» »

opremljanje stanovanja - strošek

opremljanje stanovanja - strošek

korenje3 ::

A je kdo tukaj že opremljal stanovanje? Koliko ste dali za vso opremo, + okna in vrata in in za koliko veliko stanovanje?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

Povej kaj rabiš naredit in ti lahko podamo oceno.
Magic

korenje3 ::

Moram opremiti stanovanje, 50m^2. torej kuhinja, kopalnica, dnevna soba, spalnica. 4k€ sem že dal za okna, 2k€ za kopalniško opremo. Rad bi primerjal stroške z ostalimi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Company ::

Tole je malo mimo vprašanje. Parket je lahko za 20 ali pa 200€ na kvadrat, omara v ikei 100€, narejena po naročilu iz kvalitetne masive pa 2000€. Če pa sprašuješ, kako je kdo z najmanjšimi možnimi stroški opremljal stanovanje, pa moraš to napisati.

LP!

mgermo ::

Recimo 4k za okna se men zdi ful glede na to, da je brat na hiši menjal 6 oken/balkon, dal troslojna za manj kot 2k.

T0RN4D0 ::

Hja, če je kakšno panoramsko, pa rolete na knof pa si na 4k hitro. Drugače pa kot rečeno, da se živet brez opreme ali pa zbušit navzgor neomejeno €.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

To je nemogoce primerjat. Vsak ima svoj okus in zelje in svojo oceno kvalitete... vse kar lahko dobis, so neki zneski, ki ti cisto nic ne povedo. Tako kot ze zgoraj nekdo pise, da je 4k veliko za okna - za enega je, nekdo bo dal pa se 2 ali 3X toliko.

lp

GGGGG ::

90m2 v cca. 35k eur. Zajema knaufanje sten, parket, kuhinjo, kopalnico in vso ostalo opremo razen otroške sobe.

Pri opremi so razlike lahko ogromne, sploh v kuhinji in kopalnici.

Rainbow Dash ::

js sm si kupu novo mizo u sobi pa sm dau tk ene 100€.. tk da ja

SkIDiver ::

mgermo je izjavil:

Recimo 4k za okna se men zdi ful glede na to, da je brat na hiši menjal 6 oken/balkon, dal troslojna za manj kot 2k.


Samo? Jaz sem za hišo naračunal vsaj 12k€ pa ni baš nekaj veliko oken. Kaj je pa vgradil notri?

bedak ::

Company je izjavil:

Tole je malo mimo vprašanje. Parket je lahko za 20 ali pa 200€ na kvadrat, omara v ikei 100€, narejena po naročilu iz kvalitetne masive pa 2000€. Če pa sprašuješ, kako je kdo z najmanjšimi možnimi stroški opremljal stanovanje, pa moraš to napisati.


tko nekako

ploščice so lahko 5€ kvadrat ali 80€ kvadrat

midva sva zdej blizu konca adaptacije stanovanja (cca. 60 m/2) in je do sedaj prišlo okoli 45k€,
zajema pa praktično vse (od stanovanja je ostal le skelet) ... menjava cevi, oken, dodatno izoliran strop,
ploščice, parket, kuhinja, vsa bela tehnika, kopalnica, spalnica, kavč, ....

ScumbagSteve ::

Rainbow Dash je izjavil:

js sm si kupu novo mizo u sobi pa sm dau tk ene 100€.. tk da ja

praktično zastonj
Scumbag Štefko

krneki0001 ::

Kuhinja - vodoodporen laminat, 8 omaric, pult 280 + 160cm, pečica, grelna plata, pomivalni stroj, skrinja 125cm, hladilnik 125cm, umivalnik + pipa - 300 evrov laminat + 1700 evrov vse ostalo
Kopalnica - laminat (vodoodporen), kopalna kad, kotliček, bide, školjka, umivalnik in omara za stvari zložit - 400 evrov vse skupaj.
Dnevna soba in jedilni kot - laminat (en del neprepustni, ostalo navaden), kavč 3+2, 3 omare po naročilu narejene, miza in 6 stolov - 3000 evrov

Večino stvari sva kupila v ikei, nekaj v baumaxu, nekaj v GA in nekaj pri mizarju, ki naredi res tako kot mora biti.


