» »

Po 15 letih konec Winampa

1
2
3

marko20 ::

katastrofa :(

Shoutcast.com sem uporabljal vsak dan :( :(

FU AOL !

gruntfürmich ::

vlc???
pa saj eni niso resni. očitno samo klikajo na fajle, namesto da bi uporabljali playliste, internetni radijo, ripper, bližnjične tipke, iskalnik, zakon vizualizacijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mailer ::

54j0 je izjavil:

Malo se gre za navado, sicer pa mi je zelo všeč Milkdrop (do zdaj še nisem našel boljšega visualizer-ja, oziroma sem bil prelen, da bi brskal). Kakorkoli, počivaj v miru, mučitelj lam.
Dejansko je Milkdrop najboljši pa sem jih preizkusil kar nekaj. So pa nekateri bolj "zabavni".
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Alexius Heristalski ::

Nikoli nisem prešel na trojko (pozneje petko), še vedno uporabljam 2.95. Dela.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

NubCake ::

Jaz sem uporabljal Winamp predvsem zaradi tega, ker je imel "Auto Tag" in mi je lepo uredilo muziko, nevem kateri predvajalnik še ima to tako dobro nareto, ve kdo za kakšnega?

Blum ::

Škoda.

SubjectX ::

Winamp sem uporabljal oz. uporabljam samo zaradi MilkDropa..

jype ::

Če bi bil svoboden, potem ne bi nikoli umrl.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

RejZoR ::

Men osebno najbolj odgovarja MusicBee. Nek amešanica med Winamp in iTunes. Podpira tud Winamp plugine in nasploh je ful lušten music player. Ga uporabljam zdele kar ene par mescev in mi je res super zadevca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

Uf, slaba novica. Winamp je res odličen predvajalnik muzike s kar nekaj "featuri". Največkrat poslušam online radio na njemu :D. Sicer za par let bo še sigurno, dokler ne pridejo kakšni windowsi na katerih winamp ne bo več deloval :D , tako da ostajam na njemu.

RejZoR je izjavil:

Men osebno najbolj odgovarja MusicBee. Nek amešanica med Winamp in iTunes. Podpira tud Winamp plugine in nasploh je ful lušten music player. Ga uporabljam zdele kar ene par mescev in mi je res super zadevca.


A je to to ?



Ma to je velikooo. Zakaj potrebuješ tak velik vmesnik za nekaj muzike? :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

black ice ::

jype je izjavil:

Če bi bil svoboden, potem ne bi nikoli umrl.

Hja, we'll see. Mogoče bo komu pri AOLu kliknilo in bodo izdali source code.

RejZoR ::

shadeX je izjavil:

Uf, slaba novica. Winamp je res odličen predvajalnik muzike s kar nekaj "featuri". Največkrat poslušam online radio na njemu :D. Sicer za par let bo še sigurno, dokler ne pridejo kakšni windowsi na katerih winamp ne bo več deloval :D , tako da ostajam na njemu.

RejZoR je izjavil:

Men osebno najbolj odgovarja MusicBee. Nek amešanica med Winamp in iTunes. Podpira tud Winamp plugine in nasploh je ful lušten music player. Ga uporabljam zdele kar ene par mescev in mi je res super zadevca.


A je to to ?



Ma to je velikooo. Zakaj potrebuješ tak velik vmesnik za nekaj muzike? :D


What? Kdo te pa sili, da imaš vklopljene vse panele? Sej Winamp ima tud svašta enega sranja pa nikjer ne piše, da moraš imet vse odrpto in omogočeno. Sam sem imel samo main panel in playlisto. Isto lahko narediš z glasbeno čebelico. Poleg že tovarniških mini player opcij...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nodrim ::

pregleden vmesnik, super library, hud playlist management, desni klik in enqueue in Winamp, Q za temporary playlisto sestavit, shoutcast itd. itd.

ima kateri od drugih predvajalnikov vse nasteto? ok, razen shoutcasta, radiev je vec kot dovolj na voljo

Engineer_ ::

musicbee je preveč glomazna reč za sproščeno in udobno poslušanje glasbe.

