» »

Družabne, namizne igre

Družabne, namizne igre

««
15 / 25
»»

tsatthoggua ::

Ja s placom je vedno problem. Se posebej z igrami preko KS kjer dobis na koncu 5 humongus boxov :)

Jest sem se vedno balls deep v Arena:Tanares. Sicer se mi zdi da bo zanimiva samo mogoce zna vseeno biti preenostavna. Bomo vidl...

Je kdo slucajno ze igral Mythic Battles Pantheon? To je ena takih za katero se ogrevam zadnje case - rabim en dober skirmish pvp in se mi zdi da bi bila primerna.

dottor ::

Jaz od tekočih KSjev sem le v Matvel United in še to samo base game ker če ne lahko pustiš 200+€ samo na dodatkih :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Huh tale Frosthaven bom ziher backal :D

Facebook dev ::

BigWhale je izjavil:

A je ze kdo pogruntal kaksna je idealna velikost mize za gaming? Meni gredo nabasane mize tolk na jetra, ker nimas kam odlagat stvari in potem je vedno totalna guzva. :D


Meni je idealna velikost mize za družabne igre takšna: Miza naj bo pravokotna, ki ima prostora vsaj za 6 stolov okoli, po 1 stol na krajšsi stranici in 2 stola na vsaki daljši stranici. Glede same velikosti pa tako, da lahko igro lepo razporediš po mizi brez da bi se stvari gužvale in da ima vsak lahko še kozarec s pivom na mizi.

Lep pozdrav, Fb dev

dottor ::

Facebook dev je izjavil:

BigWhale je izjavil:

A je ze kdo pogruntal kaksna je idealna velikost mize za gaming? Meni gredo nabasane mize tolk na jetra, ker nimas kam odlagat stvari in potem je vedno totalna guzva. :D


Meni je idealna velikost mize za družabne igre takšna: Miza naj bo pravokotna, ki ima prostora vsaj za 6 stolov okoli, po 1 stol na krajšsi stranici in 2 stola na vsaki daljši stranici. Glede same velikosti pa tako, da lahko igro lepo razporediš po mizi brez da bi se stvari gužvale in da ima vsak lahko še kozarec s pivom na mizi.

Lep pozdrav, Fb dev


Čestitke, povedal nisi točno nič :)) Pač problem je prevsem pri velikih igrah tipa Scythe in podobne ki ne le da imajo velik board ampak še vsak player ima svoj manjši board in hitro rabiš okroglo jedilno mizo za 12 ljudi ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

St235 ::

Osebno gledam, da je miza podolgovata, longger the better. Potem pač zasedeš kolikor rabiš. Širina se mi zdi optimalna tam okrog 1m.

dottor ::

Pripravte denarnice, ta mesec pride cel kup zadev na KS :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

dottor ::

danes prišu na KS Chronicles of Crime - The Millennium Series in Viscounts of the West Kingdom + Tomesaga + dodatek za arhitekte, bo šlo enega denarja :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

danes prišu na KS Chronicles of Crime - The Millennium Series in Viscounts of the West Kingdom + Tomesaga + dodatek za arhitekte, bo šlo enega denarja :))

KS Chronicles of Crime hvala bogu ni za mene. Ampak sem pa zato pri West Kingdoms kr King pledge vdaro + dvojne kovance, ker so res praktično zastojn.

dottor ::

Jaz imam osnovno igro in je kar nice, ta millennium varjanta mi je pa sploh všeč. West Kingom serijo imam prva dva dela skovanci vzeta na KSju tako da tretji del s kovanci in vsi dodatki so bli insta back.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Zdej pa čakamo na :D ? Frosthaven :D ?

cebelar123 ::

World at war 85 je prispel. Malo me je strah se v to poglobit. Preko 100 strani navodil :8)
 World at war 85 KS + Ammo box + knjiga

World at war 85 KS + Ammo box + knjiga



Je pa bilo presenečenje, ker nisem vedel, da dobim neoprensko podlago :)

BlackLight - Koliko si do zdaj igral Gloomhavena?

