujejo kupci in ne prodajalci), da se bo trend obrnil navzgor in da pridobiva na momentu. Tu gledaš vse priliv denarja, volumen in seveda povprečja, pri delnicah, kjer je cena nižja od 10 evrov je najbolj gledati sma 9 in sma 18. Če je trend v naraščanju potem lahko gledaš tudi rsi, če je v padanju pačasni stohastični osilator in seveda macd, bolingerjeve, vse to uporabljam za nakup in prodajo. Vse svoje domneve potem preverim še na različnih spletnih straneh, kjer malo pokramljam z drugimi uporabniki. Primer prejšnji teden sem za 1000 evrov nakupil delnice podjetjih plug, nh, endo, grpn ki so mi prinesle kar nekaj dobička. Danes naredil analizo z drugimi delnicami in tako jutri zgodbo ponovim.To je samo delček vsega, sem pa jaz najprej vložil v svoje znanje, da se sedaj lahko igram, če ne gre hitro vse.

Machete ::

In katere so te druge? Ne bit skrivnostni, saj nima smisla nekaj skrivati?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

adut81 ::

Aha misliš spletne strani? Seveda ne skrivam, kdor se izobražuje naleti na te spletne strani, vietrader, stocktwits, chartmill, algoritem .... itd. Upam, da sem komu kaj pomagal. Mene je najbolj navdušil uporabnik trgovec 35. Če pa želi še kdo kaj z veseljem povem. Dopade se mi ameriški trg, kjer res v ponedeljek ko je trg v bumu pogledam kaj gre kam. Ni slabe delnice, lahko služiš tudi ko gre delnica do bankrota seveda ne čisto na dnu.

adut81 ::

Ali misliš delnice? APHA, NIO, DO - kupujem delnice pod 10 evri, da jih količinsko več nakupim.

ZgublamDnar ::

Zrihtaj si broker, ki omogoča fractional trading, da ne bos omejen pri izboru delnic.

adut81 ::

Sedaj sem na trading 212 bi pa šel rad na degiro ali pa captrader. Samo degiro nas noče...

sparovcek2 ::

Ce bi sam moral opisati trenutno situacijo kapitalskih trgov z eno besedo, bi rekel da je to blagostanje.

Machete ::

Shortat TSLA? :|
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Če razumeš zakaj je zrastla za 3x, pa tega razloga več ni, potem kar shortaj. Če ne, pa morda bolje da ne. Jaz ne razumem, niti zakaj ravno zdaj.

Machete ::

Imaš prav. Dokup še 1 ali 2. bom raje naredil. :)

*edin ne razumem, zakaj ne morem na premarketu trejdat (IBK portal).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Okapi ::

TSLA bo močno padla, ko se bodo razblinile sanje o robotaksijih, revolucionarnih baterijah in svetovni dominaciji.Ampak do takrat bo pa lahko še precej zrasla.

Warpijeva penzija bo samo, če bo pravočasno prodal.>:D

Machete ::

Okapi žal streljaš budalaščine. Seveda se lahko sesuje, ampak ne zaradi 'razblinjenih sanj'. To niso sanje, ampak realnost, samo ne v Dupleku. USA so drugi vzporeden svet, ki ga ne razumeš, ne vidiš. Edino geopolitične krize lahko zamajejo začrtano smer.
Robotaksija tudi pomoje ne bo (piloti so še vedno prisotni v avionihh, čeprav jih že desetletje popolnoma vodi računalnik), ampak ne vidim tega kot glavnega aduta, kot to ti omenjaš.
Tahudi playerji bodo chain of supply, in house produkcija, preboj na solid state, kamioni, giga tovarne itd.. Duh je ušel iz steklenice, ne ignoriraj tega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WarpedGone ::

Machete se svita, okapi še vedno glava v riti ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

2 sem še kupil, pred odprtjam oddal order. Tvegano, ampak zgleda da dobra odločitev. Je pa kar malo predvidljivo dnevno gibanje, up up, potem pa pred zaprtjem dump. Kakorkoli za mesec ali dva je to to zame.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jakanov ::

Imate kakšen nasvet, preden bi začel uporabljati Interactive brokers?

adut81 ::

Pozdravljeni, zaenkrat vse super na trade 212.
Danes nakupim delnice INO.
Bom si tudi nekaj izplačal, pa da vidim kako bo.