Sicer je zelo uporabljan predvajalnik, samo povem svoje mnenje da zadeva nekako ni to, kar hočemo.

nodrim, to kar ti želiš, oziroma 3/4 tega ima že vgrajeni windows media player. Samo shoutcasta pa res nima. Temporary playliste pa ima vsak? Pač trenutni seznam predvajanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Blum ::

Sej bo še deloval nespremenjeno naslednja leta, kolikor ga bom pač uporabljal. Ni potrebno po menjavi.

nodrim ::

pod temporary mislim to, da ze imas playlisto in lahko v njej poklikas (v Winampu oznacis komad in pritisnes tipko Q) posamezne komade, ki bodo po koncu trenutnega komada predvajani v poklikanem vrstnem redu, potem pa se normalno nadaljuje playlista ... library prav tako se v nobenem ni bil tako dodelan in s toliko razlicnimi pogledi na vsebine

einstein :P ::

]Fusion[ je izjavil:

"Llamas ass" :P
Imate kakšne predloge za alternative? Uporabljam WinAmp že od 2.x dalje in nimam pojma kaj so alternative. Razen iTunes seveda :P


VLC media player. Predvaja čisto vse, od filmov do glasbe vseh formatov.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

nodrim ::

predvaja res, samo je pa iber neprijazen vmesnik

popster ::

Audacious ima celo support za winamp skine, vendar limited windows support, nevem kaj bi to pomenlo.

Machete ::

Nikoli ga nisem uporabljal, razen na žurkah kjer sem zmeraj zjebal playlisto, ker sem zmeraj noter povlekel en komad in je bil potem edini v playlisti, vsi ostali so pa izginili :) in nekajkrat doma zaradi flac predvajanja.
Drugače pa mi je bil grd, zato je moja knjižnjica že dvanajsto leto ali več doma v iTunes.

Nič ga ne bom pogrešal, pa vendar slava mu!

mtosev ::

vlc is the new winamp btw:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Blade ::

Winamp sem nehal uporabljat nekje pri v3, ki je kurila več kot 50MB rama. Presedlal sem na foobar2000, ki je v tistih časih kuril manj kot 10MB ..
Čeprov sem mašine nadgrajeval sem ostal na foobarju, ki je extra player. Trenutno imam še Foobar DLNA server plugin in lahko stremam preko televizije to kar poslušam v FB (meni to še kako prav pride, drugim verjetno ne toliko).
Je pa precej dela da poštimaš foobar, da lepo izgleda. Ampak se da .. videl sem že marsikakšn presežek designa .. i like it simple, but efective :).

Je pa Winamp legenda, spomnim se radosti vsakič ko je prišla nova verzija. GUI se je pa zapekel v možgane, kot malokakšna aplikacija. Respect.

Rias Gremory ::

najbolj lesen player ever.

VLC? lesen?
toplel
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Dr_M ::

Ce bi bil v fizicni obliki, bi bil poleno za v pec.
Ni dober ne za musko, za video je pa se slabsi, predvsem ce ga prinerjamo z mpc-hc.

nodrim ::

predvaja vse ... vmesnik, knjižnico in playlisto ima pa res lesene

blackbfm ::

Bistvo je da kvalitetno predvaja cimvec formatov, s cim manj balasta. Kičasti playerji so za otroke.

nodrim ::

predvajanje je osnovna funkcija predvajalnika, razlikujejo se pa potem v funkcijah in prijaznosti uporabe in ravno Winamp je glede tega res dodelan (kar se tiče predvajanje glasbe)

VLC je ravno tako super player za video in ga tudi sam povečini uporabljam, ima pa žal izredno neintuitiven in nepregleden uporabniški vmesnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

FireSnake ::

54j0 je izjavil:

Ob tej novici sem se počutil skoraj, kot bi umrla oseba, ki jo že dolgo poznam (pretiravam, ampak je programček vseeno bil "hi-fi sistem" naše generacije, kot je bil recimo stolp z cd izmenjevalnikom za prejšnjo). No, lepo je bilo, dokler je trajalo, čeprav zase vem, da bom program uporabljal, dokler bo to dopuščal operacijski sistem. Malo se gre za navado, sicer pa mi je zelo všeč Milkdrop (do zdaj še nisem našel boljšega visualizer-ja, oziroma sem bil prelen, da bi brskal). Kakorkoli, počivaj v miru, mučitelj lam.