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Pa še razpakirano
 World at war 85

World at war 85

BlackLight ::

Gloomhaven sem najprej kupil potem počakal na box organizer in šele zdaj ga igramo :D Tako da do frosthavena bomo glih konc :D

dottor ::

Jaz bom za Frosthaven počakal na ceno, ker recimo prvi KS za Gloomhaven je bla cena 64$ + 10-20$ poštnine, second printing je bla pa cena 99$ + 10$ poštnine.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Tanki so začeli grmeti. Za 1x zelo navdušen nad sistemom.
 WaW 85

WaW 85


 WaW 85

WaW 85

Haderach79 ::

Mene je pa premamil Mind MGMT. Moja prva podpora na Kickstarterju ...

MIND MGMT: The Psychic Espionage "Game" on Kickstarter

cebelar123 ::

Odigral svojo prvo igro WaW 85 in zmagal. Sicer sem moral kr dosti listati po pravilih ampak na zadnje ugotovil, da v bistvu niso tako težka. Saj se sproti učiš in vse je zelo dobro razloženo s slikami in velikim tekstom. Zelo pomembne stvari so lepo v rumenih okvirjih.

Sistem katera stran je na vrsti je tudi super, saj nikoli ne veš ali boš 2x zapored, ali se bo turn končal brez tvoje aktivacije in podobno "kako so rešili to, če slučajno nisi na vrsti v turnu je tudi vredu - saj ti garantirjo aktivacijo v naslednjem".

Zelo dobro so tudi naredili help sheets-e, jih je dosti ampak slike so velike in ko veš kateri help sheets potrebuješ gre zelo hitro + zmeraj manj jih potrebuješ.

V naslednji igri bom Rus-scenarij bo pa enak, saj mislim da je Rusom težje tukaj zmagati.
Kasneje pa še začnem brati knjigo katera je bila priložena igri.

Edino nisem prepričan ali je solo assistant deck ok. Ker se mi zdi da dosti krat ne dela pametne odločitve " ali pa jaz kaj narobe delam "

Bomo vidli.

BlackLight ::

Vidim da imate eni kar par stvari 3 printed :) Pa me zanima mate kak recommendation katere printe za kakšne resource holderje :) ?

dottor ::

Jaz imam tele:
https://www.thingiverse.com/thing:24026...

Tista dva na levi. Zadeva je super, imam 6 okroglih in 6 kvadratastih in v tediju sem najdu škatlo kjer stoji vseh 12 not. Pa še magnete sem dal.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

A je na thingiverse tud model za tele ki jih uporabljajo :D?

dottor ::

Možno, poglej na thingiverse in na myminifactory. Pač jaz od 3d tiskanih zadev imam le tiste linkane za tokene in lesene surovine in je super... Inserte pa sam delam iz neke črne plošče, ki jih dobiš v rayherju in je super za delat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Zdej mi je žal da nisem nabavu Arkham Horror: The Card Game, bi imel en kup časa za ga igrat ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Da bo bolj zanimivo:
 clank apocalypse

clank apocalypse

cebelar123 ::

In pa končno lahko odprem novi cycle zdaj, ko se je zaključil.
 Arkham Horror - Dream eaters

Arkham Horror - Dream eaters

dottor ::

Si primerjal AH:TCG proti verziji na Tabletop Simulatorju?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Si primerjal AH:TCG proti verziji na Tabletop Simulatorju?