L.p

kow ::

Cedalje vec noobov sprasuje po brokerjih. To je pogosto dober indikator za previdnost.

Facebook dev ::

Dober indikator za previdnost bo, ko te bo frizerka spraševala kako kupit delnice. Dokler je to na tehno forumu, ni tok krize.

Machete ::

V razvitem svetu frizerke dejansko imajo delnice. Bo pa vedno več malih ribic in ulice na delniških trgih. Zakaj? Ker je dostopno z nekaj kliki.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Ta moznost obstaja ze dolgo, torej to ni smiselna razlaga.

Nikonja ::

Še ena "easy money" tema kje nobeden ne gubi denar, vsi ga samo služijo... res je zanimljivo da tolk bogatunov še vedno ima tolk časa pisat po Slo-techu o svojih gromozanskih zaslužkih.

trgovec35 ::

Nikonja je izjavil:

Še ena "easy money" tema kje nobeden ne gubi denar, vsi ga samo služijo... res je zanimljivo da tolk bogatunov še vedno ima tolk časa pisat po Slo-techu o svojih gromozanskih zaslužkih.


Vsak trgovec ima zelene in rdeče dneve. Moj dan je danes rdeč. Samo ena pozicija zelena, sedem pozicij rdečih. Opa, zdaj kaže dve zeleni.
Cilj je imeti več zelenih kot rdečih dni letno ter povprečno zgubo po trejdu vsaj 2 x manjšo od povprečnega zaslužka po trejdu.
Če to dolgoročno dosežeš, služiš. Če ne, izgubljaš.

Je pa v človeški naravi, da se raje pohvalimo, ko kaj zaslužimo, sicer pa smo tiho:)

adut81 ::

Pa to ti je malo denarja ob koncu meseca, noben bajni zaslužek. Vložil malo in zaenkrat še plavam.

pikachu004 ::

Facebook dev je izjavil:

Dober indikator za previdnost bo, ko te bo frizerka spraševala kako kupit delnice. Dokler je to na tehno forumu, ni tok krize.


Preberi 13. post na prvi strani. Enak tvojemu, le da je iz leta 2013. Če bi takrat prodal, bi bil ob koliko zalužka?

          ::

Na kakšen način lahko sam trgujem z delnicami?

WarpedGone ::

Poskusi kako brezplačno online igro,jih je na kupe ...
Zbogom in hvala za vse ribe

          ::

Saj trgovalne račune imam pri dveh bankah, ampak v dobi interneta mi telefonsko trgovanje preko posrednika deluje nekoliko zastarelo.

Machete ::

https://finance.yahoo.com/quote/SDGR?lt...
Tole je moja #3/5 glede na market value. Kar huda zelena.

Zanimivo, če koga zanima..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

adut81 ::

Plug pa kr raste iz 3.50 na 5.70 neverjetno.

trgovec35 ::

adut81 je izjavil:

Plug pa kr raste iz 3.50 na 5.70 neverjetno.


Ja, neverjetno. Jaz ga opazujem že od 2$, nisem pa kupil. Opazujem:)
Eanko imam na radarju FCEL, ki tudi razvija tehnologijo gorivnih celic. Tega spremljam že od pol dolarja, zdaj je skoraj 3$. Nisem pa kupil...

Tehnologija ima bodočnost, obe delnici pa izredno volativni, izgleda kot da nimata plafona. Če bi jih danes imel, bi sigurno vnovčeval dobičke, izgleda namreč prelepo. Ali pa vsaj delno prodajal, nekaj pa pustil za prihodnje.

Vsekakor pa čestitam k izboru in pravočasnemu nakupu. Meni izredno hitre rasti v kratkem obdobju ne dišijo, teh delnic se izogibam.

Investitor ::

Zanimivo kako je bila ta tema pred par leti o dolgorocnem vlaganju v delnice. Bolj Buffetovski pristop. @Tilen je pisal zelo dobre analize podcenjenih delnic.