Isto jaz.

Zadevo bom uporabljal dokler bo delala. Upam, da se nekdaj vseeno najde kdo, ki bo zadevo kupil in nadaljeval z delom.
Winamp, to je bilo ob spomladanskem čiščenju oken na prioritetni lestvici za inštalacijo.
Še vedno bo tako!!!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

opeter ::

Ne vem no ... a vi, ko predvajate glasbe občudujete predvajalnik? Ker jaz ne ...

Predvajalnik naj lepo dela v ozadju, pa je dejansko vseeno, kaj je, naj bo Winamp, AIMP, Foobar, VLC, Media Player HC, Amarok, Clementine, Windows Media Player, iTunes ali kaj desetega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

54j0 ::

opeter je izjavil:

Ne vem no ... a vi, ko predvajate glasbe občudujete predvajalnik? Ker jaz ne ...

Predvajalnik naj lepo dela v ozadju, pa je dejansko vseeno, kaj je, naj bo Winamp, AIMP, Foobar, VLC, Media Player HC, Amarok, Clementine, Windows Media Player, iTunes ali kaj desetega.



Nihče ne občuduje predvajalnika zaradi njegovega izgleda. Ljudje ga občudujejo zaradi funkcij, ki jih je omenilo veliko sodelujočih v tej temi - preberi še enkrat. In zato, ker je bil defacto predvajalnik za, za svoj čas, zelo moderne mp3 datoteke (dolžina zvočnega materiala, ki si ga lahko shranil na en cd, se je povečala za najmanj 10x). Sploh pa tema ni o poslušanju glasbe (sicer bi se verjetno pogovarjali o vinilkah in elektronkah), temveč o predvajalniku/ih.

jype ::

black ice> Hja, we'll see. Mogoče bo komu pri AOLu kliknilo in bodo izdali source code.

To se žal zgodi redko. Ogromno projektov je propadlo, ker koda ni bila svobodna in je ni bilo mogoče uporabiti po poslovnem propadu.

Smiley ::

Slaba. Jaz sem WinAmp uporabljal tudi za ripanje CDjev v mp3 in za sinhronizacijo z mp3 predvajalniki (iPod, pa en Philipsov). Ne vem če ima kakšno resno alternativo.
Smile, nobody's watching

PARTyZAN ::

Dolga leta sem uporabljal QCD predvajalnik, potem sem pa zamenjal svoj operacijski sistem za Linux, kjer sem uporabljal Amarok 1.4. Vzljubil sem vmesnik tako da zdaj uporabljam Clementine. Foobar je out of the box preveč špartanski, ne da se mi ukvarjat z modifikacijo vmesnika.

opeter ::

54j0 je izjavil:

Nihče ne občuduje predvajalnika zaradi njegovega izgleda. Ljudje ga občudujejo zaradi funkcij, ki jih je omenilo veliko sodelujočih v tej temi - preberi še enkrat. In zato, ker je bil defacto predvajalnik za, za svoj čas, zelo moderne mp3 datoteke (dolžina zvočnega materiala, ki si ga lahko shranil na en cd, se je povečala za najmanj 10x). Sploh pa tema ni o poslušanju glasbe (sicer bi se verjetno pogovarjali o vinilkah in elektronkah), temveč o predvajalniku/ih.


Seveda se gre o poslušanju glasbe, saj to je temelj "predvajalnika". Kaj misliš, kaj beseda "predvajalnik" sploh pomeni?

To, da ima dodatne funkcijo (pretvorca zvočnega CD-ja, katalogiziranje itn.) je samo plus. A v osnovi se pri predvajalnikih gre za poslušanje glasbe/ogled videoposnetkov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nodrim ::

brezveze o tem govoriš, vsi predvajalniki znajo predvajat vsebine, v tem so si vsi enaki ... osebne preference pridejo ravno iz funkcij in uporabniškega vmesnika ...