Ce pogledas moje prve poste bos videl da sem najprej igral na simulatorju in se potem na osnovi tega odlocil za nakup prave stvarce. Ce bom kdaj nehal igrat pravo stvar grem komot nazaj na simulator, ker je super.

dottor ::

Hvala. Si prebral rulebook pa sprovam :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

Hvala. Si prebral rulebook pa sprovam :)

Ce rabis kako pomoc samo vprasaj. Predlagam pa ti da vzames dva karakterja.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

cebelar123 ::

Pozabil sem napisati da je v tem trenutku tabletop simulator 50% off. Včeraj sem ugotovil, da so naredili Zombicide Black Plague za simulator. Danes če bom imel čas ga stestiram v miksu z pravim. Da vidim če špila in se ne rabim več obremenjevat kako dolo bo igra trajala, ker bom imel save game :).

dottor ::

SPoroči kako se odreže. Imam base game + dodatek, pa smo žal nardili le tutorial in prvi 3-4 queste...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

dottor je izjavil:

SPoroči kako se odreže. Imam base game + dodatek, pa smo žal nardili le tutorial in prvi 3-4 queste...

Evo slike tik predno bom začel.
 Zombicide + TTS

Zombicide + TTS



Če so to odreže potem to neposredno odpre pot do Gloomhavena :) Lepo imaš karte na mizi, na PCju pa samo mapo in sovrage premikaš. Shraniš igro kdaj hočeš in potem nadaljuješ.

Še ena stvar glede Zombicide Black Plague in TTSa vse je scriptano. Tako da samo stisneš kero misijo bi rad in ti vse TTS sam sestavi :)

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Mi smo si nabavli 4packe da bomo s kolegi igrali med korono, pa nismo sploh še zagnali, samo igre si pobiramo :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Tako igro sem shranil tukaj. Jutri nadaljujem. Za 1x igra poteka hitro in občutek je zelo cool.
 slika 1

slika 1


 slika 2

slika 2

cebelar123 ::

Ker sta se Robinson Crusoe in Zombicide Black plague, tako dobro odrezala v digitalni/analogni obliki. Bom začel testirati še druge igre, ker to da nisi obremenjen kako dolgo bo igra trajala zaradi preprostega shranjevanja je res idealno.
Next in line:
 Nemesis

Nemesis

genesiss ::

Upam da ni prevec neumestno, total noob here - a to igras sam s sabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

111111111111 ::

Jap. Kot single player game na računalniku.

genesiss ::

Kul. Katero single player bi pa priporočal za začetek? Nisem praktično nič igral do zdaj, razen Catan, Risk - single player pa sploh nobene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

111111111111 ::

ti bodo drugi odgovorili, jaz samo spremljam temo, sem ravno tako N00b kot ti. :D

cebelar123 ::

Coop igra pandemic,zombicide. Potem mogoče, ker imas opcijo coop in versus Hero Realms. Jaz recimo ne kupujem igre katera nima solo opcije.

Skratka tega je ogromno. Poglej malo youtube kanale.

dottor ::

Odvisno od stilov igre ki bi jih želel igrat. Večina bolj znanih iger ima tudi solo možnost (ne vse, jih je pa vedno več). Pa gledat moreš če želiš izključno sam igrat al tudi s prijatelji. Pol so tu mehanike ki so ti všeč in odlične začetniške igre na to temo:
Ticket to Ride - zbiraš iste barve vlakov in jih postavljaš na progo, odlično za se naučit mehanike set collection in area controling
Pandemic - kooperativna igra kjer z ostalimi provaš rešit svet pred virusi in paziš da se na igralni plošči ne pojavi preveč kockic , odlično za se naučit mehanike co-op in area controling
King of Tokyo - mečeš kocke in glede na mete izvedeš akcije, kupuješ karte za nadgradnje, odlično za se naučit mehanike dice rolling
Machi Koro - mečeš kocke, dobivaš denar, gradiš mesto in razvijaš svoj sistem, odlično za se naučit mehanike engine building
Carcassonne - postavljaš ploščice in gradiš pokrajino, odlično za se naučit mehanike tile laying
7 Wonders - gradiš svojo civilizacijo, odlična za se naučit mehanike draft
Dominion - Gradič svoj kupček kart s katerimi igraš, odlično za se naučit mehanike deck building
Lords of Waterdeep - temelji na osnovi DnDja, dobivaš surovine da nardiš queste, odlično za se naučit mehanike worker placement
The Resistance - kooperativna igra kjer so nekateri dobri in drugi slabi in se ne ve kdo ej kdo in provaš čim več misij nardit, odlično za se naučit mehanike bluffing
Pa še cel kup je tega, pol pogledaš katera tematika ti je všeč: srednjeveška, vesolje, ... in najdeš igre s tematiko in mehaniko ki ti je všeč.

