» »

Plačevanje preko interneta

Plačevanje preko interneta

Zagnani ::

Zanima me preko katerih internetnih strani je najbolje plačevati?

Paypal,Skrill,Neteller

Zanimajo me provizije, če jih kdo morda pozna.

Ali je vseeno bolje plačati z eurocard, ali je bolje da si nakažem na account na eno od teh strani in potem preko accounta plačujem.

Predpostavljam da gre za manjša plačila (do 100€).

Samael ::

Sam plačujem zgolj preko paypala. Provizijo ponavadi plača prodajalec ne kupec, torej tu ne boš nič v minusu.

Bistvena razlika med plačevanjem s paypalom in kreditno kartico je v tem, da pri paypalu ne vtipkuješ nikamor nobene številke kartice, prodajalec nima neposrednega dostopa do nje in zato ni mogoče ne po pomoti ne kako drugače odtegniti ničesar kar ne plačaš sam.
V primeru, da ne dobiš predmeta ali pa ni takšen, kot je bil v opisu imaš cca 45 dni časa da odpreš "dispute" pri paypalu, ki ponavadi razreši primer v korist kupca in dobiš denar nazaj (izjema so "intangible goods" - storitve, licence... kjer se iz razumljivih vzrokov ponavadi razreši zadeva v korist prodajalca).


Na paypal account denarja ne nakazuješ ampak ta deluje kot "posrednik" ko ti nekaj plačaš preko paypala ti paypal to vsoto odtegne s kartice.

popster ::

tudi bitcoin je zelo primeren za plačevanje preko spleta..

Invictus ::

Paypal. Ima varnost če ti prodajalec ne pošlje izdelka in ti vrnejo denar.

Sem dobil nazaj denar, čez kak mesec je pa še izdelek prišel. Pač proizvajalec je ignoriral moje maile.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Samael ::

popster je izjavil:

tudi bitcoin je zelo primeren za plačevanje preko spleta..


Ti ga tudi biksaš z neuporabnim zavajujočim odgovorom. Bitcoin je zelo NEPRIMEREN za kakršno koli resno plačevanje preko spleta. Tudi če zanemarimo dejavnike kot je redna fluktuacija na trgu zaenkrat med vecjimi spletnimi trgovinami skorajda ni trgovca, ki bi posloval z bitcoini. Težko je nekaj zelo primerno za plačevanje preko spleta če nobena priljubljenih trgovin ne posluje s tem.

BorutO ::

paypall ... jaz ga sicer nimam, ker plačujem direkt s karico viso. Račun imam, nisem pa še kreditne kartice prijavil notri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785740103 (23134) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134973 (14937) igi82m
»

Odprtje PayPall accounta na firmo...

Oddelek: Loža
378776 (8104) c00L3r
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517604 (10693) techfreak :)
»

PayPal DA ali NE?

Oddelek: Omrežja in internet
317358 (141) amigo_no1

Več podobnih tem