VLC je primer predvajalnika s super funkcijami (prirejenimi za video), a bi vmesnik morali popolnoma predelati

54j0 ::

Seveda piše brez veze. Sploh ne vem, čemu odgovarjam takim trolom. Verjetno mi je žalost zameglila razum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

redmax ::

škoda....uporablam že od 1999 in ga bom dokler bo delal....še celo svoj skin sem si naredu...da ne govorim da marsikateri predvajalnik nima opcije da zamenjaš zvočno s par kliki (sploh če maš 3 )..v media playerju tega nisem našu brez da bi šel sistemske nastavitve preheblavat za default zvočno....pa miljon pluginov, za rippat, efekti... za projektor visual...shoutcast...za moje pojme vse kar nucaš niti ne vem več ka bi še spreminju...edino kot video player je pa vlc še vedno zakon, tu pa šepa winamp...vsaj iz mojih izkušn.
Admin me je zbrisal, kljub opozorilu naj se logiram...
registriran drugače že od 2009 pa do izbrisa

simnov ::

Jaz si ne predstavljam , da bi uporabljal kaj drugega kot Winamp čeprav sem pred njim uporabljal tudi Sonique.

rand ::

Na linuxu obstaja XMMS ki je kopija Winamp 2.0.

 XMMS

XMMS



Obstaja tudi port za Windows.
while(1)fork();

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rand ()

PrimozR ::

Kdor kot nadomestek Winampa predlaga VLC, ni resen. Sori, to je kot da bi primerjal vrtalni stroj z žebljem. Saj tudi z žebljem lahko narediš luknjo, sam ni ravno praktično, kajne?

Uporabljam Winamp 5.5 skupaj z big-bento skinom, torej vklopljen media library ves čas. Alternativa, če jo najdem, bo torej morala biti enaka. Zaenkrat sem si na hitro pogledal music bee (zaenkrat še vedno inštaliran), za pogledati bo pa očitno še clementine. Je morda še kaka druga alternativa? Foobar, če sem prav zasledil, media library nima najbolje implementiran (media library je KLJUČEN!)?

EDIT: media library je glavna razlika med predvajalnikom glasbe in videa, pri slednjem bistveno lažje preživiš brez dobrega ML-ja in playlistov (daljši časi vsebin pa to).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

raufnk ::

foobar2000 mi je že dolgo veliko boljši od winamp
lp raufnk

StarMafijec ::

Zvest uporabnik winampa. Uporabljam ga tudi na tablici in telefonu.

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mtosev ::

ms winamp kul:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sssaga ::

damn! Winamp že par let uporabljam. Oz. odkar sm dubu komp '06.
Dokler bo vse delal, bo kul.
A ma Foobar vizualizacijo ala Milkdrop? K to gledaš 10 minut, si hipnotiziran. K igramo s frendi kšne namizne igre, to izkoristim... :D

Zmajc ::

Foobar kolko vem podpira Winamp plug-ine tako da bi Milk drop moral delat.

Foobar sicer uporabljam že par let in je daleč najbolj prilagoljiv od vseh playerjev.

Drugače pa potreba po desktop playerjih pri poplavi raznih Pandor, Last FM, in Google Music precej strmo upada tako da osebno samo še zelo redko zakurblam foobar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

matejdro ::

In koliko teh Pandor uradno deluje v Sloveniji?

Zmajc ::

matejdro je izjavil:

In koliko teh Pandor uradno deluje v Sloveniji?


Z ProxMate vse ;)

zee ::

Soundcloud, Mixcloud bi morala delati tudi v SI.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nodrim ::

tudi 8tracks in grooveshark normalno delata
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi WinAmp 5.8 je tu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
379193 (3935) mister77
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526215 (17192) Hayabusa
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
576996 (6996) Dragi
»

Winamp 2 + Winamp 3 = Winamp 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
597164 (7164) Avalonis

Več podobnih tem