Pa če kupuješ zadeve, pojdi malo pogledat v baumax pod city parkom. Za novo leto ga bodo zaprli, zato so vse stvari zelo znižane in se sedaj splača kupit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

theBill ::

35k € za popolno obnovo + opremo 78 m2 velikega stanovanja. Menjane je bilo vse razen električne napeljave, kjer so bile menjane samo varovalke in dodatno speljani vodi, kamor je bilo potrebno.

To zajema alu okna, notranja vrata, vhodna protivlomna vrata, kuhinja z vsemi aparati, kompletna kopalnica (keramika + elementi), WC, stene prekitane, parket delno samo pobrušen + novo lakiranje, delno položen na novo, zamenjani radiatorji, zamenjane vse vodovodne cevi + odtoki. V to ceno je zajeta tudi klima, pohištvo v dnevni sobi in kavč 3+2+1, kuhinjska miza, postelja, vgradne omare, itd.

Kuhinjo + vgradne omare mi je naredil mizar po mojih načrtih - greš in najdeš v salonu kuhinjo ki ti je všeč, narediš načrt za konkretno tvojo kuhinjo, potem ti dajo v trgovini print pogleda iz večih strani, ampak brez mer. Vpišeš mere, greš do mizarja, izbereš materiale, patente za odpiranje omaric, predalov, itd. in prideš precej ceneje skozi.

Pri gradbenih delih, kitanju, beljenju, itd. je bilo precej mojega dela vloženega + kakšen kolega je pomagal. Kuhinjske aparate sem tudi dobil po vezah ceneje. Tko da ja, če se preseravaš, je lahko še precej dražje vse skupaj.

Moraš pa vedeti, da verjetno ne boš prenavljal naslednjih XY let, zato če imaš možnost dobro premisli, si izberi materiale in barve, ki so ti všeč, in ne delaj nekaj na hitro in poceni, samo toliko da je, ker boš imel 2x delo.

Magic1 ::

Cene oken se lahko razlikujejo tudi za 50% samo glede na ponudnika. Jaz sem dal za 5 troslojnih s roletami in komarniki okoli 2300€. Dobil sem pa par ponudb za isto stvar za več kot 3500€...
Magic

SkIDiver ::

Tisti, ki omenjate okna se priporočam za info katerega opnudnika ste izbrali. Sam gledam lesena okna.

floyd1 ::

Starši so vzeli lesena okna Gašper. Skupaj s sejemskim popustom (MOS Celje) in popustom za avans so bili kar nekaj cenejši od ostalih, okna (vsaj po mojem) zelo dobra. Drugače pa sta imela še predračune od Sore, Marlesa, Jelovice. Družinski prijatelji so dali delati predračune za svojo hišo kakega pol leta kasneje in je bil najcenejši Marles, tako da...
Zadnjih nekaj let jih izdeluje tudi AJM.
Se pa tudi troslojna lesena okna kar nekaj razlikujejo med sabo (širina profila, toplotna prevodnost...).

SkIDiver ::

@floyd1 hvala.

Perza ::

Kar se oken tiče, jaz sem jih za mansardo vzel pri Termoglas. Dvojna balkonska vrata, eno navadno okno, panoramska drsna vrata za teraso (2mx2m) in vhodna vrata (5 točkovna protivlomska, dizajn in stekla po izbiri) + žaluzije. Vse je PVC in po izmerah, z najboljšim profilom pri njih, Bluevolution in skritim okovjem ter trojno zasteklitvijo Ug 0.7. Montaža in čez čas ponovno nastavljanje je bilo (itak?) brezplačno. Vse skupaj je bilo cca. 2700€.

Roadkill ::

GGGGG je izjavil:

90m2 v cca. 35k eur. Zajema knaufanje sten, parket, kuhinjo, kopalnico in vso ostalo opremo razen otroške sobe.

Pri opremi so razlike lahko ogromne, sploh v kuhinji in kopalnici.


Podobno jaz 75m^2 - 30k€.
Ü

zlobcek ::

Lesena okna Jelovica Ekostar 4 okna 2,2x2,4m 3 1,8x2,2m pa nekaj malo manjših predračun cca 17,500. Brez žaluzij pa vsega. Kontra ponudba od Marlesa je tudi tam nekje.

A mate od teh Gašper oken pa Termoglasa certifikate za prehodnosti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenova sobe

Oddelek: Loža
333355 (1186) atubbuta
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152814 (28079) Matejjjjj
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488147 (5136) genesiss
»

Strošek obnove stanovanja

Oddelek: Loža
148230 (7640) eko_2k4
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346825 (5392) NikolormousB

Več podobnih tem