Če kogar koli kaj zanima glede iger naj kar vpraša. Ni neumnih vprašanj, tako da se ni treba bat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Prav tako si lahko sam pogledaš igre na strani.
https://boardgamegeek.com/
Youtube kanali katere jaz gledam:
V tem trenutku po priljublenosti:

- Rob's Gaming Table - zadnje čase igra igre katere so ,mi všeč in pa njegov kanal je zadnje čase zelo napredoval.
- The Broken Meeple - pove tudi stvari, ki mu niso všeč
- Quackalope - prezentacije iger so svetovne.
- Jeff - način da se sproti uči igro mi je zelo zanimiv
- calandale - odpičen ded
- Rolling Solo - top za solo igre
- One Stop Co-op Shop - solo igre
- The King of Average - obvlada igre z miniaturami
- TheGimpyGamer - Wargames - hex variante in podobno
- Gaming Rules!
- Tom Teaches
- Meet Me At The Table - tako pade v igro, da mi izgleda kot da je dihat pozabo
- Uncut Gayming
- Heavy Cardboard
- Roll For Crit
- Ricky Royal
- 3 Minute Board Games - priporočam ogled , hiter opis iger
- Ant Lab Games
- Tantrum House - imajo lepe napovednike za KS
- Watch It Played - obvezno gledanje, če se ti neda brati rulebooka
- ManVsMeeple - napovedniki iger
- slickerdrips
- Radho
- JonGetsGames - obvezno gledanje, če se ti neda brati rulebooka

Nekaj kanalov pa sem spustil.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Kako si lahko pozabu na The Dice Tower ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Res sem pozabil ampak zato, ker jih skoraj nikoli ne gledam :)
Pri Dice Towerju mi je recimo všeč Zee Garcia in Bryan Drake.

Zdanje čase pa je zelo svetla točka Melissa Makak s kako naučiti igro.

dottor ::

Jaz jih kar spremljal zadnja leta, sploh njihovi TOP10 so kar zabavni, ko se en drugega špikajo :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackLight ::

Kako se pa tale Arkham Horror card game igra za 2+ igralce? Rabiš še dodatne decke al samo base game?

dottor ::

Za več igralcev rabiš 2 Core Box-a, alpa najdeš PDF z dodatnimi kartami pa jih natisneš. Če rabiš imam ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Z core boxsom dobiš dovolj kart za 2 igralca. Problem je ker se različni investigatorji prekrivajo s kartami in potem, ko hočeš sestavit deck za tretjega igralca ugotoviš, da oba rabita isto karto, katera pa je samo ena.
V core boxu so trije scenariji in te v bistu malo pripravijo in naučijo osnove. Prav se začne potem z The Dunwich Cycle-om kjer je skupaj 8 scenarijev.

Kupiš lahko tudi stand alone scenarije, ne vsebujejo kart za investigaotje.
Pridejo pa konec leta paketi z investigatorji, kateri bojo vsebovali 60 kart, torej predvidevam, ker je v decku praviloma lahko 30 kart, dobiš tudi karte katere potem uporabiš za upgrade decka.

««
15 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320334 (164) Kurzweil
»

Onesnaženost z reklamnimi panoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
957857 (4363) starfotr
»

Call of duty - Slovenistan

Oddelek: Igre
292215 (1403) Matevz96
»

Grafiti

Oddelek: Sedem umetnosti
293780 (2465) BivšiUser2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827843 (23560) Maximus

Več podobnih tem