Sedaj pa samo se ideje o daytradingu, kratkorocni zasluzki, shortanje itd.
Morda je vrh blizu in bo baloncek pocil glede na to kam peljejo te spekulantske razprave...

rini ::

danes je po dolgem času vse rdeče

bobby ::

Investitor je izjavil:

Zanimivo kako je bila ta tema pred par leti o dolgorocnem vlaganju v delnice. Bolj Buffetovski pristop. @Tilen je pisal zelo dobre analize podcenjenih delnic.

Sedaj pa samo se ideje o daytradingu, kratkorocni zasluzki, shortanje itd.
Morda je vrh blizu in bo baloncek pocil glede na to kam peljejo te spekulantske razprave...


To je dobro ker ljudje vse vec vlagajo v sklafe oz kit komplete in dejansko ni posameznih vlagateljev oz smo redki. Minus tega je,, da dejansko trg ni vezan na posamezne investicije.
Smo redki ki dejnsko znamo brati porocila.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

Investitor je izjavil:

Zanimivo kako je bila ta tema pred par leti o dolgorocnem vlaganju v delnice. Bolj Buffetovski pristop. @Tilen je pisal zelo dobre analize podcenjenih delnic.

Sedaj pa samo se ideje o daytradingu, kratkorocni zasluzki, shortanje itd.
Morda je vrh blizu in bo baloncek pocil glede na to kam peljejo te spekulantske razprave...


Zahvali se kvantitativnemu sproščanju ki se preliva v delnice... namesto v žepe mase...

Namesto da bi vsem državljanom dali 5k dolarjev keša, raje pumpamo delnice...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Machete ::

Investitor je izjavil:

Zanimivo kako je bila ta tema pred par leti o dolgorocnem vlaganju v delnice. Bolj Buffetovski pristop. @Tilen je pisal zelo dobre analize podcenjenih delnic.

Sedaj pa samo se ideje o daytradingu, kratkorocni zasluzki, shortanje itd.
Morda je vrh blizu in bo baloncek pocil glede na to kam peljejo te spekulantske razprave...


Nisem prepričan, da je tovrsten milenijski pristop nujno nakaz poka balona. Gre za evolucijo 'vlaganja', ki je v desetletju zelene cone, postal kavbojski in površinski, s tehnologijo pa še instanten.


rini je izjavil:

danes je po dolgem času vse rdeče

Nope

Machete je izjavil:

https://finance.yahoo.com/quote/SDGR?lt...
Zanimivo, če koga zanima..

https://www.tradingview.com/symbols/NAS...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rini ::

Zanimivo :) A si kaj vložil, do kam lahko še požene?

Utk ::

Mato989 je izjavil:


Namesto da bi vsem državljanom dali 5k dolarjev keša, raje pumpamo delnice...

Če bi meni kar nakazali 5 jurjev, bi jih dal v delnice. Pa še to najbrž v bolj tvegane kot svoj denar. Tudi drugi najbrž ne bi nič bolj pametnega naredili z njimi.

PrihajaNodi ::

Kriptovalute, jasno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Machete ::

rini je izjavil:

Zanimivo :) A si kaj vložil, do kam lahko še požene?


Sem. pri okoli 27$ pa potem še pri $34. Do kje?
Težko reč. 450 ljudi od tega 300 doktorjev, 100.000$ ca prometa na zaposlenega/y.
Software in analitična orodja, pa so produkti z visokimi (možnimi) maržami.
To so samo osnove, ki se jih spomnim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jakanov ::

Prosim za pomoč pri razumevanju:
Če imamo enak ETF iShares Core S&P 500.
Zakaj pride do razlike pri ceni skoraj 10% pri CSSPX.SW in med CSSPX.MI?

https://finance.yahoo.com/quote/CSSPX.S...
https://finance.yahoo.com/quote/CSSPX.M...

kow ::

Saj ti pise...

"Swiss - Swiss Delayed Price. Currency in USD"
"Milan - Milan Delayed Price. Currency in EUR"

jakanov ::

Spregledal...
Hvala!

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Namesto da bi vsem državljanom dali 5k dolarjev keša, raje pumpamo delnice...

Če bi meni kar nakazali 5 jurjev, bi jih dal v delnice. Pa še to najbrž v bolj tvegane kot svoj denar. Tudi drugi najbrž ne bi nič bolj pametnega naredili z njimi.


Marsikdo bi nakupil hrano, pohistvo, avto itd... Boljsi pogon gospodarstva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
26 / 163
»»